Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 18:07
PSP
Autor Wiadomość
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-07-04, 18:25   

"Ile musi wycierpieć Gracz, by mógł sobie zagrać w Chrono Crossa?". Odpowiedź brzmi: bardzo wiele.. ostatnio mam chęć przejścia Suikodena II i właśnie CC, z jednym małym wyjątkiem: Chrono Cross czasami się zacina. Kiedyś miałem FW 3.71 M33-4. Zawieszało mi się zawsze w tym samym momencie: podczas włączania menu i po pokonaniu 1st bossa - Mama Komodo. Zrobiłem update FW do 3.80 M33-3 i nadal to samo.. jedynie mam dostęp do menu ale to mi nic nie daje. Może ktoś wie w czym tkwi problem? będę bardzo wdzięczny za pomoc ;)
_________________
Last.Fm
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-04, 19:09   

Więc tak:

1.PSP woli wersje NTSC.

2. POPs 3.03 powino śmigać.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2008-07-04, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-07-04, 19:44   

Cytat:
1.PSP woli wersje NTSC.
Chrono Cross jest tylko w NTSC.

Z tego co mi wiadomo ogólnie to gra powinna normalnie działać. Nie znam się na tym, sam nie testowałem, ale wg ogólnych informacji tytuł jest kompatybilny.

Na POPsie się nie znam - mój soft chyba czegoś takiego nie posiada (3.71-M33-2).
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2008-07-04, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-04, 20:58   

A skoro o polecaniu gier mowa:

GUN: Showdown - Mistrzowski western.

Metal Gear A!CD 1 i 2 - Karcianka, wciąga 8-)

Burnout'y - Suavek już opisał.

GTA Liberty City Stories (VCS ssie)

Dj'eje

Patapon'a

i najlepszą gre muzyczną ex eqvo z Pataponem, Parapa the Rapper 8-)

To chyba wszystko.

Chce się jeszcze pochwalić że mam największą kolekcję filmów na UMD w Polsce. 22 filmy 8-)
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-07-05, 07:25   

Podobno wersja Chesky'ego ma załatwić sprawę, ale znalazłem lepsze rozwiązanie wszystko elegancko działa :P
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2008-07-05, 07:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-07-05, 15:49   

Jako ze jestem obecnie w stanach i z dostepnych konsol najbardziej mi sie przyda PSP to postanowilem naciagnac wujka na ta maszynke, szczegolnie ze u nas kosztuje 699zl nowka w sklepie a tutaj 360zl :D Do tego karta 4GB oraz (weszcie) Silent Hill Origins :P
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-05, 15:51   

Miło, również pociesza fakt że w PSP i PS3 nie ma żadnego PAL czy NTSC :)
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-07-11, 16:06   

nie bardzo chce mi się przeglądać posty (a do tego się spiepszę) czy moze ktos mi powiedzieć jak wygląda sprawa emu psx na psp? już obczaiłem ze coś jest ale chciał bym solidnego konkreta jak sprawa z tym wygląda
_________________
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-07-11, 16:23   

Wygląda w miarę dobrze, a wraz z kolejnymi wersjami oprogramowania jeszcze lepiej.

Ogólnie lista kompatybilności jest dość spora. Większość tytułów uruchamia się bez problemów. Część może przejawiać pewne niedoskonałości typu bugi w dźwięku czy też okazyjne zwisy.

Swego czasu był też problem z grami wielopłytowymi, nie posiadającymi opcji zapisu przed zmianą CD. Z tego co mi wiadomo w nowszych wersjach oprogramowania coś się w tej kwestii ruszyło.

Osobiście uruchomiłem trochę tytułów na PSP bez problemów. Między innymi Final Fantasy VII, Final Fantasy IX, Super Robot Taisen Alpha oraz Alpha Gaiden, Chrono Trigger, Civilization 2, Carmageddon, Warcraft 2, Command & Conquer, Theme Hospital i parę innych. Nie miałem większych problemów podczas gry. Obraz można spokojnie rozciągnąć aby pasował do ekranu konsoli, albo pozostawić oryginalny, z czarnymi paskami po bokach. Wszystko jest ładne, czytelne, miejscami nawet lepiej niż na średniej klasy TV.

Jeśli chodzi o sterowanie to tutaj pojawia się taki problem, że gry nie obsługują analoga. Można skonfigurować sobie klawiszologię abyśmy mieli sterowanie pod gałką, ale będzie ona działać tylko w 8 kierunkach. Jeśli chodzi o brak klawiszy R2 i L2, to oba znajdują się (w zależności od ustawienia) pod "prawo/lewo" na gałce bądź krzyżaku. Jeśli chcemy wcisnąć oba na raz to klikamy "górę". Czyli ogólnie niczego nie brakuje.

Mówię, jedyne problemy mogą się pojawić przy określonych tytułach, nawalających przy danej wersji oprogramowania. Osobiście na przykład nie mogłem ukończyć Final Fantasy VII, gdyż wieszała się pod koniec drugiego CD. Niemniej jednak na innych wersjach oprogramowania (ja mam 3.71-M33-2) wszystko jest w porządku. W tej kwestii szerzej się nie wypowiem gdyż nie do końca się znam.

Ogólnie jednak jest dobrze, a wraz z kolejnymi softami coraz lepiej jeśli chodzi o emulację. Nie jest to amatorski bzdet, tylko normalna właściwość konsoli.
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-07-11, 16:26   

ooo to bardzo ładnie, a jest ktos kto mi powie czy sa jakies problemy w uruchomieniu Harvest Moon : Back to Nature? i ile zajmują takie giery? tak około :) mam nadzieję ze uda sie zarobić na psp a narazie biblioteczka na samą konsole nie jest powalająca szczerze, choć sa tytuły świetne
_________________
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-07-11, 16:34   

Sprawdź tutaj czy są jakieś problemy. Chociaż lista jest dość stara, trzeba rzec, i nie wiem czy aktualizowana. Ogólnie gugle można wykorzystać.

Wg tej listy Back to Nature działa bez problemów.

Acha, zapomniałem zaznaczyć, lepiej współpracują gry NTSC aniżeli PAL. Europejskie mają jakieś problemy z proporcjami ekranu, a czasem i w innych aspektach potrafią nawalić.

Ile zajmują? Zależy od konwersji. Zanim grę się wrzuci na PSP trzeba ją odpowiednim programikiem przerobić. Można zrobić jednocześnie kompresję danych, ale logicznie rzecz biorąc wiąże się to z wolniejszym odczytywaniem danych, a czasem innymi problemami. Także zależy od gry.

Zresztą, tutaj masz wszystko na temat gier PSX. Dosłownie. Ja z tego korzystałem i nie miałem problemów. Co najwyżej trzeba się będzie zarejestrować na forum (kto przy zdrowych zmysłach zabrania przeglądania zawartości forum bez rejestracji...?) ale warto.

Weź też pod uwagę, że PSP to nie tylko PSX, ale także emulacja m.in. Nesa, Snesa, a nawet GameBoy Advance. Zamiast w Back to Nature możesz pograć w nieco bardziej rozbudowaną konwersję na GBA ;>.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-02, 21:13   

Hel jeah, jako świeżo upieczony posiadacz PSP cieszy mnie fakt, że zostały zapowiedziane ekskluziwy: MGS, Gran Turismo(ustalono date premiery) i Resident Evil!!!! Oj będzie się działo :-]
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-06-02, 21:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-05, 17:24   

Dorwałem się do emulatora CPS2.

No i przepraszam za wyrażenie ale... jasna cholera. Dungeons and Dragons Shadow over Mystara, Alien vs Predator i Armored Warriors na ekranie PSP? Hell yeah!

Gry te darzę niemałym sentymentem. Swego czasu sprawiły mi niemałą radość dzięki swojej prostocie i efektowności. A teraz mogę w nie popykać bez najmniejszych problemów w łóżku. Obraz jest świetny nawet po rozciągnięciu do 16:9, a animacja płynna. Miodzio, naprawdę miodzio.

Nie mogę tym samym zrozumieć dlaczego do dzisiaj nikt nie zdecydował się wydać żadnej z tych gier w nieco innej formie. Taka moda panuje ostatnio na porty, remake'i oraz cyfrową dystrybucję, ale producenci wolą wydać po raz setny kolejną wersję drugiego street fightera zamiast fajnego beat'em'upa z automatów.

No cóż, korzystając z dobrodziejstw CFW warto się emulatorem zainteresować, szczególnie jeśli ktoś nie miał z wyżej wymienionymi tytułami wcześniej styczności (lepiej niech się nie przyznaje ;>). Wszystko działa super płynnie, a i można nawet zapisywać kiedy się chce.
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2010-11-11, 01:27   

Mam skromne pytanko dotyczace PSP - mam wydanie 1000, baterię li-ion. Czy mogę przerwać ładowanie baterii w trakcie, by resztę baterii naładowac pozniej? Będzie to mialo wpływ na baterię (np. będzie krócej chodzić, itp.)?
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-11-11, 11:07   

Raczej nic nie powinno się dziać. Baterie Li-Ion nie mają tzw. efektu pamięciowego, który powoduje utratę pojemności akumulatora. Na wiki znajdziesz wskazówki jak poprawnie używać Li-Iony.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2010-11-11, 12:54   

Cytat:
Akumulatory Li-ion mogą wyciec, zapalić się lub wybuchnąć, jeśli zostaną nagrzane do wysokich temperatur.


Ugh, tego sie przestraszyłem, bo moje PSP robi sie nieco gorące (z tyłu, i wydziela dziwny zapach) któtko po tym, jak podłaczam je do ładowania. Tez tak masz? :O
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-11-11, 15:03   

Ciepłe nieco jest, jednak żadnego zapachu nie czuję. Mam model 2004. W każdym razie do tej pory nie miałem żadnych problemów z akumulatorem mimo częstego "niepełnego" ładowania.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group