Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Silent Hill: Revelation 3D (2011)

Pobaw się w jasnowidza. Jaki będzie ten film?
Będzie wypas! Zetrze te wszystkie złośliwe uśmieszki
20%
 20%  [ 24 ]
Będzie trzymał ten sam poziom co poprzedni. Dobry ale bez szczękopadu
42%
 42%  [ 51 ]
Będzie gorszy niż 1ka. Nie powinni się zabierać za coś na czym się nie znają
8%
 8%  [ 10 ]
Będzie taki kupal że będzie mi wstyd że ma metkę SH
10%
 10%  [ 12 ]
Eee.. Zastawiłem/łam swoją szklaną kulę w lombardzie
7%
 7%  [ 9 ]
Będzie druga część??
10%
 10%  [ 13 ]
Głosowań: 119
Wszystkich Głosów: 119

Autor Wiadomość
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2012-11-02, 17:49   

Piramido-głowy prowadzi karuzele xD ten obraz niech zostanie w waszej głowie na zawsze.

Wszyscy bez namysłu muszą zobaczyć ten film.

A tak szczerze przed finałem dwie osoby wyszły kina ,ale nie dlatego ,ze film jest słaby. Trzeba przyznać ,że film jest ciężki do zrozumienia co dla niektórych więc nie oczekujcie wysoki not na serwisach.

Inne osoby w wieku licealnym po wyjściu pytały się o co chodziło w tym filmie ,ale tak naprawdę dla widza znajdują się pewne informacje na temat tego co i jak i dlaczego (nawet sam fakt ,że piramidowy-głowy prowadzi karuzele da się wyjaśnić).
Problem polega na tym ,że te informację dla młodego umysłu który nie grał w Silent Hill brzmi jak nieistotny bełkot.

Film miejscami śmieszny, miejscami straszny. Jak dla mnie okej.

Postać Heather w grze jest jak czołg. Oczywiście w filmie Heather nie może być taka więc potwory są zabijane w miarę pomysłowy sposób. Jest jednak jeden wyjątek albo dwa.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2012-11-02, 17:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2012-11-02, 18:12   

- kiepska rezyseria
- beznadziejny montaż
- bezsensowny scenariusz
- wizualne niechlujstwo
- brak klimatu poprzedniego filmu

Ogólnie zawód, chociaż mogło być gorzej.
 
 
vilku666 
Mumbler



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 160
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-11-02, 20:49   

Mee Niee!!! Nie chciałem się dowiedzieć że jest aż tak źle. Jestem zawiedziony, ale i tak dla pewności czy masz rację pójdę do kina, bo Siedzący sobie raczej zachwala wnioskując z tego co napisał.
Teraz pójdę do kina ze świadomością że film jest raczej średniaczkiem :/
_________________

 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2012-11-02, 21:17   

Siedzący czepia się biednego Piramidogłowego, a to tak naprawdę żaden problem. Jego rola jest tym razem jasno określona i mimo że inna od tej z gier, to przynajmniej sensowna.

Problemem jest brak jakiejś spójnej wizji - ten film powinien być o dobre 30 min dłuższy.
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2012-11-02, 22:31   

A ogólne pytanie: ma fabuła cokolwiek wspólnego z grą? Tylko proszę bez spoilerów chwilowo, bo jutro idę ;P
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2012-11-02, 22:38   

Ma i to nawet sporo, ale wszystko jest uproszczone i wyjaśnione w minutowym dialogu. Wszystko skopali co mogli ;) .
 
 
KwQ 
Cockroach


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 32
Wysłany: 2012-11-03, 00:52   

"Wszystko skopali jak mogli"? Litości kolego. Z góry było wcześniej wiadomo, że ten film nie będzie przełożeniem fabuły z gry 1:1 tylko powstawał do niego oddzielny scenariusz, inspirowany grą. Film jest świetny - moim zdaniem. Miło było zobaczyć ekranizację pewnych epizodów z gry - same "smaczki".
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2012-11-03, 09:20   

Świetny? Nie przesadzałbym, Revelation jest sporo gorszy od poprzedniego filmu. Owszem jest sporo nawiązań i to zaleta, ale całą fabułę stracili w kilku słowach najpierw na początku już w scenie z Douglasem a potem w połowie z Vincentem w hotelu. Ktoś kto nie grał paradoksalnie na tym lepiej wyjdzie i może i będzie miał jakiś mętlik. Postaci zostały całkiem upłycone.

:

Vincent romantyk i jego podchody do Heather?



Dobrze nawet szło na początku. Jest uzasadnienie kim jest Heather, dlaczego Chris to teraz Harry.

:

Jest motyw zabójstwa kultysty.



Niestety problemem jest właśnie wspomniana długość filmu. Zbyt szybko wszystko wyjaśniają. Dwie gadki i już wszystko wiadomo. Poza tym klimatycznie jest bardzo nierówno, jest wiele scen, które wypierają film z klimatu. Końcówka wystarczająco tego dowodzi.
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2012-11-03, 10:02   

Revelation jest BEZPOŚREDNIM SEQUELEM pierwszego filmu i w takim kontekście powinno się go oceniać.

A jako kontynuacja niestety leży i kwiczy. Nawiązań do gry jest sporo, ale co z tego? Jedynka była konsekwentna przynajmniej w wielu kwestiach,
 
 
KwQ 
Cockroach


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 32
Wysłany: 2012-11-03, 11:21   

No dobra pisząc świetny przesadziłem - ale film był dobry i cieszę się z wydanych pieniędzy. Opłacało się czekać, a jarałem się jak małe dziecko odnajdując kolejne nawiązania do gry (typu ostatnia ciężarówka czy samochód z więźniami wjeżdżający do SH).
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2012-11-03, 12:40   

Ej, jakie lokacje są w filmie? :D
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
KwQ 
Cockroach


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 32
Wysłany: 2012-11-03, 15:13   

Szpital, szkoła, supermarket, wesołe miasteczko, ...
 
 
pico 
Cockroach
Valtiel



Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 33
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 2012-11-03, 19:13   

Film dla zwykłych widzów to horror bez żadnego strachu, momentami zaciekawiający i raczej nie zapadający w pamięć. Wyglądający dobrze, płynnie przeprowadzony fabularnie z końcówki SH 2006 do początku tego filmu. Końcówka nie zastanawia, nie szokuje, nie straszy - a to duże minusy jeśli ten film ma być horrorem. Ten film jest tylko opowieścią o SH, zarówno szybką jak i taką, którą można szybko zapomnieć. Kto najpierw oglądał filmy, raczej nie będzie chciał zagrać w grę - wielka krzywda dla gier z serii SH.
Film dostaje ode mnie 7/10 (z perspektywy zwykłego widza), ponieważ do pewnego momentu ciekawi - jak wiele średnich horrorów. Mimo tego, że końcówka - delikatnie rzecz ujmując - nie porywa.

Film dla fanów to niestety tylko namiastka prawdziwego SH. Postaci jak i fabułę (kompletnie przekształconą na potrzeby zarówno filmu jak i tego, że jest to sequel SH Movie 2006) spłycono, zakończenie zawodzi, kilka scen przyprawia o śmiech i uśmiech politowania, drażni, że nawkładano do tego projektu znaczeniowych głupot. Dobrze za to ten film wygląda, brzmi, do pewnego momentu zaciekawia to jak rozwiążą fabularnie to co rozwinęli na początku - później niestety srogo zawodzi.
Film dostaje ode mnie 5/10 (z perspektywy fana SH), bowiem nie ma "tego czegoś" co miał film z roku 2006 jeśli chodzi o klimat SH, o tajemniczość w jakimkolwiek stopniu. Zbyt szybko wszystko zostaje zdradzone, bez żadnych emocji.
 
 
Eddie 
Cockroach
Awesome One


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-11-03, 20:17   

Ja byłem dzisiaj na seansie i film całkiem niezły. W kinie efekty 3D co prawda było co najwyżej średnie, ale fajnie podkręcili dźwięk więc w wielu momentach można było podskoczyć. Klimat jest dobry i mnie osobiście film trzymał w napięciu do samego końca. Co mi się nie podobało? Na pewno postać piramidogłowego i Douglasa. Bądź co bądź w skali 1-10 daje 8 z małym plusem.
 
 
Kimasek 
Cockroach


Wiek: 36
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-11-04, 12:26   

Dziś się wybieram na to do kina mam nadzieje, że się nie zawiodę chodź z tego co czytam opinie nie są dobre.
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2012-11-04, 16:19   

Byłam wczoraj. Jeśli chodzi o fabułę, to trochę za bardzo starali się przedstawić fabułę z gry, przy jednoczesnej kontynuacji filmu, co sprawiło, że gdybym nie grała, to nie wiedziałabym w ogóle o co chodzi. Vincenta im nie wybaczę nigdy, tym bardziej, ze w grze był dla mnie jedną z najlepszych postaci serii, a tu miał twarz nieskażoną myślą. Twórcy chcieli poza tym przerazić wszystkim
:

grzanka XDDDDDDD


no a końcówka
:

Claudia zamieniająca się w Missionary, jej walka z PH i jak wyskoczyła z ognia


powodowała salwy śmiechu. Jeśli chodzi o muzykę, to więcej własnych utworów było, mało utworów Akiry (nie traktują to jako wadę, czy zaletę, po protu stwierdzenie faktu).

No i kwestia następnego filmu: Origins?
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-11-04, 16:26   

Miałem iść na film - ale jak was czytam to mi się odechciewa ^^" FW traktuje z przymróżeniem oka - no ale opinie fanów są ważniejsze.

AlaV napisał/a:
No i kwestia następnego filmu: Origins?
Moim zdaniem targanie tego dalej - i dalsza dezorientacja widza może mieć średni sens. Będzie seria filmów w której nikt nic nie rozumie ... (odnoszę się do pierwszej części - której też wielu nie ogarnęło).

Ciekaw jestem czy fabuła 2ki - uleżała by się ładnie w scenariuszu i scenopisie, metrażu etc.
_________________

 
 
Kimasek 
Cockroach


Wiek: 36
Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-11-04, 21:35   

Jestem tuż po seansie. Ogólnie jestem rozczarowany film jest słaby w żadnym stopniu nie oddający klimatu oraz fenomenu gry. W tytule powinno być sama Apokalipsa bo to nie jest Silent Hill...

Na plus na pewno gra głównej bohaterki Heather, która zagrała bardzo wiarygodnie. Cała reszta to kicha na maxa i naciąganie nas na wydanie 26 zł, bo w tytule jest Silent Hill, ale sorry ta nazwa do czegoś zobowiązuję.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-10, 08:45   

http://www.youtube.com/wa...player_embedded - ja wraz z kolegą
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2012-11-10, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adrian 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Japonia
Wysłany: 2012-11-10, 21:14   

Mistrzowska recenzja (że pozwolę sobie tak określić ten filmik) tego czegoś, co podszywa się pod markę Silent Hill :D
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-11-10, 22:54   

Heh, dzięki. To nie jest recenzja tylko właściwie pierwsze wrażenia po wyjściu z kina. Kolega to montował i wyciął praktycznie drugie tyle materiału (w sumie dobrze bo było troche odchodzenia od tematu, gledzenia i powtarzania sie).
W sumie o tym filmie najlepiej by zrobic riff track czy wogole analizować każda scene i mowic dlaczego ssie i wogole ze ODWRÓCILI znaczenie wszystkiego w tym filmie.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2012-11-11, 00:28   

Mam prośbę, jakby ktoś miał kraść z torrentów i byłaby już ogarnięta wersja to proszę o konakt na PW :D
 
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2012-11-12, 02:01   

A nie możecie zwyczajnie przyjąć konwencji rozrywki i cieszyć się nawiązaniami do gier Silent Hill?
Mnie film bardzo się podobał, może dlatego że tak samo cieszyła mnie gra (/gry). Wchodze do kina i na film tego typu nastawiam się jak na źródło dobrej zabawy. Fakt film jest płytki i fabularnie średni, ale fajnie jest zobaczyć odwzorowanie postaci typu Douglas, Vincent, czy na koniec filmu "niby zapowiedź" przyszłych wydarzeń/losów kolejnej ofiary miasta Silent Hill :)
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-11-12, 11:07   

W pierwszej części filmu również były nawiązania do gry, a jednak udało im się zrobić dobry film posiadający klimat Cichego Wzgórza z nutą tajemniczości i niepokoju. Reżyser coś tam przebąkiwał, że w kontynuacji chciał jak najwięcej zawrzeć atmosfery znanej z pierwszej adaptacji. Nie zauważyłem nic z tego. Chyba za dużo chcieli upchać growej trójki do filmu. Masz racje fabularnie jest średni, ale także jako źródło dobrej zabawy nie jest za ciekawie. Przynajmniej dla mnie. Miło było spotkać Douglasa, ale jego rola w filmie to jakaś kpina. Vincent? Jego przemilczę. Film ma kilka dobrych motywów (m.in. Lakeside AP) i sporo smaczków, które tutaj mocno połechtają gracza. Szczególnie właśnie (i jak na ironię) ostatnia scena.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2012-11-13, 03:14   

Z tego co mi wiadomo już od wielu miesięcy wiadomo było że film idzie typowo pod rozrywkę więc pretensje mogą mieć do Siebie wszyscy Ci którzy oczekiwali drugiego filmu pokroju "12 gniewnych" a się smutaśnie rozczarowali 3<
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Rooster 2012-11-13, 03:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group