Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 19:10
Kingdom Hearts
Autor Wiadomość
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-05-12, 20:26   Kingdom Hearts

Wszystko na temat tej nietypowej serii jRPG.

Chciałbym, aby ktoś zaznajomiony z serią opisał, jak prezentują się wszystkie części gier, wrażenia, długość, przyjemność z grania itp. Ja aktualnie gram w część pierwszą, która strasznie mi się podoba (choć gra zrobiła się frustrująca, bo nie mogę pierwszej walki z Urszulą przejść), i przyznam się szczerze, że gdyby nie Disney, to nigdy bym się za nią nie zabierał :P Nie lubię gier jRPG, ale ta ma w sobie coś, co mnie masakrycznie wciągnęło (mam prawie 14 godzin grania i na koniec się nie zapowiada). Grafika wciąż dobra i nie parzy w oczy pikselami, muzyka przyjemna, ale jej nadmiar zaczyna denerwować (zbyt długie siedzenie w jednym świecie, bo muzyka w kółko się powtarza), dający się polubić bohaterowie (podobno jest kilka postaci z FF VII, Cloud i Aeris chyba, nie wiem, nie znam ich) i najogólniej gra to bardzo fajny powrót do Disnejowskiego świata (Kaczor Donald :sweet: ). Oby więcej takich oryginalnych gier.

Czekam na wasze opinie.

ps. Dwójka ma 39/40 od Famitsu, co znaczy że jest chyba lepsza ;)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-05-14, 18:05   

Alex napisał/a:
(podobno jest kilka postaci z FF VII, Cloud i Aeris chyba, nie wiem, nie znam ich)
Grzeszysz.....
Alex napisał/a:
Dwójka ma 39/40 od Famitsu, co znaczy że jest chyba lepsza
Gusta Japończyków nie zawsze idą w parze z tymi europejskimi....
Osobiście mam tę grę na liście "do zaliczenia" wiec zobaczymy....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2010-05-14, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2010-05-16, 23:22   

Wczoraj u kumpla grałem w dwójkę i aby nie spojlerować tylko powiem, że osobiście uważam iż jedynka jest lepsza ( nie dość, że dwójka fabularnie upada przed jedynką to jeszcze grywalność ) na koniec powiem, że loadingi są wkurzające bo są dość długie po pierwszym graniu daje grze 5+/10

Jedynkę oceniałem na 8/10 bo była naprawdę dobra :)
_________________

 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-05-17, 01:04   

Jedynkę przedwczoraj ukończyłem, i gra jest rewelacja :D Nawet zdążyłem ukończyć to to Chain of Memories na GBA, a gdy zabrałem się za część drugą na PS2, zaczęły się schody - Najpierw kupiłem grę, która okazała się być w języku hiszpańskim. Udało mi się ją upchnąć i kupić za te pieniądze wersję angielską. Wszystko cacy, gram, aż tu nagle gra nie dawała się zapisać. Potrzebne jest 90kb wolnego miejsca na memorce, a że ja mam z 50k+ wolnego, pytam więc wtf? Przeczytałem, że gra jest kompatybilna tylko z kartami 8mb. Czyli co, mam lecieć do sklepu po drugą kartę? Bomba ^^" Jakby ktoś coś wiedział na ten temat to proszę o cynk, bo jak na razie wydałem pieniądze na marne, a nie wiem czy to z 8mb to na 100% prawda. Przeczytałem tylko, że niektórym to zadziałało, a na ślepo nie chcę nic zrobić. Oj, źle to wpłynie na ocenę ;)

EDIT: Tak, potrzebna jest karta 8mb, to już jest pewne. :)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2010-05-17, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2010-05-21, 19:10   

uwielbiam tą serie, przeszedłem wszystkie czesci i z niecierpliwością czekam na tą na psp.
A co do kh2, to wymaga on karty 8mb, wiem bo sam chcialem grać na 128mb i nie działalo, włożylem 8mb i poszło.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-05-21, 22:38   

KH2 to jedyna karta ktora wymaga oryginalnej 8MB MC? Bo w sumie Sony nie wydalo zadnej innej...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-06-30, 00:33   

R4Zi3L napisał/a:
KH2 to jedyna karta ktora wymaga oryginalnej 8MB MC? Bo w sumie Sony nie wydalo zadnej innej...

Mogę potwierdzić, że tak. KH2 i KH Re: Chain of Memories na PS2 wymagają karty 8 mb od Sony.
Piszesz że masz KH2 na liście gier do zaliczenia. Cóż, nie wiem czy grałeś w poprzednie części (jedynkę na PS2 i spin-off na GBA), ale ta cała seria to jeden wielki ciąg fabularny, który bardzo rozwija się właśnie w dwójce. Tak tylko informuję, a zdecydowanie z całą serią warto się zapoznać :)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group