Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto zagrać w tę odsłonę?
Autor Wiadomość
Nattramn 
Cockroach



Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 32
Wysłany: 2013-03-06, 11:41   Czy warto zagrać w tę odsłonę?

Powiem szczerze , że im nowszy Silent Hill to mam większe wątpliwości czy w tą grę jest warto zagrać. (Homecoming :hihi: ) Stąd chcę się zdać na opinie osób które już tą część ukończyli bądź są w trakcie. Bynajmniej czy Silent Hill Downpour to Silent Hill ? Klimatyczny , nostalgiczny , brudny i straszny Silent Hill?
_________________
"Beyond mind is dream to be found ..."
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-09, 12:19   

To napewno horror psychologiczny, czy prawdziwy SH to juz sam zdecydujesz. Do tego lepszy horror niz Shattered Memories i o wiele ciekawszy niz Homecoming. Ja polecam.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Lobocyfer 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-09, 15:49   

Przeszedłem Ulewę trochę czasu temu i powiem Wam, że jak dla mnie miodzio. Jestem jednak z tych mało obiektywnych osób, które jak coś uwielbiają (np. sh :) ) to na 100%, i z tego wynika moja krótkowzroczność na minusy.

W tej grze czasem potrafi bardziej przestraszyć jakiś wątek poboczny niż mainstream gry. Ja na ten przykład prawie zalałem się potem, gdy schodziłem do pewnej piwnicy, wraz z odgłosami łkającej w oddali kobiety :) Mam nadzieję, że ktoś pamięta ten moment.

Efekty wyładowań atmosferycznych , śliczne.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2013-03-10, 02:47   

Brak tu terroru i mindfucku z prawdziwego zdarzenia, ale klimat potrafi być zawiesisty. Dosyć unikatowa część. W przeciwieństwie do Homecoming nie małpuje poprzedników i zachowuje własny styl, plus jest o wiele straszniejsza i bardziej przemyślana niż Shattered Memories.

Jak już mówiłem, styl ma własny i odstaje od reszty. Coś jak Silent Hill 2. Klimat zawsze dla mnie odstawał od reszty w tej części. Podczas gdy w SH1, SH3, SH4, Origins i Homecoming zawsze była to rdza, brud, bardzo ciężki klimat i poczucie terroru przed każdym krokiem, jaki stawiałeś, tak w Silent Hill 2 była to melancholia, depresja, niepokój, strach, niepewność, zgnilizna, wilgoć, rozkład... Downpour zdecydowanie należy do kategorii SH2, aczkolwiek brakuje mu tej głębi, która czyniła dwójkę nadzwyczajną.

Tak czy siak, jak dla mnie najlepsza część od czasu czwórki.
 
 
Nattramn 
Cockroach



Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 32
Wysłany: 2013-03-17, 02:11   

Dziękuję za przedstawienie swoich opinii. Przepraszam . że tak pytam , ale długo to potrwa zanim zagram w najnowszego SH. Nie mam konsoli , a mój komputer jest za słaby. Dlatego chciałem się zdać na jakąś opinie innych żeby zaspokoić swój głód ciekawości co do tej części. Reasumując cieszę się , że w pewnym stopniu Silent Hill wrócił na dobrą drogę. :grin2:
_________________
"Beyond mind is dream to be found ..."
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-17, 10:41   

Downpour wyszedł tylko na konsole, więc nie masz się co martwić o swojego PC ;P Ja już dawno temu przestałem.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
piotros 
Cockroach


Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-03, 19:42   

Udało mi się wczoraj przejść ostatnią już część SH na konsole stacjonarne i przychylam się do opinii innych osób, które ją zachwalały.
Mogę dodać od siebie, że grafika wygląda pięknie, a jeszcze na dodatek okazało się, że działa w 3D... :) Polecam tym, co mają telewizory z 3D, żeby zobaczyli grę. Mi się ten dodatek bardzo spodobał i tylko potęgował odczucia jakie SH powinien dostarczać. :)
_________________
PS1, PS2, PS3, PSP, PSV
ukończone: SH1, SH2DC, SH3, SH4, SH0, SH SM, SH H, SH D, SH: Book of Memories
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-09-04, 07:52   

A Frame-rate ci nie skakał?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
piotros 
Cockroach


Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-05, 08:41   

Gra się trochę przycinała, ale na szczęście nie w momentach walk z potworami. Przycinający się obraz dało się zauważyć w wielu miejscach, ale aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało.
Grałem już w wersję z patchem. Możliwe, że we wcześniejszej wersji bez patcha było to jeszcze bardziej widoczne, bo przecież coś powinni byli poprawić... ;)
_________________
PS1, PS2, PS3, PSP, PSV
ukończone: SH1, SH2DC, SH3, SH4, SH0, SH SM, SH H, SH D, SH: Book of Memories
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-09-05, 19:22   

Ja gralem w wersje X360 i byla lepsza niz PS3 w czasie premiery....

http://www.youtube.com/watch?v=8y9hNKe93u0
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group