Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Religia, ateizm, życie pozagrobowe itp.
Autor Wiadomość
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-02-04, 20:26   

Wendigo napisał/a:
Chodzi mi o to, że gdyby w dzisiejszych czasach pojawił się Jezus i ogłosił Synem Bożym, to pewnie jego boskość zostałaby przebadana przez naukowców.

Przecież się pojawił!!!!!!!!!!!!!!
To go w mediach zmieszali z błotem. :?
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
Ostatnio zmieniony przez LaMuertePL 2011-02-04, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
vilku666 
Mumbler



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 160
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-02-04, 20:50   

Kto z Was uważa że to kłamstwo? Czy to niepodważalny dowód istnienia Kogoś "Boskiego?" http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________

 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2011-02-04, 22:11   

Autentyczność tego całunu nie została nigdy do końca potwierdzona, jest tyle samo teorii, że jest fałszywy, jak i tych które stawiają na jego prawdziwość.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2011-02-04, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-02-04, 23:52   

Z tego co wiem to Jezus teraz w Opolu mieszka i podziwia "pędzące samochody po ziemi" xD
http://www.youtube.com/watch?v=aewSObHkHnc

Ja po milionach godzin przemyśleń doszedłem do najzdrowszego rozwiązania : Agnostycyzm, ani nie zaprzecza, ani nie potwierdza, po prostu czysto się przyznaje, że nie da się tego logicznym myśleniem dowieść tu i teraz. Jedyne rozwiązanie ? - umrzeć. A tak właściwie nasza rzeczywistość to ściema, żyjemy w matrixie ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-02-04, 23:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-02-05, 01:41   

Ewentualnie deizm też jest dobrym wyodrębnieniem religijnym. Ktoś to musiał stworzyć, ale co potem się będzie działo to już panują nad tym ludzie.
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-02-05, 20:32   

Śmieszy mnie typowo ludzkie uosobienie rzeczy które nawet nie odnoszą się do naszego wymiaru ;) Człowiek ma takie małe, głupie pojęcie i wszystko personifikuje, tak jakby wszystko miało się kręcić wokół niego, jakby nic innego nie istniało, wszystko musi być osobowe .. Nawet sam Bóg, już samo odnoszenie się do tego imieniem to cholerne uproszczenie, a w teologii katolickiej ? - Bóg w trzech OSOBACH. Przecież to się mija z podstawowym myśleniem logicznym ...

Dajmy na przykład tą notke :
http://niewiarygodne.pl/k...ml?ticaid=6bbad

Jak niby osoba która rzekomo nie znajduje się już w naszym wymiarze ma płakać typowo fizycznymi łzami ? Chyba, że wnioskować można iż w niebiosach twierdzą iż gatunek ludzki jest tak głupi by zrozumiał iż to cud musi mieć wyłożone wszystko na tacy, a Maryja jakimś cudem przemieszcza się pomiędzy wymiarami by popłakać trochę w tym wymiarze ... No bardzo logiczne xD
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-02-05, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2011-02-05, 23:02   

Kwiatek1993 napisał/a:
Nawet sam Bóg, już samo odnoszenie się do tego imieniem to cholerne uproszczenie, a w teologii katolickiej ? - Bóg w trzech OSOBACH. Przecież to się mija z podstawowym myśleniem logicznym ...


Bo cała biblia to alegoria, jeśli ktoś tego jeszcze nie załapał, to jego sprawa.
_________________
:



 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-02-05, 23:15   

No tak kiedyś powiadali, by Biblie brać dosłownie, zauważyli, że się ludziom zaczyna coś nie zgadzać w tych rzekomo "faktach" to teraz tłumaczą się, iż nie można brać jej dosłownie. Co będzie następne ? powiedzą iż należy napisać nową Biblię bo tu się coś nie zgadza w stosunku do rzeczywistości ? jest to naginanie pewnego pojęcia dla wygody, a także dla tego by utrzymać coś co dawno można by wsadzić pomiędzy bajki, z góry przepraszam jeśli ktoś poczuje się iż wojuje tutaj z kimkolwiek lub obrażam jego uczucia ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2011-02-05, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-02, 15:44   

To może być punkt zwrotny w tym temacie, ale mój pogląd co do tej całej szopki religijnej diametralnie się zmienił od ostatniego czasu. To trochę smutne, że nie potrafiłem wcześniej obronić swoich racji i co prawda próbowałem na siłę wmówić sobie rzeczy dosyć nielogiczne, tak teraz staję przed wami i mówię - wszelakie wątpliwości rozwiał u mnie film dokumentalny pt. 'Zeitgeist'. Jak ktoś jest zainteresowany to niech oglądnie pierwszy rozdział, ten film jest darmowy, można go śmiało pobierać :)

Nie będę już więcej nic w tym temacie pisał, żeby się więcej nie pogrążać. Jednak o ile kiedyś sądziłem, że jedynym prawdziwym źródłem poznania życia jest Biblia, teraz widzę w niej jedynie plagiat mitów solarnych, a treści w niej zawarte - za czystą astronomię. Nie pozostaje mi nic innego jak iść i schować się do szafy ze wstydu.

Btw. polecam obejrzeć wszystkie części Zeitgeista oraz przeczytać to:
http://tzmpolska.org/wied...t-ruch-tzm.html

Wszystko oczywiście zawdzięczam swojemu koledze :p

EDIT
Jeśli chodzi o Biblię, to kiedyś wielcy teologowie zauważyli, że dużo rzeczy zawartych w Biblii powtarza się w innych mitach - powiedziano wówczas, że to szatan przewidział wcześniej plany boga i maczał w tym place. LOL

EDIT 2
Znalazłem też ten odcinek na Jutjubie
The Greatest Story Ever Sold: http://www.youtube.com/watch?v=6pgRUpDDrb0
Bez obaw, jest po angielsku :P
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2011-03-02, 15:50, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2011-03-02, 23:41   

Też źle na to patrzysz. To, że jakiś tam gość zmontował w piwnicy film ze złowieszczo brzmiącą ścieżką dźwiękową, narratorem gadającym stanowczym tonem głosu, pełen niczym konkretnym nie podważonych argumentów, nie znaczy zaraz, że jest powód, aby ślepo wierzyć w to, co w tym filmie zostało powiedziane. Przyznaję, że sam po jego obejrzeniu byłem nieco przytłoczony, ale po głębszej analizie mogę stwierdzić, że jedyne co mi Zeitgeist dał, to powód do przemyśleń, ale w żadnym wypadku nie zmienił mojego światopoglądu. Głównie ze względu na wspomniany już ponury ton, który działa na podświadomość, sprawiając, że jesteś bardziej podatny na (nie podważone NICZYM) argumenty, które wpychane są Ci dosłownie na siłę, oraz końcówka, która otwarcie nawołuje wręcz do jakiejś anarchii słowami "it's time to wake up", czy jak to tam dokładnie leciało... Pora się obudzić i co? Wsiąść w Poldka z kałachem w ręku i pojechać rozwalić wszystkich Żydków stojących za bankiem centralnym? Absurd jednym słowem.

Krótko mówiąc - miej swój rozum. Spróbuj wyciągnąć własne wnioski.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2011-03-02, 23:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Robak 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 103
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-03-03, 00:59   

Tak kontynuując wypowiedź MikeLa. Osobiście nie oglądałem żadnej części Zeitgeista, chociaż mam w planach, ale słyszałem również o Antyzeitgeist, czyli obaleniu części założeń z filmu. Nie wiem jak to się wszystko ma do rzeczywistości, ale może Cię zainteresuje. To chyba to: filmik (8 części) - http://www.youtube.com/wa...E133106969F2180

Stronka: http://antyzeitgeist.weebly.com/index.html
_________________
Moja jest tylko Racja i to Święta Racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza! I właśnie to moja Racja jest Racja najmojsza. ;) ;) ;)

Polej kolejkę za te martwe marzenia, za wszystko co miało tu być, czego nie ma. Zalejmy pałę do reszty jak świnie, w głupiej nadziei, że ból przeminie.
Ostatnio zmieniony przez Robak 2011-03-03, 01:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-03, 13:02   

Fajnie MikeL że piszesz tak oczywiste rzeczy, że powinienem przemyśleć to głębiej i w ogóle. Zapewniam, że nauczono mnie tego w szkole :) oczywiście, nie przeczę, że pełno w tym Zeitgeiscie nadinterpretacji, ale skąd u Ciebie założenie, że nie poczyniłem dalszych poszukiwań i sprawdzenia u źródła, czy te informacje są aby na pewno prawdziwe? to jest tylko jeden z nielicznych form, które pozwoliły mi wysunąć własne przemyślenia, ale nie ukrywam, że od Zeitgeista to się właśnie zaczęło.

I nie wiem dlaczego ponura muzyka tak na Ciebie wpłynęła, ona nie jest ważna w przekazie. Jak to oglądałem to miałem włączona własną muzykę + polskie napisy, więc nie sugeruj, że ów film był jedynym, którym pozwolił mi zmienić mój światopogląd.
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2011-03-03, 13:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2011-03-03, 19:33   

No to świetnie, widać jest jeszcze nadzieja dla polskiego systemu szkolnictwa. Tylko czemu czemu zaraz z taką pretensją? ;)
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-03, 19:42   

StuntmanMikeL napisał/a:
No to świetnie, widać jest jeszcze nadzieja dla polskiego systemu szkolnictwa. Tylko czemu czemu zaraz z taką pretensją? ;)


Przepraszam -.- czasami ponoszą mnie emocje..
_________________
Last.Fm
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-03-03, 20:26   

w sprawie Boga najzdrowszym poglądem jest agnostycyzm, wydaje mi się iż człowiek tylko do agnostycyzmu jest zdolny, ze swoim ograniczonym umysłem
_________________

 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-03, 22:42   

Próbowałem kiedyś oglądnąc tego zeigesta (czy jak mu tam) i po kilku minutach wyłączyłem, za duża dawka bzdur na minutę. Logiczne to wszystko i racjonalne jak rozmowy niedokończone w radiu m, nasz dziennik i blog prezesa razem wzięte.
 
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-04, 13:07   

Fakt, pierwsza część Zeitgeista to teorie spiskowe na temat m.in. ataku na WTC, praktycznie niczym się nie różniące od tych naszych ze Smoleńskiem, że niby w 3.15 słychać strzały. Trzeba samemu wiedzieć jaki rozdział i o czym chce się obejrzeć a nie chłonąć wszystko jak leci :)
_________________
Last.Fm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group