Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Oręż

Twoja ulubiona broń
Knife
0%
 0%  [ 0 ]
Handgun
12%
 12%  [ 8 ]
Steel Pipe
6%
 6%  [ 4 ]
Shotgun
6%
 6%  [ 4 ]
Maul
1%
 1%  [ 1 ]
Katana
57%
 57%  [ 38 ]
Stun Gun
1%
 1%  [ 1 ]
Sub Machinegun
1%
 1%  [ 1 ]
Beam Saber
4%
 4%  [ 3 ]
Flamethrower
3%
 3%  [ 2 ]
Unlimited Sub Machinegun
3%
 3%  [ 2 ]
Heather Beam
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 66
Wszystkich Głosów: 66

Autor Wiadomość
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-11-23, 09:16   Oręż

Przechodzę pierwszy raz SH3 i jest tak jak wtedy kiedy przechodziłem pierwszy raz SH1, czyli latałem cały czas z Handgunem czasem zmieniając na shotguna. Gdy skończy mi się amunicja zmieniam na katanę, a dobijam maulem :) . To jest na razie mój ulubiony zestaw. Może to się zmieni gdy dorwę Sub Machinegun, Beam Saber albo Flamethrower. A wy czym lubicie siekać, miażdżyc, dziurawić potwory? Może macie jakieś specjalne taktyki na konkretne potwory używając jakichś broni?
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-11-23, 12:32   

Tak jak w jedynce, głosuję na katanę.
Najbardziej odpowiada mi broń biała, palną zazwyczaj zachowuję na bossów, choc i tak większą frajdę czerpię z wymachiwania tą pierwszą.
Co do broni dodatkowych mam Flamethrower i Beam Saber i ani jedno, ani drugie mi nie odpowiada. By "włączyc" Beam Saber potrzeba trochę czasu w którym potwór może zdążyc zaatakowac, poza tym ciężko nim dostac mniejsze potwory. Co do Flamethrower, ma nieduży zasięg i trzeba długo "smażyc" wroga, zanim padnie.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-11-23, 14:37   

Cóż, handgun moim zdaniem nie nadaje się ni trochę, gdyż trudno kogokolwiek się nim dobija, a zasięg celowania został ograniczony znacznie w stosunku do pierwszej części. Także unlimited sub-machine gun nie odpowiada mym gustom. Te 64 naboje czy ile ich tam w grze było mogli jeszcze umieścić, to dodawało akcji porywistości, ale - na miłość boską - nieskończona amunicja to jakiś żart :roll: Rozumiem, że to niezbędne przy przechodzeniu gry na czas, bo to taki zamiennik Great Blade'a, lecz... eh, sami wiecie.

Flamethrowera jeszcze nigdy nie zdobyłem, skończę niedługo grę znów to powiem ;]

Beam Saber, choć silny, rozczarował mnie swoim żarówkowatym ostrzem... Wygląda jak jarzeniówka odpalana z rączki. W dodatku do niepochwalnej opinii, każde "odpalenie" tej jarzeniówki trochę trwa, i w tym czasie wróg z łatwością się albo zbliży, albo zaatakuje (w momencie ataku jarzeniówka się wypali jeśli nie zablokujemy). Szczerze to i tak wolę Katanę, moją faworytkę, jedną i jedyną. Szybko wyprowadza się nią ciosy, a nawet kilka słabych razów potrafi załatwić wroga na dobre.

Czyli najbardziej lubię Katanę, ale wypowiem się co do reszty jeszcze:

Paralizator to ciekawe cacko, chociaż ładunków jest jak na lekarstwo. Pomaga przy Insane Cancerach na przykład. Całkiem całkiem.

Shotgun zdecydowanie zbyt nieśpiesznie się ładuje, strzela i przeładowuje. Korzystam zeń tylko w bitwie z Pendulumem, gdy zawiśnie nade mną i mogę go łatwo zdjąć.

Maul: to niestety nie Gwiezdne Wojny. Tu nie pobiegamy sobie Lordem Sithów z efekciarskim mieczem świetlnym. To aż i tylko zwyczajny młot. Cudownie się nim wgniata w ścianę wszystek paskudztwo, zowżdy i o kozdej płorze.

Steel Pipe: znudziła mi się stalowa rurka... Chociaż w części trzeciej wywiązuje się z zadań.

Heather Beam: nie miałem jeszcze nigdy, bo strój Princess Heart nie działa mi odpowiednio :/ Spytacie więc, jak uzyskałem zakończenie UFO? Otóż nie uzyskałem, tylko zdobyłem na kompie kolegi ;d

Hand Knife to przedatowany towar, przebrzmiała sprawa i całkowicie anachroniczny przyrząd, acz to nie zmienia prawdy, wedle której jest ZAJE... i wykańczam nim na początku gry masę przeciwników.

Tu by była walka na gołe pięści gdyby taka istniała.

No i bronie silenced, powstające w wyniku połączenia Sub-Machinegun'a bądź Handguna z Silencerem: niewiele się różnią od archetypu. Po prostu można ciszej i subtelniej faszerować bestie ołowiem, mając wrażenie, że gra się w Thiefa.
Ostatnio zmieniony przez Baaly 2007-11-24, 15:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Talvi Oiroke 
Cockroach
Royal Soldier



Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2007
Posty: 47
Skąd: Oto-Gakure
Wysłany: 2007-11-23, 19:48   

...rurka. ;3

Jak już wspominałam, uwielbiam bronie białe i nie znoszę palnych.
_________________


Avatar by http://spriteocarina.deviantart.com/

I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę,
I Piąty Jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu,
I słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły:
- O Boże, teraz to naprawdę mamy kłopot!.

...xD''
 
 
 
Dorex 
Cockroach
Emo Sux



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 24
Skąd: Piaski Pustyni
Wysłany: 2007-11-24, 14:59   ...

Z broni specjalnych lubie Beam Saber bo fajne iskry leca i niezly dzwiek :D A jesli chodzi o zwykle bronie to oczywiscie Katana :) Dziwnie kojarzy mi sie ze scena z Pulp Fiction, kiedy to Willis idzie uratowac murzyna, ktorego gwalca i nie moze sie zdecydowac jaka bron wziac i wybierajac pomiedzy kijami i pilami w koncu decyduje sie na katane :P
_________________
"But ya know what? It doesn't matter if you're smart, dumb, ugly, pretty... it's all the same once yer dead..."
 
 
 
axel_low 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-25, 22:10   

Katana/Shotgun/Handgun ;) Tego Beam Saber jeszcze nie używałem ;P
_________________
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-11-26, 20:03   

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Heather Beam i Flamethrower'a, i muszę przyznać, że niestety obie bronie mnie... mile zaskoczyły :P Flamethrower wypluwa ogień trochę nieogniopodobny, lecz Closera wyśmienicie się tym smażyło :D I co do Heather Beam to - mimo że nie pasuje do gry - łącznie z Beam Saberem czuję się niemal jak Jedi :o Heather Beam jest świetny i gdybym mógł cofnąć głos w ankiecie (ach, ta moja porywczość) to zagłosowałbym właśnie na Heather Beam :D Jedyny mankament to wyczerpywalne (i to dość chyżo) zasoby energii potrzebnej do korzystania z Heather Beam. To się jednak da przeboleć, bo na Extreme 2 wszystkie potworki padają jak muchy pod naporem mej nowej siły :D Spadam zdobyć UFO ending... :D
 
 
 
krytykg 
Cockroach
krytykg



Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 48
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2008-01-21, 17:11   

Zabawne że 80% na katanę. Ja też podzielam bo lubię samurajskie miecze i w ogóle całe to ninja. :puppyeyes:
_________________
gxg
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-21, 17:14   

Cytat:
Zabawne że 80% na katanę. Ja też podzielam bo lubię samurajskie miecze i w ogóle całe to ninja.
No teraz to jestem pewien, że ktoś tu oszukał z wiekiem :/ . Sprawdzenie czy dostarczycielem netu jest neostrada było tylko formalnością ;].
 
 
krytykg 
Cockroach
krytykg



Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 48
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2008-01-22, 19:30   

Do putyego
To że mam 22 lata wcale nie oznacza że nie mogę interesować się tymi właśnie rzeczami. Nie miałem na myśli jakiś głupich chińskich anime, tylko prawdziwych ninja. A tak na marginesie to gdyby ninja nie istnieli nie mógłbyś sobie nawet pomachać tą kataną w SH3.
_________________
gxg
 
 
Kośmin 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-01-22, 20:21   

Ninja nie ma nic wspólnego z kataną :P . Samurajowie tak, ale to dwie różne bajki...
_________________
I'm always watching you...
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-01-22, 22:05   

1. Japońskich anime.
2.
krytykg napisał/a:
głupich

......... przeginasz pałę.
3. Co do ku. mają ninja do samurajów? A tym bardziej do samej katany? Tyle samo co piernik do wiatraka. Gdybyś się interesował, byłbyś świadom.
4. 22letni człowiek może interesowac się nawet żabą Kermitem i świnką Pigi, byleby nie wypisywał tak wierutnych bzdur. Jak to ma byc prowokacja, to słaba.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-01-22, 22:13   

Biorąc rysopis psychologicznych pisząc "głupich" ,chciał pokazać Pute-mu ,że się myli ,z drugiej strony pisanie o ninja i katanie z taką pewnością wskazuje jasno ,że to może Malo ,ale
Puty napisał/a:
Sprawdzenie czy dostarczycielem netu jest neostrada było tylko formalnością
puty już wybadał taką możliwość .
Ale widać jakby coś było nie na miejscu.

No i ten styl.

Dobra jeszcze nie głosowałem więc głosuje na....pistolet.

EDit: wpisałem w googlach ninja+katana oprócz sklepów nic ciekawego.
Cytat:
Full Tang Ninja Katana Sword - Gold - porównywanie cen w sklepach ...
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-01-22, 22:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-23, 00:31   

Cez napisał/a:
że to może Malo
LOL Wczoraj QDC postawił tezę, że to może Malo dorwał się do SH ;].
Użytkownik neostrady napisał/a:
gdyby ninja nie istnieli nie mógłbyś sobie nawet pomachać tą kataną w SH3.
Aleś mi powiedział.. to moze ja spróbuję... Aaa gdyby ktoś nie wymyślił ubrań biegaliby na golasa! (ależ zagrałem z grubej rury... :chillout: )
Cytat:
To że mam 22 lata wcale nie oznacza że nie mogę interesować się tymi właśnie rzeczami.
Kompletnie mnie nie zorzumiałeś i byłeś chyba jedyny - a większość jest tu teorytycznie młodsza od Ciebie.
Cytat:
anime
Cytat:
głupich
Autor ów komentarza cechuje się za to niebywałą inteligencją ;]
Cytat:
chińskich
owned ;].
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-01-23, 00:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kamuch
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-23, 00:56   

krytykg napisał/a:
Zabawne że 80% na katanę. Ja też podzielam bo lubię samurajskie miecze i w ogóle całe to ninja. :puppyeyes:

Całe to? Znaczy co? Bo o czymś takim jak 'ninja do połowy' raczej nie słyszałem. No cóż, może Twoja 'ta cała', rozległa wiedza sięga dalej niż kultura azjatycka. Któż to wie?
Cytat:
To że mam 22 lata wcale nie oznacza że nie mogę interesować się tymi właśnie rzeczami

Wolny kraj. Możesz się interesować wszystkim co chcesz. Nawet wpływem wołka zbożowego na elewatory PRLowskie. O ile masz na ten temat jakieś pojęcie.
krytykg napisał/a:
Nie miałem na myśli jakiś głupich chińskich anime, tylko prawdziwych ninja.

Wielki Pan - znawca kultury azjatyckiej a taka pomyłka. Cóż widać handel na stadionie chińskimi trampkami może zaowocować nawet takimi wpadkami.
Cytat:
Wiek: 22

No i tu też widzę jakąś omyłkę. Chyba palec podczas 'wstukiwania' latek przesunął się za bardzo w prawo. Shit happens ;/

A co do katany, to pewnie dlatego większość głosuje na nią bo po przeczytaniu postów takich jak te Twoje, chciała popełnić sepuku.

Miłego oglądania chińskich bajek ;P
 
 
krytykg 
Cockroach
krytykg



Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 48
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2008-02-10, 12:00   

Posiadłem nową broń, maula. I chyba raczej bardziej nadaje się do dobijania przeciwników niż do walki. :shock:
W pierwszym momencie pomyślałem: Co za gówno! Rurka jest o wiele szybsza. Do tego nie trafiłem z niej ani razu. Co za syf! Ja na miejscu Heather pozbył bym się tego ciężkiego gówna! Pierwszy niesmak który doznałem w tej części. Twórcy mogli uraczyć nas mniejszą wersją tej broni.
Kula z kolcami mogłaby się znajdować na łańcuchu i o wiele na krótszym kiju. Wtedy przy zamachu siła uderzenia byłaby o wiele skuteczniejsza. :?:
_________________
gxg
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-10, 19:01   

Najbardziej poręczną bronią w SH3 była oczywiście katana, ale ja oddaję głos Beam Saber bo lubie Star Wars i taka broń "z jajem" bardziej przypadła mi do gustu. No i ten power... :grin2:
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-13, 19:49   

krytykg napisał/a:
Posiadłem nową broń, maula. I chyba raczej bardziej nadaje się do dobijania przeciwników niż do walki. :shock:
W pierwszym momencie pomyślałem: Co za gówno!

W sumie muszę się zgodzić. Nie widzę większego sensu "wrzucania" tej broni do gry. O Flamethrower, Beam Saber i unlimited machine gun nie muszę wspominać. Raczej nie jestem zwolennikiem tego typu broni w SH. Stawiam na realizm (jeśli można o takowym powiedzieć w przypadku Silent Hill :razz: )
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-02-13, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-02-13, 21:51   

Bersek napisał/a:
Stawiam na realizm


właśnie dlatego ja osobiście zawsze chodze z kataną lub rurką (żeby było bardziej hardokorowo). To bardzo dodaje realizmu. Ale nie chodzi mi o realizm w dosłownym tego słowa znaczeniu bo ciężko

Bersek napisał/a:
o takowym powiedzieć w przypadku Silent Hill


jednakże chodzenie z bronią białą jest bardziej dramaturgiczne i zwiększa uczucie bezradności. No bo co za dziwny zbieg okoliczności.... idzie sobie Heather przez piwnice.... "wow znalazłam naboje do maszynówki" kilka króków dalej "ooo karabin... jak miło" W normlanych okolicznościach takowej broni byśmy tak o sobie nie znaleźli, za to rurke bądź jakiegoś kija można by sobie praktycznie w każdym momencie zdobyć.

ps. bronie palne zostawiam sobie na finałowego BOSSA :-]
Ostatnio zmieniony przez wawmaster 2008-02-13, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rodzynka:) 
Cockroach



Dołączyła: 19 Lut 2008
Posty: 36
Wysłany: 2008-02-20, 00:54   

Katana dostała głos. Ale muszę też pochwalić miotacz ognia i miecz świetlny tyż jest fajny :P .

Jeżeli chodzi o realizm, to pistolet najprostszy (no bo Heather chyba nie chodziła na nauki strzelania) w obsłudze i rurka, gdyż nią można walić jak popadnie i efekt zawsze powinien być ten sam 8-) . Do katany potrzeba troszeczkę praktyki. No, ale skoro ona nosi w sobie szatana nad szatany... :P :P:P
 
 
Azagael 
Cockroach



Dołączyła: 11 Mar 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-03-12, 19:25   

Oczywiście głos oddałam na katanę. Z mieczem świetlnym nie miałam zbyt dużo do czynienia, jak i z miotaczem ognia. Na drugim miejscu nieśmiertelna rura i shotgun. No i maul, na Insane Cancery i Pendulum. Katana + Heather = Bloody samurai xD
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-04-15, 18:54   

Yes, we can.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2008-11-09, 02:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jarq 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 48
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 2008-04-15, 22:59   

Nie czytałem postów w tym temacie (więc nie było mowy o jakiejkolwiek sugestii) i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu większość z was, tak jak ja, wybrała katanę :roll: No cóż, coś w tym na pewno jest :grin2:
plazi napisał/a:
Bronie sa dla cieniasow...Prawdziwi wymiatacze jak ja graja bez broni. xD

Chciałbym kiedyś zobaczyć jak przechodzisz grę bez broni =D W sumie to całkiem niezła myśl, może sam spróbuję (chociaż ciemno to widzę) xD
 
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2008-04-16, 13:04   

Moją ulubioną bronią jest stalowa rurka. Nie potrafię wyjaśnić dlaczego. Po prostu kiedy mam stalową rurę w łapie (chodzi mi oczywiście o grę :razz: ) czuję się jakoś tak jak jakiś psychol, który dopadł pierwszej lepszej broni :grin: .
 
 
Ofeck 
Cockroach



Dołączył: 24 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: Olsztyn, Pisz
Wysłany: 2008-04-24, 07:35   

Katana to najfajniejszy sprzet ze wszystkich do tej pory, zreszta wogole zestaw w sh3 jest swietny
_________________
then the king of kings lifts her off the flo'
sayin life is a ting where you learn to grow
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group