Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Placz w toalecie
Autor Wiadomość
NoLifeKing 
Cockroach



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 20
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-11-25, 22:37   

Wysłany: Sob Lis 13, 2004 11:41 pm Temat postu:

Jeden z fajniejszych motywów w SH1. Zresztą jak już mówiłem takie chwyty zwykle dają dobre efetky.
_________________

"ja mam w sobie wiele wad mam duslekcje dyzortografie dslekcie sluhowom i wiele wiencej jak zeskanuje to wam udowodnie" - Pendulum
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-25, 22:38   

Wysłany: Nie Lis 14, 2004 12:30 pm Temat postu:

Ten motyw tez mi sie bardzo podobal, bylem niezle zdezroientowany kiedy wyszedlem na drugim pietrze. Nie za bardzo wiedzialem co jest grane. Takie motywy powodujace dezorientacje przestrzenna sa naprawde duzym atutem gry :]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Brzooza
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 22:39   

Wysłany: Wto Lis 16, 2004 6:40 pm Temat postu:

panie- grajecie więcej; panowie- dajcie pograć panią... świat będzie piękniejszy
 
 
H.Mason 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Silent hill hospital - room 302
Wysłany: 2007-11-25, 22:40   

Wysłany: Wto Lis 16, 2004 6:59 pm Temat postu:

mi tez sie podobal ten motyw, niezle zakrecal - mysle ze byl on symbolem tego jak Alessa sie odizolowala od innych - wchodzac do swiata Alessy(kibla) slyszymy jak placze, jest to jej swiat, zle jej w nim, wychodzac z kibla juz jestesmy gdzie indziej bo bedac raz w swiecie Alessy nic nie jest potem takie same; no w tym przypadku akurat pietro
_________________
"Anyway ?! what do you mean anyway ?!"
 
 
Luke Skywalker
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 22:41   

Wysłany: Wto Lis 16, 2004 7:23 pm Temat postu:

H.Mason napisał:
Cytat:
mi tez sie podobal ten motyw, niezle zakrecal - mysle ze byl on symbolem tego jak Alessa sie odizolowala od innych - wchodzac do swiata Alessy(kibla) slyszymy jak placze, jest to jej swiat, zle jej w nim, wychodzac z kibla juz jestesmy gdzie indziej bo bedac raz w swiecie Alessy nic nie jest potem takie same; no w tym przypadku akurat pietro

"Jej światem" jak to określasz jest całe alternatywne SH a nie tylko Kibel ;)
 
 
H.Mason 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Silent hill hospital - room 302
Wysłany: 2007-11-25, 22:42   

Wysłany: Wto Lis 16, 2004 9:22 pm Temat postu:

nie nie, nie chodzi mi o to ze kibel to jej swiat; akojarzylo mi sie to po prostu tak, ze kibel jest tylko malym symbolem, symbolem SH; tego co czeka bohatera potem chocby w szpitalu (takie male preludium mowiace nam ze bedzie heca )
_________________
"Anyway ?! what do you mean anyway ?!"
 
 
Eddie
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 22:46   

Wysłany: Nie Lis 21, 2004 2:25 pm Temat postu:

Na jedno wychodzi, tak czy inaczej jak grałem w SH1 (na PSX) i jak wlazłem do tegoż kibla, to słysząc ten płacz myślałem że zawału dostanę W ,,A Bug's Life'a" zacząłem grać żeby się odprężyć ! Było to co prawda parę lat temu, ale chyba nadal bym odjeżdżał przy tej grze (jak i zresztą przy każdej części). No po prostu nie da się nie bać grając w SH
 
 
Dexter Holland
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 22:50   

Wysłany: Czw Lis 25, 2004 11:49 pm Temat postu:

Dokałdnie popieram Eddiego Motyw z płaczem i przeniesionympitrem całkiem ciekawy ale podobał mi sie równiez trup w jednej z kabin w WC az ciarki przechodzą jak sie w to w nocy gra
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-11-25, 22:51   

Wysłany: Pon Gru 06, 2004 9:51 pm Temat postu:

Ja jeszcze chciałem nawiązać do tego płaczu w toalecie. Jesteście pewni, że to był płacz Cheryl?? Bo ja cały czas byłem przekonany, że to jest raczej chłopięcy głos. Nie wiem, może jakiś gówniaż utknął w kiblu, albo miał za małego i płakał... nie wiem... Ale naprawdę nie wiedziałem, że to Cheryl...

A sam motyw świetny . Także podskoczyłem na krześle jak to usłyszałęm. Choć grając po raz pierwszy spodziewałem się w tych kiblach, że zaraz coś mi wyskoczy z drzwi lub ze zlewu coś zacznie ściekać. A tu taki prosty płacz mnie przestraszył ;>
 
 
jugo 
Cockroach



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 5
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 2007-11-25, 22:56   

Wysłany: Wto Gru 07, 2004 9:10 am Temat postu:

to był płacz ALESSY
a tak do twojej teorii to moze smarkaczowi ryj w kiblu sie zaklinowal i sie poryczal ze nie moze wyjsc -joke ;D
_________________
that's all :D
 
 
Wasyl
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 22:58   

Wysłany: Pią Gru 10, 2004 12:13 pm Temat postu:

Juz nic nie wymyslicie na ten temat :lol:
Ostatnio zmieniony przez Wasyl 2007-11-25, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-25, 22:59   

Wysłany: Sro Gru 15, 2004 9:32 am Temat postu:

trzeba zaznaczyc ze kible dla japonczykow kojarza sie z wieloma rzeczami..
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Brzooza
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 22:59   

Wysłany: Sro Gru 15, 2004 9:37 am Temat postu:

zgadzam się, po ludziach uwielbiający połączenia piersi z fiutami i akcjach typu bukkake można sie spodziewać samych dziwnych rzeczy
 
 
Shiva
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 23:07   

Wysłany: Czw Lut 10, 2005 12:56 am Temat postu:

Moim zdaniem byl to placz Alessy. W koncu nienajlepsze rzeczy ja w zyciu spotykaly, a wiec moze w tym kiblu w szkole tez doswiadczyla jakiej przykrosci.. :]
 
 
axel_low 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-25, 23:09   

Shiva napisał/a:
a wiec moze w tym kiblu w szkole tez doswiadczyla jakiej przykrosci.. :]


Zaparcie? :P
_________________
 
 
Turysta
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 23:15   

Wysłany: Czw Lut 10, 2005 9:54 pm Temat postu:

Alessa pomyliła kible, zrobiło jej się głupio i się rozbeczała, albo po prostu Alessa nie była pewna co do swojej płci
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-25, 23:16   

Wysłany: Czw Lut 10, 2005 10:07 pm Temat postu:

a mowia ze to ja jestem królem spamu.....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
ANTH
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 23:17   

Wysłany: Czw Lut 10, 2005 10:13 pm Temat postu:

Umarł król, niech żyje król
BTW Raziel ty spamujesz w innym stylu, on ma swój własny :D
O kurcze, właśnie kradne wam posadę spamerów :P
 
 
Kornholio
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 23:20   

Wysłany: Sro Mar 16, 2005 12:18 am Temat postu:

a moim skromnym zdaniem to poprostu konami projektujac szkole, modelujac ja w kompie (dajac skrypty itd) za pozno sie skapneło i niestety ten dzwiek musieli dodac już do wc meskiej (jw. była mowa o zamieszaniu z teleportujacymi kiblami), nie chciało i m sie od poczatku wsyzstkiego zmieniać:] Zreszta niegdzie nie ma wyjaśnione, że to jest właśnie płacz alessy, więc poprostu powierzchowny smaczek bez głebszej fabuły
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 23:23   

Wysłany: Sob Cze 18, 2005 9:39 pm Temat postu:

Kornholio napisał:
Cytat:
a moim skromnym zdaniem to poprostu konami projektujac szkole, modelujac ja w kompie (dajac skrypty itd) za pozno sie skapneło i niestety ten dzwiek musieli dodac już do wc meskiej (jw. była mowa o zamieszaniu z teleportujacymi kiblami), nie chciało i m sie od poczatku wsyzstkiego zmieniać:] Zreszta niegdzie nie ma wyjaśnione, że to jest właśnie płacz alessy, więc poprostu powierzchowny smaczek bez głebszej fabuły 8)


Hmm...moim zdaniem to jednak jest placz Alessy.Zarowno w tej czesci jak i we wszystkich pozostalych jest cala masa rzeczy,ktore nie sa wyjasnione co wcale nie znaczy ze nie maja zadnego znaczenia.Predzej bylabym sklonna uwierzyc w takie wytlumaczenie:

Pyramid Head napisał:
Cytat:
celowe odstawanie od normalności: Skoro SILENT HILL jest takie dziwne, to może chcieli też zrobić nienormalny męski klop z damskim płaczem...

Jezeli chodzi o to,dlaczego wogole slychac jej placz,dlaczego wlasnie w kiblu,i dlaczego akurat w meskim a nie w damskim,to mysle ze raczej trudno to jednoznacznie okreslic.

Brzooza napisał:
Cytat:
teza z zamykaniem w męskim kiblu dla radochy jest jak najbardziej na miejscu


Faktycznie ta teza nie jest az taka zla,podobnie jak kilka innych.

NONE napisał:
Cytat:
a tak wracajac nieznacznie do tematu chcialem przypomniec o pewnym motywie z kiblem w alt. szkole
pamieta to ktos ? lekkie zamieszanie z pietrami tzn. wchodzilo sie w drzwii do klopa na 1F zeby znalesc sie w w pomieszczeniu na 2F i na odwrot
co o tym sadzicie?

H.Mason napisał:
Cytat:
mi tez sie podobal ten motyw, niezle zakrecal - mysle ze byl on symbolem tego jak Alessa sie odizolowala od innych - wchodzac do swiata Alessy(kibla) slyszymy jak placze, jest to jej swiat, zle jej w nim, wychodzac z kibla juz jestesmy gdzie indziej bo bedac raz w swiecie Alessy nic nie jest potem takie same; no w tym przypadku akurat pietro

R4Zi3L napisał:
Cytat:
trzeba zaznaczyc ze kible dla japonczykow kojarza sie z wieloma rzeczami..

Mysle ze teoria Harryego jest calkiem do rzeczy.Jezeli wogole powinno sie tlumaczyc ten patent-mysle,ze moznaby go wytlumaczyc wlasnie tak.To,ze po wejsciu do pomieszczenia w ktorym slychac placz Alessy (ktory najprawdopodobniej jest echem jakiegos przykrego dla niej wydarzenia/momentu z przeszlosci) -wychodzac znajdujemy sie na innym pietrze moze byc jak najbardziej odzwierciedleniem swojego rodzaju "ucieczki"-albo w takim sensie ze dziewczynka ktora "schronila"/odizolowala sie w tolaecie placzac uciekala myslami do swojego swiata;albo tez po znalezieniu na chwile tego schronienia-w pewnym sensie przenosila sie gdzie indziej.

Gdyby brac pod uwage te druga hipoteze,bardzo ciekawa rzecza jest to ze z kibla wychodzi sie akurat na drugim pietrze.Moze byc to symbol tego,ze Alessa byla...jakby to powiedziec... "poziom wyzej" od wszystkich innych osob,ktore ja otaczaly (w roznym sensie,miedzy innymi przez to ze dysponowala moca,ktorej nie mial nikt inny).Swoja droga,inny ale z pewnego punktu widzenia podobny patent ma miejsce w szpitalu,gdzie po wjechaniu winda na 4 pietro rzeczywistosc zamienia sie w alternatywna (jest to pietro symboliczne,ktore pojawia sie tylko raz,gdy sie z niego wroci-4 pietro znika a wszystko wokol jest alternatywne).Tam tez spotykamy Alesse-na poziomie do ktorego nie ma dostepu nikt inny,poniewaz ten poziom w normalnym swiecie nie istnieje,istnieje on tylko alternatywnej rzeczywistosci Alessy.


*Podobny motyw jest takze w SH2,gdzie jeden z pokoi hotelowych tez jest,z tego co pamietam,teleportem miedzy pierwszym a drugim pietrem (albo drugim,a trzecim).

*W Apartamentach czesci czwartej,tez byl chyba podobny patent.Moze i w trojce jest,ale niestety nie pamietam w tej chwili.

EDIT: to,ze w pozostalych czesciach SH takze wystepuja teleporty,tym bardziej sklania ku temu by wykluczc mozliwosc tego ze teleport pomiedzy pietrami,byl w jakimkolwiek tego znaczeniu-bledem czy tez pomylka ze strony tworcow gry.
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2007-11-25, 23:26   

Wysłany: Pon Cze 20, 2005 3:25 pm Temat postu:

a może kiedyś pomyliła drzwi i niechcący weszła do kibla chłopców, przejeła się i zostało jej na psychice, albo robili jej płukanke, jak to w amerykańskich szkołach :lol:
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-25, 23:27   

Wysłany: Pon Cze 20, 2005 3:49 pm Temat postu:

taa... a moze ja jeszcze zglawcili? :lol:
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2007-11-25, 23:34   

Wysłany: Pon Cze 20, 2005 3:51 pm Temat postu:

czemu nie, podobno amerykańskie dzieci dorastają szybciej
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2007-11-25, 23:36   

Wysłany: Pią Cze 24, 2005 5:21 pm Temat postu:

Mi sie zawsze ten płacz kojarzył z Cherly, z jej mordą, ale mozliwe że to placz Alessy która była odrzucana przez tamtejszych uczniów, poszła do klopa se poplakać

EDIT: Co nas to obchodzi czy w damskim czy w męskim, jak mi sie spieszy w budzie to obojętnie do ktorego, pierwszy lepszy kibel :] ważny był sam płacz dziweczyny.
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2007-11-25, 23:38   

Wysłany: Pią Cze 24, 2005 6:05 pm Temat postu:

to akurat każdy wie, pytanie tkwi w tym, czemu płacz słychać w męskim kiblu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group