Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 18:07
PSP
Autor Wiadomość
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-12-08, 01:28   

Mimo, że nie lubisz wyścigów to polecam Burnout Legends i Burnout Dominator. Sam nie jestem wielbicielem tego gatunku gier ale seria Burnout należy do moich ulubionych - dynamiczna i efektowna gra, którą mogę polecić nawet przeciwnikom ścigałek.

Możesz spróbować Harvest Moon Innocent Life - HM mimo monotonności rozgrywki nigdy za wiele ;>

Ace Combat X: Skies of Deception zdaje się być ciekawe - podobnie jak z Burnoutem nigdy nie przepadałem za arcade'owymi strzelankami ale seria Ace Combat ma w sobie to coś, że nie chce się zrobić nawet przerwy. Na PSP trochę sterowanie kuleje w porównaniu z PS2 ale i tak całość wypada nieźle.

Gurumin - zeldowaty Action-RPG. Nieco dziecięcy klimat ale tylko pozornie. Wysoko oceniane.

Lumines przedstawiać chyba nie muszę? ;>

Riviera: The Promissed Land - grałem w to na GBA i uważam, że RPG dość ciekawy. Niemniej jednak jego największą wadą jest monotonia przez co w późniejszych etapach gry można się troszkę zniechęcić.

Taiko no Tatsujin - ciekawa choć nieco popierdułkowata i prosta gra muzyczna (jap only).

Valkyrie Profile to nic innego jak remake z PSX do czego PSP nas już przyzwyczaiło. Dobra gra ale bez rewelacji.

A co do innych RPG to na oku mam Brave Story: New Traveler - podobno całkiem dobre.

Miho, posiadasz może swego duszka w DR? :>
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-12-08, 12:14   

Obawiam się, że nie :> ... ale jak mi powiesz, co mam zrobic, zeby posiadac, to przypuszczam, że będę miała :P .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-08, 13:02   

Ja polecam Ci, oprocz Silent Hill: Origins oczywiscie, Def Jam: Fight for NY ;) A tak na serio to nie przychodzi mi do glowy zaden naprawde miazdzacy tytul, oprocz podanych przez ciebie. Mozesz sprawdzic Loco Roco i Lumines. Czy na tym forum jest ktos oprocz mnie kto ma DSa? :>
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-12-08, 13:20   

Miho: grając daną postacią (arcade, dojo itp.) wciśnij start i wybierz zapisywanie duszków na on po prostu.
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-08, 17:55   

Valkyrie Profile Lenneth - na poczatku gralem w to jak szalony ale potem ta ciekawosc zaczela spadac; w porownaniu z VP: Silmeria (PS2) wypada bartdzo slabo :/ ale w koncu to remake...

GTA Vice City Stories - bardzo fajna fabula, muzyka, postacie i nawet do sterowania mozna sie przyzwyczaic chociaz jeszcze mam z tym nie lada problemy; warto nabyc ^^

Castlevania - umm... najlepsza gra jaka kiedykolwiek istniala w swiecie elektronicznej rozrywki; MUST HAVE na PSP ;)
_________________
Last.Fm
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-09, 17:05   

Trivane napisał/a:
Castlevania - umm... najlepsza gra jaka kiedykolwiek istniala w swiecie elektronicznej rozrywki; MUST HAVE na PSP
Stanowczo nie polecam Castlevani na PSP. Mimo dobrej grafiki niestety czuc, ze autorzy chcieli zrobic gre jak najbardziej wierna starym Castlevaniom. Niestety spowodowalo to, ze czuc, ze gra ma juz 3 generacje za soba. Jesli chcecie poznac jak powinna wygldac Castlevania na poziomie megaszlagierow zaatakujcie na DS.
 
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-09, 18:09   

Makaroniarz napisał/a:
Def Jam: Fight for NY ;)


Ja też polecam (grałem na PS2 a na PSP to praktycznie to samo). Bardzo dobre mordobicie ze znanymi raperami (niestety bez fifti senta, jest za to Snoopy ;) ) i wyjątkowo prostym ale intuicyjnymi sterowaniem (kein kombos z 15klawiszową sekwencją) po prostu pięść, kopniak chwyt (ze strzałka rzut na najbliższą przeszkodę) i 1 prosta sekwencja do jakże efektownego blaze move. Tylko nie wiem, czy to gra dla ciebie Miho ;)
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-09, 18:27   

Światłocień napisał/a:
fifti senta
To gra o raperach ;)
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-09, 18:51   

Makaroniarz napisał/a:
Trivane napisał/a:
Castlevania - umm... najlepsza gra jaka kiedykolwiek istniala w swiecie elektronicznej rozrywki; MUST HAVE na PSP

Stanowczo nie polecam Castlevani na PSP. Mimo dobrej grafiki niestety czuc, ze autorzy chcieli zrobic gre jak najbardziej wierna starym Castlevaniom. Niestety spowodowalo to, ze czuc, ze gra ma juz 3 generacje za soba. Jesli chcecie poznac jak powinna wygldac Castlevania na poziomie megaszlagierow zaatakujcie na DS.


Widac, ze nasze opinie sa zbyt od siebie rozgalezione ;) nie gralem w inne Castlevanie jak te na PSP ale moge ja szczerze polecic wszystkim hardkorowcom (na moja kieszonsolke brat zalatwil trzy w jednym wiec w czasie dlugiej podrozy na drugi koniec Polski czas z Castlevania spedzilem bardzo milo; dla mnie wysoki poziom trudnosci to raj choc nieraz warto ponarzekac ^^). Mimo to goraco zachecam wszystkich posiadaczy PSP do wyprobowania tej perelki jak najszybciej :P
_________________
Last.Fm
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-09, 21:22   

Makaroniarz napisał/a:
Światłocień napisał/a:
fifti senta
To gra o raperach ;)


A fonetyczny 50cent to już nie raper? ;)
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-09, 21:53   

Fifty to wogole nie raper :P
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-12-09, 22:00   

Fifty to miękka fujarka ale chyba nei o tym temat co towarzysze ? :P
Ja natomiast mam pytanie czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć ile PSP kosztuje w innych krajach?? interesuje mnie szczególnie UK i Holandia...UK jesli się nie mylę 169 natomiast Holandia nie wiem i nie wiem gdzie mógł bym sprawdzić
_________________
 
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-12-09, 22:03   

Wlochy: 169€ z gra do wyboru.
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-10, 13:58   

Cytat:
Najnowsze Valkyrie profile warte?


Zaprawdę powiadam ci, że gra warta jest tych wielu wielu godzin spędzonych przy niej :) Polecam także "Chrono Crossa", "Suikodeny 1 oraz 2", "Castlevania Symphony Of The Night" :) Wsio odpalisz za pomocą emulatorka do PsX-a. Z czasem jak będziesz chciała podamy następne tytuły :)
_________________

 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-12-10, 14:11   

Tzn że na PSP można grać we WSZYSTKIE gry z PSX ?
Jeśli tak, to wartych uwagi tytułów jest od ch. :D
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-10, 14:19   

Cytat:
Tzn że na PSP można grać we WSZYSTKIE gry z PSX ?


Głowy za to uciąć nie dam, ale chyba tak właśnie jest :) Trzeba chyba tylko przekonwertowac grę na format zgodny z emu PSP czy jakoś tak. W tej sprawie niech napiszą coś ludzie mądrzejsi ode mnie :)

Cytat:
Jeśli tak, to wartych uwagi tytułów jest od ch. :D

...i jeszcze więcej xD
_________________

 
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-10, 15:34   

No proszę, taki biedny naród a wszyscy gówiengo do psztykania za 6 stów mają XD To zajeb*sta maszynka z tego co czytam. Niestety o PSP do momentu w którym zaczne zarabiać moge pomarzyć (no chyba że jakaś extremalna sytuacja np. brat mi kupi ;D ) bo starzy...krótko mówiąc komputer to dla nich narzędzie szatana, a konsola to całe zło świata skondensowane w postaci małego kawałka krzemu w plastkiowej obudowie ;D
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
Ostatnio zmieniony przez Światłocień 2007-12-10, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-12-10, 15:39   

Cytat:
Tzn że na PSP można grać we WSZYSTKIE gry z PSX ?
Nie wszystkie. Trochę gier mimo konwersji stawia wyraźne opory w funkcjonowaniu lub też przejawiają różne problemy związane z animacją lub dźwiękiem. Do tego są problemy z grami na kilku CD, które nie zawierają opcji save'a przed zmianą płyty. Tym samym o ile w takiego Final Fantasy można jeszcze pograć o tyle w MGS już niezbyt.

Cytat:
Chrono Crossa
I jeśli się nie mylę jest to właśnie jedna z pozycji bez save'a przed zmianą płyty. Ale głowy nie dam.
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2007-12-13, 08:42   

Suavek napisał/a:
Do tego są problemy z grami na kilku CD, które nie zawierają opcji save'a przed zmianą płyty. Tym samym o ile w takiego Final Fantasy można jeszcze pograć o tyle w MGS już niezbyt.
Czytałem o tym na internecie i jest mozliwosc grania w drugą płytę, ale trzeba niestety kombinować coś przy flaszu i istnieje zbyt duże ryzyko utracenia dobrze działającej konsolki.

Jezeli chodzi o liste gier działających na PSP to pewnie nie jest ona zbyt długa, bo sam już wytestowałem sporo gier i głównie chodziły te najbardziej znane tytuły RE 3,1, Crash Bandicoot, Tomb Raider itp., co do innych tytułów, które probowałem tj. Legend, Iss Pro Evo nie uzysakałem nic, ekran był czarny i koniec.
Dodam tez, ze bardzo wazna rzecza jest region, z ktorego pochodzi gra (NTSC, PAL)
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-12-13, 15:58   

Co do czarnego ekranu, nie wiem czy aby na pewno ale podobno przy konwersji znaczenie ma format obrazu płyty (że niby z iso są problemy). Nie potrafię tego na chwilę obecną potwierdzić ale dla przykładu, w necie widziałem filmik przedstawiający grę w Super Robot Taisen Alpha na PSP podczas gdy mi działać ona nie chciała w ogóle (wspomniany czarny ekran). Ogólnie na razie testowałem tylko Super Robot Taisen Alpha Gaiden oraz Chrono Trigger i nie miałem najmniejszych problemów z grą - wszystko miodzio.
 
 
James 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 44
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-13, 18:08   

mam pytanie czy konsola PSP obsługuje kopie gier ??
Kupił ktoś PSP specjalnie dla nowego Silent Hilla.? warto było??

A co to ma wspólnego z tematem ?? Przeniosłem gdzie trzeba, na drugi raz rozejrzyj się dokładniej po forum/PiK
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-14, 23:59   

Miho napisał/a:
Właśnie, chłopaki, poleccie mi jakieś ciekawe gierki.

Makaroniarz napisał/a:
Loco Roco

Popieram. Kumpel kupił właśnie psp i miałem chwilowy styk z Loco Roco, które mnie poraziło. Klimat tej produkcji jest niesamowity. Celuj w ciemno - jestem przekonany, że Ci się spodoba. Prostota, pomysł, wykonanie, muzyka są r e w e l a c y j n e. Screenów nie rzucam, gdyż kiedy czytałem reckę w PSX Extreme pukałem się w czoło( o ile pamiętam gra dostała "9") - czym oni się jarają? Teraz wiem, że to po prostu trzeba zobaczyć.
James napisał/a:
mam pytanie czy konsola PSP obsługuje kopie gier ??
Tak.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2007-12-15, 00:02   

Puty napisał/a:
(...) Locoroco (...)
Gra bawi i oczarowuje przez jakieś 30min-1h, potem zaczyna nudzić w moim odczuciu.

Cytat:
James napisał/a:
mam pytanie czy konsola PSP obsługuje kopie gier ??
Tak.
Tylko jeśli ma nieoficjalny soft.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-15, 00:14   

Cytat:
Gra bawi i oczarowuje przez jakieś 30min-1h, potem zaczyna nudzić w moim odczuciu.
No tak, ale wysoka ocena w PE, również mówi sama za siebie, że mamy do czynienia z tytułem nietuzinkowym.
Cytat:
Tylko jeśli ma nieoficjalny soft.
Kolega pytał czy da radę, więc odpowiedziałem :) .
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-15, 08:55   

No czy ja wiem, LR z pozoru jest proste - przejscie gry nie sprawia problemu tylko zebranie wszystkich dodatkowych bonusow - odkrycie tajemnych przejsc, uwazanie na 'modzie' i w koncu otworem staje nam tryb 'best time' - wszystko odbywa sie w granicach od 1 do 2,5 min...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group