Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Silentowe momenty ;)
Autor Wiadomość
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2009-05-16, 20:39   Silentowe momenty ;)

jeśli był taki temat to przepraszam ale ciekawi mnie jedna rzecz : otóż czy w życiu zdarzyły wam sie jakieś rzeczy które odrazu wam sie skojarzyły z Silentem ? u mnie nieraz w miescie słychać np syreny przeciwpożarowe , strasznie budują klimat , zwłaszcza kiedyś w jeden dzień jak mgła była w mieście to raz syreny włączyli odrazu pobiegłem do okna i napawałem się tym widokiem i odglosem , moje miasto jest małe więc dużego ruchu nie ma i malo osob bylo na ulicach i realistycznie to wyglądało ,
_________________

 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-05-16, 21:14   

Zawalę bardzo czarnym humorem: otóż gdy szedłem sobie ulicą ujrzałem rozjechanego pieska, patrząc na jego głowę, skojarzył mi się ze Split Headem.

A tak na poważnie, to z Silentem najbardziej kojarzy mi się wspomniana mgła, łapie mnie wtedy natchnienie i muszę sobie zagrać w SH albo obejrzeć jakiś horror.

No i moja buda....skojarzenie z Midwich Elementary School jak najbardziej na miejscu, brakuje tylko dzieck (dziecków?) z nożami.
 
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2009-05-17, 06:53   

Kiedyś, w innym temacie napisałem posta, który bardzo pasuje mni do tego tematu więc go zacytuję :

Bardzo dawno temu wawmaster napisał/a:
no więc zacznijmy od tego, że jestem ministrantem i 12.01.2008 (sobota) poszedłem (tak jak kilku innych) na zbiórke ministrancką :P To było około godziny 19 więc było już całkeim ciemno. Staliśmy przed mieszkaniem probiego i nam sie troche nudziło. Postanowiliśmy troche połazić po plebanii. Zeszliśmy na dół (jest całkiem ciemno. Drogę rozświetla nam jedynie latarka, którą włączyłem w moim telefonie) Najpierw przeszliśmy przez główne bióro proboszcza. Stoi tam dość duża figura zalanego krwią, ubiczowanego Jezusa. W normalnych ukolicznościach nie zwracał On mojej większej uwagi jednak teraz gdy jest całkeim ciemno i w lekkim świetle latarki było widać sam jego zarys wystraszyliśmy sie, a gdy podeszliśmy bliżej i zobaczyliśmy całość to już wogle <kupa w majtach>. Idziemy dalej... Przechodzimy obok mieszkań wikarych i koło kibla :P W następnym pomieszczeniu obok stołu ping-pongowego jest na ścianie fotokomórka, która sama zapala światło na korytarzu, jednak tym razem światło sie nie zapaliło.... schodzimu po schodach w dół. Przez duże drzwi wchodzimy do piwnicy. Baliśmy się żeby ktoś dla żartów nie zamknął nam drzwi dlatego dwóch z nas zostało przy nich. Ja z kolega poszliśmy dalej. W tym momencie moje ciało przeszedł dziwny dreszcz. Przed nami stał wózek inwalidzki dawnego proposzcza. Nagle chłopaki "spod drzwi" poinformowali nas dyskretnie ze ktoś idzie. Wróciliśmy do nich. Usłyszeliśmy głos probiego i (chyba) sprzątaczki, która mówiła ze kogoś tu słyszała. Usłyszeliśmy, ze po szli na górę ^^" Teraz nastąpił jedyny moment na ucieczke. Powoli otworzyliśmy drzwi. Słyszeliśmy głos proboszcza z daleka więc wiedzieliśmy ze droga wolna. Spokojnie wyszliśmy na podwórko i zadzwoniliśmy do niego na komórke i zapytaliśmy sie gdzie jest, bo my przyszliśmy na zbiórke, a w mieszkaniu go nie ma. W ten sposób udało nam sie ocalić skórę i przeżyć niezapomnianą przygodę :)

a więc podsumowanie... Tym co kojażyło mi sie z SH podczas historii którą opisałem jest motyw latarki, która zawsze towazyszy głównej bohaterce SH3, kolejną rzeczą jest piwnica, która strasznie skojazyła mi sie z kanałami w SH3. Podobieństwo było niesamowite. Długi tunel....ciemno....co jakiś czas po bokach poajwiały się zamknięte drzwi, a na dodatek strasznie tam biło stęchlizną. I na koniec wózek inwalidzki.....tego chyba nie musze komentować.
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-05-17, 13:34   

Kiedy idę przez moje osiedle (domki jednorodzinne) mglistą nocą (czasami zdarza się wyjątkowe mleko) a fakt, że osiedle kończy się sporym lasem, doprawia jeszcze klimat :) .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Leopard 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 21
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-05-17, 16:49   

Kiedyś wracałem ze sklepu dość późnym wieczorem. Coś popsuło się w oświetleniu ulicznym, a do tego na ulicy była pustka.
Z jednej strony las, z drugiej zakryte ciemnością bloki. Do dopełnienia efektu brakowało jeszcze trzeszczącego radyjka :grin2:
_________________
Niepowodzenie: Nie wykorzystać okazji
Karel Capek
 
 
 
Jerichoo 
Cockroach


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 2009-05-17, 20:25   

budzę się w nocy <około 3 nad ranem> a tu kurna za oknem taka mgła że 2 bloku oddalonego o 10 metrów nie widziałem ... a że byłem zaspany to odrazu panika co się dzieje... taki szok że chyba nigdy nie zapomne
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-01-10, 19:33   

Tak, mgła to chyba zawsze każdemu już będzie się kojarzyć z tym jednym. A oprócz tego taki moment miałem;
Idę przez cmentarz nocą (w Lublinie na Lipowej jest na prawdę duży i stary cmentarz. Można podziwiać niektóre nagrobki z datami zgonu gdzieś w czasach zaborów, dużo jest istnych dziel sztuki, rzeźb...) bo naokoło mi się nie chce, oczywiście pusto (co uwielbiam, bo nie trzeba starszych ludzi wymijać :grin2: ) i widzę rzeźbę nagrobną która ma przedstawiać Matkę Boską, ale wygląda strasznie, bo ktoś domalował farbą krwawe łzy. Bardzo spodobał mi się ten motyw i chwilę przystanąłem aby go podziwiać.
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2010-01-10, 20:23   

Cidus napisał/a:
widzę rzeźbę nagrobną która ma przedstawiać Matkę Boską, ale wygląda strasznie, bo ktoś domalował farbą krwawe łzy


coś takiego chyba nawet w jakimś filmie było, bo jakoś mi sie tak kojarzy. :P
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2010-01-26, 01:10   

wawmaster napisał/a:
coś takiego chyba nawet w jakimś filmie było, bo jakoś mi sie tak kojarzy. :P

Chodzi Ci o film "Stygmaty"?
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2010-01-27, 02:37   

Gdy porządna mgła najdzie, najlepiej rano > http://www.youtube.com/watch?v=ed56-L0Rxqw

Nieraz wystarczy gdy przemykam sam uliczkami wpatrując się w domki widzę w każdym inną historię a pomiędzy nimi przepaście. Dramaty dziejące się w środkach podobnych do siebie budynkach zamkniętych przed innymi.
Trzeba w specyficzny sposób patrzeć jak np widzieć swoja wioskę z oddali w barwach świata RPG.

I oczywiście zwiedzanie opuszczonych obiektów, obecność w szpitali.
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2010-08-16, 11:52   

Moja była szkoła bardzo przypomina tą z Silent Hill. Szczególnie po lekcjach, kiedy nikogo tam nie ma. Kiedyś pod wieczór poszłam tam do szatni w której było komlpetnie ciemno. Gdy zeszłam schodami na dół i przeszłam kilka kroków, zobaczyłam, że coś poruszyło się w którejś z szatni. Ogarnł mnie taki lęk, że wybiegłam z tej szkoły, że się aż za mną kurzyło :hihi:
_________________
~~Fukidokuritsu
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2010-08-16, 16:13   

Pewnie Ponury Szatniarz zjadał pierwszoroczniaki :D
_________________

 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2010-10-29, 19:28   

sala chemiczna gimnazjum gdzie chodzilem
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2010-10-29, 19:30   

Sala jakich mnóstwo w polskich szkołach?
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2010-10-30, 13:49   

Mimo, że klasa wygląda ponuro, gdybyś zdjęcie zrobił w nocy i te ławki byłyby oświetlone przez latarkę zdjęcie naprawdę mogło by być przekozackie xD
_________________

 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-11-13, 02:04   

Jako, że mieszkam raptem ulicę od straży pożarnej, to nieraz kiedy zawyje syrena potrafię ze strachu tak podskoczyć, że aż walę łbem o sufit. Tym bardziej kiedy a) jest noc, b) jestem sam w domu, c) mam otwarte okno (nie macie pojęcia jak wysoko sięgają decybele), d) oglądam akurat jakiś horror. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jakiego przeżyłbym "Sajlenta", gdybym akurat późnym wieczorem wynosił śmieci do piwnicy ;]
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2010-11-14, 11:33   

Taa w twojej okolicy można by zatrudnić straż pożarną do kręcenia filmu SH, i już nie trzeba byłoby ustawiać jakichś głośników :D


Co do Silentowych momentów, miałem taki przedwczoraj późną nocą na przystanku PKP z moim kolegą, nie wiem była już chyba 2:00 w nocy, w mieście cisza, nasz przystanek i tak obskurnie wygląda

przykładowe zdjęcia jakie znalazłem w necie z niego :
http://upload.wikimedia.o..._wawel_zary.jpg

http://lh5.ggpht.com/_4tt...ew/DSCF7729.JPG

http://lh5.ggpht.com/_4tt...8U/DSCF7759.JPG

A to wejście do niego :
http://t1.gstatic.com/ima...5%BBary.jpg&t=1
Ten koleś to nie ja :D

Wracając do meritum spraw : jesteśmy tam w nocy, wiatr wieje , ta tabliczka którą widzicie na zdjęciu się bujała na wietrze piszczała jak miecz Piramidogłowego po podłodze, i na początku nie wiedzieliśmy co tak piszczy, wiecie środek nocy cisza a tu takie dźwięki i się poschizowaliśmy :D do tego jeszcze takie blado święcące brudne jarzeniówki świeciły na bladoniebieski kolor oddając półmrok
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2010-11-14, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sebal 
Cockroach


Wiek: 27
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-06-15, 18:45   

?????????????
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-08-24, 16:21   

Tutaj chyba ten link najlepiej pasuje, więc: LadyGaGaMonster
Fajne momenty gore są...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
nensha 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-19, 11:43   

Mieszkam obecnie na osiedlu domków jednorodzinnych, wiem że tutejsze młodsze pokolenie nazywa je czasem "Silent Hill" ;) A to z powodu mgieł, jakie pojawiają się na jesień. Miałam okazję kilka razy tego doświadczyć. Idąc na przystanek, przechodzę obok kościoła, szkoły i kwiaciarni, a mgła gęsta jak mleko i ulice z rana puste. Czasem tylko przemknie się ktoś w kapturze, z rękoma w kieszeniach...
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2012-12-19, 13:00   

Ee, to jeszcze nic. Jako dziecko dużo lunatykowałem i robiłem na prawdę dziwne rzeczy typu ubieranie się w piżamie do szkoły podczas ferii o 2 nad ranem, albo próba wyjścia przez okno z pokoju (mieszkam na 4 piętrze, dzięki Ci szczęsciu, że mój brat wtedy nie spał) Pamiętam jedną przygodę z lunatykowaniem. Śniło mi się, że wstaje z łóżka wychodzę na klatkę schodową i schodzę do samej piwnicy, sen był na tyle straszny, że z każdym piętrem niżej czułem się jakbym schodził do piekielnej rzeczywistości naszego ulubionego miasteczka, co się okazało obudziłem się nad ranem w piwnicy leżąc pomiędzy rowerami, słoikami z ogórkami i innym złomem z piwnicy ;D
_________________

 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-12-19, 22:34   

Damn.... chybabym umarł ze strachu....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-04-27, 15:59   

Niedaleko mojej kamienicy (prostopadle do niej) jest zabytkowy szpital. Prawie jak Alchemilla Hospital. Prawie, bo bez pielegniarek. A jeden z pokoi to niemal kamera obscura.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-07-20, 20:27   

Ostatnio jak chodze po ulicy to widuję martwe gołębie. Pierwszy, którego zauważyłam nie miał dolnej połowy ciała (omal na niego nie nadepnełam). Wyraźnie widziałam co miał w srodku.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-07-24, 07:35   

Lekcja biologii na kazdym kroku ;)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group