Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Moment w którym się zacieliście
Autor Wiadomość
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-12-31, 13:07   

Wielebny napisał/a:
Baran chyba nie ma rąk :grin: .A ta waga była bardzo podchwytliwa. Pierwsze co pomyślałem jak ją zobaczyłem ,to na ile równych części można podzielić przedstawioną figurę. Szkoda ,że się pomyliłem :grin: .


Nah, mały błąd przy edycji posta :D zamieniłem barana z koziorożcem i nie sprawdziłem zgodności XP
Może to głupio zabrzmi, ale ostatnio męczyłem się z tą szafą w nowhere, gdzie trzeba było wyjąć sztylet i złączyć łańcuch pierścieniem :)
_________________
Last.Fm
 
 
Lagos 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 16
Skąd: Dziwnów
Wysłany: 2009-12-31, 13:24   

No nie będę oryginalny i wymienię tu zagadkę z pianinem; gdyby nie to że zajrzałem do solucji (co będę żmudnie kombinować, chcę grać dalej!) to bym stukał i stukał akurat w te klawisze które mają dźwięk xD Jak przeczytałem że puste klawisze (nie patrzałem na obrazek gdzie podana jest kolejność) to już sam wykombinowałem.
_________________
By Lagos
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-12-31, 15:07   

Ja zaczęłam od razu kombinować z tymi głuchymi, bo tylko one były zakrwawione^^ A jak inaczej twórcy Silenta mogą zwrócić na coś uwagę, jak nie krwią?

Właśnie sobie też przypomniałam o Alchemilla Hospital. Chodziłam po nim z pół godziny, zanim zauważyłam, że w windzie jest przycisk 4 piętra. Ale efekt był niezły.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-12-31, 15:19   

Po podobnym runie co Trivane (tydzień temu skończyłem 5 razy Hard na wszystkie zakończenia) przyznam iż jedyny moment w którym się zaciąłem na "dłuższy czas" to była szkoła na hard za pierwszym razem, bez piły mechanicznej. Claw Fingery w szkole to jakieś nie porozumienie. Nie dosyć iż są 1/2 razy mocniejsze niż Demon Child to jeszcze jest ich przeciętnie 3-4 w każdym pomieszczeniu. Obok przebiec jest trudno bo jak się uwiesi, to już cię dojedzie do "żółtego" paska, potem przyjdzie następny i poprawi szponami co daje nam "czerwony" A to wszystko w jednym pomieszczeniu. A przed nami jeszcze jakieś 20. Po pierwszej próbie w Other School miałem 0 Health Drinków i 6 Medipacków. Powodzenia. Wczytałem sejwa. Oblukałem co i jak. Aż wreszcie znając już dokładne położenie potworów, jak i Masteringu Biegu Analogiem, udało mi się przebiec z 10HD i 7MP. Przy następnych runach szło gładko. Od 3 już się tam czasami odgrodziło drogę kataną :P
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2010-07-13, 18:27   

Zacięłam się praktycznie na początku gry, kiedy trzeba było znaleźć klucz od domu przez które jest przejście do szkoły. Nie wiem jakim cudem mi się to udało, ale rozwiązałam tą zagadke :grin:.
Drugie miejsce w którym się zatrzymałam było pianino w Midwich School. Nie miałam wtedy komputera i musiałam szukać opisu w gazetach o grach, bo inaczej nigdy nie skończyłabym tej gry ^^"
_________________
~~Fukidokuritsu
 
 
MichcioPL 
Cockroach


Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 24
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-07-21, 08:54   

Momenty, w których się zaciąłem, były dwa:

- Wymieniana przez wielu zagadka z pianinem

- i zbieranie tych "godeł" (dobrze je nazwałem?) w Nowhere

W trakcie zagadki z pianinem próbowałem pomęczyć się bez solucji najdłużej jak się dało
lecz niestety tak znana wszystkim fanom SH bezradność zwycieżyła :)

Jesłi chodzi o zagadki w Nowhere, to cała ta lokacja była jedna wielką zagadką.
Pamiętam gdy doszedłem do zagadki z zodiakiem. Ta zagadka mnie tak poraziła że nie traciłem ani chwili i od razu zerknąłem do solucji, z którą nie rozstawałem się już do końca gry :D
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-07-21, 13:15   

Niejeden włos z głowy wyrwałem sobie na zagadce z tymi zodiakami. Pamiętam któregoś razu zrobiliśmy sobie z kumplami sesyjkę przy konsoli i graliśmy właśnie w SH i wtedy wspólnymi siłami żeśmy to rozwiązali. xD Ofkoz zapisałem sobie układ, na przyszłość.
 
 
SergioVCF 
Cockroach


Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-08-05, 13:35   

Witam!

Właśnie przechodzę Silent Hill po raz pierwszy i do tej pory nie miałem problemu, ale teraz już naprawdę nie wiem co zrobic. :?

Byłem w alternatywnym szpitalu, zabrałem klucz do pokoju badań i kasetę wideo z piwnicy. Problem w tym, że pierwsze co zrobiłem, to poszedłem do pokoju w którym była Lisa i przeniosłem się do "normalnej" rzeczywistości... Teraz nie mogę iśc na drugie piętro obejrzec kasety, bo wszystkie drzwi są zablokowane. :roll:

Powiedzcie mi, czy będzie to miało jakiś związek z dalszą rozgrywką? A jeśli nie, to napiszcie chociaż co na tej kasecie było. :grin2:
Ostatnio zmieniony przez SergioVCF 2010-08-05, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2010-08-05, 13:58   

SergioVCF napisał/a:
Teraz nie mogę iśc na drugie piętro obejrzec kasety, bo wszystkie drzwi są zablokowane.

Nie bój, będziesz jeszcze miał okazję obejrzeć tę kasetę, ale w obawie przed spoilerami nic więcej nie powiem :D
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
SergioVCF 
Cockroach


Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-08-05, 14:02   

Doxepine napisał/a:
SergioVCF napisał/a:
Teraz nie mogę iśc na drugie piętro obejrzec kasety, bo wszystkie drzwi są zablokowane.

Nie bój, będziesz jeszcze miał okazję obejrzeć tę kasetę, ale w obawie przed spoilerami nic więcej nie powiem :D

No to świetnie. :grin2:

Idę więc kontynuować rozgrywkę. :grin2:
 
 
pacha z zebami 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 28
Wysłany: 2010-12-02, 21:42   

Sillenta pierwszy raz przechodziłem 10lat temu więc o znajomości ang. była zerowa
Cytat:

RIKSIA napisał/a:
- Zdobycie 3 kluczy. Zawsze znajdywałem tylko 1 klucz obok łba psa i przez to zniechęcałem się tą grą. Kilka razy dawałem sobie spokój z tą grą bo przez tą zagadkę była dla mnie głupia. :puppyeyes:

Przecież to nawet nie jest zagadka, zresztą co w tym trudnego? :)

Jeśli się spojrzy na na mapkę koło drzwi to może tak , ja tam się błąkałem z 1,5h próbując wejść do każdych drzwi.Bodajże za 3 razem ją zauważyłem .

Pianino poszło nawet łatwo kolega dając płytę szepnął na ucho żebym wciskał głuche .Kartka długopis 5min i po sprawie
Z płytkami w Alchemillia też kartka , znaki zodiaku dały bardziej popalić zatrudniłem nawet matkę która przepisywała daty i próbowaliśmy znaleźć jakiś wzór .Podany wpisałem 684 kombinacje i Eureka :grin:
Z alert nie rady i musiałem do kumpla lecieć , żebym ja wogóle wtedy wiedział co to słowo znaczy
 
 
LaMuertePL 
Lurker
Lupin III



Wiek: 28
Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 355
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-12-02, 23:10   

O te znaki zodiaku to chodziło o ilość odnóży zwierzątek. ;) Ja się zaciąłem jedynie na fortepianie i musiałem użyć solucji. :x W sensie, że wiedziałem, które trzeba klikać, tylko nie mogłem dojść kolejności.
_________________
"And shepherds we shall be,
For thee my lord for thee,
Power hath descended forth from thy hand,
That our feet may swiftly carry out thy command.
So we shall flow river forth to thee
And teeming with souls shall it ever be
In nomine Patris, et Fillis,
Et Spiritus Sancti."
Ostatnio zmieniony przez LaMuertePL 2010-12-02, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pacha z zebami 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 28
Wysłany: 2010-12-02, 23:35   

Znaki zajarzyłem jak doszedłem do odpowiedniej kombinacji :grin2:
Fortepian wiedziałem tyle co ty , wtedy były jeszcze czasy że kartka była łatwiej dostępna niż strona internetowa... Do tego ten magnetyzm który nie pozwalał się oderwać od konsoli .A przy zagadze alert musiałem podlecieć do kumpla ino na 7pietro "gdzie jesteś o co chodzi z tą tabliczką ... " Nawet szkoda czasu było na windę na dół czekać ... Piękne czasy ^^"
 
 
KwQ 
Cockroach


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 32
Wysłany: 2011-01-22, 19:36   

Zagadka z pianinem rzecz jasna ;P
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-02-17, 10:32   

Pianino, dach szkoły i chwilowo w Nowhere przy zagadce z klawiaturą na ścianie przy drzwiach.
Pianino:
Dlatego, że podobnie jak w Silent Hill 2(przy wisielcach) próbowałem rozwiązać zagadkę odwrotnie niż trzeba było.
Dach szkoły:
Kiedy pierwszy raz tam wszedłem, wszytko wydało mi się normalne. W innych pomieszczeniach zrobiłem już wszystko, co było do zrobienia i później zostałem z tym kauczukiem(bo to chyba był kauczuk). Oblatałem jeszcze raz wszystkie pomieszczenia, żeby wypatrzyć gdzieś możliwość użycia tej piłeczki. Przyszedł czas znowu na dach i ledwo co ujrzałem te rynny i dziurki. Wtedy już wiedziałem, że coś jest na rzeczy.
Klawiatura w Nowhere:
Początkowo próbowałem wpisywać całe imiona i nazwiska w odpowiedniej kolejności, co zajęło mi dużo czasu, aż w końcu wkurzyło mnie to i znudziło więc olałem sprawę. Rozwiązywałem inne zagadki i na moje szczęście ta z klawiaturą mogła być rozwiązana dopiero na końcu. W końcu się udało. Wiedziałem, że rozwiązanie musiało być prostsze niż się mogło wydawać. Często przy tego typu zagadkach zaczynam od dupy strony, zamiast szukać najprostszego rozwiązania.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2011-02-21, 13:45   

W ogóle z tym pianinem to jakiś bajer. Źle trochę sprecyzowali tą zagadkę, bo nie powiedzieli od której strony zacząć, za każdym razem gdy przechodzę grę na początku się gubię i wkrowiam.
 
 
InferV 
Cockroach


Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-11-07, 16:22   

Jak większość użytkowników miałem problem z zagadką z pianinem. Nigdy wcześniej nie miałem styczności z zagadkami z SH, więc myślałem, że moje przypuszczenia odnośnie
:

wysokości lotu ptaków i ich kolorów

są przekombinowane i chodzi o co innego. W końcu nie mogłem się powstrzymać i sięgnąłem po solucję i okazało się, że moje przypuszczenia nie były bezpodstawne. A propos łamigłówki z klockami - ta była dla mnie banalna. Zobaczymy, co będzie z resztą. :P
Ostatnio zmieniony przez InferV 2011-11-07, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ClawFinger 
Cockroach
Claw Finger



Wiek: 34
Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 10
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 2012-02-29, 20:59   

Pianino.Grajac po raz pierwszy za nic w swiecie nie bylem w stanie tego odgadnac,poniewaz malo co z tego rozumialem ,a moj angielski kulal,zeby nie wspomniec pelzal :D Troche przystopowal mnie szpital alchemilla a takze midwich elementary school w wersji other world,istny labirynt^^
_________________
Claw Finger a co,misia nie widziałes?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group