Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
StuntmanMikeL - Silent Hill The Movie - Recenzja
Autor Wiadomość
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-09-08, 16:34   StuntmanMikeL - Silent Hill The Movie - Recenzja

http://www.blip.tv/file/2575807 - Część pierwsza (9:11)
http://www.blip.tv/file/2583318 - Część druga (11:37)

Po wielu tygodniach zmagań i wielu godzinach ślęczenia nad montażem - OTO I ONA - recenzja Silent Hill The Movie!

Mam nadzieję, iż mój wysiłek nie poszedł na marne i ubrechtani napiszecie swoją opinię na temat tej recki. Czy negatywna, czy pozytywna - bez różnicy. Negatywne milej widziane. xD

Miłego oglądania.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2009-09-09, 20:39, w całości zmieniany 11 razy  
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-09-08, 17:03   

Ta recenzja jest MEGA! :D
W momencie z Pyramidem wręcz turlałem się ze śmiechu :grin:
Nie mam pytań i czekam na kolejną część :grin2:
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-09-08, 17:05   

..
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-09-08, 17:18   

Na zdrowie wszystkim oglądającym! Twoje podcasty zaczynają być gwarantem dobrej zabawy, a w kilku momentach byłem bliski palpitacji serca i bolesnego nerkowstrząsu, wywołanych śmiechem. Z niecierpliwością oczekuję części drugiej! :)
_________________

 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-09-08, 17:29   

Mike myślę ,że to wiesz ,ale jak wywalisz te 5 sekund muzyki która jest na końcu.
Wtedy YT ci to przyjmie.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-09-08, 17:43   

Dzięki Cez za radę, ale z całym szacunkiem - mam głęboko w d*pie jakieś g*wno warte prawa autorskie (no faktycznie, bo zarobie na tym jak jasna cholera, dosłownie udostępniam też całe albumy, no po prostu zasługuję na to, by zostać ukaranym). Nie będę sie dostosowywał do ich pieprzonego widzimisię i zmieniał cały koncept, bo wymyślili sobie jakieś kretyńskie prawa.

A tak na marginesie - nie dam głowy uciąć, ale wydaje mi się, że to nie chodzi akurat o GET TO DA CHOPPA!
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-09-09, 20:39   

Część druga recenzji gotowa. Zainteresowanych odsyłam do linku umieszczonego w pierwszym poście :)
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-09-09, 21:27   

Nie napiszę nic nowego, bo tylko się powtórzę - Już od dawna nie śmiałem się tak, jak na Twojej recenzji. :lol-above:

:clap:
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Zamykający 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 137
Skąd: PoKraków
Wysłany: 2009-09-11, 21:46   

Podczas sceny z Piramidogłowym, śmiałem się do łez, ale te łzy nie tyczyły się wyłącznie śmiechu. Szczerze mówiąc, gdy ujrzałem te cyfry na "nagrobku" PH, True Piramid Head 2001-2006 naprawdę było mi go żal i starałem sobie przypomnieć czasy przed powstaniem tego filmu, gdy był w grze i tylko w grze. Vanitas vanitatum et omnia vanitas... Ech, komercja każdemu badassowi prędzej czy później dobierze się do d**y ;/
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
ramir3z 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-15, 14:53   

Hm... w porównaniu z Doomem Bartkowiaka to ten film taki zły nie był :razz:
 
 
 
enter77 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 28
Wysłany: 2009-10-05, 20:29   

To jest GENIALNE ;D poryczałem sie ze smiechu ;) A że filmidło sajlent hil ssie, to wiadomo. Pozdro, i twórz dalej ;)
_________________
There was a HOLE here. It's Henry Townshend's bathroom now.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-10-05, 21:48   

No recenzja rewelacyjna.Widać że inspirujesz się Nostalgia Criticiem...chyba. :) No nic,czekam na więcej bo mi się spodobało. :)
_________________

 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-10-06, 09:57   

Mnie się również bardzo podobało. Kiedy usłyszałam podkład z From Dusk Till Dawn Rodriqueza i Tarantino wmontowany w moment z pielęgniarkami, prawie spadłam z krzesła. Recenzja jest naprawdę przezabawna, jeśli tylko ktoś potrafi przybrać odpowiedni dystans do SH: the movie (piszę to, bo mnie na przykład film się całkiem podobał, przynajmniej do pierwszej połowy, a mimo wszystko na recenzji Majka zamiast szukać kontrargumentów, płakałam ze śmiechu) :) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-10-06, 10:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-10-06, 10:53   

Miho, za ten koment...
http://www.youtube.com/wa...feature=related
xD xD

Zar - każdym po trochu z domieszką własnego smrodu :D
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-10-12, 20:55   

Majkel, muszę powiedzieć, że nie ze wszystkimi zarzutami się zgadzam, ale podkast wyszedł Ci po prostu genialny. Nie pamiętam, ile czasu spędziłem na podłodze wijąc się ze śmiechu... Cięty język i ta ironia bijąca niemal z każdego słowa wyszły tylko na plus. Dość rzeczowo i ciekawie wytknąłeś błędy, niedoróbki i jawne głupoty, które w filmie są obecne. Mój wielki, wielki plus za scenę, w której - zdesperowany - próbujesz popełnić samobójstwo (o mało nie posikałem się wtedy w majty, oczywiście ze śmiechu). Masz bardzo radiowy głos, a poza tym jesteś konkretny i każdemu wątkowi poświęcasz tyle uwagi, ile trzeba - nie rozwlekasz się ani też nie traktujesz tematu po tzw. łebkach.

Tak więc, więcej podkastów, proszę! :puppyeyes:
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2009-10-12, 22:58   

Chyba muszę częściej zaglądać do działów Silent Hill, gdyż nawet pomimo tego, że fascynacja serią już dawno przeminęła, to ten podcast to istne mistrzostwo. Poważnie, gdybyś zrobił wersję angielską mógłbyś spokojnie rywalizować z większością internetowych osobistości, którzy myślę tez Cię po części zainspirowali do takiej a nie innej formy. Gratulacje się należą, i także liczę na ewentualne dalsze produkcje, gdyż poczucia humoru Ci nie brak.


Niemniej jednak nie do końca zgadzam się z opinią na temat samego filmu, gdyż gdyby spojrzeć na niego jak na produkcję jedynie inspirowaną grą, a nie będącą jej ekranizacją, to sprawdza się całkiem nieźle. Nie jest bez wad, ale to zdecydowanie najlepszy film na podstawie gry jaki widziałem. No ale to już kwestia do innego wątku.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-10-14, 21:33   

Suavek napisał/a:
Poważnie, gdybyś zrobił wersję angielską mógłbyś spokojnie rywalizować z większością internetowych osobistości

Whoa, do aż takiego porównania może bym się nie posunął, ale miło że tak sądzisz :grin: Póki robię podcasty/filmiki o SH dla forum, to pozostanę przy języku polskim, jednak od dłuższego czasu rozważam zrobienie czegoś w języku angielskim (zresztą tutaj możesz zobaczyć małą próbkę takiego komentarza w j. angielskim, jaką zrobiłem z nudów jakiś czas temu).

Czas pokaże ;)
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-10-15, 15:40   

Napiszę już tu posta bo ktoś nie wytrzyma . NIE PODOBA MI SIĘ TEN PODCAST.
Recenzja to to nie jest gdyż nigdy nie widziałem by ktoś recenzował cały film od początku do końca. Recenzja to krótkie przemyślenia artystycznie na temat danego dzieła a nie streszczenie filmu i wymienienie wszystkich błędów i tego co ci się nie podoba. Dalej co mi się nie podoba to twoje wypowiedzi i słownictwo którego używasz i mi się nie dobrze robiło jak tego słuchałem. Za to podobało mi się jak obrazowałeś swoje wypowiedzi poprzez zdjęcie i filmiki które tam pokazywałeś . Tyle :evil:
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-10-15, 15:45   

..
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-10-15, 16:10   

Cytat:
Z wikipedii:
Recenzja - nazwa ta pochodzi od łacińskiego recensio (w j. polskim za pośrednictwem niem. Recension) oznaczającego ‘spis ludności, przegląd’. Współcześnie jest to analiza i ocena dzieła artystycznego, publikacji naukowej, projektu, przewodnika, poradnika, publikacji multimedialnej, filmu, przemówienia, meczu czy mszy.


Przeanalizowałem film, oceniłem go negatywnie (nie wymieniłem samych błędów, gdybyś oglądał a nie patrzył na obrazki to byś usłyszał, że było pare aspektów, które mi się podobały), kropka. Ten filmik jest recenzją, jeśli uważasz inaczej, to współczuję porażki, jaką odniosłeś na drodze edukacji.

Wypowiedzi i słownictwo nie każdemu muszą się podobać, ale w końcu nie jestem jakimś dozownikeim walenia gruchy i trudno o to, żebym był w stanie zadowolić wszystkich. Jak Ci się nie podobało to trudno, ubolewam, że nie trafiłem do wszystkich, ale jak mówiłem wcześniej - zawsze się znajdzie jakiś niezadowolony. Na przysżłość po prostu nie oglądaj moich prac i wszyscy będą zadowoleni.

Mówisz zresztą, że "nie ma poklasku to źle". No trudno, żebym był w skowronkach, kiedy po tylu godzinach męczenia się z wyprodukowaniem tej recenzji, ktoś przychodzi i po niej jedzie. Tym bardziej, jeśli krytyka ta płynie z ust jakichś trolli, którzy nie potrafią nawet pojąć sensu tego filmiku, nie mówiąc już o wiedzy nt. SH. Padło tu parę komentarzy, że jestem mało zabawny (to akurat gdzie indziej, nie pamiętam gdzie), albo że mam dykcję kiepską - ok. Nawet jeśli nie w smak mi taka opinia, to wiem, że jest, albo moze być w niej sporo racji i następnym razem na pewno postaram się, żeby było lepiej. Jednak kiedy ktoś przychodzi mi i krytykuje filmik, tylko dlatego, że nie zrozumiał co miałem na myśli, winę mogę już tylko zwalic na jego IQ i mój sposób narracji, który w tym przypadku akurat wiedziałem do kogo kieruję - ludzi którzy bardzo dobrze obeznani są z serią Silent Hill i którzy rozumieją różne gry słów, oraz kruczki, które na stałe zdążyły już zagościć w fanowskim slangu (vide "okap na głowie").
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-10-15, 16:23   

..
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-10-15, 22:51   

ALIEN_ALIEN napisał/a:
Recenzja to to nie jest gdyż nigdy nie widziałem by ktoś recenzował cały film od początku do końca.

W takim razie czytaliśmy (widzieliśmy) różne typy recenzji, gdyż ja mogę przytoczyć setki recenzji filmów, przy których Majkelowe niezadowolenie to ledwo narzekania głupiutkiej nastolatki (bez obrazy, Majk). Recenzja ZAWSZE jest subiektywną oceną tego, kto ją konstruuje. Nie musi być w niej ani krzty pozytywnej energii. O ile pamiętam, Majkel wspominał o dobrym pomyśle z przemianą w otherworld. Wracając do tematu, budowa recenzji jest względnie stała i składa się z kilku elementów, wśród których zawsze obecne jest omówienie ocenianej rzeczy. Jeśli chodzi o prasę, bo tam najczęściej pojawiają się recenzje (nie tylko filmowe), ograniczeniem jest rozmiar strony. Siłą rzeczy nie można się więc rozpisać... W przypadku podkastów nie ma takiego obostrzenia. Można mówić, mówić i mówić, aż język przylepi się do podniebienia.
Rozumiem, że możesz mieć swoje zdanie i rozumiem, że dość specyficzny, sarkastyczny ton wypowiedzi (swoją drogą, zastanawiam się, jak inaczej można mówić o produkcjach takich jak Hołmkuming i SH film) nie przypadł Ci do gustu. Niemniej jednak, ostra, niepoparta argumentami krytyka jest... nieodpowiednia(?).
Mam dla Ciebie propozycję... Napisz lub nagraj swoją własną recenzję filmu, która, jak podejrzewam, będzie stała w opozycji do tego, co przedstawił Majkel. W niej będziesz mógł zawrzeć swoje własne spostrzeżenia na temat SH Movie, poparte solidną argumentacją...

A tak poza tym, why so serious? :)
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2009-10-20, 11:30   

Słucham sobie tego podcasta i sam nie wiem co o tym myśleć. Czego można się spodziewać po fanach serii. Nikt chyba się nie spodziewał, że będzie tutaj choć kawałek pozytywnego zdania na temat filmu. Słucha się tego przyjemnie, mnie tylko razi angielski. No nic powodzenia w dalszych podcastach.

PS. Mortal Kombat był zajebisty.
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-10-20, 15:44   

O Gustach się nie dyskutuje .
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-10-20, 18:18   

ALIEN_ALIEN napisał/a:
O Gustach się nie dyskutuje .


To są słowa ludzi, którzy boją się krytyki na swoje upodobania filmowe, książkowe lub muzyczne.
O gustach powinno się dyskutować.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group