Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy możemy rzec, iż nadal żyjemy w demokratycznym świecie?..
Autor Wiadomość
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-07-29, 22:24   Czy możemy rzec, iż nadal żyjemy w demokratycznym świecie?..

Demokracja. Czym jest to pojęcie? otóż, można by napisać tutaj parę zdań jak się to widzi. Ale najlepiej ująć ją odwołując się do Wikipedii.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja
Czytając mamy jakieś dziwne wrażenie, że to brzmi zbyt idealnie, patrząc jak dziś świat wygląda, nie do końca możemy się zgodzić, iż jest tak jak jest napisane w ładnych książkach o polityce czy odnosząc się do Wikipedii stwierdzić, że ma to wydźwięk w brzmiącym bardzo dumnie "XXI wieku".
Można by rzec, że dzisiejszy ustrój to mieszanka idei politycznych z przeszłości, które wciąż odbijają się echem w głowach polityków i ludzi odpowiedzialnych za kształt dzisiejszego świata. Możemy dywagować, i do niczego konstruktywnego nigdy nie dojść. Najlepiej odwołać się do rzeczywistości i spojrzeć na świat po tym co się w nim dzieje.

Na pierwszy rzut chciałbym omówić coś co mną wstrząsnęło.
http://www.dailymail.co.u...-man-death.html

Przypadek opisuje 37 letniego bezdomnego chorego na Schizofrenię. Ów chory człowiek(Kelly Thomas) włamywał się do samochodów. Na miejscu zjawiła się policja. Kelly stawiał opór na co zjawiły się posiłki. 6 rosłych policjantów biło leżącego na brzuchu bezbronnego chorego człowieka. Rozumiem użycie ograniczonej siły w stosunku do umyślnego spowodowania przestępstwa. Ale po co bić człowieka, który nie stawia już oporu oraz używania tasera? Myśle, że spowodowane jest to frustracją oraz fizycznym wyżywaniem się na bezbronnych ludziach. Najgrosze jest to, że stało tam mnóstwo ludzi i nie reagowali. Czy bali się? czy zachodni, wygodny styl życia, tak stępił ich empatię, iż uznali to za rozrywkę godną porównania do zabaw starożytnych Rzymian, którzy wypuszczali dzikie zwierzęta na Chrześcijan tępionych w tamtym okresie?. A może Ci ludzie byli przestraszeni, że za udzielenie pomocy "przestępcy" też podprowadzona będzie pod przestępstwo i spotka ich taki sam los?. Jest to swoisty bezkarny terror. Czy w takiej sytuacji można powiedzieć, iż żyjemy w wolnym demokratycznym świecie?, gdzie hamowane są uczucia ludzkie, jak pomoc potrzebującym, empatia, oraz reagowanie na wyrządzane zło?
Polityka Terroru to nie demokracja - to dyktatura i totalitaryzm w najgorszym wydaniu.
Pozwolę sobie przywołać parę komentarzy, które oddadzą z czym również się zgadzam. A co nie zostało tu wspomniane:
Cytaty z komentarzy dotyczącej powyższego tematu

"On this day, I am ashamed to be an American. These officers are paid to protect the public, not cause needless death and destruction. And so what if he resisted? Don't tell me SIX police officers were not able to take him down in a reasonable, non-harmful fashion with their bare hands. No Taser required. For God's sake. Put these thugs in jail!"

W opozycji do tego co zaszło w Ameryce trzeba pochwalić postawę często ośmieszanych w żartach Chińczyków (tak bo nie tylko istnieją żarty o Amerykanach)

http://blogs.voanews.com/...-street-vendor/

Chińczycy pokazali, że to nie tylko jak to się często słyszy "Mieszkający w miejscu pracy, zalewający Chińskimi podróbkami świat mały komunista czczący swojego wodza" ale człowiek, który widząc niesprawiedliwość, potrafi stawić czołu systemu w, którym przyszło mu żyć.

Wracając do sytuacji w Ameryce. Czy kolejny,nowy,świeży konflikt Ameryki na Bliskim Wschodzie(Libia), który jak wykazały ostatnio wiadomości jest nielegalny i rozpoczęty bez zgody kongersu, możemy nazwać szerzeniem Demokracji?
Czy NATO'wskie pociski bombardujące i zabijające głównie cywili jest szerszym pojęciem zwanym misją pokojową?
http://www.huffingtonpost...s_n_879903.html
Obama wydaje się mieć władzę absolutną skoro nawet nie słucha własnych ludzi w Białym Domu i Kongresie?
Wszystko w imię pokoju, walki z terroryzmem, który urósł na skalę globalnej paniki. I co z tego mamy? Ograniczenie swobód, coraz więcej praw wolnościowych jest skreślanych z naszej demokratycznej listy w imię walki z Terroryzmem
http://www.infowars.com/l...-body-scanners/

http://www.infowars.com/b...users-approved/

Wydają miliony dolarów, gdy kraj tonie w długach, których świat nie zdołałby spłacić, na maszyny i systemy zapobiegania terroryzmowi. I co z tego? Ataki trwają nadal
(Ataki na londyńskie metro, Norwegia, Bombaj, 11 września( i w konsekwencji nałożenie na Stany Zjednoczone "Patriot Act"
http://pl.wikipedia.org/wiki/USA_Patriot_Act
W konsekwencji powstają takie miejsca jak Guantanamo, gdzie rzekomych ludzi tylko podejrzewanych o terroryzm torturuje się w taki sposób jaki nawet Hitlerowi nie przyśnił się nigdy)
http://www.wykop.pl/link/...mo-dokument-18/

Ale ktoś powie teraz. Kwiatek, ale co ma do tego nasza rzeczywistość?
Otóż Polscy politycy dorównują amerykańskim w najwymyślniejszych sposobach jak uprzykrzyć nam w przyszłości życie.
Wystarczy przypomnieć ustawę Komorowskiego o cenzurze internetu, niby w walce przeciw Cyberterroryzmowi.
http://wsieci.rp.pl/opini...berprzestrzeni-
Coś mi się zdaje, że coraz rzadziej nasi waleczni politycy walczący z terrorystami wyobrażają sobie terrorystę ( ale dużo razy to słowo ; O)
jako bliskowschodniego męczennika, a coraz częściej widzą terrorystów pod swoim własnym oknem. Ludzi, których mijamy na codzień ulicy, w sklepach, na klatce schodowej.

Nie jestem jakimś przeciwnikiem USA, do ludzi, którzy nie stoją bezczynnie i próbują coś zmienić gdy jest możliwość. Boli mnie bezczynność ludzi i wygodna iluzja w, której ludzie zachodu wolą trwać, póki się nie obudzą, iż żyją na cienkim lodzie, który zaczyna się łamać. Stąd wraz z nastaniem 2011 roku w wielu krajach Europy zaczęły się zamieszki. Ludzie widzą, że to nie jest demokracja, którą nam obiecali politycy.
Amerykanie też się prędzej czy później obudzą
http://finanse.wp.pl/kat,...1cbfe&_ticrsn=3
(w tym info napisane jest o tym, że coraz więcej Amerykanów potrzebuje dofinansowania oraz to, że żyją na kartki żywnościowe. Coś wam to przypomina? Komunizm w Polsce? PRL? kartki na żywność? Ja tego nie pamiętam, ale najstarsi użytkownicy Forum na pewno.)

Wiem, że nie wszyscy mogą się interesować sytuacją na świecie. Ale każdy powinien mieć jakieś rozeznanie co się dzieje na tym świecie, który kiedyś zostawimy naszym dzieciom takim jakim go ukształtowaliśmy.
Zachęcam do dyskusji

Pozostałe linki pokazujące do czego zmierza polska demokracja :
http://wolnemedia.net/pra...b-porzadkowych/
Kwiatek.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-07-29, 22:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-04, 01:14   

Coś nikt się wypowiadac nie chce.

Z jednej strony ciekawy temat.
Z drugiej strony rzeczy jakie tam powrzucałeś Kwiatek to w większości pierdoły, chaotycznie rozrzucone jeszcze. By wymienic największe i najbardziej ogólne:

Cytat:
Nie jestem jakimś przeciwnikiem USA, do ludzi, którzy nie stoją bezczynnie i próbują coś zmienić gdy jest możliwość. Boli mnie bezczynność ludzi i wygodna iluzja w, której ludzie zachodu wolą trwać, póki się nie obudzą, iż żyją na cienkim lodzie, który zaczyna się łamać. Stąd wraz z nastaniem 2011 roku w wielu krajach Europy zaczęły się zamieszki. Ludzie widzą, że to nie jest demokracja, którą nam obiecali politycy.


Nie lubię gdy ktoś próbuje byc na siłę alternatywny, nie lubi więc USA, zachodniej Europy- nie powinien lubiec także Polski więc.
Nie chodzi o to że demokracja jest dobra i teraz podam przykład Rosji, by to twierdzenie udowodnic.

Fakt że mamy tak głupich (w całej Europie w sumie- jak inaczej nazwac socjalistów z Hiszpani, Grecji, chaos włochów itp) polityków zawdzieczamy właśnie wolności. Politycy są reprezentacją społeczeństwa- tak więc to ludzie w większości są głupi, a demokracja to rządy większości właśnie. Ot tajemnica rozwiązana.

Cytat:
(w tym info napisane jest o tym, że coraz więcej Amerykanów potrzebuje dofinansowania oraz to, że żyją na kartki żywnościowe. Coś wam to przypomina? Komunizm w Polsce? PRL? kartki na żywność? Ja tego nie pamiętam, ale najstarsi użytkownicy Forum na pewno.)


Czy wiesz czym były kartki na żywnośc w PRL, a czym są takowe w USA?

Cytat:
Wracając do sytuacji w Ameryce. Czy kolejny,nowy,świeży konflikt Ameryki na Bliskim Wschodzie(Libia), który jak wykazały ostatnio wiadomości jest nielegalny i rozpoczęty bez zgody kongersu, możemy nazwać szerzeniem Demokracji?
Czy NATO'wskie pociski bombardujące i zabijające głównie cywili jest szerszym pojęciem zwanym misją pokojową?


Gdyby Rosjanie weszli teraz do Polski i zaczęli nas wybijac masowo, też by się pewnie ktoś znalazł oburzony, dlaczego obce kraje miałyby interweniowac.
Ostatnio zmieniony przez _Music 2011-08-04, 01:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-08-17, 13:48   

Pytanie do rozważań : Jakim cudem Wielką Brytanię stać na okupowanie Libii, pieniądze na arsenał a w swoim kraju z powodu obniżenia standardu życia nie potrafią zająć się zamieszkami?

I co z ustawą o nasiennictwie otwierającą drogę do GMO w Polsce? Czemu ta sprawa nie odbiła się echem w głównych mediach?

Wracając do kryzysu w Ameryce : Czy dodrukowywanie pieniędzy bez pokrycia jest chęcią wyjścia z kryzysu czy jego podtrzymywaniem?
_________________

 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-17, 14:27   

Kwiatek1993 napisał/a:
Pytanie do rozważań : Jakim cudem Wielką Brytanię stać na okupowanie Libii, pieniądze na arsenał a w swoim kraju z powodu obniżenia standardu życia nie potrafią zająć się zamieszkami?


Przyczyny które doprowadziły do skutku jakimi były zamieszki nie da się zniwelowac wydając pieniądze. Winna jest kultura, sposób życia, chciwośc firm (agresywna reklama), brak szacunku do czegokolwiek co wynika z "pustych" rodzin (które nie wychowują, rodziców wiecznie nie ma w domu, a dziecmi opiekują się telewizja i internet), napływ imigracji z krajów arabskich i muzułmańskich, cała idea multi- kulti.

Aby zając się powyższymi, trzeba zacząc modelowac rzeczywistośc (prawa, obowiązki i rola państwa) od podstaw- to robota długofalowa, na dekady by zobaczyc pierwsze efekty.


By trzymac wojska w Libii wystarczą pieniądze i sprzęt- tylko.

Cytat:
Wracając do kryzysu w Ameryce : Czy dodrukowywanie pieniędzy bez pokrycia jest chęcią wyjścia z kryzysu czy jego podtrzymywaniem?


Brak odważnych kroków i ludzi z jajami aktualnie w Stanach, by przerwac błędne koło zadłużenia. Obama jest zbyt miękki, stracił siłę i gromkie poparcie jakie miał na początku, wtedy mógł przeforsowac niezbędne ustawy.
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2011-08-26, 23:23   

Po prawdziwej demokracji została tylko nazwa. To, co się dzieje coraz bardziej przypomina "angsoc" znany z "Roku 1984" Orwella. Mass media ogłupiają nas na każdym kroku i dyktują co mamy myśleć. (Patrz sytuacja w Libii - Dobre NATO, zły Kaddafi)
Poprzez internet i portale społecznościowe poddajemy się dobrowolnej inwigilacji i jeszcze się tym szczycimy.

Możecie mnie nazwać wariatem, ale od pewnego czasu obserwuję, co się dzieje dookoła i uważam, że tworzą się właśnie podwaliny pod Rząd Światowy. Wiem, że termin "teoria spiskowa dziejów" brzmi bardzo pogardliwie, ale wystarczy wyłączyć TV i zacząć szukać na własną rękę.
Nie chcę mi się tu rozwodzić, ale jako ludzkość jesteśmy w tzw. dupie.

A szeroko pojęta kultura, to jeszcze jeden z elementów tej układanki wystarczy przyjrzeć się symbolice i odpowiednio ją zanalizować. Jesteśmy poddawani globalnemu praniu mózgu.

Sorry za mały OT

Mam zamiar prowadzić bloga na wzór strony

http://vigilantcitizen.com/

Czy starczy mi czasu i zapału, się okaże. Na razie mam wpis wprowadzający:

http://zbudzsie.blogspot.com

Po zajrzeniu tam macie prawo pomyśleć, że padło mi na łeb.
Sam bym tak o kimś takim pomyślał jeszcze z pół roku temu.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-08-26, 23:37   

Wreszcie ktoś kto myśli podobnie do mnie i nie bierze mnie za wariata!. New World Order to nie żadna głupia teoria. Wystarczy obserwować rzeczywistość by dojść do wniosku, iż Orwell przewraca się w grobie.

Polecam Ci PiK www.wolnemedia.net
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-08-26, 23:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-08-26, 23:58   

Strony takie jak podana powyżej bardzo mi przypominają cuda typu niezależna.pl, oraz cała masa pokrewnych- typowe pranie mózgu z listkiem figowym o treści "my mamy najprawdziwszą prawdę".
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-08-27, 12:07   

Demokracja działa tylko na szczeblu samorządowym. Popieram samorządność. Więcej pieniążków dla samorządów, i większa dla nich odpowiedzialność. Ale to nie forum polityczne ... :grin:

Co do Demokracji to twórcy UE mieli mówić o ryzyku wystąpienia post-demokracji - powiem tak - przeczytajcie jak powołuje się KE - to się dowiecie ile jest demokracji! :grin: Jesteśmy zbyt odlegli od naszej Unijnej władzy - do tego stopnia że wg. mnie nie jest ona nasza.

===
Co do "New World Order" to uogólniony termin do którego wplata się spiskowe teorie... Masonów i inne ... yhyhyh. NWO jest raczej poza dojrzałą dyskusją ...
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2011-08-27, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-08-27, 16:25   

Co do "New World Order" to kiedyś mnie to zaciekawiło, ale patrze na tego typu teorie z przymrużeniem oka i lekkim uśmieszkiem... Jeżeli coś takiego w ogóle mogło by się ziścić to jedyną 0,1procentową szanse widziałbym w XX wieku tuż po II. wojnie światowej.
Dzisiaj, gdzie każdy większy kraj(a jest ich sporo) chce prowadzić swój własny imperializm, totalitaryzm jest to raczej nie możliwe, bez większej rozpierduchy, a wszystko i tak sprowadza się do guzików nuklearnych, które ironicznie są po to żeby nigdy nie zostały użyte...

Zejdźmy trochę na ziemię(do Polski) ostatnio natknąłem się na ciekawą i trochę zabawną wypowiedź, jeszcze bardziej ciekawego człowieka, którego na swój sposób lubię...
Wypowiedź w kontekście przyszłych wyborów: J.Korwin.Mikke.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2011-09-02, 23:09   

lolek00 napisał/a:
Co do "New World Order" to uogólniony termin do którego wplata się spiskowe teorie... Masonów i inne ... yhyhyh. NWO jest raczej poza dojrzałą dyskusją ...


Dlaczego?
Oczywiście, że mnóstwo tych teorii to dezinformacja i bzdury.
Np. że Obama to klon egipskiego faraona Akhnatena
,że angielska rodzina królewska i klan Rothchildów i Rockefellerów to zakamuflowani jaszczuroludzie.
Aby ośmieszyć informacje o zniszczeniu WTC metodą kontrolowanego wyburzania – rozpowszechnia się bajkę o małych bombach atomowych.

Sądzę, że tego typu rzeczy są rozpowszechniane celowo, aby ośmieszyć owe "spiskowe teorię" (nie znoszę tego określenia)

Nawet jeśli zostawimy całą okultystyczną otoczkę tej teorii i skupimy się na finansach, czyli sprawach niejako dotyczących każdego obywatela. Może ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi na serię pytań?

Kto i kiedy zaczął posługiwać się lichwą?
Jakie podejście miał Jezus do lichwy?
Dlaczego kraje islamskie mają zakaz pożyczania na procent?
Dlaczego Polska ma 800 MILIARDÓW długu ?
Dlaczego ten dług rośnie i wszyscy dookoła mówią , że tak musi być bo to reguły "zdrowej ekonomii"?
Kto nam narzucił system ciągłego pożyczania - "CAŁE ŻYCIE NA KREDYCIE"?
Do czego doprowadzi ten system pożyczania bez przerwy?
Dlaczego nikt nie mówi w swoich postulatach wyborczych, że najważniejszym celem jest obniżenie długu i zlikwidowanie go?

Dlaczego banki tworzą pieniądze z niczego?
Kto za to odpowiada i kto na to się godzi?
Dlaczego te przekręty są nazywane ekonomią?
Dlaczego istnieje coś takiego jak magiczna księgowość?

Czy wiecie, że Libia jako jedyny kraj na świecie nie miała w 2010 r. żadnego długu?

Ja jestem może i trochę naiwny, ale widząc to co się dzieje to naprawdę można dojść do wniosku, iż tym całym zachodem rządzą jacyś psychopaci, którzy nie liczą się z niczym. (rozwarstwienie społeczne - kraje bogate - kraje biedne)
Polską też rządzą psychopaci, albo osoby które mają jakieś układy z psychopatami z innych krajów.

Dużo mówi się o tzw. globalizacji...
Dlaczego jak chodzi o mówienie o globalizacji w sensie gospodarczym to wszyscy się zgadzają, że trzeba się jednoczyć, tworzyć rynki wolnego handlu itd.?
Natomiast jak chodzi o mówienie na temat globalnego rządu to dlaczego wszyscy milkną. Bo to taka wielka tajemnica... ?

Dlaczego Sarkozy mówił o New World Order, dlaczego papież JP II i I BXVI mówili o New World Order, dlaczego Clinton Bush i Obama mówili o New World Order ???

http://forsal.pl/artykuly...owe_reguly.html <-- wczorajszy artykuł znanego ekonomisty.

Na koniec ciekawostka, która dotyczy bezpośrednio przyszłości naszego kraju.

http://radtrap.wordpress....skim-wykonaniu/

(Nie zniechęcajcie się, że pochodzi ze "spiskowego' bloga)

Kto ma oczy niechaj czyta ;]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-09-02, 23:28   

Kto i kiedy zaczął posługiwać się lichwą? - Lichwą zaczęły posługiwać się rodziny bankowe. Ale nie jestem pewien czy to nie sięga bardziej w przeszłość i nie zaczęło się to od pojedynczych ludzi.

Jakie podejście miał Jezus do lichwy? - Z tematyką religijną jestem na bakier. Nie czytałem Biblii i nie za bardzo orientuje się w tym.

Dlaczego kraje islamskie mają zakaz pożyczania na procent? - Kraje tak zwane arabskie mają inny system społeczeństwa, odmienny od naszego. Często mówiąc o zepsutym zachodzie mają także na myśli system bankowy. System samobójczy. Świadomie się go wypierają. Ameryka świadoma tego, że to są jedyne kraje, które zachowują opozycję do NWO są ciągle gnębione i wśród nas rozsiewana jest dezinformacja, iż są to barbarzyńscy terroryści o okrutnych metodach.

Dlaczego Polska ma 800 MILIARDÓW długu ? - Dlatego, że nasz kraj jest świadomie doprowadzany do ruiny. Stało się to już z Grecją. Tak samo i staje się z Polską.

Dlaczego ten dług rośnie i wszyscy dookoła mówią , że tak musi być bo to reguły "zdrowej ekonomii"? - Dezinformacja w celu tego by przeciętny Kowalski nie zechciał zmienić stanu rzeczy. (Zamieszki, opozycja itp)

Kto nam narzucił system ciągłego pożyczania - "CAŁE ŻYCIE NA KREDYCIE"? - Rodziny Bankowe trzymające w garści największe banki świata, które trzymają 90% megakorporacji światowych, na których opierają się gospodarki krajów.

Do czego doprowadzi ten system pożyczania bez przerwy? - Do ruiny gospodarki. W tym przypadku zostanie napięta sytuacja światowa. Skończy się tym, że globalnie na świecie będzie się działo jak ostatnio w Londynie. Lub będzie tak jak przed II Wojną Światową. Gdy świat wraz z Ameryką w 33 był w wielkim długu "ktoś" doszedł do wniosku, że najlepszym wyjściem z syutacji kryzysu bedzie światowa wojna, na której oczywistym jest, że można wiele zarobić

Dlaczego nikt nie mówi w swoich postulatach wyborczych, że najważniejszym celem jest obniżenie długu i zlikwidowanie go? - Bo wcale nie mają zamiar go zmniejszać

Dlaczego banki tworzą pieniądze z niczego? - By sztucznie przedłużyć kryzys.

Kto za to odpowiada i kto na to się godzi? - Odpowiadają za to rodziny bankowe takie jak Rothshild ( nie wiem czy dobrze napisałem ) Godzą się takie pospolite szaraki jak my, które nawet nie są świadome tego, jak źle jest na arenie międzynarodowej.

Dlaczego te przekręty są nazywane ekonomią? - By zachować wśród opinii publicznej pozór ładu.

Dlaczego istnieje coś takiego jak magiczna księgowość? - Nie słyszałem o tym.

Czy wiecie, że Libia jako jedyny kraj na świecie nie miała w 2010 r. - żadnego długu? - I teraz zobacz co się w tym kraju dzieje. Okupacja "złego dyktatorka Kadaffiego, który tak bardzo trzymał w ryzach swój kraj, że jedynymi ludźmi, którym się nie podoba w tym kraju to bojówki szkolone i dozbrajane przez Francję i USA.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-09-02, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-03, 12:17   

PiK napisał/a:
Oczywiście, że mnóstwo tych teorii to dezinformacja i bzdury.
Np. że Obama to klon egipskiego faraona Akhnatena
,że angielska rodzina królewska i klan Rothchildów i Rockefellerów to zakamuflowani jaszczuroludzie.


O ku**a :roll:

PiK napisał/a:
Ja jestem może i trochę naiwny, ale widząc to co się dzieje to naprawdę można dojść do wniosku, iż tym całym zachodem rządzą jacyś psychopaci, którzy nie liczą się z niczym. (rozwarstwienie społeczne - kraje bogate - kraje biedne)
Polską też rządzą psychopaci, albo osoby które mają jakieś układy z psychopatami z innych krajów.


Tu nie ma spisku, prawda jest boleśnie łatwa- to nie tajemnicze figury, ale po prostu głupi ludzie którzy rządzą (a raczej nie potrafią). Obiecują kiełbasę wyborczą, potem by spiąc budżet muszą emitowac kolejne obligacje bo tak najłatwiej, no ale tak to jest gdy ludzie znający się na ekonomii nie są dopuszczani do rządzenia ( u nas premierem powinien zostac Balcerowicz, bezwarunkowo na co najmniej 10 lat- wtedy do kolku dekad wyszlibyśmy na prostą, ale ludzie są zbyt głupi po prostu na takie rozwiązania).

Kwiatek1993 napisał/a:
Kto nam narzucił system ciągłego pożyczania - "CAŁE ŻYCIE NA KREDYCIE"?


Sami sobie narzucamy, nikt do tego nie zmusza. Ja nie mam ani jednej linii kredytowej, więc da się jak widac.

Kwiatek1993 napisał/a:
Ameryka świadoma tego, że to są jedyne kraje, które zachowują opozycję do NWO są ciągle gnębione i wśród nas rozsiewana jest dezinformacja, iż są to barbarzyńscy terroryści o okrutnych metodach.


Kwiatek, litości...
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-09-03, 12:48   

Jak kogoś to nie interesuje to nie musi tu wchodzić. Bo odpowiedzi typu : "Nie, bo nie" nie mają sensu i zapychają tylko temat i robi się śmietnik.
_________________

 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-03, 13:35   

Bo odchodzicie od tematu. W pewnym sensie można powiedziec że demokracja zamiera, ale nie dlatego że jaszczuroludzie siedzą w nwo i stamtąd rządzą światem.
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-09-03, 13:58   

Takie teorie istnieją tylko po to by ośmieszać "spiskowców" moje poglądy kończą się na tym, iż wszystkie wydarzenia polityczne są kreowane. Skądś jakaś grupa wszystkim kieruje i tworzy wydarzenia polityczne rozgrywające się na ziemi Wszystko po to by doprowadzić do depopulacji ludzi i wprowadzić światowy rząd. Próbowali już to wieloma metodami. Wojny Światowe. Któryś z prezydentów w czasach zimnej wojny nawet wspominał, że przydałoby się zagrożenie z zewnątrz (jakaś obca cywilizacja ) by Ziemia złączyła się przeciwko najeźdzcy bla bla bla.. Mniejszą ilością da się kierować. Obawiam się tylko systemu, który mógłby zostać nam zgotowany. Coś jak świat z "1984". Poczytaj sobie np kim jest doradca prezydenta Obamy w Białym domu do spraw technologii i jakie on ma poglądy. Jakie świry siedzą w rządzie i odpowiadają za kształt świata.

http://www.paranormalne.p...-doradcy-obamy/ przeczytaj sobie tutaj. Nie zrażaj się, iż strona ma taki wydźwięk. Info i tak nie pochodzi z niej. Przeczytaj.


"Nikt nie jest zniewolony bardziej niż ci, którzy błędnie wierzą w swoją wolność." - Johann Wolfgang Goethe
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-09-03, 14:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-03, 14:48   

Kwiatek1993 napisał/a:
Próbowali już to wieloma metodami. Wojny Światowe


Czyli Hitler był ich marionetką? :roll:

Dla mnie nawet szkoda, że nwo nie ma, bo taki światowy rząd by się przydał. Permanentna kontrola i inwigilacja- mi to nie przeszkadza, a jestem jak najbardziej zła. Jestem zdania że bac się mogą ci co mają coś do ukrycia, jak ktoś jest w porządku to nie powinno go to stresowac.

Zresztą- zachipowanie obywateli to coś do czego mam nadzieję kiedyś dojdzie bo niesamowicie poprawi to komfort życia. Dalej- demokracja, która jak wspomniałem nie działa. Mam kilka fantastycznych pomysłów które jeśli bym zrealizował, to byłbym demonizowany, przedstawiłem je kiedyś na forku gameonly to reakcja była niezła :]
W skrócie mówiąc- kontrola nad wszystkim, siła głosu w wyborach (głos obywatela A jest wart np 10 punktów, a obywatela B 3 punkty), wspomniane zachipowanie i inne dzięki którym żylibyśmy jak w raju.

Jeśli kiedyś będę miał własną partię polityczną to liczę na wasze głosy.
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-09-03, 15:23   

A oglądałeś _Music takie filmy jak "fahrenheit 451" lub "Equilibrium" ?
Sądzę, że w takiej wizji przyszłości nie chciałbyś mieszkać, gdzie podstawowe wartości człowieka są nam zabrane.

To są dla mnie fundamentalne wartości człowieka : Wiedza oraz możliwość odczuwania. Tego nikt nie powinien nam odbierać.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-09-03, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-03, 15:29   

Pierwszego nie, drugiego wyłączyłem w połowie bo było biedne jak cholera.

Nie sugeruj się wizjami przyszłości z filmów, bo te są tylko i wyłącznie fikcją. Przypomnij sobie jak miał wyglądac rok 2000 według wizjonerów z lat 70tych- jetpacki, latające samochody, jednakowe ubrania i roboty podające kawę :]
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-09-03, 15:42   

Już i tak Amerykanie karmią się Prozac'kiem, który tłumi u nich jakiekolwiek emocje. A zamiast książek kolejne pokolenia wolą oglądać durne MTV. Wszystko jest tak sprytnie wprowadzane, że przeciętnemu człowiekowi na, krótką metę to opłacalne.

Przede wszystkim polecam "Brave New World" autora Aldousa Huxleya. Trafnie tam podsumował to, że o rzeczy zniewalające nas ludzie będą sami się prosić.
_________________

 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2011-09-03, 17:53   

Kwiatek1993 napisał/a:
Już i tak Amerykanie karmią się Prozac'kiem, który tłumi u nich jakiekolwiek emocje. A zamiast książek kolejne pokolenia wolą oglądać durne MTV. Wszystko jest tak sprytnie wprowadzane, że przeciętnemu człowiekowi na, krótką metę to opłacalne.


Podaj źródło naukowe/dane statystyczne. Powiem ci z pierwszej ręki, że Amerykanie są na ogól ludźmi otwartymi i lubią głosić swoje opinię i emocję. Jakaś część może nadurzywać prozac i być od niego uzależniona? W Polsce też mamy uzależnieńców i alkoholików - to żadna nowość. Prozac działa na podstawie, że blokuje wychwyt zwrotny serotoniny, dzięki temu więcej neuroprzekaźników ma szansę na aktywację receptorów sąsiedniej komórki nerwowej. Zachwiany balans serotoniny prowadzi do depresji.



_Music napisał/a:
Kwiatek1993 napisał/a:
Próbowali już to wieloma metodami. Wojny Światowe


Czyli Hitler był ich marionetką? :roll:

Spadłem z krzesła. :lmao:
_________________
:



 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-09-03, 18:29   

Zobaczymy czy nadal będą tacy uśmiechnięci i otwarci jak z powodu kryzysu, którego już nie można zatrzymać zaczną się zamieszki. Jak długo jeszcze potrwa zanim coraz więcej bezrobotnych, zbankrutowanych ludzi ucieknie się do radykalnych metod przetrwania?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-09-03, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-09-03, 22:23   

PiK napisał/a:
Kto i kiedy zaczął posługiwać się lichwą?
Jakie podejście miał Jezus do lichwy?
Dlaczego kraje islamskie mają zakaz pożyczania na procent?
Dlaczego Polska ma 800 MILIARDÓW długu ?
Dlaczego ten dług rośnie i wszyscy dookoła mówią , że tak musi być bo to reguły "zdrowej ekonomii"?
Kto nam narzucił system ciągłego pożyczania - "CAŁE ŻYCIE NA KREDYCIE"?
Do czego doprowadzi ten system pożyczania bez przerwy?
Dlaczego nikt nie mówi w swoich postulatach wyborczych, że najważniejszym celem jest obniżenie długu i zlikwidowanie go?

Dlaczego banki tworzą pieniądze z niczego?
Kto za to odpowiada i kto na to się godzi?
Dlaczego te przekręty są nazywane ekonomią?
Dlaczego istnieje coś takiego jak magiczna księgowość?

Czy wiecie, że Libia jako jedyny kraj na świecie nie miała w 2010 r. żadnego długu?

Ja jestem może i trochę naiwny, ale widząc to co się dzieje to naprawdę można dojść do wniosku, iż tym całym zachodem rządzą jacyś psychopaci, którzy nie liczą się z niczym. (rozwarstwienie społeczne - kraje bogate - kraje biedne)
Polską też rządzą psychopaci, albo osoby które mają jakieś układy z psychopatami z innych krajów.

Dużo mówi się o tzw. globalizacji...
Dlaczego jak chodzi o mówienie o globalizacji w sensie gospodarczym to wszyscy się zgadzają, że trzeba się jednoczyć, tworzyć rynki wolnego handlu itd.?
Natomiast jak chodzi o mówienie na temat globalnego rządu to dlaczego wszyscy milkną. Bo to taka wielka tajemnica... ?

Dlaczego Sarkozy mówił o New World Order, dlaczego papież JP II i I BXVI mówili o New World Order, dlaczego Clinton Bush i Obama mówili o New World Order ???


1. Bankierzy ok XV wieku na szerszą skalę
2. Nie wiem co ma do sprawy Jezus
3. Kraje islamskie używają metod maskujących lichwę, Mudaraba itd są drobne różnice ale zamysł ten sam. W wielu przypadkach kredyt opłaca się bardziej.
4. 860 miliardów długu - dlaczego? - demokracja, populizm, błędy, nieudolność, czasami konieczność
5. Nigdy nie słyszałem żeby ktokolwiek tak mówił, są alternatywy np: Nowa Prawica.
6. Nikt nie narzucił nam życia na kredycie - nikt nie każe go brać, w PRL też pół państwa było na kredyt.
7. a) upadku b) spłaty długu
8. Są politycy którzy mówią o tym całkiem głośno np: Mikke - albo publicyści przykładem jest prof. Rybiński.
9. Ponieważ trzeba dosypywać kasy na rynek - a skutecznym narzędziem do tego jest bankowa kreacja pieniądza.
10. kredytodawcy/kredytobiorcy/rządy/obywatele
11. bo ekonomia jako nauka taka jak dzisiaj powstała 300 lat po wymyśleniu banków. Co do przekrętów to to silnie dyskusyjne.
12. Nie magiczna - tylko "kreatywna" istnieje bo są luki w prawie.

13. To co dzieje się w Libii to wojna o wpływy - podparta solidnym Casus Belli.

14. New World Order w wielu kręgach znaczyło dawniej tyle ile znaczą te słowa - a je można stosować do wielu rzeczy i zjawisk.

Rząd światowy był już dyskutowany, nie milczały o tym największe media w tym Polskie.

Była mowa o G20 jako prekursorach rządu światowego, G20 poparło też pomysł globalnego interwencjonizmu państwowego.
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2011-09-03, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-09-04, 15:57   

Przemyślałem sobie co nieco, coś sprawiło, że zacząłem inaczej myśleć. Nie chce mówić co to było. Ale porzucam ten temat jak i tematykę konspiracyjną na dobre. Sądzę, że temat bez moich dotychczasowych postów nie zostanie podtrzymany. Ale zostawiam go wam. Ja kończę z tym. Dziękuje za miłą dyskusję.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-09-04, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2011-10-16, 17:13   

Porzuciłeś to ja podniosłem. :lol:

Zainspirowany częściowo Manifestem Unabombera.

Ja w przeciwieństwie do teorii spiskowych widzę, że ten cały bałagan psycho-społeczny, który nie był tak rozpowszechniony na globalna skalę przed rewolucją przemysłową jest wynikiem zbyt szybkiego postępu technologicznego człowiek względem jego limitacji genetycznej tj. większość ludzi (NIE WSZYSCY, są tacy co się łatwo dostosowują) potrzebuje zaskopić podstawowe potrzeby fizyczne, które we współczesnym systemie krajów rozwiniętych są zaspokajane bez większego wysiłku (oczywiście są nieliczne wyjątki tj. bezdomni i bardzo biedni). Wiele ludzi ignoruje, NIE oni nie chcą uświadomić sobie, że jedyne co różni człowieka od pozostałych mniej inteligentnych organizmów, to że człowiek przystosował się przez miliony lat ewolucji obierając inną strategię przetrwania. Ta inna strategia to wzmocnione i bardziej skomplikowane więzadła między neuronami i bardziej skomplikowana struktura mózgu. Większość zwierzą w naturze polega na mięśniach i tężyźnie fizycznej oraz instynktach, aby przetrwać i walczyć o przetrwanie. Człowiek, po prostu nie polega na mięśniach. Jesteśmy tak bezbronni fizycznie, że byle średnio-wielkiej postury agresywny pies np. owczarek niemiecki, mógł nas zagryźć na śmierć bez większego problemu.

@Kwiatek
Znasz jakieś ciekawe rozprawki filozoficzne albo książki o współczesnej filozofii?

P.S. Człowiek sam buduje sobie grób w którym poprzez globalną kulture, technologię i psychologię społeczną zabije swoje resztki zwierzęcej wolności. The system will rule all!
_________________
:



 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-10-16, 18:05   

Chciałem Ci właśnie zapodać manifest Unabombera, bo go jakiś czas temu na forum wystawiałem. Mogę Ci co prawda zapodać jakieś artykuły buddyjskie na tematy społeczne. Teksty są dojrzałe i obiektywne, ale trzeba to lubieć.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group