Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
StuntmanMikeL - Porównanie wersji
Autor Wiadomość
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-11-25, 16:22   StuntmanMikeL - Porównanie wersji

Panie i panowie...
Silent Hill Podcast 3 - część pierwsza.
Silent Hill Podcast 3 - część druga.

Każda część zostanie omówiona pod kątem portów na różne platformy, na jakich się do tej pory pojawiły. Po którą wersję Silent Hill 2 najlepiej sięgnąć? Czemu Silent Hill 3 nie wyszedł na XBox? Czy udało mi się ukończyć Homecoming? Odpowiedzi na te i inne pytania już wkrótce.

Ps.: Bardzo bym też prosił o pomoc w "rozpowszechnianiu". xD Jeśli macie znajomych z poza forum, to zapodajcie im linka, to jedyne o co proszę w zamian za pracę, jaką wkładam w robienie tych filmików. Z góry dzięki. :)
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2009-12-07, 18:31, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-11-25, 17:36   

Jeśli chodzi o Silent Hilla 1 to trochę mówienia będzie. Wiesz do jakiego tematu zajrzeć, a jak coś to wal.
I ogólnie jak będziesz potrzebował info na temat różnic, różnych części, to wal do mnie. Akurat mam małego hopla na tym punkcie.
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2009-11-25, 17:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-11-26, 02:18   

Mówiąc szczerze, już nie mogę się doczekać Twojego podkasta... Może udałoby Ci się uwinąć z tymi wszystkimi technikaliami szybciej, co by zaspokoić moją chorobliwą ciekawość oraz chęć wysłuchania jakiegoś fajnego nagrania...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-12-06, 22:46   

Część pierwsza gotowa. Miłego oglądania.
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-12-06, 23:11   

Wciągnęło mnie jeszcze bardziej niż twoja analiza SH Movie. Muszę wiedzieć czy ukończyłeś Homecoming xD
Jak zwykle śmiesznie, ale na temat, czekam na kolejne części (bo chyba na dwóch się nie skończy ;) ).
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2009-12-06, 23:19   

Bardzo podobała mi się organizacja całej wypowiedzi. Wiadome było w jakim miejscu była mowa o czym. Można było usłyszeć łagodne przejście z jednego punktu do drugiego 8). Natomiast, ktoś może się przyczepić za zbyt cięty słownictwo nasączone emocjami odebrało trochę profesjonalności, ale mi to jest bez żadnego znaczenia :) . Plus idzie za organizację. Ja bym poradził następny raz zwolnić trochę tempo, bo taki przygłuchawy Marek musi słuchać podcastów dwa razy :lol: .
_________________
:



 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-12-06, 23:22   

Żelazko napisał/a:
Natomiast, ktoś może się przyczepić za zbyt cięty słownictwo nasączone emocjami odebrało trochę profesjonalności


Nie rozumiem. Mikel to redaktor IGN, albo Gamespot, a jego filmik to świeżutka video recka? Zawsze śmieszyło mnie takie przywalanie się do przekleństw.
 
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2009-12-07, 00:51   

A mnie w ogóle nie bawią fragm. filmowe opatrzone twoim komentarzem. Żeby choć raz pojawił się zabawny cięty jezyczek rodem z AlleGry prowadzonej przez Marcina Sońtę :lol: ten to dopiero jest miszcz nad miszcze ;) No ale coż, jednemu z was za gadanie o grach płacą, drugiemu nie, przypadek? :D
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-12-07, 01:15   

No, nareszcie się doczekałem! Cóż więc mogę powiedzieć o Twoim podkaście...
Jestem jak najbardziej na tak! :clap:

Jesteś mistrzem czystej wody we wstawianiu rysunków, które idealnie oddają charakter Twoich wypowiedzi. Niektórym nie podoba się ostry, często ironiczny żart, ale zdecydowanie wpasowujesz się w moje gusta. Bardzo ciekawy temat i świetna realizacja - do tego zdążyłeś już mnie przyzwyczaić, więc o kolejną część się nie boję. Będzie co najmniej tak dobra, jak inne Twoje mini-produkcje. Mógłbym się przyczepić do tego, że momentami zbyt szybko mówisz, ale ten mały brak rekompensuje z nawiązką to, o czym już zdążyłem napisać. Tak zupełnie a propos: skąd u Ciebie tyle nawiązań oralno-analnych? Masz na tym punkcie jakąś fiksację? :grin2: :lol:
Nie pozostaje mi nic innego jak tylko napisać: GIMME MORE!
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-12-07, 01:25   

Rooster napisał/a:
Żeby choć raz pojawił się zabawny cięty jezyczek rodem z AlleGry prowadzonej przez Marcina Sońtę :lol:


Swego czasu, kiedy jeszcze emitowano Gram TV, zwykłem nazywać naszego pociesznego Marcinka mistrzem suchara. Będę musiał sprawdzić czy ten sam poziom prezentuje w Allegrze :lol:
 
 
 
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2009-12-07, 15:26   

"Zamknij się, nie znasz się na konsolah Plejstejszyn Dwa żądzi!"
A tak na poważnie, fajnie się słuchało, pomimo co chwilowego urywania dźwięku przez nie działające do końca YT. No nic, ogólnie to pozytywna ocena i czekać na ciąg dalszy :].
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-12-07, 17:00   

Przede wszystkim nie podobały mi się przekleństwa. Nie abym miał coś przeciwko bardziej wulgarnemu humorowi ale w pewnym momencie, głównie pod koniec, mocno przesadziłeś moim zdaniem. Zdaję sobie sprawę, że filmik nie miał być poważny, ale mimo wszystko...

Także myślę, że creditsy lepiej by się sprawdziły na końcu niż w ramach openingu, ale to szczegół.

Niemniej jednak po raz kolejny świetna robota. Pod wrażeniem raz jeszcze jestem montażu, wykorzystaniu różnych klipów i obrazków, a także modyfikacji już istniejącego obrazu poprzez dodanie napisów czy logo. Szkoda tylko, że nie udało Ci się zdobyć lepszej jakości materiałów z wersji XBox Silent Hill 2, szczególnie, że tę wersję polecałeś najbardziej.

Nie mogę doczekać się kolejnej części ;>.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-12-07, 17:41   

Druga część gotowa, jeno musicie trochę poczekać, żeby przetworzył (jeśli już tego nei zrobił, nie wiem).

Anywyay - miłego oglądania.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-12-07, 17:49   

Homecoming wywalił mnie z fotela. Ten klimat produkcji Z.F Skurcz :lmao:
Trzeba będzie dać te filmiki do ogłoszeń co by potem nikt nie zakładał głupich tematów z jeszcze głupszymi pytaniami.
Anyway, sam będę musiał w końcu pocisnąć z jakimś podcastem (też w wersji video), ale jak na razie brak konkretnych pomysłów.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-12-07, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2009-12-07, 17:56   

końcówke o hołmkałming obejrzałem 10 razy pod rząd za każdym razem śmiejąc się tak samo. :)
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-12-07, 18:22   

Myślałem że coś mnie rozpie*doli jak zobaczyłem końcówkę z Homecomingiem xD
Czyli że jeszcze nie ukończyłeś tej części? Ok, spoko :D

OT: Bersek, przecie miałeś pomysł którego najwyraźniej nie zrealizowałeś.
Bersek napisał/a:
Alex dzięki Ci wielkie, podsunąłeś mi pomysł na kolejny filmik. Małe porównanie lokacji z SH3 vs SHHC. Od razu mówię, że nie będę robił tego na zasadzie "najlepsza z SH3, a zaraz najgorsza z HC", po prostu porównamy najlepsze motywy z pierwszej lokacji z tej i tej gry i tak ze wszystkimi. Niestety przyjdzie trochę na to poczekać, ale tak czy siak choćbym miał stanąć na penisie to to zrobię. ;)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-12-07, 18:31   

Dzięki Alex, kompletnie o tym zapomniałem!
 
 
 
Cloud 
Mumbler


Wiek: 27
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 108
Skąd: South of Hell
Wysłany: 2009-12-07, 19:19   

WTF? xD. Autentycznie się popłakałem pod koniec. Ewidentnie ta scena rządzi. :D , a co do reszty to jak zwykle ode mnie- pozytywnie. Ładnie wszystko opisane, lecz jedna rzecz mi się nie spodobała, mianowicie własna grafika ;) Nie powiem że jest zła itp. Ale jakoś popsuła lekko klimat. Bynajmniej według mnie, mimo to uratowałeś to końcówką...nie zapomnę tego xD
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-12-07, 21:41   

Ja jestem jednak przewrażliwiony, gdyż za każdym razem gdy słyszałem mocniejsze wulgaryzmy użyte bez szczególnej konieczności to mnie trochę drażniło ;>. A motyw z Homecomingiem... cóż, określenie WTF jak najbariej na miejscu. Mimo wszystko liczyłem, że coś więcej powiesz na jego temat, ale rozumiem, że podcast był przede wszystkim skierowany do forumowiczów, którzy już znają ogólną opinię na temat gry.

Btw. korzystałeś głównie z klipów znalezionych na YT czy coś sam też nagrywałeś?
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2009-12-09, 13:51   

Stary za wolno zdecydowanie mówisz, powinno być szybciej, szybciej i jeszcze szybciej.
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-12-09, 14:15   

fajans82 napisał/a:
Stary za wolno zdecydowanie mówisz, powinno być szybciej, szybciej i jeszcze szybciej.
Chyba żartujesz? Czasami miałem wręcz wrażenie, iż zbyt szybko MikeL mówi, szczególnie, że niekiedy nie widać(słychać) przerw między kolejnymi zdaniami.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-12-09, 14:17   

To pewnie był sarkazm tak charakterystyczny dla fajansa jeśli chodzi o krytykowanie czyjejś pracy. Sam z przyjemnością zobaczyłbym co ty masz nam do pokazania.
 
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2009-12-09, 14:48   

Ktoś musi krytykować bo za duże kókło wzajemnej adoracji się by tu zrobiło. Nawiązałem w sumie tylko do jednej rzeczy, która mi nie pasi w podcaście, zresztą podcast to jest złe słowo. Prócz kiepskiego głosu (nie ukrywajmy ale w radiu kariery to Ty nie zrobisz), w uszy kłuje kaleczenie angielskiego. Nie kumam, że np takie "A born from a wish" wymówiłeś bardzo dobrze, a już "support" spartoliłeś. Kolejna rzecz to odpowiedzi na pytania w stylu, dlaczego na PS2 nie było latarki, albo dlaczego na XBoksie nie było SH3. Na koniec zostawiam porównanie wersji Homecominga. Wkładasz w tworzenie tego 'podcasta' jakąś pracę, coś tam chcesz przekazać, tymczasem na sam koniec robisz coś co kładzie wszystko z miejsca na plery.

W zasadzie nie wiem co mi się w tym tworze podobało, a nie jednak wiem - pokazanie konkretnych różnic w gameplayu czy grafice, czyli to o czym to miało traktować. Cała reszta do zaorania.

PS. @Bersek: Ja wychodzę z założenia, że nie robie czegoś na czym się nie znam, albo co mi nie wychodzi za dobrze. Chcesz zobaczyć moją twórczość to zapraszam na gejspejsa w podpisie.
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
Ostatnio zmieniony przez fajans82 2009-12-09, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-12-09, 15:21   

Zgodzę się co do Homecominga, gdyż może i scenka w wykonaniu MikeLa była w jakimś stopniu zabawna (choć uszy mnie do teraz bolą), to jednak wolałbym mimo wszystko jakieś porównanie, skoro takie było założenie filmu.

Nie zgodzę się jednak w pozostałych kwestiach.

Kariery w radiu może i nie zrobi, ale czy takie było w ogóle zamierzenie? Przecież tu chodzi o amatorski podcast, filmik, jakkolwiek to nazwiesz, przede wszystkim skierowany do forumowiczów SHP i fanów Silent Hill. Do głosu osobiście się nie przyczepię gdyż nie mam do czego - MikeL mówi zrozumiale, odpowiednio akcentuje co trzeba, a jakość nagrania nie pozostawia wiele do życzenia. A że ogólny efekt z pewnością ustępuje wielu popularnym internetowym osobistościom... cóż, każdy od czegoś zaczyna przecież.

Kaleczenie angielskiego moim zdaniem zależy od sytuacji w jakiej pojawia się obce słówko. Sam jako osoba siedząca w temacie skłonny jestem wręcz zasugerować okazyjne "spolszczanie" niektórych zwrotów w celu ułatwienia sobie utrzymania rytmu całości wypowiedzi. Bo według Twojego rozumowania to równie dobrze czepiać się powinniśmy polskiej wymowy "Sajlent Hil", zamiast /ˈsaɪlənt hɪl/. Dopóki obcy wyraz jest zrozumiały, a jego wymowa nie kaleczy języka to jest jak najbardziej na miejscu. Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie polskiego tekstu, w którym co chwila ktoś zmienia całkowicie akcent w celu wymówienia paru obcych zwrotów. A biorąc pod uwagę, że (z tego co mi wiadomo) MikeL nie jest filologiem to i tak wykazuje o wiele lepszą znajomość języka niż niejeden "profesjonalista".

Cytat:
Ja wychodzę z założenia, że nie robie czegoś na czym się nie znam, albo co mi nie wychodzi za dobrze.
Ja wychodzę z założenia, że trzeba najpierw czegoś spróbować aby stwierdzić czy jest się w tym dobrym. Wychodzę także z założenia, że praktyka czyni mistrza, a będąc otwartym na (racjonalną) krytykę nawet przeciętny efekt pracy z biegiem czasu może nabrać bardziej wyrafinowanej formy.

Cytat:
Chcesz zobaczyć moją twórczość to zapraszam na gejspejsa w podpisie.
Nom, prosta młócka i niezrozumiałe charczenie do mikrofonu na nieczytelnie zbudowanej stronie. Ktoś tu wspominał o robieniu czegoś dobrze? ;>
Jak sam widzisz "dobra robota" to pojęcie względne.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-12-09, 15:39   

Suavek napisał/a:
Ja jestem jednak przewrażliwiony, gdyż za każdym razem gdy słyszałem mocniejsze wulgaryzmy użyte bez szczególnej konieczności to mnie trochę drażniło ;>. A motyw z Homecomingiem... cóż, określenie WTF jak najbariej na miejscu. Mimo wszystko liczyłem, że coś więcej powiesz na jego temat, ale rozumiem, że podcast był przede wszystkim skierowany do forumowiczów, którzy już znają ogólną opinię na temat gry.


O ile mnie pamięć nie myli, Mikel nieraz mówił, że nie może nawet skończyć tej gry przez techniczne problemy, więc może wstawił taki krotki klip, żeby oszczędzić tym co wrażliwszym osobnikom więcej przekleństw.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-12-09, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group