Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybierz developera!
Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-02-28, 21:21   Wybierz developera!

Jeśli powierzenie serii Silent Hill we właściwe ręce zależało by od was, to którego developera byście wybrali i dlaczego?

Ja bym był ciekaw jak z tym wyzwaniem poradziłoby sobie studio Silicon Knights - widziałem kawałek ich Eternal Darkness i myślę, że mogliby spróbować zająć się nową częścią Silent Hill.

Może jeszcze Frictional Games sprostałoby temu wyzwaniu? Wszak w ich Penumbrach na pierwszy rzut oka nie brakuje klimatu.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-02-28, 21:36   

Looking Glass Studios.Twórcy obu części Thiefa i System Shocka doskonale wiedzą jak stworzyć grę która straszy w bardzo subtelny sposób.
W tych grach uczucie zagrożenia było naprawdę duże i te gry naprawdę trzymały w napięciu dzięki genialnemu klimatowi i świetnym ambiencie.
Tylko szkoda że te studio padło. :(
_________________

 
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-03-01, 21:42   

Zaratul napisał/a:
Looking Glass Studios

O ile klimat System Schocka aż tak bardzo nie przypadł mi do gustu (bardziej do mnie trafiają współczesne, a nie futurystyczne horrory), to zgadzam się w 100% jeśli chodzi o Thiefa. Takie miejscówki jak Haunted Cathedral czy Shalebridge Cradle to dowód na to, że ludzie z LGS potrafią robić dobre horrory.

Ale czy akurat Silent Hill? Wg mnie musiałaby to być japońska grupa deweloperska, bo tylko Japończycy potrafią robić Silent Hill. Nie pozostaje więc nic innego, jak zmusić chłopaków z Team Silent do ponownego zjednoczenia ;)
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
Jo-Jo 
Mumbler
Snowflake :3



Wiek: 36
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2009-03-01, 22:51   

Remedy - jedynie nie-japońskie studio które potrafi stworzyć tak niezwykłe schizowe elementy ( z ogromną niecierpliwością czekam na Alan Wake )
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-03-20, 10:54   

Ja po skończeniu ostatnio Dead Space byłbym skłonny powierzyć kolejnego Silenta EA Redwood Shores. Szczerze powiedziawszy Dead Space był jedyną grą oprócz Silent Hill, która potrafiła mnie zeschizować niemal tak samo jak wspomniany SH. Ludzie ci udowodnili, że wiedzą jak przyprawić człowieka o ciarki na plecach, zarówno genialnym desigem jak i fenomenalną oprawą dźwiękową, która stanowi połowę sukcesu do wystraszenia gracza. Oczywiście najlepiej jakby za robotę zabrali się prawowici właściciele serii, ale jeśli miałbym wybierać pomiędzy Double Helix, a EA RS, to bez dwóch zdań wybrałbym ekipę EA.
 
 
Devil 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-04-07, 19:03   

A ja bym chciał, żeby za nowego Silenta wziął się Team Silent(Konami) + Team Resident(Capcon). Jeśli by te dwa zespoły zaczęły ze sobą współpracować mógł by wyjść naprawdę dobry Silent. Sami pomyślcie skrzyżowani Residenta i Silenta.

A innemu to Eden Studios. Stworzyli naprawdę dobry horror (Alone in the Dark), no może pomijając ostatnią część.

Ale najlepiej by było gdyby za Ciche Wzgórze wziął się dawny, dobry Team Silent. :grin2:
_________________
Gry
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-07-16, 20:10   

Tylko i wyłącznie Silicon Knight. Eternal Darkness. Wszystko na temat.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-07-16, 21:13   

Devil napisał/a:
Sami pomyślcie skrzyżowani Residenta i Silenta.


SHH to było skrzyżowanie Residenta i Silenta, i w rezultacie wyszło nic dobrego. Tak więc Capcom kategorycznie odpada. Zastanawiałbym się osobiście nad Surreal Software...
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-07-17, 00:23   

Alex napisał/a:
Surreal Software


Ci od The Suffering? IMO kiepski pomysł. Jedynka była taka sobie, a dwójka była tragiczna i zabugowana. Obie zresztą polegały na "screamerowym" sposobie straszenia i szokowania groteskowymi potworami, ale bynajmniej klimatu grozy byo w nich tyle co w Residencie 5.
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-07-17, 16:47   

StuntmanMikeL napisał/a:
Ci od The Suffering? IMO kiepski pomysł. Jedynka była taka sobie, a dwójka była tragiczna i zabugowana. Obie zresztą polegały na "screamerowym" sposobie straszenia i szokowania groteskowymi potworami, ale bynajmniej klimatu grozy było w nich tyle co w Residencie 5.


No niby tak, ale mimo wszystko, twórcy przy pierwszym "The Suffering" luźno podeszli do stworzenia dobrego survival-horroru. Jakby im kazać poważnie podejść do tematu przy SH, myślę, że podołaliby (bynajmniej gorszego Silenta od SHH nie mogliby zrobić). Tak sobie jeszcze myślałem o Heavy Iron Studios (kto grał w "Evil Dead: HttK" wie jaki klimat umieją zrobić:)) i SCE Studio Cambridge. Ewentualnie Hydravision Entertainment, Planet Moon Studios i Terminal Reality, ale Ci musieliby poważnie podejść do tematu.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group