Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Wendigo
2012-04-02, 11:47
Komentarze odnośnie newsów
Autor Wiadomość
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-06-19, 13:12   

Alex napisał/a:
Główny bohater?


Sądząc po numerze skazańca wychodzi, że tak. Natomiast co mnie zaciekawiło to inny kolor więziennego uniformu Murphy'ego oraz widniejący na nim numer (OP 1199?) w Otherworldzie. Czyżby Vatra szykowała jakieś rozdwojenie jaźni bohatera albo coś w ten deseń?
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-19, 14:07   

Albo to nie jest jego pierwszy raz...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
fisher 
Cockroach


Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 10
Wysłany: 2010-06-19, 15:10   

Bardzo prawdopodobne ze glowny bohater ma nierowno pod sufitem. Zapewne zauwazyliscie pod koniec trailera moment w ktorym Murphy oddaje strzal do potwora...jednak po chwili okazuje sie ze to cos co kona wlasnie na podlodze to czlowiek...(ktory rysami twarzy przypomina wieznia siedzacego za bohaterem w autobusie)
 
 
InFeRnO 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-06-19, 15:57   

fisher napisał/a:
Bardzo prawdopodobne ze glowny bohater ma nierowno pod sufitem.

Ktoś, kto trafia do więzienia przewaznie ma nie rowno pod kopułą ;p
Sam więzień to szerokie pole manewru, ale więzień + Silent Hill to już mozliwość popisania się w każdym aspekcie. Jeśli Murphy wpadł np. za morderstwo, to imo fajnie np. byłoby gdzieś spotkać którąś z jego ofiar ^^
_________________
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-06-19, 16:39   

InFeRnO napisał/a:
Jeśli Murphy wpadł np. za morderstwo, to imo fajnie np. byłoby gdzieś spotkać którąś z jego ofiar ^^

Na trailerze nawet widać, że za jego plecami pojawia się potwór, strzela do niego, i następnie widzimy umierającego człowieka.

Monsters? They look like monsters to you?
Jeśli twórcy pójdą w tym kierunku, będzie to coś iście niesamowitego. Ale lepiej, żebyśmy my - gracze - na początku o tym nie wiedzieli, prawda? ;)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-19, 16:56   

No ja też nie chciałbym rozkminiać za bardzo trailerów, bo przypomina się jak Cez przewidział zakończenie Homecominga x/
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-19, 19:27   

Nie ma co rozkminiac.... Vatra chce zrobić drugiego SH2-SH5 gdzie "miasto" przypomina/wypomina mu ze kogos zabil i tym go dreczy... na koncu bedzie musial walczyc z piekielna wersja tego kogos... eh...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-06-19, 19:57   

A ja szczerze mówiąc, jestem coraz bardziej pozytywnie nastawiona. Design tych stworków, które były w trailerze bardzo mi się podobał, jeden jest w klimacie mojego ulubionego stworka serii, czyli Victim 07&08; miasto też ładnie przedstawione. Jak sobie Dan Licht poradzi z muzyką i z mitem Yamaoki zobaczymy, choć po przesłuchaniu kilku jego utworów jestem dobrej myśli. Co do fabuły to nie chcę się wypowiadać, bo szczegóły poznamy dopiero podczas gry^^, choć pomysł z więźniem niezbyt mi się podoba, bo za bardzo zalatuje SH5, ale pożyjemy, zobaczymy, mam nadzieję na miłe zaskoczenie.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-20, 03:47   

Oprawa wizualna widoczna na trailerze nie zachwyca, ale na szczęście jakość grafiki to akurat ostatnia rzecz, która by mnie interesowała w przypadku tej gry, tak więc leje na nią. Wolę za to skupić się na elementach, które od zawsze były najmocniejszymi punktami serii - mianowicie na klimacie oraz fabule. Oczywiście ciężko cokolwiek wyrokować po zaledwie czterominutowym trailerze, jednak historia więźnia trafiającego do Silent Hill (na 101% nie przypadkowo), daje nadzieje na porządny scenariusz. Oby tylko nie wałkowali po raz kolejny wątku Alessy. Podobnie spore nadzieje rozbudza samo miasto, które tym razem wygląda naprawdę klimatycznie; sprawiające wrażenie bardziej zdemolowanego, opuszczonego, dające uczucie większej izolacji. No i te posępne drzewa, brrr. Przemiana lokacji w wersję underworld również robi wrażenie (stęskniłem się za tą stalową rzeźnią). Inną kwestią są schizy głównego bohatera. Na zaprezentowanym filmiku widać jak skrada się za nim jakiś potwór, ten oddaje strzał, po czym widzi leżącego na ziemi, najzwyczajniejszego w świecie człowieka. Ciekawe.

Ogromnym ciosem dla nowego Silenta będzie na pewno absencja Akiry Yamaoki. Bez tego artystycznego geniuszu gra z pewnością sporo straci w kwestii oprawy audio, nie ważne jak bardzo by się pan Licht nie postarał. Ogólnie i tak jestem dobrej myśli, nie rozumiem natomiast czemu developing tak ważnej gry powierzono tak mało znanemu teamowi w miejsce sprawdzonych chłopaków z Climax.
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2010-06-20, 06:50   

Say napisał/a:
Ogromnym ciosem dla nowego Silenta będzie na pewno absencja Akiry Yamaoki.

Bądźmy szczerzy, Akira już się wypalił i pewnie dlatego zrezygnował z tworzenia muzyki do Silent Hill. Przy odsłuchiwaniu soundtracku do Shattered Memories, miałem silne wrażenie, że to jego łabędzi śpiew jako kompozytora... Po prostu, nic ciekawego nie mógł już wymyślić (słychać to bardzo wyraźnie)...

Say napisał/a:
Ogólnie i tak jestem dobrej myśli, nie rozumiem natomiast czemu developing tak ważnej gry powierzono tak mało znanemu teamowi w miejsce sprawdzonych chłopaków z Climax

Też nie za bardzo rozumiem podjętej przez Konami decyzji, ale jestem dobrej myśli. Nie podejrzewam, żeby potrafili to zje*ać tak mocno, jak Hołmkuming. Niemniej jednak, Climax zachwycił mnie Shattered Memories, podejrzewam więc, że pomysłów na kolejne części serii mieliby mnóstwo i w każdej z nich byłoby coś nowego. Podejrzewam jednak, że Konami chce wrócić do korzeni, więc ta nowa część będzie hołdem oddanym klasyce, czyli Jedyneczce, Dwójeczce i Trójeczce.
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-06-20, 10:56   

Doxepine napisał/a:
Podejrzewam jednak, że Konami chce wrócić do korzeni, więc ta nowa część będzie hołdem oddanym klasyce, czyli Jedyneczce, Dwójeczce i Trójeczce.
Dobrze by było. Pierwsze 3 części są bezkonkurencyjnie najlepsze(imo) w kategorii gameplayu, a fabularnie też są świetne.
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-20, 12:32   

Say napisał/a:
Oby tylko nie wałkowali po raz kolejny wątku Alessy
Um, jak dotad tylko 3 (z czego jedna tak pobieznie) traktowaly o Alessie z 7 wydanych wiec nie bardzo rozumiem. Dla mnie indiańskie demony = SH...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Vizitado 
Cockroach


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 14
Wysłany: 2010-06-20, 17:41   

Ja nie na bieżąco, ale co do pierwszych postów w tym temacie, gdzie pisaliście, że FPS to porażka, to przypomnijcie sobie Codenamed, Penumbre, Doom'a 3, czy nawet Cryostasis. To były dobre gry, a i straszyć potrafiły. No i to nie zmienia faktu, że wolałbym TPP. (BTW. Dlaczego KONAMI nie może się wziąć, i zrobić gry w stylu Silent Hill 2? Co z tego, że stare i oklepane... Ale lepsze od tego gniota HC, lepsze od SM, mimo, że to dobra gra. Na pewno lepsze od tej szóstki... Gdybym dostał Sillent Hill 1/2/3 w odświeżonej wersji z nową fabułą to byłbym wniebowzięty)
 
 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-21, 03:30   

Cytat:
Bądźmy szczerzy, Akira już się wypalił i pewnie dlatego zrezygnował z tworzenia muzyki do Silent Hill. Przy odsłuchiwaniu soundtracku do Shattered Memories, miałem silne wrażenie, że to jego łabędzi śpiew jako kompozytora... Po prostu, nic ciekawego nie mógł już wymyślić (słychać to bardzo wyraźnie)...

Ja bym to raczej widział jako chwilową niemoc twórczą. Poza tym i tak wypalony Akira Yamaoka>>>Daniel Licht

Cytat:
Um, jak dotad tylko 3 (z czego jedna tak pobieznie) traktowaly o Alessie z 7 wydanych wiec nie bardzo rozumiem. Dla mnie indiańskie demony = SH...

Dla Ciebie tylko trzy, dla mnie aż trzy (+ film). Znacznie bardziej wolałbym kolejną osobistą wędrówkę w stylu przygody Jamesa albo zagadkową historię a'la The Room, niż wałkowanie motywu Zakonu i spalonej dziewczynki.

Cytat:
Podejrzewam jednak, że Konami chce wrócić do korzeni, więc ta nowa część będzie hołdem oddanym klasyce, czyli Jedyneczce, Dwójeczce i Trójeczce.

Oby, Panowie. Oby. Shattered indeed był świetny, ale naprawdę chciałbym jeszcze zagrać w coś dorównującego klasycznej trylogii.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-21, 10:12   

Say napisał/a:
Znacznie bardziej wolałbym kolejną osobistą wędrówkę w stylu przygody Jamesa albo zagadkową historię a'la The Room, niż wałkowanie motywu Zakonu i spalonej dziewczynki.
Wiesz, nawet póbowali to połaczyć w Origins, choc zwalili mitologie 1ki, to historia Travisa byla nawet dobra....

Ja osobiście cofnałbym się wcześniej, moze do początku 20 wieku lub nawet zakładania miasteczka i tam szukał prawdziwego "Origins".... ale to takie moje male marzenie co do SH....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Monac 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-06-21, 12:44   

Trailer obejrzałem zaraz po konferencji Konami i pierwsze wrażenie to: ufff, nie będzie remake SH2! Co za ulga! Dość odgrzewania starych kotleciorów ala Shattered Memories. Kolejny plus to zapowiedź powrotu do korzeni, tylko co oznacza ten powrót do korzeni? Mam nadzieję, że będzie to eksploracja lokacji, zwiedzanie miasta, zbieranie amunicji, przedmiotów i dopasowywanie ich, ale to chyba mało realne, niestety. Nestępne co na plus to prawdopodobnie widok TTP! Pod koniec trailera widać jakby kawałek gameplayu kiedy więzień oświetla pokój latarką, jednak celowania jak w Homecoming chyba będzie nie uniknione , ale ważne, że nie FPP. Grafika przeciętna, nie przeszkadza mi. Fabularnie to wygląda mi podobnie do SH2, czyli prawdopodobnie będziemy spotykać postacie jak w SH2 min. listonosza czy tego faceta co bawi się pieniędzmi.
Jedyny minus to muzyka, wszystko było by dobrze gdyby nie zabrakło Akiry, dzięki któremu słaby Homecoming miał trochę klimatu starych SH. Nieobecność Akiry jest dla mnie wilekim minusem. W takim mrocznym klimacie jak w tym trailerze mógł by się wykazać. Ehh wielka szkoda.
Ostatnio zmieniony przez Monac 2010-06-21, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
InFeRnO 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-06-21, 16:04   

Monac napisał/a:
Nieobecność Akiry jest dla mnie wilekim minusem. W takim mrocznym klimacie jak w tym trailerze mógł by się wykazać. Ehh wielka szkoda.

Juz na tym etapie potrafisz powiedzieć, że to wielki minus gry? No coż, gratuluję podejścia ^^
Tak na prawde usłyszeliśmy jakieś niezbyt znaczące sample, nie ma czego oceniać pod tym względem.
Wyjdą jakieś gamplay'e, szersze trailery czy coś w tym stylu i wtedy bedzie można coś powiedzieć o warstwie dźwiękowej.
Skreślanie kompozytora po wysłuchaniu kilku dźwięków z pierwszego trailera (sic!) imo zdecydowanie mija się z celem. Cierpliwości trochę, gość potrafi tworzyc dobra muzykę. Dajmy mu szanse się wykazać, bo jeszcze nic nie zrobił a już jest gnojony przez niektórych :grin2:
_________________
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-21, 16:55   

Monac napisał/a:
Nieobecność Akiry jest dla mnie wilekim minusem.

No... Mi najbardziej brakuje Masahiro Ito. Bez niego to już nie jest Silent Hill. Albo Hiroyuki Owaku. Albo:

Cytat:

Akihiro Imamura .... producer: sub scenario
Gozo Kitao .... executive producer: sub scenario

Masahiro Ito .... art director: sub scenario
Takeshi Itô .... designer: still pictures
Tomoko Morohoshi .... designer: still pictures

AKT .... sound programmer
Akira Yamaoka .... sound effects: sub scenario

Morio Kishida .... CGI movie editor: designer
Shigeru Kobayashi .... character motion designer: sub scenario
Yuichi Kobayashi .... character motion designer
Yukito Kurita .... CGI character designer: Sato Works USA
Mychael Miller .... CGI character designer: Sato Works USA
Kazuhide Nakazawa .... character motion designer (as Nakazawa Kazuhide)
Kazuhiko Ninomiya .... CGI character designer: Sato Works USA
Takayoshi Sato .... CGI character designer: Sato Works USA (as Sato Takayoshi)
Shingo Yuri .... character motion designer: sub scenario

Satoshi Kikuchi .... camera programmer: sub scenario

Minako Asano .... character modeling
Shiro Kanemori .... drama animation
Yukihito Kurita .... character designer
Ray Matsumura .... drama animation
Mychael Miller .... character designer
Suguru Murakoshi .... drama animation[...]

.the
.list
.goes
.on

[...]Scott Dolph .... special thanks
Tomoko Furukawa .... special thanks: sub scenario
Michio Horikiri .... special thanks
Kenichiro Imaizumi .... special thanks
Kosuke Iwakura .... special thanks: sub scenario
Ken Ogasawara .... special thanks
Hidenori Ohnishi .... special thanks (as Ohnishi Hidehori)
Masahiro Sato .... special thanks
Norio Takemoto .... special thanks
Kiyohiko Yamane .... special thanks


Bez tych kolesi to już nie jest Silent Hill... Cholera, nawet bez woźnego, który sprzątał biuro tamtego teamu developerskiego, to już nie jest ta sama gra. Ech...
 
 
Monac 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 25
Wysłany: 2010-06-21, 19:59   

InFeRnO napisał/a:

Juz na tym etapie potrafisz powiedzieć, że to wielki minus gry? No coż, gratuluję podejścia ^^
Tak na prawde usłyszeliśmy jakieś niezbyt znaczące sample, nie ma czego oceniać pod tym względem.
Wyjdą jakieś gamplay'e, szersze trailery czy coś w tym stylu i wtedy bedzie można coś powiedzieć o warstwie dźwiękowej.
Skreślanie kompozytora po wysłuchaniu kilku dźwięków z pierwszego trailera (sic!) imo zdecydowanie mija się z celem. Cierpliwości trochę, gość potrafi tworzyc dobra muzykę. Dajmy mu szanse się wykazać, bo jeszcze nic nie zrobił a już jest gnojony przez niektórych :grin2:


Ja nic do tego człowieka nie mam i może zrobi dobrą ścieżkę dźwiękową,
a chodziło mi o to, że nie usłyszymy już chociażby utworów z udziałem Elizabeth McGlynn, które nadawały klimatu.

Cytat:
Bez tych kolesi to już nie jest Silent Hill... Cholera, nawet bez woźnego, który sprzątał biuro tamtego teamu developerskiego, to już nie jest ta sama gra. Ech...


To miało być do mnie? Jeżeli tak to ludzie, których nazwiska zacytowałeś odeszli już dawno temu, a mi chodziło o to, że teraz odszedł ostatni z tej ekipy, który nadawał trochę klimatu ostatnim średnim/słabym częściom SH.
 
 
 
Felippe 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 60
Wysłany: 2010-06-27, 07:44   

Szczerze mówiąc nie sądziłem, że powstanie już 8 część tej wspaniałej gry, ale to dobrze szkoda tylko, że nie będzie jej na PC... Trailer przedstawia się dosyć ciekawie zobaczymy jak to będzie w finalnej wersji mam tylko nadzieje, że Czesi nie zepsują tego bo Silent Hill zawsze trzymał pewien poziom. amerykanom z Double Helix się nie udało oby naszym sąsiadom tak:)
Ostatnio zmieniony przez Felippe 2010-06-27, 07:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-06-30, 23:25   

Może chociaż Romersa wróci. Generalnie nie lubię jego głosu, ale facet wyraźnie "czuje bluesa" jeśli chodzi o piosenki do Silent Hill, więc...
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-07-27, 13:31   

Powrót serii do korzeni? Jeśli im się uda, to będę ich czcić i wielbić. Rozumiem przez to zapowiedź, że gra będzie miała świetną fabułę, postaci (co, w sumie w Shattered memories akurat nieźle wyszło) i że może wreszcie będzie straszyć, bo ze strachem to od kilku części coś krucho.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2010-07-27, 15:05   

Doxepine napisał/a:
Bądźmy szczerzy, Akira już się wypalił i pewnie dlatego zrezygnował z tworzenia muzyki do Silent Hill. Przy odsłuchiwaniu soundtracku do Shattered Memories, miałem silne wrażenie, że to jego łabędzi śpiew jako kompozytora... Po prostu, nic ciekawego nie mógł już wymyślić (słychać to bardzo wyraźnie)...

Co prawda, to prawda :\ Nie mam nic do nowego kompozytora, ale nieobecność muzyki Akiry w kolejnej części SH jest dla mnie wielkim minusem ;( . Zobaczymy jak poradzi sobie Daniel Licht. Mam nadzieję, że jego muzyka będzie równie klimatyczna jak Akiry.
_________________
~~Fukidokuritsu
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-07-27, 18:40   

Najprawdopodobniej też Murphy zapuści się w nieznane dotąd rejony Silent Hill. Na trailerze widoczna jest tabliczka z nazwą ulicy Blackwood. Nie przypominam sobie, aby takowa ulica kiedyś się już pojawiła. No i oczywiście pochodzi ona od nazwiska pisarza - Algernon Blackwood.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-28, 11:05   

AlaV napisał/a:
Powrót serii do korzeni? Jeśli im się uda, to będę ich czcić i wielbić. Rozumiem przez to zapowiedź, że gra będzie miała świetną fabułę, postaci (co, w sumie w Shattered memories akurat nieźle wyszło) i że może wreszcie będzie straszyć, bo ze strachem to od kilku części coś krucho.
Nie ma co się przejmować, przed Homecoming też tak mówili. Notka przydatna po to, by później było wiadomo kogo szukać po ewentualnej porażce ;].
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group