Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2011-04-27, 22:38
Metal
Autor Wiadomość
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2012-12-21, 00:19   

Zapomniałem dodać, że przesłuchałem kiedyś parokrotnie pod rząd ich płytę Come Clarity i kawałek Crawl through knife był wyczesany. Mam znajomego, który jest oddanym fanem tego zespołu tak jak ja jestem Fanatykiem przez duże F zespołu Deftones ;)
_________________

 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-12-21, 00:21   

Come Clarity to niewątpliwie ich wielkie osiągnięcie,naprawdę im się ten album udał.
Btw In Flames należy się szacunek za to że w przeciwieństwie do wielu kapel wszystkie ich albumy prezentują wysoki poziom.
_________________

 
 
 
nensha 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-21, 00:24   

Z Come Clarity pamiętam, że jeszcze mi się "Reflect The Storm" podobało oprócz "Crawl Through Knives".
Ale co do reszty albumów to nie wiem, w sumie nie jestem ich wielką fanką.
_________________
I'm in flames cause I have touched the light
It pulls me so
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2012-12-21, 17:15   

Ah tak, Heaven Shall Burn pierwszy raz na woodstocku w zeszłym roku zobaczyłem. W sumie tylko albumu Iconoclast słuchałem, ale całkiem spoko. Jak lubisz bezlitośnie napieprzające double bassy i metalcorowe riffy to jak najbardziej obadaj, Kwiatek.

nensha napisał/a:
Sure, przyjmuję zaproszonka! Wendigo już mam w znajomych ;)


A to ślę w takim razie.;) Nick mike-l89 jakby co.
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2012-12-21, 18:46   

Co polecacie z HSB na początek bym się przez przypadek nie zniechęcił? Najlepsze albumy podajcie według Was, bo aktualnie puściłem sobie na YT album "Deaf to Our Prayers"
_________________

 
 
nensha 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-21, 23:45   

Niestety ja nie pomogę ;) Po prostu ich nie słucham...

Ale wiecie, tak ciekawa jestem co sądzicie o Rammsteinie. Sporo "true" metali albo się z tego śmieje, albo tylko wstydzi przyznać, że słuchają takiego "kwadratowego rocka"... Ale ja na przykład ich naprawdę lubię!
Choć myślę, że też spory w tym udział ma moje uwielbienie dla języka niemieckiego ;)
_________________
I'm in flames cause I have touched the light
It pulls me so
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-12-21, 23:51   

Dwa pierwsze albumy Rammsteina czyli Herzeleid i Sensucht są dla mnie arcydziełem.Tyle miłych wspomnień mam z nimi że hej.Dla mnie nie ma na tych albumach żadnych słabych utworów.Potem przyszedł nienajgorszy Mutter.
Ale dalej coś się zepsuło...problem w tym że na początku Rammstein miał fajny image i muzę ale niestety potem tylko image pozostał im.
_________________

 
 
 
nensha 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-22, 00:12   

Ale Rosenrot i Reise, Reise też są świetne! Ostatnio namiętnie słucham "Spring" i wciąż nie mogę przestać zachwycać się tym ciężkim riffem z 0:48... A i ostatni krążek nie jest taki zły, choć kawałek "Pussy" to rzeczywiście porażka ;)
_________________
I'm in flames cause I have touched the light
It pulls me so
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2012-12-22, 02:11   

Kwiatek z HSB obadaj Iconoclast najpierw. Przynajmniej ja ten najpierw obczaiłem i mi podszedł.

Co do Rammstein, zależy co rozumiesz pod pojęciem "'true' metal". Ja chociażby uważam się za metala z krwi i kości, bo kocham tą muzykę, niezależnie od tego, jaki to jej odłam. A sam fakt, że R+ zalicza się do industrial metalu (czyli mojej ulubionej odmiany), czyni w moich oczach ten zespół świetnym. :D Zwłaszcza wspomniane albumy Herzeleid i Sehnsucht są warte uwagi. Natomiast sami członkowie zespołu przyznali, że "Pussy", pomijając jego komiczny wydźwięk, muzycznie jest kiepskim kawałkiem, więc chłopaki chyba wiedzą, co robią.
 
 
Nattramn 
Cockroach



Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 32
Wysłany: 2013-03-06, 11:59   

Skoro Mike lubisz Industrial to na pewno znasz Fear Factory który jest zespołem od którego zaczynałem i słucham do dzisiaj.
Jest od cholery kapel które uwielbiam i cenie a słucham Thrashu , Blacku , Death , Melodeath itd...
Depressive Black Metal uwielbiam Xasthur , Silencer , Forgotten Tomb , Shining , Nocturnal Depression , Coldworld , Gris piękna muzyka.

Municipal Waste , D.R.I , Slayer , Destruction , Sepultura , Ektomorf , Machine Head , Kreator , Overkill te zespoły grają kawał dobrego Thrash Metalu :puppyeyes:.
Co do Death Metalu lubię naszego Vadera czy Behemotha , ale cenie sobie też Amerykańską scene Cannibal Corpse , Deicide , Vital Remains , Immolation...

A jeszcze wracając do normalnego tradycyjnego Black Metalu uwielbiam Darkthrone , Mayhem , Gorgorotha , Enslaved , Marduka , Nargarotha , Burzum , Immortal , Satyricon :evil:
_________________
"Beyond mind is dream to be found ..."
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2013-03-06, 23:11   

Nattramn napisał/a:
Fear Factory
Fear factory są geniuszami, znam zespół od pierwszych klas podstawówki ze ściezki dżwiękowej do Mortal Kombat zakupionej na historycznej jeszcze kasecie :D
Do dzis gram w Test Drive 6 z ich muzyką ;]

a tak na marginesie zanim nazwiesz jakis zespół trash metalowym - poczytaj dziecko przynajmniej na wikipedii bo to dla was super źródło wiedzy o świecie, co to jest trash metal dokładnie :D

Wendigo: poczytaj dziecko na wikipedii bo to dla Ciebie super źródło wiedzy o świecie, jak sie pisze thrash metal :P
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Nattramn 
Cockroach



Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 32
Wysłany: 2013-03-08, 09:07   

Nie żeby coś ale piszę się Thrash Metal. Poza tym większość zespołów jakie wymieniłem to Thrash a nie które tylko można podciągnąć pod Thrash , więc w czym problem ? I nie życzę sobie żebyś mnie nazywał jakimś dzieckiem , bo może po prostu jestem nieco starszy huh ?
_________________
"Beyond mind is dream to be found ..."
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2013-03-10, 02:23   

Fuck yes! Fear Factory! W sumie to "odkryłem" ich tak na poważnie ze 2 lata temu. Parę lat wcześniej słyszałem parę kawałków, głównie z wówczas popularnego Digimortal, ale jakoś koło ucha mi przeszli. Potem wielki nieobecny tu Piramidek zapodał mi Soul of The New Machine - spoko tematyka, niektóre kawałki też dawały radę, acz całość też nie urwała dupy.

Potem Demanufacture złapałem i zaczął się szał totalny. Dzisiaj są jednym z moich ulubionych zespołów. Akurat się zgrało, że napisałem całą prezentację na maturę słuchając tej płyty, a tematyka pasowała jak najbardziej (pisałem o cyberpunku, przyszłości etc.). Tak czy siak dyskografię teraz znam od A do Z i nie ma chyba kawałka od nich, którego bym nie lubił (może poza tym zyebanym coverem U2 z Transgression;).

A na deser mój faworyt z ich repertuaru: Self Bias Resistor.
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2013-03-10, 11:10   

Masz 100% rację thrash metal ;)
w razie czego służe linkiem na last.fm jeśli korzystacie
http://www.lastfm.pl/user/MUDH0NEY
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
nensha 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-03-11, 21:04   

Nattramn napisał/a:

A jeszcze wracając do normalnego tradycyjnego Black Metalu uwielbiam Darkthrone , Mayhem , Gorgorotha , Enslaved , Marduka , Nargarotha , Burzum , Immortal , Satyricon :evil:

Nargaroth mnie już śmieszy ;) To już przeginka, jest tak tró i mroczny, że nie umiem brać tego na poważnie. Resztę lubię, dorzuciłabym jeszcze Carpathian Forest.
Z tamtych wyżej to Xasthur i ColdWorld.

A Carach Angren ktoś zna? Mi kumpel jakiś czas temu polecił i zacne się okazało.
_________________
I'm in flames cause I have touched the light
It pulls me so
 
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2013-03-11, 23:56   

A ja tam lubie groove metal a tak po za tym to Deftones. ;)
_________________

 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2013-03-14, 01:11   

Kalmah - Swampsong

warta poznania płyta
z uwagi ne jeden utwór który doskonale sprawdza sie jako dzwonek telefonu :D
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Nattramn 
Cockroach



Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 32
Wysłany: 2013-03-16, 20:21   

Fiński Black jest wart uwagi , mogę polecić ciekawą grupę Azaghal.
Cytat:

http://www.youtube.com/watch?v=V0V0_v524nQ


A także Szwedzki Silencer

Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=UZlZuYp1fZc
_________________
"Beyond mind is dream to be found ..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group