Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie i wrażenia
Autor Wiadomość
Felippe 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 60
Wysłany: 2012-03-17, 20:28   

Bender to może jakaś recka? ;)
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-03-18, 03:15   

Ile godzin gry Ci wyszło bender ?
_________________

 
 
bender 
Cockroach


Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-03-18, 10:41   

lolek00 napisał/a:
Ile godzin gry Ci wyszło bender ?


Około 14-15h, przy dokładnym zwiedzaniu (przy czym i tak wszystkiego jeszcze nie odkryłem). Z marszu tj. bez misji pobocznych, gierkę można przejść spokojnie w 7-8h. Co do recenzji, na pewno taką napiszę, zrobię to na zasadzie plusów i minusów ;)
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-03-18, 11:35   

Czyli jeśli chodzi o długość to trzyma poziom pozostałych części.
_________________

 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-03-18, 14:31   

SH1-3 można przejsc wszystkie 3 w 3h czasu... wiec, tak... trzyma poziom ;]
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Felippe 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 60
Wysłany: 2012-03-18, 15:29   

R4Zi3L norma? przecież silent hill 1-3 można było przejść spokojnie w 6-7 max 8 godzin nawet przeszukując miasto. Wiec wynik kolegi 14 h uważam, za super wynik biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-03-18, 16:05   

To był joke. To czasy speedrunów. Norma to ok. 5h. Też się ciesze ze jest ponad to.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-03-18, 21:54   

Gra robiona w Europie a ameryka ma ja pierwsza, co za ironia... Ciekawe czy w Japonii tez juz jest... w koncu tam tez jest ntsc...

Do bender:
Tak w swoim prywatnym rankingu silentow na ktorym miejscu bys ustawil Downpour?


Czyli juz po wszystkich zebranych do tej pory komentarzach i opiniach mozna stwierdzic ze niestety rewelacji nie ma tylko jakis srednio dobry poziom...

Teraz tylko pytanie czy to juz koniec Silent Hilla...? Wedlug mnie to nie, biorac pod uwage ze gra calosciowy winik sprzedazy bedzie miala raczej dobry wiec kase biedzie trzeba doic nadal.

To kto teraz zrobi Silenta? USA bylo, moze powrot do japonii, ale jak czesi mogli to moze jak to rzekl adolf hitler: ,,TERAZ POLSKA,,!!?
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2012-03-18, 22:41   

OldSnake napisał/a:
,,TERAZ POLSKA,,!!?


Oby nie, Polacy potrafią robić tylko Wiedźmina i mody do goticzka.
_________________
:



 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-03-18, 23:03   

Żelazko napisał/a:
Oby nie, Polacy potrafią robić tylko Wiedźmina i mody do goticzka.


Polacy zrobili też między innymi Painkillera,Hard Reset,,Bulletstorma i Call of Juarez więc nie widzę powodu dla którego mielibyśmy być gorsi od innych.
_________________

 
 
 
Kevciu1 
Cockroach
Kevciu


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 19
Skąd: Room 302
Wysłany: 2012-03-18, 23:40   Opinie i wrażenia

Witam wszystkich :)

Chciałbym przekazać wam swoją opinie temat plusów i minusów tej części Silent Hilla.
Grę przeszedłem dopiero raz na najwyższym poziomie trudności zagadek jak i walki.

Najpierw to co mi się podobało :

+ narracja
+ klimat (czuć miejscami klimat trzech pierwszych SH)
+ questy poboczne które wciągają i przedstawiają historię mieszkańców SH
+ dość ciekawe zagadki
+ broń (zwłaszcza pomysł z rozwalaniem się broni kawałek po kawałku)
+ maszkara zwana Dolly ( genialny pomysł jak dla mnie )
+ dość zawiła (do pewnego momentu ) fabuła
+ większa niż wcześniej interakcja z otoczeniem
+ zafiksowane ujęcia kamery
+ lokacje ( zwłaszcza sierociniec, kino i budynek radia!)
+ dość długa ( wykonałem tylko 3 questy poboczne i dość mało się wałęsałem a nabiło mi się 15h23m)
+ pomysł ulewy mi się bardzo spodobał
+ nawiązania do poprzednich części
+ mały sandbox nie popsuł klimatu tej gry
+ storna audio (muzyka gra jak należy, otoczenie skrzypi jak trzeba etc.)

A teraz minusy :

- beznadziejny pomysł z 'autosejwowaniem', wystarczyło rozmieścić znowu jakieś znaki/karteczki/notesy/symbole i byłoby dużo bardziej klimatycznie (polecam grać na najwyższym poziomie trudności bo na najniższym i średnim, gra zapisuje się co około 30-60 sekund.
- baaaardzo łatwa, nawet na najwyższym poziomie trudności.
- rodzajów maszkar jest raptem 5, wszystkie są człekokształtne co mi się cholernie nie spodobało .
- ostatnia lokacja mi się kompletnie nie spodobała (brak klimatu oraz ciągła walka/ucieczka z/przed potworami)
- mało zagadek (w statystykach miałem ich 7, zbyt mało na dość długą grę)
- bardzo mało otherworlda (ze statystyk wynika że byłem tam tylko 01h02m z czego 80% tego czasu to uciekanie przed voidem i unikanie pułapek)
- banalny ostatni boss
- końcówka to w sumie bardziej Call of Duty aniżeli SH ( wszędzie leżą shotguny )
przez 82 % gry mialem na sumieniu 25 maszkar, kiedy wybiło 100% miałem ich na koncie już 68
- okropny, koszmarny, paskudny, odrzucający poziom oprawy wideo - nawet Homecoming jest ładniejszy od Downpoura ( paskudne twarze, tekstury włosów etc.)

Gdybym miał wystawić ocenę Downpourowi to do wizyty w ostatniej lokacji dałbym 8/10 ale za całość muszę dać 6.5/10. Widać trochę że gra powstawała w bólach i na końcówkę zabrakło finansów, mimo tego że fabularnie pasuje, to jednak pod względem gameplayu i klimatu, odstaje znacząca od reszty gry.

Jeśli macie jakieś konkretne pytania to proszę się nie krępować, odpowiem na wszystko :)
 
 
Felippe 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 60
Wysłany: 2012-03-19, 04:32   

Hej. Pierwszy raz widzę, aby gra miała tyle minusów i plusów. Moim zdaniem powinieneś grę ocenić jako całokształt a nie odejmować 1.5 punktu za ostatnią lokacje bo tak to można się doszukać wszystkiego np plus 1 za potwory minus 1.5 za lokacje plus 2 za muzykę i tak dalej mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi. Pytań jako takich nie mam jedynie możesz napisać jak oceniasz pierwsze 3 części to będzie jakiś ogląd jak na to wypada Downpour. Pozdro!
 
 
Felippe 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 60
Wysłany: 2012-03-19, 04:35   

Najlepiej jak by zebrać wszystkich fanów SH to wtedy powstałby hicior bo każdy miał by jakiś pomysł :D . A tak na serio to już wielokrotnie podkreślałem, że DOBREGO Silent Hill mogą zrobić tylko Japończycy i tyle chodź by nie wiadomo jak kto się starał.
 
 
Kevciu1 
Cockroach
Kevciu


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 19
Skąd: Room 302
Wysłany: 2012-03-19, 12:30   

SH 1 - 9.5
SH 2 - 10
SH 3 - 9

(Tyle bym im dał w dniu premiery ofc )


I zaufaj mi, nie chcę zdradzać nikomu co się dzieje na końcu, ale jest to totalny pasztet jak dla mnie. ( Weź pod uwagę to że przez resztę gry żeby znaleźć broń palną, trzeba się namęczyć i rozwiązać parę zagadek, natomiast w ostatniej lokacji broń leży nam co chwilę pod nogami)

Dodatkowo frustracja spowodowana spawnami przeciwników w jednym miejscu.
Na dodatek jest ich wręcz nasrane niemiłosiernie . Ostatnie 40 minut wyglądało tak że biegałem z shotgunem i strzelałem do wszystkiego jak w Gearsach .
Ostatnio zmieniony przez Kevciu1 2012-03-19, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rifi77 
Cockroach


Wiek: 28
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2012-03-19, 14:53   

No, Downpour zakupiony, teraz tylko czekać aż dojdzie...
 
 
 
rifi77 
Cockroach


Wiek: 28
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2012-03-19, 15:01   

Czyli końcówka Welcome to Silent Hill Origins? :/ Nie lubie tego :|
 
 
 
Adrian 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Japonia
Wysłany: 2012-03-19, 18:41   

Biorąc pod uwagę taką a nie inną ocenę trzech pierwszych części SH, Twoja opinia odnośnie najnowszej części Cichego Wzgórza jest dla mnie jak najbardziej istotna.

Jako, że nie grałem to nie mogę ustosunkować się do przedstawionych plusów i minusów. No może poza grafiką, która faktycznie prezentuję się słabo, co widzimy już na filmikach. Aha, skąd dorwałeś grę przed jej oficjalną premierą? :D
 
 
Kevciu1 
Cockroach
Kevciu


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 19
Skąd: Room 302
Wysłany: 2012-03-19, 20:15   

Mieszkam w UK, grę mam w wersji na PS3 gra z ebaya ale z tego co wiem to w mniejszych sklepach można kupić wersję Region-Free. Mogę oczywiście wystawić fotkę jakby ktoś mnie podejrzewał o piractwo ; >
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-03-19, 20:40   

Co do słabej grafiki. Whitney z Silent Hill Historical Society, była zaproszona do testowania gry przed premierą. Grała w obie wersje (X360 i PS3) i mówiła ze wg niej wersja PS3 była gorsza technicznie niż X360. Może to dlatego. Ja na szczęscie kupuje na X360 ;)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-03-19, 20:44   

Felippe napisał/a:
Najlepiej jak by zebrać wszystkich fanów SH to wtedy powstałby hicior bo każdy miał by jakiś pomysł :D . A tak na serio to już wielokrotnie podkreślałem, że DOBREGO Silent Hill mogą zrobić tylko Japończycy i tyle chodź by nie wiadomo jak kto się starał.
Jakby Keiichiro Toyama zrobił nowego Silent Hilla.... eh....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Kevciu1 
Cockroach
Kevciu


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 19
Skąd: Room 302
Wysłany: 2012-03-19, 21:14   

Jutro z samego rana będę miał wersję na xboxa więc chętnie podzielę się opinią co do grafiki.
Chociaż nikt mi nie wmówi że wersja na xboxa nagle będzie ładna, downpour jest zacofany graficznie. Możliwe że wersja na xboxa lepiej sobie radzi z aliasingiem i możliwe że ma lepszy kontrast ale tekstur, mimiki i cieniowania na pewno nie ma lepiej wykonanych ;P
Ostatnio zmieniony przez Kevciu1 2012-03-19, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Felippe 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 60
Wysłany: 2012-03-19, 21:35   

To miłego grania i dziel się swoimi odczuciami :)
 
 
Kevciu1 
Cockroach
Kevciu


Wiek: 33
Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 19
Skąd: Room 302
Wysłany: 2012-03-19, 21:46   

Dzięki dzięki ale drugi raz już nie będzie tak miły ;P

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to walić a chętnie odpowiem, jestem w połowie drugiego przejścia gry na PS3 więc już dość dużo poznałem :)
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-03-20, 15:23   

Właśnie Ci Japończycy którzy umieją robić dobre SH - zdecydowali że powinien je robić ktoś inny. Tak więc... no właśnie.

Ma to wiele związanego z rynkiem. Homecoming w Japonii w ogóle nie wyszedł. Downpour ? Czy Downpour wyszedł w Japonii ? Wątpię ale dokładnych informacji nie mam.

Konami znalazło na swoim gigantycznym Japońskim rynku lepsze kury znoszące złote jajka, a seria SH jest już tam widocznie dawno pogrzebana. Dlatego wynajmuje innych producentów wykonawczych żeby odgrzewali kotleta dla Amerykańców i Europejczyków.
_________________

 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-03-20, 17:03   

Kevciu1 napisał/a:
Jutro z samego rana będę miał wersję na xboxa więc chętnie podzielę się opinią co do grafiki.
Chociaż nikt mi nie wmówi że wersja na xboxa nagle będzie ładna, downpour jest zacofany graficznie. Możliwe że wersja na xboxa lepiej sobie radzi z aliasingiem i możliwe że ma lepszy kontrast ale tekstur, mimiki i cieniowania na pewno nie ma lepiej wykonanych ;P
Nalezy tez przypomniec ze SHD na PS3 ma opcje 3D. Co to znaczy? Ze konsola musi tworzyc 2 obrazy jednoczesnie. Zabiera to jej moc obliczeniowa - albo cierpi na tym rozdzielczosc o połowę, albo wogole gra jest przez to brzydsza (czy wogole czy na PS3)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2012-03-20, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group