Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Trunk Theory
Autor Wiadomość
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-11-04, 10:15   Trunk Theory

... zwłokami swojej żony w bagażniku jego samochodu?
Spójrzcie na zakończenie Leave. Laura wie już o zabójstwie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyjąć zwłoki Mary z bagażnika i pochować je na tym cmentarzu, który widzimy w zakończeniu...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-04, 18:02   

Pasowałoby też do zakończenia "In water", wtedy James razem z Mary wjeżdża do jeziora...
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-11-04, 18:26   

Jak najbardziej jestem zwolennikiem tej teorii. Zresztą myślę, że zakończenie Rebirth też to potwierdza. W końcu James musiał mieć ze sobą ciało Mary, żeby ją wskrzesić.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-11-04, 19:02   

Ciężko to powiedzieć, z jednej strony powyższe argumenty są niemal niepodważalne, ale czy mimo, iż James stracił pamięć o niektórych faktach nie wie, że ma trupa w bagażniku, bo przecież jakby wiedział to nie przyjechałby po żonę do Silent Hill, skoro miałby jej ciało???
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-11-13, 19:18   

Wendigo napisał/a:
ale czy mimo, iż James stracił pamięć o niektórych faktach nie wie, że ma trupa w bagażniku

No właśnie, nie wie! Zabił ją, chciał się pozbyć ciała, ale całe to wydarzenie go przerosło. Dlatego wymazał z pamięci całe to tragiczne zajście, łącznie z tym, że zwłoki jego żony są w bagażniku.

Wendigo napisał/a:
bo przecież jakby wiedział to nie przyjechałby po żonę do Silent Hill, skoro miałby jej ciało???

Weź zakończenie Rebirth... Skąd niby James miałby mieć ciało Mary? A tak, przywiózł je do Silent Hill, zupełnie tego nieświadomy, wszedł w swoją podświadomość, która w końcu przedostała się na powierzchnię... Zrozumiał, że jeszcze nie wszystko stracone, wyjął ciało Mary z bagażnika i popłynął na wyspę, by odprawić rytuał wskrzeszenia...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
RebelINS 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Shaolin
Wysłany: 2009-06-15, 22:43   

Masakrycznie to wygląda,ale wszystko się składa w jedną całość.James musiał przywieźć ciało żony ze sobą.Ja to skumałem dopiero po zakończeniu In Water.Ale zarówno Rebirth i Leave argumentują tą niezwykła teorie.
_________________
RebelINS
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-06-16, 09:56   

Nie jest w sumie tak do końca powiedziane, że do wykonania rytuału potrzebne jest ciało zmarłej osoby. Nawet w zakończeniu Rebirth nie pamiętam, żeby James w łódce, którą płynął na wysepkę, trzymał coś więcej poza samym sobą i wiosłami, a skoro do ceremonii potrzebowałby ciała to najpewniej by je ze sobą zabrał w tej łódce.

Próbowałem znaleźć w necie jakieś szczegóły dotyczące przebiegu samej ceremonii, ale nawet w Lost Memories nic takiego nie ma. Jedynie wpis z Book of Crimson Ceremony, który mogliśmy w samej grze zobaczyć i wzmianka o tym, czym jest ta ceremonia i jakie przedmioty są potrzebne do jej przeprowadzenia. Warto odnotować właśnie, że LM podaje przedmioty potrzebne do wykonania ceremonii, ale nie wspomina nic o zwłokach zmarłego.

Co do pozostałych zakończeń w sumie nie miałbym się do czego czepić, żeby zaprzeczyć teorii, chociaż w Leave wydaje mi się, że pokazanie cmentarza i idącego przezeń Jima i Laury ma raczej charakter symboliczny, a nie że zakopali tam Mary.

Anyway całej teorii można by zadać kłam jednym pytaniem - po co? Skoro udusił ją poduszką, to przyczynę zgonu można by równie dobrze stwierdzić jako śmierć naturalną, od której Mary była już o krok, więc nie musiałby zabierać i ukrywać ciała jak jakiś zbir. Poza tym wątpię, żeby udało mu się po wykonaniu "brudnej roboty" tak po prostu wynieść to ciało ze szpitala...
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-06-16, 13:12   

StuntmanMikeL napisał/a:
Nie jest w sumie tak do końca powiedziane, że do wykonania rytuału potrzebne jest ciało zmarłej osoby.

Może do ceremonii stricte nie jest potrzebne ciało. Ale dla mnie to logiczne - martwe ciało musi zostać wskrzeszone, więc chyba lepiej, żeby Mary obudziła obok nas, a nie na miejscu zbrodni, daleko stąd ;) Chyba że przyjmiemy teorię, że w ceremonii materializuje się jakieś nowe ciało.
StuntmanMikeL napisał/a:
Co do pozostałych zakończeń w sumie nie miałbym się do czego czepić, żeby zaprzeczyć teorii, chociaż w Leave wydaje mi się, że pokazanie cmentarza i idącego przezeń Jima i Laury ma raczej charakter symboliczny, a nie że zakopali tam Mary.

Scena na cmentarzu ma charakter symboliczny - stanowi pożegnanie Jamesa z Mary i jego przejście do "nowego życia". Co wcale nie znaczy, że nie mógł tam pochować Mary. Scena może mieć podwójne znaczenie - symboliczne i dosłowne.
Przy okazji, mógłby ktoś sprawdzić pewną rzecz? (ja nie mam jak) Z tego co pamiętam, to cmentarz SH, przez który James przechodził na początku, był ze wszystkich stron otoczony kamiennym murkiem. W zakończeniu Leave na cmentarzu widać małe jeziorko i drzewo. Co sugerowałoby, że cmentarz, który widzimy w zakończeniu, nie jest tym samym co w grze (skoro nie, to który to cmentarz?)
StuntmanMikeL napisał/a:
Poza tym wątpię, żeby udało mu się po wykonaniu "brudnej roboty" tak po prostu wynieść to ciało ze szpitala...

Nigdzie nie jest powiedziane, że zamordował ją w szpitalu.
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-06-16, 13:23   

Shiroi Ookami napisał/a:
Ale dla mnie to logiczne - martwe ciało musi zostać wskrzeszone, więc chyba lepiej, żeby Mary obudziła obok nas

Nawet jeśli zwłoki już dawno się rozłożyły? Wydaje mi się, że do wskrzeszenia zmarłego w tej ceremonii wystarczyłby przedmiot należący do zmarłego, bądź jakiś przedmiot, który jest z nim związany (np. zdjęcie lub list w przypadku Jamesa, czy też kartka urodzinowa w przypadku Ernesta).
Shiroi Ookami napisał/a:
Nigdzie nie jest powiedziane, że zamordował ją w szpitalu.

Racja. Też w sumie później o tym pomyślałem, może wypuścili ją ze szpitala pod sam koniec, żeby mogła umrzeć w spokoju we własnym domu.
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-06-16, 13:44   

StuntmanMikeL napisał/a:
Nawet jeśli zwłoki już dawno się rozłożyły? Wydaje mi się, że do wskrzeszenia zmarłego w tej ceremonii wystarczyłby przedmiot należący do zmarłego, bądź jakiś przedmiot, który jest z nim związany (np. zdjęcie lub list w przypadku Jamesa, czy też kartka urodzinowa w przypadku Ernesta).

W sumie masz rację. Możliwe że ceremonia tworzy nowe ciało, tak jak potrafiła Alessa w SH1.
Chociaż z drugiej strony nie wiadomo czy James o tym wiedział, może myślał, że ciało jest potrzebne.
StuntmanMikeL napisał/a:
Racja. Też w sumie później o tym pomyślałem, może wypuścili ją ze szpitala pod sam koniec, żeby mogła umrzeć w spokoju we własnym domu.

W amerykańskich filmach powszechny jest motyw, gdy lekarz mówi do rodziny "nie możemy jej już pomóc, lepiej żeby umarła w domu, wśród najbliższych" ;)
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-06-16, 15:31   

Shiroi Ookami napisał/a:
"nie możemy jej już pomóc, lepiej żeby umarła w domu, wśród najbliższych"


Nawet coś podobnego mówił lekarz na kasecie w bibliotece. Gdzieś się chyba taki tekst przewinął.

A ja nigdy nie rozumiałem jednej rzeczy. O co chodzi z tym łażeniem Jamesa ze zwłokami po więzieniu :P
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-16, 15:34   

plazi napisał/a:
O co chodzi z tym łażeniem Jamesa ze zwłokami po więzieniu :P

Sam nie mam zielonego pojęcia. Może to podobny motyw jak w SH1 (Dahlia uciekająca przed czymś i obracająca się za siebie itp.)
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-16, 18:16   

Shiroi Ookami napisał/a:

Przy okazji, mógłby ktoś sprawdzić pewną rzecz? (ja nie mam jak) Z tego co pamiętam, to cmentarz SH, przez który James przechodził na początku, był ze wszystkich stron otoczony kamiennym murkiem. W zakończeniu Leave na cmentarzu widać małe jeziorko i drzewo. Co sugerowałoby, że cmentarz, który widzimy w zakończeniu, nie jest tym samym co w grze (skoro nie, to który to cmentarz?)

O ile dobrze pamiętam był tam dostęp do jakiejś wody :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-06-16, 18:23   

Nazar napisał/a:
O ile dobrze pamiętam był tam dostęp do jakiejś wody :)

O ile ja pamiętam woda (a dokładniej jezioro) było za kamiennym murkiem, a drzew na terenie cmentarza nie pamiętam (w zakończeniu widać jedno wyraźnie, tuż nad wodą, reszta jest we mgle).
Jak dla mnie to nie był ten sam cmentarz.
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-06-16, 18:27   

Można stanąć na brzegu jeziora. To miejsce nie jest oddzielone murkiem.
 
 
AngelsShark 
Cockroach
AngelsShark



Wiek: 25
Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 11
Skąd: kraków
Wysłany: 2012-12-23, 15:38   

Mary w bagażniku ? dobre dobre a tak na serio. nie znma zakończenia leave ale sami pomyślcie że gra nie miała by sensu gdyby James miał trupa w bagażniku. Tak naprawdę wszyscy się wy trzymacie tego filmu na kasecie ? Skąd by się tam by wzieło to nagranie tak jak innym tłumacze że w reportażu z KONAMI twórcy powiedzieli że Mary umarła na raka serca a nie z rąk Jamesa :evil:
_________________
The Silent hill moja biblia moje życie
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-12-23, 16:56   

AngelsShark napisał/a:
Skąd by się tam by wzieło to nagranie tak jak innym tłumacze że w reportażu z KONAMI twórcy powiedzieli że Mary umarła na raka serca a nie z rąk Jamesa :evil:
Możesz dać link do tego sensacyjnego reportażu ?
_________________

 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2012-12-23, 23:16   

AngelsShark napisał/a:
tak jak innym tłumacze że w reportażu z KONAMI twórcy powiedzieli że Mary umarła na raka serca a nie z rąk Jamesa
W takim razie co James robiłby w Silent Hill, gdyby był czysty? Również czekam na link do reportażu.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2012-12-24, 00:01   

Pozwolę sobie zacytować swojego dziadka "Boże coś Polskę".
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-12-28, 19:05   

Do mnie ta teoria zupełnie nie trafia. Bo kiedy przeszedłem SH2 - (miałem zakończenie jak odchodzą) i dowiedziałem się o innych zakończeniach.

To pod pojęciem zwłok Marii rozumiałem to co zostało z finalnego bossa ... może prostolinijne - no ale umieściłem sens tych zakończeń w tej konwencji.
_________________

 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2012-12-28, 19:21   

lolek00 napisał/a:
To pod pojęciem zwłok Marii rozumiałem to co zostało z finalnego bossa ... może prostolinijne - no ale umieściłem sens tych zakończeń w tej konwencji.
No tak, ale nie wiadomo czy demoniczna Mary powstała bezpośrednio z ciała Mary :3
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-12-28, 19:38   

Cytat:
No tak, ale nie wiadomo czy demoniczna Mary powstała bezpośrednio z ciała Mary :3
Jeżeli mary z dachu była demoniczna, to może to jej ciało też miało charakter wspomnieniowy i emocjonalny. Nie trzeba zakładać że to było realne ciało. Dla mnie SH nigdy nie przechodzi do świata 100% realnego. Nie widzę tam nigdzie obiektywnej rzeczywistości ani na początku ani na końcu - a niektórzy jej się doszukują.

Równie dobrze mogę snuć teorie co za żartowniś położył Jamesowi na progu list o 3ciej w nocy i czy to mogła być np. Laura... :grin2:
 
 
spooky 
Cockroach



Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-12-29, 00:45   

Hmm, ciekawa teoria, pasuje do Leave aczkolwiek zawsze się zastanawiałem jak to jest z tym Jamesem czy on tam przyjechał naprawdę czy w ogóle i wszystko jest jego wytworem wyobraźni. W każdym bądź razie nurtuje mnie pytanie skoro miasteczko jest wytworem jego wyobraźni to w jaki sposób spotyka się z Eddiem, Angelą, Laurą, czy oni tam w końcu są cieleśnie czy jakaś wędrówka dusz? trochę mnie to nurtuje. Na końcu angela wyjaśnia że dla niej zawsze życie tak wyglądało czyli płonące budynki, dla Jamesa kreatury symbolizujące chorobe Mary, dla eddiego mogły to być nękające go osoby jako kreatury ponieważ mógł nie widzieć piramidogłowego. Ale tak ogólnie zastanawiam się na czym to polega że oni wszyscy się spotykają itp niby na żywo ale każde z nich przeżywa co innego.
 
 
nensha 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-04-02, 22:02   

Robię wszystko, aby nie pisać magisterki, no i znalazłam coś takiego: https://twitter.com/adsk4/status/196960739410460672 ;)
I to: https://twitter.com/adsk4/status/196965567574441987
_________________
I'm in flames cause I have touched the light
It pulls me so
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-04-02, 22:37   

Ta teoria krążyła już od dawna, fajnie że Ito ją potwierdził ;)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group