Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Yamaoka odchodzi z Konami
Autor Wiadomość
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-12-01, 12:26   Yamaoka odchodzi z Konami

Możliwe, że to tylko plotka, ale...
Akira Yamaoka leaves Konami after 16 years

:/

Czyli ostatnia osoba, która sprawiała, że nowe SH miały jeszcze chociaż odrobinę tego starego klimatu, odchodzi. Niefajnie.
 
 
 
Ateigna 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-01, 13:46   

Bardzo niefajnie. Dla mnie Akira to 90% klimatu Silent Hill...
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-12-01, 14:22   

To znaczy że Yamaoka już nie będzie kompozytorem - prawdopodobnych - przyszłych Silentów? Toż to straszne :eek: .
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-12-01, 15:10   

Pewnie wreszcie przejrzał na oczy i postanowił się ewakuować z tonącego statku, co by nie polecieć na dno razem z nim. x)

No cóż mogę powiedzieć, teraz już definitywnie dla mnie seria Silent Hill się skończyła.
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-01, 20:17   

Może zamierza dołączyć do Team Silent ;)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2009-12-01, 20:18   

Z drugiej strony on ponagrywał tyle dźwięków że z 10 Sajlent-Hilo podobnych gier można z nimi zrobić ;)
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Rooster 2009-12-01, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2009-12-02, 16:45   

Dużo powiedzieć nie można, jeżeli prawda- to bardzo źle.
Jeżeli zwykła plotka. To nie ma co się martwić na zapas.
Wystarczy czekać lub szperać po internecie kolejnych nowinek, dobranoc :grin:
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-12-03, 15:36   

Niestety, jest to już potwierdzona informacja o odejściu Akiry z Konami. Szkoda, naprawdę wielka szkoda :(
Teraz już definitywnie seria umarła. Nie wiem tylko czy mieć nadzieję, by Konami decydowało się na następne Silenty robione przez nie-japońskie studia.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-03, 20:03   

A jeśli jego miejsce zająłby ktoś lepszy? I czy każdą serię trzeba koniecznie ciągnąć w nieskończoność? Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że kolejne części to zwykłe jechanie na marce dla kasy, a nie dla graczy.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-12-04, 10:33   

Teoretycznie jest to możliwe, choć mało prawdopodobne. Niejedna seria już potwierdziła, że im nowsze, tym gorsze, a muzyka Yamaoki była tą jedną z niewielu rzeczy, która potrafiła sprawić, że gracze choć trochę byli w stanie poczuć klimat starszych Silentów, była tym "światełkiem w tunelu". Kompozytor tak bardzo przyzwyczaił nas do swoich utworów w każdej jednej odsłonie Silent Hill, że teraz nie potrafimy wyobrazić sobie nikogo innego w tej roli. Mnie również jest ciężko. Może gdyby zatrudnili geniusza pokroju Kawai Kenjego, o którym pisał bloo w dziale SH3, miałoby to sens, na razie jednak odejście Yamaoki to cios prosto w serce dla fanów, zwiastujący koniec serii. Jak to pisał mistrz Sapkowski "coś się kończy, coś się zaczyna", w tym przypadku jednak może lepiej, żeby się nie zaczynało.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-04, 16:23   

Lepiej odejść w chwale niż w g... :P A może dołączy do innego teamu i będzie tworzył lepsze dzieła lub zajmie się czymś jeszcze innym, ja jestem otwarty na zmiany w takich sytuacjach.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2009-12-04, 20:47   

Hmm...a może ma zamiar grać w Capcomie? Ciekaw jestem jak Resident by wyszedł z takimi dźwiękami w tle :D . Albo w Street Figter'ze xD
Ostatnio zmieniony przez Cloud 2009-12-05, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-12-05, 03:20   

Yamaoka odszedł mówicie?Bo rozumiem że Climax i Double Helix zatrudniło go przez Konami? Jeśli tak to teraz ma wolną wolę i może robić muzę do jakiej gry chce.Jak dla mnie nie uważam tego za jakąś smutną nowinę.Życzę mu powodzenia w tym co robi.
_________________

 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-12-08, 22:19   

Nieee, dla mnie jego muzyka i dźwięki stanowiły podstawę klimatu Silent Hill. Nie wątpię, że będą powstawać nowe części, ale bez Yamaoki? Wątpię, czy ktoś da radę mu dorównać. Ale zobaczymy jak to będzie i co z tego wyniknie.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-02-05, 10:40   

Akira Yamaoka znalazł sobie nową pracę i dołączył do studia Grasshopper Manufacture nalężącego do Pana Suda 51 (Killer 7). Jak narazie jego zadaniem jest skomponowanie muzyki do gry dla Electronic Arts za którą zabrali się właśnie Suda i Shinji Mikami.

http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3177798
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-02-05, 18:57   

Szkoda (o ile to na 100% pewne...) To jak odejście Nobuo Uematsu z Final Fantasy.

Tak czy owak, Perfekt w piosence Niepokonani śpiewali, że trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym. Co można odnieść do wielu ludzi, na przykład do Andrzeja Gołoty. Może faktycznie Yamaoka nie chciał być kojarzonym ze słabymi projektami. A może chodziło o kasę... Pewnie się nie dowiemy, piękniejsza wersja jest ta pierwsza.

I zwróćmy uwagą na jeszcze jeden fakt. Jakby nowy kompozytor Konami był jeszcze lepszy, jakby był absolutnym geniuszem... to i tak go nie docenimy...
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-05, 19:22   

Duża presja czeka jego następcę :) O ile takowy będzie. Być może nie powstanie już żadna nowa część SH lub Konami jeszcze bardziej ograniczy swój udział, być może nawet za ładną sumkę ktoś inny stanie się właścicielem marki. W tym biznesie nie ma miejsca na sentymenty, liczy się tylko zysk - patrz: Fallout czy DN3D.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-05, 19:29   

Cytat:
I zwróćmy uwagą na jeszcze jeden fakt. Jakby nowy kompozytor Konami był jeszcze lepszy, jakby był absolutnym geniuszem... to i tak go nie docenimy...

Czemu?
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-05, 19:32   

Ponieważ większość osób nie lubi zmian osób, które stanowiły o danej marce. "Nowy" zawsze byłby dla nich w cieniu Akiry. Taka już natura wielu ludzi :) Parafrazując, "Silent Hill skończył się na Akirze" ;D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2010-02-05, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-05, 19:55   

Bez sensu. To już prędzej zrozumiałbym narzekanie na odejście osób, które miały większy wpływ na wygląd serii takich jak T. Sato. Bo przy ostatnich OSTach padały przecież argumenty, że muzyka, choć dalej dobra, to jednak jakaś taka inna, zdania były podzielone.
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-05, 19:57   

Dla większości osób jednak Yamaoka jest legendą SH, co potwierdza się w wielu miejsach, także w tym temacie.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-02-05, 20:10   

Chodzi o subiektywność natury ludzkiej :)
Jeśli grałeś w SH, a nie zwróciłeś uwagi na to KTO był odpowiedzialny za dźwięk, muzykę to wtedy możesz być w miarę obiektywny. Ale nie jak czekałeś na napisy by zobaczyć kto jest tym geniuszem...
Wszystko co zrobi nowy będzie porównywane do starego, a ten będzie rzucał na prawdę duży cień.
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-02-05, 20:20   

Problem w tym, że Yamaoka to nie tylko muzyka SH - Yamaoka to cała warstwa dźwiękowa SH. A ta była 50% sukcesem w każdej z części, odbieranie go serii to jak zabieranie głosu aktorowi musicalu. Nawet jeśli będzie dobrym mimem, to bez śpiewania nie będzie juz robił takiego wrażenia.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-02-05, 20:22, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2010-02-06, 00:05   

Piszesz jakby muzyka/dźwieki z wszystkich części SH miały nagle wyparować. Przecież nikt nie wierzy w to że powstanie nast. SH (no ja dam się np. pociąć za to :P ) więc cóż takiego traci seria? Nic :P Odchodzi - no trudno, on pewno się teraz z tego śmieje popijając japońskie piwo na japońskiej werandzie ew. przy japońskim grillu z japońskimi kolegami :D
peace :grin:
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2010-02-06, 09:54   

Rooster napisał/a:
Piszesz jakby muzyka/dźwieki z wszystkich części SH miały nagle wyparować. Przecież nikt nie wierzy w to że powstanie nast. SH (no ja dam się np. pociąć za to :P ) więc cóż takiego traci seria? Nic :P Odchodzi - no trudno, on pewno się teraz z tego śmieje popijając japońskie piwo na japońskiej werandzie ew. przy japońskim grillu z japońskimi kolegami :D
peace :grin:


Nie bluźnij synu .. booo to ciężki grzech .. Silent Hill umarło .. nawet .. nawet nie waż się tak mówić może i jestem heretykiem .. może .. ale wierzę .. wierzę że kiedyś Silent Hill wróci w swojej CHLUBIE i CHWALE jak za dawnych części ( 1 - 3 ). Amen


EDIT : Jak można słuchać np akustycznego "promise" z SH2 i powiedzieć że się nie żałuje że odszedł ... lub nastrojowego "Dance with night wind" z SH3 ..
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2010-02-06, 10:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group