Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
[spoilery] Ciekawostki i odkrycia
Autor Wiadomość
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-06-28, 13:38   

Lost Memories odnośnie Flesh Lips napisał/a:
The lattice, which signifies a bed,
Wydaje, mi się że można to także podpiąć pod Mary w trakcie finałowej walki i Marię przebijaną przez PH włócznią, ponieważ Mary umarła w łóżku.

Cytat:

And so I wait, wrapped in my cocoon of pain and loneliness.


Tutaj chyba, także chodzi o łóżko.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2009-06-28, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-06-28, 18:17   

Wendigo napisał/a:
ponieważ Mary umarła w łóżku.

Maria również umiera w łóżku, w Labiryncie. Wydaje mi się, że samo pomieszczenie, w którym James odnajduje jej ciało (przypominające więzienną celę) może symbolizować odczucia Mary do swojego szpitalnego pokoju- klatka, z której nie może wyjść.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-06-28, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-06-28, 18:26   

Miho napisał/a:
może symbolizować odczucia Mary do swojego szpitalnego pokoju- klatka, z której nie może wyjść.

Również James może odczuwać łóżku jako klatkę, ponieważ przyzwoitość każe mu trwać przy chorej żonie. Dlatego też łóżku może być czymś, co go ogranicza, zniewala lub wręcz niszczy jego życie.
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2009-07-12, 02:42   

Właśnie coś takiego udało mi się nagrać.

http://www.xfire.com/video/ee627/

Czy James często wyprawia takie ekscensy czytając notatki? :D
_________________
:



 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-07-12, 08:52   

Żelazko, wszyscy o tym już wiedzą i to nie dzieje się tylko przy czytaniu notatek.
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-08-05, 23:32   

Czy wiecie, że:

Gra w Chinach nazywa się; "Jijing Ling 2" :lol:
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2009-08-08, 01:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-12, 17:20   

Jak już niektórzy wiedzą - lubię czepiać się szczegółów. Moje 3 grosze w tej sprawie:D

Tu mamy nowoczesne, żywe lustro:

Edit: teraz mi do głowy wpadło - może da się tak popełnić samobójstwo, gdy James-odbicie podpiłuje Jamesa-nieodbicie? :D


A tutaj różne wersje tej samej kartki i pokraczny cień na ścianie:
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-08-12, 17:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-09-25, 12:02   

Myślę, że to z pewnością będzie pasowało jako odkrycie jak i również jako ciekawostka.

http://www.igotaletter.co.../special/01.php

kilkuminutowy gameplay z SH2 z wersji trial przedstawionej na E3.
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-25, 12:50   

Szkoda, że w ostatecznej wersji zmienili dźwięk radia na "to coś" :/

Scena pod prysznicem i haczykiem na włosach: LOL :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-09-25, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-10-12, 23:13   



Wybaczcie, jeżeli coś takiego pojawiło się gdzieś wcześniej, ale wydaje mi się, że chyba ten właśnie temat nie został poruszony...
Grałem ostatnio w SH2 i zupełnie przez przypadek zwróciłem uwagę na to, co znajduje się na ścianie przy zamkniętym wejściu do kibla. Jest tam rysunek przedstawiający kogoś lub coś (mnie się to kojarzy z rysunkami znajdującymi się na płaskowyżu Nazca w Peru... No, a do tego jakieś tajemnicze bazgrołki, napisane jakimiś dziwacznymi literami... Co o tym wszystkim sądzicie?

EDIT: Niestety, nie udało mi się zuploadować tego skrina na imageshack...

EDIT2: No, teraz powinno być dobrze... :)
_________________
My computer says no...

(cough)
Ostatnio zmieniony przez Doxepine 2009-10-13, 20:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-10-13, 19:59   

Ciężko zobaczyć cokolwiek na takim małym skrinie, szkoda że nie da się powiększyć...
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-10-13, 20:15   

Ok, a teraz to, co wykminiłem na temat tego tajemniczego rysunku, a dokładnie to liter, które znajdują się tuż obok niego. Otóż, to chyba język hebrajski, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Jestem w trakcie przerysowywania tych liter na kartkę, tak więc wyniki moich badań przedstawię za jakiś czas. Dodam tylko, że w języku hebrajskim każdej literze przypisane jest wiele znaczeń (w dużym uproszczeniu)... Gdyby ktoś znał się na języku hebrajskim, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, szczególnie przy rozszyfrowywaniu samych liter, jak i tekstu, który (być może) został nimi zapisany...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-13, 20:16   

Na jakimś uniwerku powinni pomóc :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-10-13, 20:17   

Jestem pewien, że gdzieś widziałem post tłumaczący te bazgroły, ale "coś" to pojęcie względne. Poszukam tego w wolnej chwili.
 
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-10-13, 20:23   

Może to ten fragment z Biblii, który wcześniej omawialiśmy (o gnijącej Mary/Marii), tym razem w oryginalnym języku? To by się zgadzało, bo jest nawet z ilustracją ;)
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-10-13, 20:28   

Póki co, rozszyfrowałem tylko kilka liter, ale hebrajski jest dość skomplikowanym językiem, więc zrozumienie tych napisów może trochę zająć... Możliwe, że napisy te pochodzą z Biblii, ale... wydaje mi się, że są za krótkie... :)
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2009-10-13, 20:48   

Dosia napisał/a:
Gdyby ktoś znał się na języku hebrajskim, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, szczególnie przy rozszyfrowywaniu samych liter, jak i tekstu, który (być może) został nimi zapisany...


Ber napisał/a:
Jestem pewien, że gdzieś widziałem post tłumaczący te bazgroły, ale "coś" to pojęcie względne. Poszukam tego w wolnej chwili.


Tak się składa że mam Żyda na lekcji Speech pochodzącego prosto z Izraela ;) Mogę go spytać, ale poczekam na Bera, może znajdzie się tłumaczenie tego napisu, właśnie tutaj na forum.
_________________
:



 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-10-13, 20:53   

zelazko napisał/a:
Tak się składa że mam Żyda na lekcji Speech pochodzącego prosto z Izraela ;) Mogę go spytać, ale poczekam na Bera, może znajdzie się tłumaczenie tego napisu, właśnie tutaj na forum.


Super!!! Nie ma to jak zaczerpnąć języka u źródła... :D
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-10-13, 20:54   

No pewnie. Żelazko nie czekaj na mnie bo zanim to znajdę... xD
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2009-10-20, 01:48   

Wreszcie udało mi się dowiedzieć co piszę na tym screenie co przedsatawił nam pan Dosia :lol: David, żydowski kolega, z którym mam lekcję, postarał się i tym razem przyszedł na zajęcie a nie jak to było tydzień temu. Powiedział, że dookoła tego obrazka są spisane różne nazwy przedstawiające Boga takie jak Jahwe, Stwórca świata i inne nazwy, które padły w starym testamencie do określenia Boga. Powiedział mi także że tych imion się nie wymawia, bo to grzech w judaiźmie.
_________________
:



 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2009-11-01, 18:42   

Ja bym się pokusił na taką teorię. Ten napis po hebrajsku i obrazek symbolizują, że James przejdzie przez męczarnie. Obrazek wymarniałego człowieka i napisy hebrajskie wsazują na ofiarę holokaustu. Ma to rzucać światło na nadchodzące cierpienie Jamesa. Ten napisy na ściaie, każdy z nich wymawia różne imiona użyte na Boga, jednak w judaiźmie jest to zabronione, wyjątkiem jest czytanie starego testamentu, tak mi powiedział David. Te imiona spisane w grzeszny sposób, mają sugerować, że James nadal grzeszy wypowiadając imię swojej zmarłej żony, jakby wciąż żyła.
_________________
:



 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-11-18, 00:09   

1. Grając w SH2 niespecjalnie zwróciłem uwagę na obrazek na szubienicy - nie wiem czy jest on pospolity, czy nie, w każdym razie postanowiłem go dodać - czy nie wygląda znajomo?



2. Będąc w więzieniu natrafiłem na gazetę, w której pisze o statku "Little Barones" (jakoś tak), który zaginął w roku 1918. Było tam też coś o kolejnym incydencie z 1939 i o zwłokach leżących na dnie jeziora. Teraz już przynajmniej wiadomo, skąd pomysł na fabułę "SH: Arcade" ;)

3. I jeszcze jedna sprawa, którą chyba również można traktować jako odkrycie: Jeśli ktoś chciałby zagrać w wersje trial SH2 i SH4 (te z E3) na PS2, to zapraszam na tę stronę.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-11-18, 07:30   

Alex napisał/a:
3. I jeszcze jedna sprawa, którą chyba również można traktować jako odkrycie: Jeśli ktoś chciałby zagrać w wersje trial SH2 i SH4 (te z E3) na PS2, to zapraszam na tę stronę.
Już zasysam :) . Oby działało. wszędzie szukałem i nie umiałem znaleźć :) .
 
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-11-18, 08:23   

Alex napisał/a:
1. Grając w SH2 niespecjalnie zwróciłem uwagę na obrazek na szubienicy - nie wiem czy jest on pospolity, czy nie, w każdym razie postanowiłem go dodać - czy nie wygląda znajomo?

Jeśli pytanie brzmi czy normalnie na szubienicach widniały takie obrazki, to oczywiście nie ;) Obrazek przedstawia powieszonego człowieka (Jamesa?) i dwóch piramidków. Pod spodem są 3 kolory, 2 z nich można odnieść oczywiście do kolorów jajek, które otrzymujemy później po walce z dwoma PH.
Tych dwóch trójkątnych od katów w maskach odróżniają włócznie - kaci używali do egzekucji mieczy i toporów, a nie włóczni (chyba że w czasie tortur, ale tu taka sytuacja nie ma miejsca, bo obrazek przedstawia egzekucję). Dlatego to ewidentnie PH.
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-11-18, 10:19   

Alex napisał/a:
3. I jeszcze jedna sprawa, którą chyba również można traktować jako odkrycie: Jeśli ktoś chciałby zagrać w wersje trial SH2 i SH4 (te z E3) na PS2, to zapraszam na tę stronę.


Piwko leci do Ciebie. :D Torrenta już zasysam i po pracy pewnie obadam.

Shiroi Ookami napisał/a:
Tych dwóch trójkątnych od katów w maskach odróżniają włócznie - kaci używali do egzekucji mieczy i toporów, a nie włóczni

Można by się kłócić...
Cytat:
Niekiedy żołnierze z własnej woli, a niekiedy na rozkaz setnika skracali życie skazanych, rozpalając pod krzyżem ognisko, by udusić ich gęstym dymem, przebijając ich włócznią lub dokonując tzw. „crurifragium”, polegające na połamaniu goleni skazańca za pomocą maczugi.

Z tekstu opisującego przebieg egzekucji poprzez ukrzyżowanie. Może twórcy luźno powiązali z postacią PH jakieś biblijne motywy. Poza tym kaci na przestrzeni wieków i w różnych regionach świata stosowali przeróżne sposby na wykonanie egzekucji, więc wcale niewykluczone, że w jakimś regionie świata wykonywano egzekucję za pomocą włóczni. Możliwe też, że włócznia symbolizuje pal (nawet kształtem jest podobna, nie ma typowego grotu, tylko jest zaostrzona na czubku), a wiadomo, że w Europie i na Bliskim Wschodzie na przestrzeni wielu wieków stosowano nabijanie na pal jako formę egzekucji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group