Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Manga & Anime - Temat ogólny
Autor Wiadomość
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-12-27, 21:44   

Jak że miałem tydzień wolnego od miasta (no dobra, Nisko tez ma prawa miejskie, ale ledwo), obejrzałem częściowo co mi zalegało na dysku- a trafiło się Valkyria Chronicles.

Jesli ktoś kojarzy grę na ps3 (i kontynuację na psp) pod takim samym tytułem to dobry adres- gierka b. fajna (mix strategi, tur i akcji), a anime jest 100% oddaniem fabuły tej pozycji.
Mamy więc fantastyczny świat podobny do naszego z lat 50 i 40 XX wieku, głównym tym fantastycznym elementem (poza fikcyjnymi państwami) jest surowiec ragnite (chyba tak się to nazywało), który jest podstawowym paliwem. Wybucha II wojna Europejska (która zadziwiająco przypomina II wojnę światową, czyli wszelkie czołgi, broń, mundury, wszystko silnie inspirowane faktyczną historią) pomiędzy imperium (jak nic Rosja w połączeniu z nazistami), a Federacją (USA). My jesteśmy z małego państwa pomiędzy, które zostaje najechane przez RosjoNiemcy i bohatersko stawiamy opór najeźdcom, pomimo liczebnej i technologicznej przewagi przeciwnika (hmm... ciekawe na jakim kraju tutaj się wzorowali- nawet obóz koncentracyjny został tu utworzony).

Tak czy siak, jestem po ośmiu odcinkach i nie jest źle- nawet więcej, jest dobrze, choć irytuje niesmiałość i wieczne zdumienie kilku postaci (jedna z głównych bolączek anime, ale japończycy nie dają za wygraną w tej kwestii i twardo idą schematem dalej), jak chociażby niesamowite oburzenie, zaczerwienienie i niezręczność kiedy jedna z głównych bohaterek zobaczyła nagą męską klatę. Nie przeszkadza jej to jednak nosić mini podczas starć wojennych (mini to wogóle standardowa wersja munduru dla kobiet w tej histori). No cóż, japończycy.

Zakłądam ze i dalej będzie dobrze, chyba że zachowanie niektórych postaci mnie zmęczy tak, że zarzucę.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-28, 17:51   

http://karawana.eu/index....kcenty-w-anime/
Czyli Polska w anime. Spirytus FTW!
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-12-28, 17:57   

Puty napisał/a:
Czyli Polska w anime. Spirytus FTW!

Rany! Toć ja ten sam spirytus w Tokio kupiłam i Japończykom rozlałam xD!
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-12-28, 20:40   

Widziałam gdzieś to już na MALu, w jakimś klubie bodajże.
Tego screenshota z Code Geassa znam już dawno, ale na tyle mnie zaskoczył, jak oglądałam to anime, że musiałam przechwycić^^.
O Feliksie z Hetalii dużo się słyszy, a jego w anime prawie nie ma. Pamiętam, że był tylko w 1 ep, potem jakoś cisza, a nawet Litwa Łotwa i Estonia już były. Chyba, że jest za 36 ep., do niego na razie dotarłam.
akcja ze spirytusem jest dobra^^. Niezła jest też z papierosami Sobieski.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-01-04, 23:52   

Oglądał ktoś Paprika i mógłby się wypowiedzieć? Warto? Muzyka super - pomimo, że to bełkot dla mnie to wpadła w ucho. Benzaie z TGWTG wpisał go do swojego Top 7 filmów dekady. Z reguły psychodeli/mind-fucków nie lubię, ale to wygląda intrygująco.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-01-06, 00:22   

Paprikę mam od kumpla, jak tylko obejrzę, zdam raport, muzyka także mi się bardzo podoba. Ciekawi mnie InuYasha, zarekomenduje ktoś? Mimo że tasiemiec, to po screenach i opisie zdaje się odbiegać od takiego Dragon Balla czy Naruto.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2010-01-06, 00:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-01-06, 21:18   

Moja kumpela uwielbia InuYashę, a ogólnie to ona sięga po raczej ambitniejsze anime. Podobno naprawdę dobre. Ale osobiście tego potwierdzić nie mogę.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-01-10, 09:53   

Obejrzałem niedawno Paprikę i film przypadł mi do gustu. Od strony technicznej wszystko jest zgrabnie i ładnie, bardzo dobra animacja i kreska. O muzyce już pisałeś.

Suavek napisał/a:
Z reguły psychodeli/mind-fucków nie lubię

Akurat ten film nie jest jakimś całkowicie ryjącym banie, łatwo się w tym wszystkim połapać. Film nie jest nudny i ciekawie się go ogląda, ma dobrą fabułę i ciekawe postaci (główna bohaterka).

Recenzja z Tanuki idealnie odzwierciedla moje uczucia.
http://anime.tanuki.pl/st...paprika/rec/918
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2010-01-10, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Konjad 
Cockroach



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 80
Wysłany: 2010-01-19, 08:36   

Rowniez polecam Paprike, nawet jesli nie lubisz mindfuckowych anime ;) Nie jest skomplikowane jak Paranoia Agent oraz jest kolorowe.
 
 
SuiKaede 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-01-23, 19:22   

Paprika rzeczywiście jest bardzo fajna i sympatyczna.
Świetny jest moment, kiedy z profesorem..coś sie zaczyna dziać XD
Warto obejrzeć choćby dla głównej bohaterki i jej przyjaciela (;)) nerda.
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-26, 17:03   

Oglądam sobie co dziennie po dwa odcinki (żeby się nie skończyło po 3 dniach) Full Metal Alchemist i choć jestem dopiero przy 8, już zdążyłem sobie popłakać ;| baba ze mnie niesamowita, ale jeszcze żadne anime mnie tak strasznie nie wzruszyło. Ja pierdzielę, za ten jeden moment w 7 odcinku składam pokłony w kierunku twórców.
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2010-01-26, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2010-01-27, 02:10   

Sprawa z wskrzeszaniem matki tutaj była dla mnie dotkliwa. Spostrzeżenie tego jak to będzie gdy jej zabraknie wprawia w poruszenie. Naprawdę żyć tak by stojąc przed obliczem śmierci móc stwierdzić że nie potrzeba nic poprawiać i można spokojnie odejść jest tym co bardzo nie wielu osiąga. Są tylko chwile w których potrafię tak pomyśleć. Wieże że odchodzimy we właściwych dla nas momentach.
FMA fajna przygoda, oglądając to posiadałem pewną wiedzę o alchemii, ta prawdziwa to inna bajka i bardzo ciekawa.

http://www.youtube.com/watch?v=l1kqOSuxKSE
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
SuiKaede 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-02-08, 18:37   

Tak mi się przypomniało, że manga FMA, którą doczytałam do piątego tomu, ogólnie spłyneła na mnie jak po kaczce, oprócz wątku Niny.
To mnie zgniotło po prostu.
Przemasakra, szkoda, że cała manga taka emocjonalna nie jest, wtedy bym czytała ją dalej :3
_________________
Farewell the ashtray girl
Angelic fruitcake
Beware this troubled world
Control your intake
Goodbye to open sores
Goodbye and furthermore
We know we miss her
We miss her picture ...
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-02-08, 21:03   

Zachwycam się ostatnio (mania mi znowu wróciła^^) nie mangą, w sumie, ale manhwą, "Priest". Trzeba skończyć i powtórzyć, przed październikową premierą "Priest" live-action! Pod warunkiem, ze nie wytną tego samego numeru, co z Bloodem, który miał wejść do naszych kin w październiku, a dwa tygodnie wcześniej zniknął po prostu ze strony dystrybutora, jakby nigdy pojawić się nie miał. Załamanie na filmie murowane, ale obejrzeć mimo wszystko wypada. ^^
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-27, 01:41   

Taka ciekawostka: Jakiś ziombels z Ameryki, podobno znany w światku komiksów Gene Simmons splagiatował Bleach.

Porównanie obrazków:
UWAGA OGROM SPOILERÓW: http://community.livejour...ess/446299.html
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-02-27, 12:51   

Pierwsze anime obejrzane od... nie pamiętam jak dawna. Głównie z sentymentu, ale nie żałuję.

Gundam Unicorn - pierwsza OVA. Historia na podstawie zaskakująco popularnych nowel zostanie ukazana w bodajże trzech godzinnych odcinkach. Choć na całość przyjdzie trochę poczekać, tak muszę przyznać, że pierwszy ep naprawdę zaskoczył mnie jakością wykonania, zarówno od strony audiowizualnej jak i reżyserii oraz drobnych smaczków budujących klimat. Fabularnie co prawda jest to zalążek, ale jest szansa na coś bardziej ambitnego niż bezmyślne walki mechów. Zresztą, ogólnie wykonanie tym razem schyla się ku realizmowi (na ile to możliwe w przypadku robotów), co też miło przyjąłem po miejscami przesadzonym 00. Zachęcam do obejrzenia.

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=hxB_H6iux1w
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-02-28, 22:27   

A ja informuję, ze Anime-Gate planuje wydać w Polsce moje ulubione anime, czyli Gankutsuou.

http://anime-gate.pl/modules.php?name=News

Jest to dla mnie olbrzymi powód do radości, jako że myślałam, ze Polka jest pod względem anime tak zacofana, że lecą u nas tylko (na prawie) shity (nie obrażając nikogo) i że nigdy takie anime nie będzie w polskiej telewizji (a było w zeszlym roku na AXN Sci-Fi pod nazwą" Zemsta Hrabiego Monte Cristo"), a na DVD, to nie wyjdzie za mojego życia. Więc albo będzie jutro koniec świata, albo ja rzeczywiście już nie żyję, albo nasz kraj zaczyna się zdecydowanie zmieniać na lepsze. Bla, bla, bla, z radości bzdur zaczynam pleść. zobaczymy jak będzie wydane i wtedy może kupię (pomijając fakt, ze już mam cudowne amerykańskie wydanie kolekcjonerskie - a jak, trza się czasem pochwalić^^)

Jakby ktoś był zainteresowany bliżej serią, a zastanawia się nad obejrzeniem, to może przeczytać moją małą recenzję serii:

http://anime-gate.pl/modu...c&p=33536#33536
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
Ostatnio zmieniony przez AlaV 2010-02-28, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2010-03-14, 20:17   

Właśnie zaczynam oglądać anime "Monster". Czy ktoś może oglądał? Jakie wrażenia? warto przesiedzieć oglądając te 75 epsów?
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Ghaand 
Mumbler


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-04-03, 12:06   

Zaciekawiło mnie Spirited Away, O dziewczynie skaczącej przez czas, Mój sąsiad Totoro... dobre? Podobno Spirited Away jest najlepszym anime jakie kiedykolwiek zrobiono.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-04-03, 12:23   

Spirited Away jest świetne, zaraz po Natsume Yuujinchou to mój ulubiony tytuł, widziałem z 5 czy 6 razy, a obejrzałbym jeszcze raz. Historia jest niesamowita, przecudna muzyka i fantastyczny świat, czyli wszystko, co najlepsze w filmach Miyazakiego. Na pewno warto zobaczyć. Mam olbrzymi sentyment do tego dzieła, bo w dużej mierze, od niego się zaczęła moja przygoda z anime. Polska wersja też jest super, osoby podkładające głos zostały doskonale wybrane i stanęli na wysokości zadania, toteż polecam obejrzeć wersję polską i japońską.

Jeśli Ci się Spirited Away spodoba, obczaj też Natsume Yuujinchou.
 
 
 
Ghaand 
Mumbler


Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-04-03, 12:48   

To jest polska wersja :O Jednak wolałbym obejrzeć w oryginale. Dzięki.
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2010-06-07, 23:26   

Całkiem ciekawa promocja w Empiku dla osób kupujących DVD.

http://www.empik.com/film..._campaign=anime

Wziąłem sobie Haibane Renmei, Appleseed i Vexille. Pierwszy jest naprawdę dobrym i przyjemnym anime. Taka lekka drama, którą warto obejrzeć zarówno dla fabuły jak i odprężenia. Z chęcią sobie przypomnę serię raz jeszcze. Appleseed i Vexille to w sumie takie niezobowiązujące kino akcji. Cyberpunk zdaje się. Appleseeda nie pamiętam najlepiej ale miał dobre momenty. Vexille podobnie, choć bardziej mi się podobał, głównie ze względu na muzykę i parę niezłych scen akcji. Fabularnie bez rewelacji, ale za taką cenę warto wziąć.

Widzę na forum jest trochę fanów Hellsinga. W ofercie też jest jakiś box za 20zł ale nie sprecyzuję co to, gdyż nie znam serii.

Jest też cały Ergo Proxy za 40zł. Nie widziałem, ale słyszałem pozytywne opinie.
Ostatnio zmieniony przez Suavek 2010-06-07, 23:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-06-08, 00:14   

http://animekompas.pl/anime-k1-0-3-default.html <-Tutaj można kupić anime, które są w promocji w empiku w boxach i w takich samych cenach(podobno empik sprzedaje bez boxów), dodatkowo część produktów jest stale przeceniona, więc opłaca się zacząć poszukiwania tutaj.

Co do cen anime, nie będę się wypowiadał, 10 x 47 zł za Onizukę to jakieś szaleństwo, anime liczy 43 odcinków, co daje ponad 10 zł za odcinek... I jeszcze się dziwią, że im to nie schodzi...

Moim zdaniem wypuszczanie jakichś tanich serii znacznie poprawiłoby sprzedaż, taka ,,extra klasyka anime" jak to ma miejsce z grami.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2010-06-08, 00:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-06-08, 07:08   

Problem z tym ze u nas z anime jest cienko szczegolnie z jakas szczegolna roznorodnoscia czy naprawde ciekawymi klasykami.
Do tego w podobniej cenie mozna kupic gry ktore dostaraczaja zazwyczaj rozrywki na dluzej. Na DVD ktore kupilem mam zazwyczaj cos gdze wlacze se dowolny moment i moge ogladac nieskonczona ilosc razy.... do tego dochcodzi jeszcze jakosc wydan.... nawet jak mam te filmy wydane u nas na DVD... to patrze na jakikolwiek DVDip.... i sa lepszej jakosci...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-08, 08:09   

A wiecie do kiedy trwa ta promocja z anime? Też bym wziął Haibane Renmei.
Link Wendigo - ło, nie wiedziałem, że mamy hentaie na naszym rynku ;]. Ech, i ceny zabójcze.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-06-08, 08:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group