Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
[SPOILERY]+wózek inwalidzki i postać na nim siedząca+
Autor Wiadomość
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:25   [SPOILERY]+wózek inwalidzki i postać na nim siedząca+

Wysłany: Pon Cze 13, 2005 1:58 am Temat postu: +wózek inwalidzki i postać na nim siedząca+

Ta kwestia zastanawia mnie od bardzo dawna...

Chodzi mi o to kim,albo czym jest postac siedzaca na wozku inwalidzkim przed ostatia walka?Postac sprawia wrazenie czegos organicznego,co najprawdopodobniej aktualnie jest martwe lub tez prawie martwe.

Jedyna rzecza,ktora przychodzi mi do glowy jest to ze postac ta moglaby byc cialem Alessy przez lata trwajacej w cierpieniu i utrzymywanej przy zyciu w podziemnym pokoju szpitala.Cialo,ktore przez siedem (chyba) lat lezalo zakryte pod bandazami,ostatecznie mogloby przybrac taka wlasnie forme.

Oczywiscie to tylko moja koncepcja,jedyna ktora przyszla mi do glowy.Nie jestem jednak przekonana,czy tak moglaby sie sprawa przedstawiac,a rzecz uwazam za wazna miedzy innymi z tego wzgledu,ze jezeli zostalo to przedstawione podczas ostatecznej "rozgrywki"-napewno musi miec jakies znaczenie.Napewno nie jest to jakis potwor,bo w takim przypadku rownie dobrze tworcy mogliby przedstawic siedzacego na wozku pieska albo pielegniare;).

Jakies teorie?
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-20, 08:26   

Wysłany: Pon Cze 13, 2005 11:48 am Temat postu:

O ile mnie pamiec nie myli na wozku jest Alessa z ktora laczy sie Cheryl i powstaje Angel Alessa/God a pozniej mr Szatan, demon z piekla rodem, Jad Boga, Oskarzyciel wielki oslawiony... Samael :lol: :lol: :lol: chcialem powiedziec Incubus.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:27   

Wysłany: Pon Cze 13, 2005 6:33 pm Temat postu:

Tez mialam napisac ze to Samael,ale nie chcialam tak na wejsciu:)...

*Nie bylam do konca przekonana czy to Alessa,poniewaz cialo wygladalo na dosyc duze (za duze jak na takie male stworzenie;),ale chyba nie moze to byc nic innego.
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2007-11-20, 08:27   

Wysłany: Wto Cze 14, 2005 8:56 pm Temat postu:

Samael rządzi :P Te zwłoki na wuzku nawet przypominają Alesse, bo w sumie to ona po tych latach cierpienia niczego nie przypominała, tylko jakieś ścierwo brudne. Bardzo, bardzo mi jej żal
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-20, 08:28   

Wysłany: Sro Cze 15, 2005 6:28 am Temat postu:

Zwolki? yyyyyyy... ja tam mam osobe w niebieskiej sukni w swoim SH A cialo za duze na Alesse nie jest. Alessa na wstawkach FMV jest pokazana jako dosyc duza (i ladna o ile ma rozpuszczone wlosy 8] ) kobieta. Jesli w szkole mi sie wszystko ulozy zabiore sie od nowa za SH i byc moze jakies skriny na potwierdzenie wyczaruje
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:29   

Wysłany: Sro Cze 15, 2005 3:56 pm Temat postu:
Iron Savior napisał/a:
Zwolki? yyyyyyy... ja tam mam osobe w niebieskiej sukni w swoim SH :P

Moze chodzilo mu wlasnie o to cialo na wozku inwalidzkim,albo to z filmiku w podziemiach Nowhere.Swoja droga,jezeli to cialo na wozku inwalidzkim to sa zwloki,a raczej prawie zwloki Alessy to jej przemiana w niebieska/biala postac tym bardziej robi wrazenie i pasuje do ogolnego przeslania kultu God.
Iron Savior napisał/a:
A cialo za duze na Alesse nie jest. Alessa na wstawkach FMV jest pokazana jako dosyc duza (i ladna o ile ma rozpuszczone wlosy 8] ) kobieta. Jesli w szkole mi sie wszystko ulozy zabiore sie od nowa za SH i byc moze jakies skriny na potwierdzenie wyczaruje

No wlasnie pisalam ostatnio w Twoim topicu Iron ([SpoileR] Lisa Garland) na temat tej sceny z intra i outra,i nie wydaje mi sie zeby to przedstawienie Alessy z nich pochodzace bylo jej obrazem jako tej malej Alessy z poczatku i wogole z czasu akcji gry.Alessa podczas akcji SH jest prawie martwa,a jej cialo z tego co mi sie wydaje jest raczej takiej wielkosci jak to,ktore widzimy na filmach z Dalhia (jak cialo malej dziewczynki).Z drugiej strony trudno jednoznacznie ta sprawe ocenic,dlatego ze na przyklad Alessa w filmiku na 4 pietrze szpitala tez wyglada na troche starsza.Ehh...mimo wszystko jednak zostaje przy swoim co do sceny z intra,co oczywiscie wcale nie musi oznaczac ze mam racje;).
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2007-11-20, 08:30   

Wysłany: Pią Cze 24, 2005 11:05 pm Temat postu:

Scena w intro? Ta w ktorej Alessa wstaje z lożka? Ładna nawet to ona byla przed pożarem, w tej niebieskiej sukni wyglądala dobrze, a co do ciala na wozku to nie pamiętam za bardzo jak to wyglądalo.
Savior, jak wyczarujesz sreeny to zarzuć na serwa, jak ci sie bedzie chcialo to w 3d hack zrob.

EDIT: To jak na konsoli zrobisz screeny? aparatem?
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-20, 08:31   

Wysłany: Sob Cze 25, 2005 8:21 am Temat postu:

3d hackiem nie da rady na psx....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Silent Angel
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:32   

Wysłany: Sob Cze 25, 2005 8:56 am Temat postu:

ja cały czas uważam, że jest to zniszczone ciało Alessy :|
wieceie dlaczego, kiedy alessa zamienia sie w mother of god promień świtała ten co na nią pada pochodzi z ciała na wózku?
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-20, 08:33   

Wysłany: Wto Cze 28, 2005 1:12 pm Temat postu:

cholera... wogole nie pamietam tej sceny.....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
ANTH
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:33   

Wysłany: Wto Cze 28, 2005 1:43 pm Temat postu:

Była tylko w jednym z zakończeń zdaje się.
 
 
Silent Angel
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:35   

Wysłany: Wto Cze 28, 2005 2:31 pm Temat postu:

Ta scena występuje w każdym zakończeniu :/

Tu śa creeny tego wózka:

http://img89.echo.cx/my.p...sadahlia9gs.jpg
http://img89.echo.cx/img89/9774/promie14zx.th.jpg

MOgem jeszcze prae dołożyć ;] -Aisza ty przerobiłas mi tego posta :D ?-
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-20, 08:36   

Wysłany: Wto Cze 28, 2005 4:10 pm Temat postu:

Czas polecial 7 lat do przodu, Cheryl ma 14 lat, Alessa umarla.
<walka><walka2>
Czas wraca o 14 lat, Cheryl jest niemowleciem, Alessa robi "pa pa".
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:37   

Wysłany: Wto Cze 28, 2005 7:12 pm Temat postu:

R4Zi3L napisał:
Cytat:
cholera... wogole nie pamietam tej sceny.....


Ja takze.A przeciez przechodzilam ostatnio wszystkie 4 normalne zakonczenia pod rzad,i tym bardziej dziwne wydaje mi sie ze ani raz nie zwrocilabym na to uwagi (zwlaszcza iz zdaje sie to byc dosyc znaczacy szczegol).

*R4Zi3L-zrobie dzis z tym filmikiem od sekty:),i pewnie jutro uzupelnie tamtego posta.Wiem ze lezy juz chyba z tydzien bez odpowiedzi,ale kompletnie nie mialam czasu...
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2007-11-20, 08:39   

Wysłany: Wto Cze 28, 2005 7:42 pm Temat postu:

Juz pamiętam cala scena :idea: thx za screeny Silent Angel, nakręcilas mnie do przejscia jedynki, musze ta scene obejrzec.

EDIT: Ja przeszlem 16 jak nie więcej razy, i bym dalej nie pamiętał gdyby nie screen.
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-20, 08:39   

Wysłany: Wto Cze 28, 2005 9:46 pm Temat postu:

Ja skonczylem SH1 16 razy, i tej sceny rowniez nie pamietam :shock:
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2007-11-20, 08:40   

Wysłany: Sro Cze 29, 2005 1:27 am Temat postu:

ja też przeszedłem tą gre ze 20 razy i też dopiero dzisiaj znalazłem ciekawy rysunek na ścianie w jednej z klas, jest na nim postać, podobna do Incubusa i obok napis "mery", co to może znaczyć?

http://img142.echo.cx/my....ipboard37rw.gif
 
 
AISZA }}i{{
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:45   

Wysłany: Sro Cze 29, 2005 9:35 am Temat postu:

:lol: Nie Silent Angel, zedytowałam Ci tylko, czyli wrzuciłam drugiego do wczesniejszego gdyż miałaś dwa po sobie... Jesli ktos się powtarza, zawsze tak robię
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-20, 08:47   

Wysłany: Sro Cze 29, 2005 2:58 pm Temat postu:

Abaddon napisał/a:
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 1:27 am Temat postu:

ja też przeszedłem tą gre ze 20 razy i też dopiero dzisiaj znalazłem ciekawy rysunek na ścianie w jednej z klas, jest na nim postać, podobna do Incubusa i obok napis "mery", co to może znaczyć?
http://img142.echo.cx/my....ipboard37rw.gif

Moze Mery to imie dziewczynki która to narysowała...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Silent Angel
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:48   

Wysłany: Sro Cze 29, 2005 3:05 pm Temat postu:

a czemu an wszystkich ścianach w szkole są ponaklejone kartki z napisam WHO ARE YOU? :|
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-11-20, 08:49   

Wysłany: Sro Cze 29, 2005 3:09 pm Temat postu:

bo ludzie sa ciekawi kim jest Alessa...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2007-11-20, 08:49   

Wysłany: Sro Cze 29, 2005 5:25 pm Temat postu:

Albo Alessa jest zainteresowana Harrym
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-20, 08:50   

Wysłany: Sro Cze 29, 2005 9:56 pm Temat postu:

Abaddonie nie wydaje mi sie. Cheryl = Alessa, skoro Cheryl wie kim jest Harry, to Alessa tez powinna to wiedziec.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2007-11-20, 08:51   

Wysłany: Sro Cze 29, 2005 10:05 pm Temat postu:

to dlaczego Cheryl nie wiedziała o Alessie? gdyby wiedziała co ją czeka, chyba nie chciała by przyjeżdzać do miasta
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-20, 08:52   

Wysłany: Sro Cze 29, 2005 11:32 pm Temat postu:

Cialo na wozku to napewno Alessa.Sprawdzilam to wczoraj,odswiezajac sobie przy okazji zakonczenie Bad,bo bylo mi to potrzebne.Promien swiatla w ktorym chwile pozniej ukazuje sie Matka Boga/God wychodzi,tak jak napisala Eileen-wlasnie z ciala ktore siedzi na wozku inwalidzkim.Jest to bardzo dokladnie widoczne,i szczerze mowiac naprawde dziwi mnie to ze wczesniej tego nie zauwazylam,ale teraz gdy wiedzialam ze tak ma byc i zwrocilam na to uwage-zobaczylam to od razu.

Nie wiem tylko,dlaczego tworcy az tak bardzo przemielili cialo Alessy lezace na wozku,jak dla mnie to wyglada bardziej jak jakis niedzwiedz,albo ta postac z TK (ten taki drewniany) tudziez inny Samael;a nie zadna dziewczynka.Przeciez ta postac jest duza i na dobra sprawe moglby tam siedziec Eddie z SH2.No ale coz...wyglada to tak a nie inaczej.



Abaddon napisał:
Cytat:
Albo Alessa jest zainteresowana Harrym


Iron,to nie jest taki glupi pomysl jak sie na pozor wydaje.Swiat w ktorym znalazl sie Harry (zarowno ten "zwykly" jak i ten alternatywny) sa swiatami w pewnym sensie powolanymi do zycia przez Alesse.Alessa widziala Harryego przy trasie gdy jechal z Cheryl (a przynajmniej intro na to wskazuje),mogla jednak nie wiedziec kim on jest ale interesowal ja przez to ze to akurat on,a nie kto inny odnalazl Cheryl.Stad slowa "Who are you?" pojawiajace sie w szkole moga byc (oczywiscie moga,ale nie musza:)) znakiem od Alessy-kierowanym do Harryego.Teoria z tym,ze dzieci interesowala Alessa tez jest w porzadku,ale ta tez nie jest zla.

Iron Savior napisał:
Cytat:
Abaddonie nie wydaje mi sie. Cheryl = Alessa, skoro Cheryl wie kim jest Harry, to Alessa tez powinna to wiedziec.


Nie,moze nie wiedziec.Cheryl i Alessa sa w pewnym sensie osobnymi istotami (a przynajmniej tak ja to widze).Alessa,tak jak napisalam wyzej-mogla wiedziec tylko tyle ze jakis typ,Harry Mason-znalazl Cheryl,ale jezeli nie posiadala ona zdolnosci telepatycznych etc. (a ja osobiscie stawialabym na to,ze takich zdolnosci nie posiadala)-wowczas wcale nie musiala wiedziec kim on jest.

Abaddon napisał:
Cytat:
to dlaczego Cheryl nie wiedziała o Alessie? gdyby wiedziała co ją czeka, chyba nie chciała by przyjeżdzać do miasta


Cheryl nie wiedziala o Alessie,poniewaz ona byla istota stworzona z tej czesci jej duszy,ktora miala z zamierzeniu "doswiadczyc mniej cierpienia" (zaznaczam ze to wszystko to tylko moje zdanie,zeby nie bylo ze cos jest nie tak:)),gdyby Alessa pozwolila jej zapamietac swoje wczesniejsze zycie,pozar i pobyt w szpitalu-mysle ze niewiele by jej oszczedzila z tego co przezyla ona sama.Zastanawia mnie tez ta ostatnia scena z filmiku z intra: Harry zaslania oczy/zaczyna krzyczec/nie wiem co on tam robi...,podczas gdy Cheryl widzac Alesse przypatruje sie dokladnie,i ja osobiscie odnioslam wrazenie jakby ten wlasnie moment byl chwila w ktorej przypomniala ona sobie swa przeszlosc (swoja droga ciekawe ze od razu pozniej "znika").
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group