Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
SH V Media

Jak Ci się podoba Silent Hill 5 na tym etapie produkcji?
Świetna robota, na to czekałem!
2%
 2%  [ 1 ]
Zapowiada się naprawdę dobra gra.
28%
 28%  [ 11 ]
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
2%
 2%  [ 1 ]
Jest lepiej niż się spodziewałem, ale to jeszcze nie to...
30%
 30%  [ 12 ]
Jakieś nieporozumienie, ale liczę na to, że do premiery wszystko będzie poprawione.
7%
 7%  [ 3 ]
Jest źle i nic nie wróży poprawy.
25%
 25%  [ 10 ]
To już ostateczny koniec serii Silent Hill...
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowań: 39
Wszystkich Głosów: 39

Autor Wiadomość
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-10-03, 17:33   

Japońska okładka SH:H:


Art autorstwa samego Masahiro Ito.
Z trzech wersji okładek (PAL, NTSC i japońska), ta podoba mi się najbardziej. Przynajmniej samo logo jest dużo bardziej stonowane.
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-10-03, 20:43   

No ta jest najlepsza ale i tak jakoś brzydko mi się kojarzy co pozwoliłem sobie zobrazować moją wersją :lmao:
Ostatnio zmieniony przez MZet 2008-10-03, 20:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-10-03, 20:50   

Niestety wydaje mi sie ze mozna napisac jedynie sad but true :D
Niestety ale nawet patrząc na art post wyżej (orginał) pomyślałem ze to gun...
_________________
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 21:18   

Gunblade (Dobrze kojarzę? Chyba była taka broń w FF8 w które nie grałem). Mi tam się nie podoba. To wlasnie pokazuje... ze pielęgniary i PH są głównymi przypominaczami, że to jest dalej SH.
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-10-03, 21:28   

To po prostu gun Puty ;)
Smutne jest dla mnie to że Ito który zaprojektował PH teraz się godzi rysować jego gorszą inspirowaną filmem wersję. Do tego dziwny jest fakt że PH trzyma swój nożyk w dwóch palcach a zawsze ledwo co go uciągnął.
 
 
Dewotka 
Bann'd

Dołączyła: 20 Wrz 2008
Posty: 27
Skąd: Sanok
Wysłany: 2008-10-03, 22:28   

MZet napisał/a:
Do tego dziwny jest fakt że PH trzyma swój nożyk w dwóch palcach a zawsze ledwo co go uciągnął.
Widocznie to dlatego że to inny PH ;P Ale rzeczywiście - japońska okładka jest najlepsza.

EDIT:

http://pl.youtube.com/user/lunaroutcast - na tym koncie można znaleźć cały gameplay z SH5 :)
Ostatnio zmieniony przez Dewotka 2008-10-04, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-10-04, 13:27   

Przeglądam temat o SH:Homecoming na forum NeoGaf i jak na razie... znaczna większość ludzi (z kilkoma, odosobnionymi, wyjątkami) jest z gry bardzo zadowolona, uważając ją za naprawdę godną nazwy "Silent Hill".
Gra jest ponoć cholernie trudna.
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-10-04, 14:57   

No ja na razie widzę ogólnie trzy typy recenzji - bardzo pozytywne (świetna gra, zupełnie jak poprzednie części), umiarkowane (gra fajna, ale w wielu aspektach negatywnie odstaje od poprzednich części) oraz mało pochlebne (hateeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tl;dr). Tyle że na razie stosunkowo mało osób już ukończyło grę i podzieliło się swoimi wrażeniami, a do tego z doświadczenia wiem, że w przypadku tej serii miarodajną opinię można wydać dopiero po jakimś czasie, kiedy już się ochłonie i zastanowi co nieco (np. dla mnie zaraz po ukończeniu Silent Hill 4 był najlepszą grą w serii po Silent Hill 2).

Wszyscy za to zgadzają się co do jednego - właśnie tego, że gra, a konkretnie walka, jest naprawdę trudna.

Mnie to akurat cieszy, że, patrząc po różnych filmikach z gameplayu, jeden błąd i zepchnięcie pod ścianę nawet przy jednym atakującym potworze może kosztować lekką ręką 25% energii, ale zastanawiam się, czy jeśli potworów będzie tyle, co w poprzednich częściach i trudniej im będzie uciec, to czy nie stanie się frustrujące. Wszystko zależy od tego, jak sprawi się zmieniony system walki.

EDIT: Aha, no tego jeszcze nie było - Alex może nosić ograniczoną ilość amunicji do poszczególnych broni - nie pamiętam dokładnych liczb, ale do shotguna to jest zdaje się 27 pocisków. W świetle problemów, jakich rzekomo nastręczają przeciwnicy w tej grze, nie wiem, co o tym sądzić...
_________________
so tell me the truth
Ostatnio zmieniony przez Karolpiotr 2008-10-04, 15:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-10-04, 15:02   

Cytat:
It’s in HD!
Is this game really next-generation? Hells yea it is! With 720p native resolution of the game, the game will look much better than any of the Silent Hill games you’ve ever played.


No faktycznie :lol:
Ostatnio zmieniony przez MZet 2008-10-04, 15:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-10-04, 15:45   

Wiesz MZet, jakość youtubowych filmików raczej nie odda Ci jakości gry z 720p :roll:

Odnośnie grafiki, z tego co czytałem opinie graczy - jest ona dobra; oświetlenie, cienie, filtry oraz efekty są świetne; otoczenie również (chociaż co jakiś czas obok świetnych tekstur pojawiają się takie w marnej jakości; ktoś nawet stwierdził, że to pewnie placeholdery, o których ktoś zapomniał). Najgorzej wypadają właśnie postacie inne niż Alex, potwory już lepiej. Całość jednak wygląda solidnie, a statyczne obrazki tego nie oddają.
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-10-04, 16:59   

Proszę ciebie. W roku pańskim 2008 takie babole jak włosy matki Alexa, radio w samochodzie Huntera czy wyżej wymieniony blat z kasetą (JUŻ NIE WSPOMINAJĄC O WODZIE, która to o niebo lepiej wyglądała w 3ce!) nie mają prawa bytu. Gówno nie next gen i nie zasłaniajmy się YouTube'm. Owszem niektóre miejsca wyglądają całkiem nieźle ale ogólnie grafika to jakaś kpina.
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-10-04, 17:12   

Ja nie rozumiem co szczególnego jest w rozdzielczości 720p - teraz to zaczyna być standard, w dodatku nie najwyższy - niektóre tytuły obsługują rozdzielczość 1080p :)

Wracając do tematu - o ile wcześniej narzekałem ostro, tak ostatnie gameplaye trochę mnie uspokoiły, może nie jest to arcydzieło, ale na pewno nie będzie tak blisko dna, jak myślałem.
Ostatnio zmieniony przez Mee 2008-10-04, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2008-10-04, 18:00   

Mee napisał/a:
Ja nie rozumiem co szczególnego jest w rozdzielczości 720p - teraz to zaczyna być standard, w dodatku nie najwyższy - niektóre tytuły obsługują rozdzielczość 1080p
Maly offtop. 720p to mniej lub wiecej 3 razy wiecej szczegolow w porownaniu do SD, 1080p to prawie siedem razy wiecej szczegolow. 720p to najlepsze wyjscie, bo wtedy konsola sama nie musi przeliczac ogromnych ilosci detali, a 1080p w wiekszosci gier to upscaling :roll:
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-10-04, 18:26   

Ja się wyłamie i powiem, że mam gdzieś grafikę :) Spójrzcie na SH1. Grafika była dobra?
 
 
 
SbobekH 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 166
Wysłany: 2008-10-04, 18:39   

Bersek napisał/a:
Ja się wyłamie i powiem, że mam gdzieś grafikę :) Spójrzcie na SH1. Grafika była dobra?


Racje masz, ale zaraz pewnie pojawi się argument ''Ale to gra na next-gen'y a nie na PSX, PSOne''. Moim zdaniem jeśli sama gra będzie dobra to grafika nie będzie miała większego znaczenia nawet jeśli to gra robiona na najnowsze konsole. Sami nie raz powtarzaliśmy, że SH to nie grafika tylko klimat.
_________________
Człowiek może wytrzymać cały tydzień bez picia, dwa tygodnie bez jedzenia, całe lata bez dachu nad głową, ale nie może znieść samotności. To najcięższa tortura.
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-10-04, 19:14   

MZet napisał/a:
Proszę ciebie. W roku pańskim 2008 takie babole jak włosy matki Alexa, radio w samochodzie Huntera czy wyżej wymieniony blat z kasetą (JUŻ NIE WSPOMINAJĄC O WODZIE, która to o niebo lepiej wyglądała w 3ce!) nie mają prawa bytu. Gówno nie next gen i nie zasłaniajmy się YouTube'm.


Zgadzam się z Tobą, są tam tekstury oraz obiekty, które nawet na PS2 byłyby uważane za okropne; sam uważam, że wykonanie postaci, w porównaniu do dokonań Team Silent, to kpina :| .

Jednak, sugerując się opiniami osób, które miały okazję zagrać już w pełną wersję gry, a nie opierają się na screenach czy filmikach, całokształt grafiki wypada (bardzo) dobrze. Jak już napisałem, są narzekania na tekstury (szczególnie, gdy ogląda się je w trybie fpp) i na te nieszczęsne postacie (o wodzie już nawet nie wspomnę), no ale... ogólne wrażenie pozostaje pozytywne.
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-10-04, 20:23   

tylko pomyślcie, po co robić grę na konsolę nex-g jesli ta nie wykorzystuje mocy? mozna było w takim razie zrobić ja na ps2....mimo wszystko powiem ze tutaj grafa jest cholernie ważna...mimo ze też uważam 1 za best ever..fakt jesli gra roxi to można olać grafę...a no i trzeba tez powiedzieć ze przeciez swego czasu sh1 prezentowało nie najwyższy ale bardzo wysoki poziom (graficznie)...a jesli mamy takie dziwactwa w sh:h to niestety no ale ktoś się nie przyłożył, mimo wszystko te opinie innych nieco mnie uspokajają choć wiadomo ze trzeba to ocenić samemu
_________________
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-04, 20:54   

Bersek napisał/a:
Ja się wyłamie i powiem, że mam gdzieś grafikę :) Spójrzcie na SH1. Grafika była dobra?


Też prawda,SH1 był co prawda w trójwymiarze ale grafe miał trochę przestarzałą.
Ale to nikomu nie przeszkadzało.
Więc trochę mnie to dziwi ta krytyka grafiki SH5,po screenach i filmikach z gameplay`a widzę że grafa jest dobra.
Wiadomo że Double Helix to nie Team Silent.

Raq napisał/a:
tylko pomyślcie, po co robić grę na konsolę nex-g jesli ta nie wykorzystuje mocy? mozna było w takim razie zrobić ja na ps2


Minie trochę czasu zanim twórcy gier wycisną całą moc z PS3,tak samo było z PS2.
A zresztą ten feature z brakiem doczytywania przez przechodzenie przez kolejne pomieszczenia nie mógł by być możliwy do zrobienia na PS2.
_________________

 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-10-04, 21:46   

Zaratul napisał/a:
A zresztą ten feature z brakiem doczytywania przez przechodzenie przez kolejne pomieszczenia nie mógł by być możliwy do zrobienia na PS2.

Dlaczego? W takim Haunting Ground jakoś wszystko płynnie się ładuje i na pewno nie jest to jedyna gra na PS2, w której można uświadczyć brak loadingów.
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-10-04, 21:49   

że przypomnę Souls reaver na starego psx'a w którym loadingi nie istaniały praktycznie...a nie chodzi mi przy grafie o wyciśnięcie 100% ale popatrz na SH2 z ps2 które też nie wyszło pod koniec kariry ps2...
_________________
 
 
 
Zombi 
Cockroach
Muzgi...



Wiek: 30
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-10-04, 22:12   

Ogólnie do grafiki piątej części SH jestem nastawiony pozytywnie, dobrze sie prezentuje, na czele z bardzo dobrymi efektami latarki. :grin: Jedyne co w tej kwesti kuleje to włosy postaci, czy pikseloza niektórych kawałków otoczenia :\
_________________
Welcome in Silent Hill
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-10-05, 10:40   

Sprawa przedstawia się tak: grafika NIE jest najważniejsza w grze. Są może i szczególne wyjątki, gdzie grafika tylko w nieznacznym stopniu buduje klimacik (jak np. w Crysis, gdzie bez odpowiednio ustawionych shaderów już nie czuc tak intensywnie, że biegamy po tropikalnych lasach/plażach), ale to tylko nieznaczne wyjątki. Jeśli sama gra jest miodna, to na grafike w ogóle przestajemy uwagę zwracac. Ale, ale, sprawa jest taka, że jeśli producent przyzwyczaił nas do tego, że w jego grach, każda kolejna częśc prezentowała coraz wyższy poziom grafiki, to od nowej części oczekuję poniekąd tego samego (dobrym przykładem jest seria Final Fantasy). Więc jeśli dostanę produkt, który oferuje przeciętną grafikę, podczas gdy jego poprzednie odsłony wręcz powalały oprawą, no to przepraszam bardzo...
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 11:24   

MZet napisał/a:
To po prostu gun Puty :grin2:

Hehe, nie chodziło mi o screena, którego Ty zapodałeś, tylko o oryginał. Skojarzyło mi się to z tym:

Gunblade z FF8 ;].
EDIT: Nie wiem czy jest sens, skoro w sieci można obejrzeć już cały walkthrough, ale...
61 nowych screenów z SH:H.
http://www.pro-gamers.fr/...s-captures.html
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-10-05, 11:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-10-05, 13:14   

Na tych screenach (a dokładniej na 3 i 4) idealnie ukazane jest jak niedokładnie zrobione są postacie inne niż Alex. Mianowicie chodzi o włosy. Porównajcie sobie włosy tej kobiety z 3 screena a włosy i ogólnie twarz Alexa. Co nie zmienia faktu, żegrafika itak jest ładna. Ogladałem filmiki z gejmplejów i w ruchu wygląda to naprawde ładnie :)

EDIT. Zauważyłem małe niedopatrzenie ze strony twórców. Mianowicie na 20 screenie widać na ramieniu Alexa naszywke z amerykańską flagą. Jednakże jest ona odwrócona (te niebieskie pole z gwiazdkami powinno być po lewej stronie a jest po prawej)
Ostatnio zmieniony przez wawmaster 2008-10-05, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-10-05, 15:56   

Ktoś na innym forum też zwrócił na to uwagę, ale okazuje się, że żołnierze w taki właśnie sposób mają naszytą flagę na kurtkach.
Why is the flag patch reversed

Co do postaci, opinie o nich są takie: twórcy skupili się na twarzach, zaś cała reszta wygląda, jakby kiedyś miała zostać dokończona, ale o nich zapomniano. Naprawdę, patrząc na nie mam olbrzymią nadzieję, że SH:H na PC będzie można modyfikować i ktoś stworzy porządne modele i tekstury dla postaci :/ .

Trzeba jednak przyznać, że "coś" z tymi włosami, przynajmniej u Judge, zrobiono, bo wcześniej wyglądały jeszcze gorzej (o ile to możliwe). Najśmieszniejsze jest to, że sam model włosów jest jako taki dobry, i wystarczyłoby tylko poprawić tekstury (większa liczba detali tak, by było widać, że to włosy) i pobawić się kanałem alpha.

Mam nadzieję, że jeżeli SH:H sprzeda się dobrze i za następną część również będzie odpowiedzialny DH, to tym razem zatrudnią już porządnych grafików.

EDIT:
Offtop, ale jeżeli ktoś się czepia tekstur w Homecoming -- cieszcie się, że tej gry nie robili ludzie odpowiedzialni za konwersję Bioshocka na PS3, bo dostalibyśmy coś jeszcze gorszego ;D
http://i180.photobucket.c...33/P1000762.jpg
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2008-10-05, 16:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group