Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
********** 10 Gwiazdek.
Autor Wiadomość
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-08-23, 17:58   ********** 10 Gwiazdek.

Lekko hardcorowy temat, przydatny dla tych co chcą wycisnąć z SH2 tzw. 100%, a przynajmniej spróbować jak najwięcej.
Jeśli uzyskaliście jakieś stosunkowo dobre rezultaty końcowe, którymi warto się pochwalić, podzielić spostrzeżeniami czy jakimiś pomocnymi radami... to wszystko mile widziane.

Na początek zmieszczę swój najlepszy wynik dla wglądu(6,7* nie oszałamia, ale chyba nie najgorszy):

-Największą przeszkodę jaką widzę na chwile obecną do uzyskania 10*, to użycie tylko dwóch save'ów w ciągu całej gry...


(Jak temat się przyjmie to będzie można założyć podobne w pozostałych trzech Silent Hillach)
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2011-08-26, 17:38   

Hmm... nie mam obrazka, ale z pamięci mogę powiedzieć, że miałem prawie wszystkie zakończenia, brakowało mi jednego, na bank miałem też obie ilości stworków.

Co pomaga? Na pewno znajomość miasta, aby zmieścić się w czasie.
 
 
 
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2011-11-05, 12:42   

Cóż, grałem w SH2 po raz pierwszy od paru ładnych lat. Grałem na luzie (bez dawnych zapisów) nie spiesząc się za bardzo i dostałem ocenę słabe 5,5 :oops: .
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-11-05, 14:54   

Dużo chodził kolega - ja prawie całą grę miałem przebieganą.

Swoją drogą super że liczy kilometry :grin:

http://img443.imageshack.us/img443/219/8878787.png to już dość dawno było może kiedyś przecioram SH2 jeszcze raz.
_________________

 
 
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2011-11-05, 22:38   

Zrobiłem screena:

http://www.fotosik.pl/pok...4c9487db48.html

Riddle Level: no wiecie trochę średnio u mnie z angielskim, a grałem bez pomocy :grin2: ,
Save: bo nie mam już tyle czasu na granie co kiedyś,
Defeated Enemy By Fighting: bo głównie dobijałem wrogów nogą,
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2011-11-05, 22:45   

Auto save powinni usunąć beznadziejna opcja.

Jak się wpadnie w rytm to się cyklicznie naciska ten przycisk niemal bezwiednie grasz i klikasz to ciągle.

Niby można nie używać ... no ale trudno jak potwory gonią i właśnie im uciekłeś etc.

Zabili mnie z 6 razy w całej grze (pyramid bo nie wiedziałem co mu zrobić podczas pierwszej walki).
_________________

Ostatnio zmieniony przez lolek00 2011-11-05, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Japonia
Wysłany: 2011-12-05, 20:57   

W zeszłym roku wziąłem się za poprawienie wyników jakie osiągnąłem od 2002r w SH2. Niestety udało się mi zbliżyć jedynie do 9 dużych gwiazdek. Zdjęcie obiecuję, że prześle pod koniec grudnia, gdy wrócę do domciu (wiecie, studia) :D

Podstawa to perfekcyjna znajomość gry, zdobycie wszystkich zakończeń plus kilka innych rzeczy o których wspominają mistrzowie-założyciele tejże strony. Pamiętam, że skupiłem się głównie na tym co uważałem za najtrudniejsze, czyli aby zejść poniżej 3h oraz mieć maks. 2 razy save.
 
 
Adrian 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Japonia
Wysłany: 2011-12-23, 18:30   

Oto zdjęcie, jak obiecywałem. Poprzednio chyba troszkę wyidealizowałem swój wynik, gdyż jak widać uzyskałem 8,3, a więc do 9 o których wówczas wspomniałem troszkę brakuje. Wybaczcie, to nie celowo :D

 
 
pacha z zebami 
Cockroach



Wiek: 38
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 28
Wysłany: 2011-12-23, 22:59   

Całkiem niezły wynik Adrian , zachęciłeś mnie żeby spróbować sił w sh2 . Jak na razie jedynie raz skończyłem rozgrywkę ... ale że czas świąteczny i trochę luzu trzeba będzie wydrukować mapki i ze 3 razy na sucho przejść.Do miecha umieszczę fote :puppyeyes:
 
 
Motley 
Cockroach
survival horror fan



Wiek: 39
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-04-21, 13:28   

Na razie nie mam się czy chwalić, ale właśnie gram w SH2 HD i staram się zdobyć te magiczne 10 gwiazdek. Fajnie że podpięli ten wyczyn pod system trofeów. 10 gwiazdek to czysty hardcore. Bez czitu na więcej amunicji jest to chyba nie wykonalne. Najbardziej mi w tych statystykach przeszkadza konieczność ukończenia w mniej niż 3 godziny. Nie znoszę speed runów, a tu trzeba nie tylko biec, ale także wytłuc całą masę potworów i zbierać wszystko co się da. I tylko 2 sejwy. No nic, porobię różne zakończenia i biorę się za gwiazdki.
_________________
podpis w budowie
 
 
Adrian 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Japonia
Wysłany: 2012-04-21, 14:53   

Jestem przekonany, że 10 gwiazdek da się zdobyć bez żadnych "wspomagaczy" ;) Po prostu całą grę trzeba mieć w małym paluszku :P Czas ukończenia to paradoksalnie najmniejszy problem, gdy całą grę znasz na pamięć, to wówczas pędzisz na złamanie karku (sam dałem radę w 2,5h).

Motley, trzymam za Ciebie kciuki i czekam na Twój wynik, bo przecież miło sobie "po porównywać" :P Niedługo raz jeszcze spróbuję pobić swój rekord (do poprawy liczba zabitych bronią palną, obrażenia i łódka).
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-04-21, 19:38   

Trochę lipa jest z dobijaniem. Położonych z guna po dobiciu nogą liczy jak zabitych wręcz : /

A dobijanie Gunem sprawia że amuna szybko wychodzi bo jest zamota.
_________________

 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2012-04-21, 20:42   

Dlatego w opcjach najlepiej ustawić sobie największy bullet adjust. W wielu poradnikach dotyczących 10 gwiazdek jest to wspominane jako podstawa, bo inaczej nie ma szans. Zwłaszcza że speedrun automatycznie wyklucza dokładną eksplorację i zbieranie amunicji. Dopiero po wyjściu z Brookhaven można na luzie zbierać to co leży pod nogami.
Generalnie wiele osób sugeruje, by do końca Brookhaven starać się zabijać wszystko "ręcznie" (Flesh lips pistoletem), a dalej już jechać z broni palnej.
Ostatnio zmieniony przez Mee 2012-04-21, 20:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adrian 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 23
Skąd: Japonia
Wysłany: 2012-08-19, 21:10   

Panie i Panowie, powracam z nowym życiowym rekordem w SH2 ;)

Jest on wynikiem tego, iż tym razem zabrałem się do tej roboty bardzo poważnie :grin: Na początek przeszedłem powolutku całość, w celu dokładnego przypomnienia wszystkiego (tak jakbym nie pamiętał), obadania itp. Ba, poczyniłem nawet notatki.

No i oto rezultat - 9,9! :grin: Podsumowując, muszę przyznać, iż więcej się za to nie zabiorę. Daję sobie spokój z tymi 10 gwiadkami. Kocham 2. Silenta, ale wystarczy już :P

 
 
AngelsShark 
Cockroach
AngelsShark



Wiek: 25
Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 11
Skąd: kraków
Wysłany: 2012-12-20, 16:27   

ja zdobyłem 8,5 gwiazdki przez to że zapisałem się 5 razy w ciągu gry
_________________
The Silent hill moja biblia moje życie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group