Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiona melodia

Twoje dwie ulubione piosenki to:
1. Theme Of Laura
18%
 18%  [ 21 ]
2. White Noiz
3%
 3%  [ 4 ]
3. Forest
0%
 0%  [ 1 ]
4. A World Of Maddnes
0%
 0%  [ 0 ]
5. Ordinary Vanity
0%
 0%  [ 0 ]
6. Promise (Reprise)
5%
 5%  [ 6 ]
7. Ashes and Ghosts
0%
 0%  [ 0 ]
8. Null Moon
3%
 3%  [ 4 ]
9. Heaven's Night
4%
 4%  [ 5 ]
10. Alone in the town
2%
 2%  [ 3 ]
11. The Darkness that...
0%
 0%  [ 1 ]
12. Angel Thanatos
4%
 4%  [ 5 ]
13. The Day of Night
3%
 3%  [ 4 ]
14. Block Mind
1%
 1%  [ 2 ]
15. Magdalene
1%
 1%  [ 2 ]
16. Fermata in Mistic Air
1%
 1%  [ 2 ]
17. Prisonic Fairytale
1%
 1%  [ 2 ]
18. Love Psalm
1%
 1%  [ 2 ]
19. Silent Heaven
0%
 0%  [ 1 ]
20. Noone Love You
0%
 0%  [ 0 ]
21. The Reverse Will
0%
 0%  [ 1 ]
22. Laura Plays the Piano
0%
 0%  [ 1 ]
23. Terror in the Depths...
0%
 0%  [ 1 ]
24. True
5%
 5%  [ 6 ]
25. Betrayal
4%
 4%  [ 5 ]
26. Black Fairy
0%
 0%  [ 0 ]
27. Theme Of Laura (Reprise)
6%
 6%  [ 7 ]
28. Overdose Delusion
1%
 1%  [ 2 ]
29. Pianissimo Epilogue
0%
 0%  [ 0 ]
30. Promise
24%
 24%  [ 28 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 116

Autor Wiadomość
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-11-27, 16:40   

Ja uważam za najlepszy kawałek Theme of Laura jest taki spokojny a jednocześnie energiczny. Promise pewnie większości osób się bardziej podobał ponieważ jest bardziej dramatyczny i lepiej pasuję do gry, mi tam się podobał tylko początek Promise, no i końcówka bo to w zasadzie prawie samo, a środek już taki średni, a Theme of Laura jest w całości idealny.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Kwiatek1993 
Pendulum



Wiek: 31
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 656
Skąd: Żary
Wysłany: 2010-11-28, 13:24   

Moje favority to :
The Day of Night
White Noiz
Forest
Love Psalm
Fermata in Mistic Air
True
Promise
Null Moon
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kwiatek1993 2010-11-28, 13:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
smaller 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 15
Wysłany: 2010-11-28, 17:23   

Nie bedę oryginalny - Theme of laura i Promise, w obu wersjach. Do tego Laura plays the Piano, nawet pomimo abusowania w SH the movie. Ogólnie mam wrażenie, że - porównując OST do trójki lub czwórki - suma sumarum średni poziom jest wyższy w tych dwóch ostatnich, ale najlepsze pojedyncze kawałki są w dwójce.
Ostatnio zmieniony przez smaller 2010-11-30, 13:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sonix 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 49
Wysłany: 2010-12-14, 23:11   

Ciężki wybór... ostatnio odświeżyłem sobie to cudne OST i dalej moim faworytem jest Alone in the Town, może dlatego, że dla mnie idealnie wpasowuje się w to co aktualnie, zimą, mamy za oknem- zimno, ciemno, trochę pusto i jednocześnie tak spokojnie... Swoją drogą zawsze na Silent Hilla (zarówno muzykę jak i gry) nabieram ochoty wraz z nadejściem zimy... Zaznaczyłem jeszcze Reverse Will ale w zasadzie to mógł być każdy inny utwór bo cała płyta jest świetna i dość równa (no może poza Angel's Thanathos, jakoś średnio pasuje).
_________________
 
 
itdieslowly
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-28, 09:07   

Moimi faworytami jak zawsze :

-Theme of Laura
-Promise

Klasyka wśród całego SH2.
Ostatnio zmieniony przez itdieslowly 2010-12-28, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-16, 16:11   Ekhem

Muzyka zawsze była atutem serii cichego wzgórza, ale ta z SH2 jest czymś więcej. To wybijająca się z niveau SH sztuka ze sztuki. Jej słuchanie graniczy z "metafizycznym" przeżyciem.
Oto i moje propozycje:

I. Promise - Głównie ze względu na wybitne i dynamiczne partie gitary, jak i bardzo klimatyczną końcówkę.
II. White Noiz - OST z SH2 ma bardzo mistyczny nastrój i myślę, że podany przeze mnie utwór najlepiej pasuje do tego określenia. Doskonale naznacza ogólny zarys linii melodycznej i charakter wokół którego oscyluje soundtrack. Do tego świetnie pasuje do sceny w toalecie i ukazaniu innego odbicia persony. Zmusza do refleksji. Nie wyobrażam sobie niczego lepszego.


Inne utwory które są również warte uwagi :

Forest : Niesamowicie dobrze podkreśla aurę tajemniczości i niemalże perfekcyjnie komponuje się z konceptem miejsca/osoby, która została mu przypisana. Proporcjonalnie niskie tony i harmonijne zastosowanie instrumentów to, to co uwydatnia zalety tego utworu.

Heavens Night : Pryjemny bas na dalszym planie, wysokie tony subtelnie sygnalizujące coś w rodzaju psychicznego upadku. Bardzo melancholijny rytm, którego można za pierwszym razem nie docenić.

The Darkness that lurks ... : Chyba najbardziej psychodeniczny utwór z całej listy. Potęgujące uczucie zgniatania przez początkowy bas, zmieszane z gwałtownymi uderzeniami, nieludzkimi jękami i ociężałym oddechem za kurtyną wprowadzają klaustrofobiczne uczucia.

Fermata in mistic air : Bardzo hipnotyzujący rytm, przerywany przez delikatny odgłos dzwoneczków i niewyraźne słyszane chórki powoli budują napięcie i podkreślają presję oczekiwania.

Laura plays the piano : Powolne, dokładne tempo utworu i tendencyjnie wysokie tony pianina przeplatane z częściowo dynamicznymi partiami dają fajny efekt i koncentrują zawartą treść. Powtórne motywy i niby nieskomplikowana melodia przyciąga jednak wyjątkowym wykonaniem.

Betrayal : Niezwykle wzniosły utwór. Schizofreniczne dzwonienie tworzy w syntezie z wyższymi partiami wrażenie obskurnej epickości, które stoi w kontraście do końcowego basu, który dominuje i buduje uczucie presji. Wszelkie tony zaczynają się stopniowo wyostrzać, co jest dość nowatorskim rozwiązaniem.

True : Monotonny z początku rytm zostaje wzbogacony o nieprzesadzony bas i fenomenalne partie pianina i skrzypiec (ze wskazaniem na to drugie), które stopniowo zyskują na tempie. Ich symbioza z krótkimi i precyzyjnymi odgłosami przypominającymi dzwoneczki bezsprzecznie stawia je w opozycji do głównego motywu, uwydatniając nietuzinkowość utworu.

Podsumowując : Cały Soundtrack rządzi niemiłosiernie. Yamaoka w szczytowej formie !!!
 
 
m4dm4x 
Cockroach
Naczelny wariat


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: 2012-01-26, 21:02   

Zdecydowanie Theme Of Laura (Reprise). Jest niesamowite. Wyróżnia się na tle innych utworów. Zwyczajnie kiedy ją pierwszy raz usłyszałem doznałem szczękopadu. Tyle. :)
 
 
Adrian 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Japonia
Wysłany: 2012-08-21, 16:47   

Nie będę zbytnio oryginalny jak napiszę, że cały soundtracks z SH2 jest na najwyższym poziomie. Akira Yamaoka to geniusz :D Natomiast zagłosowałem na Promise (Reprise) oraz Promise, które są naprawdę piękne. Choć podobnie jak ktoś już wyżej wspominał, melodyjkę Music Box również mam do dziś w głowie. Jest nieprawdopodobna w połączeniu z klimatem hotelu.

Aha, jeszcze jedna sprawa. Co powiecie o tym utworze? http://www.youtube.com/watch?v=YmnZxo3nwcY
Przyznam się, że jak to pierwszy raz usłyszałem, byłem przekonany, że pochodzi z SH2, ale po pewnym czasie dotarło do mnie, że chyba się mylę. Głupia sprawa, człowiek 11 lat zna już Jamesa i jego ekipę, a tu taka wątpliwość.
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-08-21, 20:09   

Pisze że to dzieło jakiegoś innego muzyka z NG. Wrzucone tam w 2009 roku.

Swoją drogą jak zaczynałem się bawić fruity loopem to też zrobiłem utwór inspirowany lekko twórczością Akiry ale prymitywny raczej i bez polotu ^^"

Edit; tak, wiem "jest napisane".
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2012-08-21, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Japonia
Wysłany: 2012-08-21, 22:29   

Tak, tak, zgadza się. Opis na YT wszystko wyjaśnia ;) ale mimo wszystko uważam, że utwór nieźle pasuje do oryginalnego soundtracku tegoż silenta.
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-08-22, 03:23   

Moim zdaniem mogło by być w SH. Ale muzyka z SH ma ogółem inne tempo i klimat.

Nie licząc zgrzytających ambientów - Akira obdarzył serię rockową muzyką. Przynajmniej mi się to tak kojarzy. Najpopularniejsze utwory to zwrotne melodie z dużą ilością powtórzeń dźwięków - które przy tym tempie wypełniają ciszę niemal całkowicie.

To co dałeś bardziej pasuje mi do motywu podróży w jakiejś przygodówce albo nawet Elder Scrollsach (pierwsza połowa).
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2012-08-22, 03:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bubokopter 
Cockroach


Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-07-23, 22:17   

Nie mogę wybrać pomiędzy Promise, a Theme of Laura, ponieważ i ta i ta są dla mnie idealne :) :D
 
 
Daffodil 
Lurker



Wiek: 27
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 375
Wysłany: 2015-07-29, 23:45   

Ja wybrałem Angel's Thanatos oraz Promise.
Pierwsza pasuje idealnie do endingu. Zresztą dostałem ten ending, gdy po raz pierwszy przechodziłem grę. Mam sentyment. Angel's Thanatos idealnie opisuje mindfuck na końcu gry oraz to, co gra robi z graczem.
Promise uwielbiam za spokój. Wiele coverów powstało, wszystkie są świetne. Sam lubię sobie zagrać Promise na keyboardzie od czasu do czasu. Dodatkowo utwór jest grany w Maria Ending, którego wcale nie uważam za dobry dla Jamesa. ;)
_________________
Strzeż się spojrzenia Mary Shaw,
miast dzieci miała lalek sto.
A jeśli ujrzysz ją we śnie,
przed krzykiem niech Bóg broni cię.
 
 
Sinedd 
Cockroach



Wiek: 29
Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 17
Wysłany: 2015-09-20, 09:53   

Zdecydowanie Promise i Theme Of Laura, te utwory idealnie pokazują całe to cierpienie bohaterów gry. Są to niesamowite utwory, uwielbiam je słuchać zwłaszcza Promise, który u mnie wywołuje uczucie smutku i żalu Moim zdaniem ten utwór najbardziej pasuję do zakończenia i napisów końcowych. ;)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group