Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawostki
Autor Wiadomość
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-11-22, 21:09   Ciekawostki

Hmm... Ja podobnego tematu nie widzę, no to zakładam taki ;] Piszcie o wszystkim ciekawym i zbieżnym, co zdarzyło się Wam znaleźć w SH3.

Ja do tej pory znalazłem kilka rzeczy. Jedną pamiętam nawet dobrze: na drugim piętrze Alternate Brookhaven za "palącą" się ścianą widniała niewyraźna sylwetka pielęgniarki czy czegoś. W tym momencie słychać było utwór zatytułowany oryginalnie "Death by Torture" (to, co tej pielęgniarce się działo to było coś w rodzaju tortur). Gdy wejdziemy do pokoju z telefonem bądź dziwnym klocem w szafce i zeń wyjdziemy, ta pielęgniarka już nie żyje...

Następne coś to fakt, że Claudia połknęła coś tak sporego jak zarodek Boga i w chwilę potem mówiła klarownie jak gdyby nigdy nic...

W Alternate LAP i w pokoju w Chapel można znaleźć notki Harry'ego. Mamy dzięki temu wgląd w to, co pisał podczas save'ów, a czego nie dane nam było obejrzeć.

Gdy z początku Heather spotyka Douglasa w Shopping Mall, wszyscy ludzie wydają się "zniknięci", wszędzie cisza, a jeszcze moment temu zza okna restauracji w której Heather drzemała, dochodziły przeróżne industrialne dźwięki. Przy tym jest pytanie: gdzie podziali się inni ludzie? Nigdy nikt nam tego nie wyjawia. Nie każdy potwór mógł być człowiekiem, np. w biurowcu ani jednego humanoidalnego tworu nie spotykamy, więc koncepcja o tym, iż Heather ich wszystkich wybija czy płoszy jest z góry skazana na zagładę. Do tego dołączyć trzeba pytanie, dlaczego po zmianie świata na "normalny" (mówię o wyjściu z Hilltop) nie widać nigdzie przechodniów ani nic? I czy takie pustki będą miały miejsce dalej, po zabiciu Goda przez Heather? Hmm...
 
 
 
axel_low 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-25, 22:17   

Baaly napisał/a:
W Alternate LAP i w pokoju w Chapel można znaleźć notki Harry'ego. Mamy dzięki temu wgląd w to, co pisał podczas save'ów, a czego nie dane nam było obejrzeć.


Ajj to mój ulubiony smaczek 3 :) :) Kuurde jak mnie wcięło jak w tym parku zobaczyłem notatnik z SH1 :D

A ja mam coś jeszcze.. O ile się nie mylę ;) Jak idziemy do pokoju Alessy to po lewej stronie od drzwi są kraty i za nimi potwór/butcher "trzepie" tą kobietą co dała nam w SH1 niemowlę. Mylę się? :>
_________________
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-25, 22:23   

Ciało smyrane przez pierwszego Closera to model postaci Angeli - raczej lenistwo twórców niż jakieś głębsze przesłanie.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-11-26, 00:56   Re: Ciekawostki

Baaly napisał/a:

Następne coś to fakt, że Claudia połknęła coś tak sporego jak zarodek Boga i w chwilę potem mówiła klarownie jak gdyby nigdy nic...


[SPOILER]
Natomiast ciało Vincenta znika w tajemniczy sposób, zaraz po zasztyletowaniu. Zdmuchnęło go, czy co :P ?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-11-26, 14:46   

Znika w cut-scence, ale po niej znów możemy po nim deptać :D

Axel: hmm, tego się nie dopatrzyłem O.o sprawdzę to przy okazji :]
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2007-11-27, 11:37   

axel_low napisał/a:
Jak idziemy do pokoju Alessy to po lewej stronie od drzwi są kraty i za nimi potwór/butcher "trzepie" tą kobietą co dała nam w SH1 niemowlę.

Valtiel... A nie była to czasem pielęgniarka? Fuck... Kiedyś robiłem screeny z pomocą Camera-Hacka, ale przepadły bezpowrotnie.
 
 
axel_low 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-27, 12:10   

Devlock napisał/a:
A nie była to czasem pielęgniarka? Fuck... Kiedyś robiłem screeny z pomocą Camera-Hacka, ale przepadły bezpowrotnie.


Faktycznie chyba to pielęgniarka teraz kiedy tam wróciłem dostrzegłem czepek, ale pewny nie jestem :P
_________________
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-11-27, 13:25   

Baaly napisał/a:
Znika w cut-scence, ale po niej znów możemy po nim deptać :D


Hmm, jestes pewien? Bo ja po cutscence specjalnie przebieglam całe pomieszczenie w poszukiwaniu ciala i dalabym sobie rękę uciac, ze go tam nie ma :\ . A grałam wcale niedawno.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-11-27, 15:12   

U mnie jest... zarówno po pierwszej jak i drugiej cut-scence... ale po tej drugiej Heather może po nim "deptać" i nic nie mówi jak stoi nad nim.
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-11, 15:29   

Odświeżam i podsuwam pod dysputę pewną ciekawostkę: jak zauważyliście, w SH3 biegamy sporo po klaustrofobicznie ciemnych i wąskich pomieszczeniach. Nawet na ulicach Portland (czy gdzie to było) w alejce prowadzącej do DVA również jest ciasno. Tak samo jest z Closerem, a raczej mam na myśli symbolikę jego nazwy i tego, że ledwo się w większości korytarzy i pomieszczeń mieści. Czy jest to prawdopodobne, by Heather miała ową klaustrofobię? Albo coś podobnego?
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-11, 15:36   

Cytat:
Closer
..............
Metafora:Nazwa <Zamykający> wynika z jego zdolności, by tarasować trasę swoim ogromnym ciałem.
.....
Zauważ: Imię stworzenia oznacza <kogoś, który (coś) zamyka>....

Raczej nie symbolizuje tutaj klaustrofobii Hetather..przynajmniej ja tak uważam. Co do symboliki jego nazwy to patrz wyżej :P
 
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-11, 16:26   

Nie wiem czy zauwazyliscie, ale z reguly Insance Cancery leza na plask i podnosza sie w blizszym kontakcie. Za to w biurowcu, gdzie jest tez szkola tanca, w tym pokoju Insane Cancery wygladaja jakby robily szpagaty jak baletnice :)
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-12-11, 16:48   

Baaly napisał/a:
Heather miała ową klaustrofobię? Albo

Być może ,ale potwór dla mnie Closer to wizja pseudo-dorosłego których Alessa się bała także jest to strach przed dorosłością ,że wszystko cię przewyższa itp. Nie wie ,ale jak walczyłem nawet z God to coś takiego czułem.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-12, 14:46   

Może symbolizować i lęk przed dorosłością oraz klaustrofobię której Alessa mogła się nabawić będąc tyle czasu w ciasnym pomieszczeniu. Faktycznie najczęściej Closer (Bliżej lub Zamykacz co też daje do myslenia ;) ) pojawia sie w ciasnych alejka i uwielbia zastawiać drogę gdy ty chcesz od niego uciec.
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
Ostatnio zmieniony przez Światłocień 2007-12-12, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-12, 15:20   

Odbije z tematu na sekunde i dodam, ze gdzies w MGS3 mozna znalesc obrazy przedstawiajace God i Alesse.
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-12, 15:39   

Makaroniarz napisał/a:
Odbije z tematu na sekunde i dodam, ze gdzies w MGS3 mozna znalesc obrazy przedstawiajace God i Alesse.


Serio? :shock: Zarzuć screena jak możesz ;]
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-12, 16:00   

Baaly napisał/a:
Makaroniarz napisał/a:
Odbije z tematu na sekunde i dodam, ze gdzies w MGS3 mozna znalesc obrazy przedstawiajace God i Alesse.


Serio? :shock: Zarzuć screena jak możesz ;]
Nie znajde, ale moj ziomek lubi ta serie i powiedzial mi o tym. Poszukaj na necie, bo ludzie tez to zauwazyli. Pisano tez o tym w Neo+.
 
 
 
Zamykający 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 137
Skąd: PoKraków
Wysłany: 2007-12-12, 19:40   

Światłocień napisał/a:
Bliżej lub Zamykacz co też daje do myslenia ;)

O nie nie nie, Zamykający zdecydowanie lepszy. Chociaż, kiedy patrzyłem na jakąś hiszpańską stronę, to faktycznie przetłumaczyli to raczej na niejakiego Bliższego..
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-12-15, 15:10   

...
 
 
 
Kośmin 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-15, 15:24   

Lol. A parę sekund wcześniej jest postać z Drabiny Jakubowej.
_________________
I'm always watching you...
 
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-15, 20:58   

Nie wiem o co łazi w tym filmiku ale faktycznie jest schizowy ;D
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-15, 22:37   

Jednak muza mi się nie podoba. Nie znoszę Kredek :/
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-06-15, 09:48   

Puty napisał/a:
Ciało smyrane przez pierwszego Closera to model postaci Angeli - raczej lenistwo twórców niż jakieś głębsze przesłanie.


Tu możecie ją pooglądać do woli :grin2:

Zapodam wam też parę ciekawych screenów, które dorwałem w necie





A ten screen rozwalił mnie kompletnie :D
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-06-15, 09:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-07-11, 14:00   

LOL, czy mi się wydaje czy na tym ostatnim screenie, ekhem, "paszcza", to tak na prawdę usta które możemy zobaczyć w którymś momencie w alt. Brookheaven Hospital?
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-07-11, 14:05   

też to już kiedyś zauważyłam xD, w każdym razie są bardzo podobne :razz: .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group