Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawostki i odkrycia
Autor Wiadomość
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-23, 15:36   Ciekawostki i odkrycia

Podzielmy się wszystkimi odkryciami, ciekawostkami i smaczkami, nawiązaniami do popkultury i poprzednich odsłon.

Ja chciałem się podzielić rzeczami, które moje oko dostrzegło w zakończeniu UFO, a jedna strona wszystko potwierdziła ;)



Pomijając Mirę z SH2 i kosmitę z SH3, lista rzeczy nawiązujące do poprzednich odsłon:

1. Mary jako potwór dokładnie nad głową Miry
2. Flauros leżący na półce
3. Latarka, radio i health drink na lewo od kosmity
4. James chowający się za kosmitą (przy okazji mający swoją kwestię dialogową i komentarz doktora K: "I haven't seen his wife in a while" :D )
5. Kartka z napisem "Dog House" na stole.

Wszelkimi odkryciami proszę się dzielić ;)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-01-23, 15:42   

W środkowym ,,okienku", w tym czerwonym widać pana Piramidkę. Tak, wiem że to takie szukanie wzorów w chmurach, ale spójrzcie tylko. Piramidka jak znalazł...
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
SuiKaede 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-01-23, 15:56   

Rzeczywiście :) Nie zauważyłam Piramidogłowego w pierwszej chwili, ale po przyjrzeniu się..
_________________
Farewell the ashtray girl
Angelic fruitcake
Beware this troubled world
Control your intake
Goodbye to open sores
Goodbye and furthermore
We know we miss her
We miss her picture ...
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-01-23, 16:16   

Cytat:
1. Mary jako potwór dokładnie nad głową Miry

Chyba wziąłeś to z innego forum.
Ja za cholerę bym tego nie zobaczył.

Miry to nazwa psa z Dog ending nie wiedziałem xD
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
SuiKaede 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-01-23, 16:24   

Mary to i ja nie zauważyłam.. ale sadziłam , ze to dlatego, że słabo pamiętam jej potworzy wygląd.
_________________
Farewell the ashtray girl
Angelic fruitcake
Beware this troubled world
Control your intake
Goodbye to open sores
Goodbye and furthermore
We know we miss her
We miss her picture ...
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-23, 16:45   

Cez napisał/a:
Chyba wziąłeś to z innego forum. Ja za cholerę bym tego nie zobaczył.

To pierwsze właśnie na co zwróciłem uwagę, bo wydawało mi się takie dziwnie znajome. Poszperałem w necie i faktycznie, była to Mary. Potem powiedziałem sobie w myślach po prostu: "Wiedziałem!" ;)

Cez napisał/a:
Miry to nazwa psa z Dog ending nie wiedziałem xD

"Mira", i to imię można znaleźć na każdej stronie poświęconej SH. Wzorowano się na tym psie, ale skąd to imię - nie mam pojęcia :)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-01-23, 18:45   

Ten to ma już sobie gra a ja muszę czekać jeszcze na premierę xD No no z jednego obrazka dyle smaczków się doszukać . Jak by cała gra była w takie smaki zaopatrzona hurtowo to żyć nie umierać. ^^"
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-01-23, 19:04   

W sumie to najlepsze UFO ending.

Jedynie czego zabrakło to Henrego z "What the hell".
Myślicie ,że bycie psychiatrą w Silent hill to dobry pomysł.

W końcu to całe miasto to...I knew it.

Cytat:
To pierwsze właśnie na co zwróciłem uwagę, bo wydawało mi się takie dziwnie znajome.

Ciężko określić ,ale widać tam nogi nie głowę.W sumie to i tak bez znaczenia xD
Alex napisał/a:
Potem powiedziałem sobie w myślach po prostu: "Wiedziałem!"

Nie ma co się chwalić ,ale co nie którzy zobaczyli to i owo i lubią spoilery.
Więc na filmiku YT było widocznie za ciemno by zwrócić na to uwagę.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2010-01-23, 19:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-23, 19:11   

Cez napisał/a:
Ciężko określić ,ale widać tam nogi nie głowę.W sumie to i tak bez znaczenia xD

No wiesz, pokazanie głowy byłoby zbyt dosadne. Najlepiej jest tak jak jest. Z resztą, Silent Hill Wikia potwierdza że to Mary :)

Cez napisał/a:
Więc na filmiku YT było widocznie za ciemno by zwrócić na to uwagę.

No wiesz, granie w grę a oglądanie jej na yt to dwie różne rzeczy :D Ja grałem w Shattereda na telewizorze z HD, więc w oczy rzucało mi się naprawdę wiele rzeczy (w tym i piksele xD). W każdym razie, dla mnie było to bardzo widoczne.


Ciekawostka: Jamesowi w UFO ending głosu użycza producent Shattered Memories, nazywa się podajże Tomm Hulett. To tyn, co ciągle brał udział w wywiadach ;)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2010-01-23, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-25, 12:54   

Cytat:
Na samym początku gry, Harry może dostrzec pluszowego misia z czerwonym krawatem. Taki sam krawat nosiła Dahlia Gillespie w ''Silent Hill''.

Na placu zabaw Harry może dostrzec napis "Dead Dog" ("Martwy Pies"), co odnosi się do rozszarpanych zwłok psa w ''Silent Hill''.

"Seksowna" wersja Cybil Bennett w blond włosach i niebieskim uniformie, z wyglądu przypomina Cybil Bennett z ''Silent Hill''.

Harry może zmienić w swoim telefonie dźwięk dzwonka. Jednym z dostępnych dźwięków (numer 4) jest muzyczne intro pierwszego ''Silent Hill'' (w midi).

Dom przy ulicy Levin w ''Shattered Memories'' jest zamieszkany przez pewne małżeństwo, pomimo iż według bohatera, to jego dom. W ''Silent Hill'' dom przy ulicy Levin jest znany jako "Dog House", do którego trzeba wejść.

W zagadce z dziecięcym pianinem, trzeba odegrać na nim odpowiednią melodię usłyszaną w wiadomości w telefonie. W ''Silent Hill'' w szkole występuje podobna zagadka z prawdziwym pianinem, na którym trzeba wcisnąć odpowiednie klawisze.

Będąc w jednej z klas w szkole Midwich, Harry może znaleźć rysunek diabła. Owy diabeł to Incubus z ''Silent Hill''.

W szkole w klasie z obrazami, Harry może obejrzeć trzy obrazy prezentujące twarz człowieka. Tym człowiekiem jest sam Harry Mason z ''Silent Hill'', tyle że jego twarz jest namalowana trzema różnymi stylami.

Zaraz po tym, jak Dahlia wyśle Harry'emu swoje zdjęcie i zostanie dodana do listy kontaktów, można do niej zadzwonić. Po wybraniu jej numeru, w telefonie załączy się na krótko utwór "Shot Down By Flames" z ''Silent Hill: Origins''.

Na jednej z zamkniętych szafek w szkole widnieje rysunek osoby trzymającej broń. Jest to odniesienie do artworku Heather Mason z ''Silent Hill 3'', która trzyma pistolet w identyczny sposób.

Pełne nazwisko córki Harry'ego to: Cheryl Heather Mason. Heather to imię protagonistki ''Silent Hill 3''.

Harry będąc w toalecie i przeglądając się w lustrze, ociera je z pary ręką. Podobny gest wykonał James Sunderland w ''Silent Hill 2''.

W ''Silent Hill'' i ''Shattered Memories'' Lisa Garland przy pierwszym spotkaniu z Harrym, rzuca się mu na szyję i przytula na krótką chwilę.

Lisa Garland umiera leżąc w łóżku, podczas gdy krew spływa jej po twarzy. W ten sam sposób krew spływała Lisie z ''Silent Hill''.

Harry kilka razy skacze w ciemne głębie, tak jak James z ''Silent Hill 2'', kiedy skakał do ciemnych dziur.

Pomimo iż Dahlia topi się będąc nieprzytomna i zamrożona w samochodzie, później pojawia się jak gdyby nic się w ogóle nie stało. Można to odnieść do "wskrzeszeń" Marii w ''Silent Hill 2''.

Na policyjnym zdjęciu Cheryl, jej ubranie bardzo przypomina oryginalny strój Heather z ''Silent Hill 3''.


To wszystkie nawiązania, które można znaleźć w wikipedii. Całkiem ich sporo. Tutaj zdaje się być ich pełna lista.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2010-01-25, 23:58   

Niektóre z nich są naciągane jak jasna cholera, ale to tylko moje skromne zdanie. Nawiązań jest dużo, to fakt, są one jednak bardzo subtelne. Skąd oni mają takie rewelacje?! Cóż, widzę, że nie tylko ja potrafię wymyślać różne mongolskie teorie... :)
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-01-26, 00:41   

Doxepine napisał/a:
Niektóre z nich są naciągane jak jasna cholera, ale to tylko moje skromne zdanie. Nawiązań jest dużo, to fakt, są one jednak bardzo subtelne. Skąd oni mają takie rewelacje?! Cóż, widzę, że nie tylko ja potrafię wymyślać różne mongolskie teorie... :)

Ach tam, marudzenie :P Uważam że to świetna sprawa doszukiwać się takich "subtelnych" smaczków, nawet jeśli są one naciągane jak cholera. W Homecomingu takich nawiązań do gier (nie filmu) można policzyć na palcach jednej ręki, co odrobinkę denerwuje.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2010-01-27, 21:36   

Alex napisał/a:
Harry będąc w toalecie i przeglądając się w lustrze, ociera je z pary ręką. Podobny gest wykonał James Sunderland w ''Silent Hill 2''.


O ile mnie pamięć nie myli, to James machnął sobie tylko dłonią przed twarzą, a nie ocierał lustro z pary. Tak jak napisał Doxepine, niektóre te "nawiązania" są po prostu naciągane.

Tak czy inaczej w Shattered Memories faktycznie jest pełno smaczków, delikatnych i nienachalnych, odwołujących się do starych gier.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2010-01-27, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kura205 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-02-14, 00:12   

A co myślicie na temat pana psychiatry Dr.Kaufmana? Jak dla mnie to ten motyw jest trosze za bardzo przesadzony w końcu on znał Harrego. :?: Albo Lisa ze szpitala trochę mi nie pasuje. Przecież Cheryl jej nie znała tylko Harry więc skąd w jej wspomnieniach pani pielęgniarka?!
Po za tym ciekawi mnie czy ta część ma jakieś fabularne połączenia z resztą SH.
Bo jeżeli tak to Harry umiera Dopiero w SH3 Gdzie Cheryl (Heather) ma 17 lat wtedy raczej nie wymyśliła by go sobie.. A w SH:SM przy samej końcówce dostajem tego fajnego mms'a Od Cybil ze zdjęciem Cheryl gdzie wygląda idealnie jak Heather z SH#3.

Z chęcią poczytam co myślicie na ten temat. :grin2:
_________________
Have you seen a little girl around here? Short, black hair. Seven years old. ^^
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-02-14, 00:29   

kura205 napisał/a:
A co myślicie na temat pana psychiatry Dr.Kaufmana? Jak dla mnie to ten motyw jest trosze za bardzo przesadzony w końcu on znał Harrego. :?:

Na 99% Kaufmann nie znał Harry'ego. Nigdzie nie jest to wprawdzie zaprzeczone, ale i nie potwierdzone.

kura205 napisał/a:
Albo Lisa ze szpitala trochę mi nie pasuje. Przecież Cheryl jej nie znała tylko Harry więc skąd w jej wspomnieniach pani pielęgniarka?!

Jeśli przyjąć za kanon zakończenie "Sleaze and Sirens", Cheryl mogła już kojarzyć Lisę. Wszystko kwestia własnej interpretacji.

kura205 napisał/a:
Po za tym ciekawi mnie czy ta część ma jakieś fabularne połączenia z resztą SH. Bo jeżeli tak to Harry umiera Dopiero w SH3 Gdzie Cheryl (Heather) ma 17 lat wtedy raczej nie wymyśliła by go sobie.. A w SH:SM przy samej końcówce dostajem tego fajnego mms'a Od Cybil ze zdjęciem Cheryl gdzie wygląda idealnie jak Heather z SH#3.

Shattered Memories NIE MA żadnego związku z poprzednimi grami z serii. Ta gra to kompletnie inna historia.

kura205 napisał/a:
Z chęcią poczytam co myślicie na ten temat. :grin2:

Tylko że twój i mój post nadają się do innego tematu. Doxepine mógłby przenieść, jako że już grał w grę.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-15, 00:51   

Na początku widzimy kieckę którą może, lecz nie musi mieć na sobie Michelle. Harry nawet ją komentuje: Nice dress.
Na wieszaku:
http://images.g4tv.com/Im...Impressions.jpg
Na Michelle:
http://wiimedia.ign.com/w...157932_640w.jpg
Wiem, artwork, ale screena nie chciało mi się szukać ;].
A, i nie wiem jeszcze czy to "odkrycie," ale jeśli chodzi o duszka, którego widzimy w grze, to niekiedy zmieniał gabaryty: raz na naszych oczach przeistacza się z małego w dużego a raz odwrotnie, więc potwierdza to tezę, że to symbol Cheryl. Piszę to, bo wydawało mi się, czytając Wasze posty, że mogliście tego nie zauważyć.
EDIT: Wszystkie zakończenia na Youtube:
UFO http://www.youtube.com/watch?v=om2SQCWQhAU
Najlepsze zakończenie w serii. Z pomysłem, naprawdę zabawne.
Drunk Dad: http://www.youtube.com/wa...feature=related
Sleaze and Sirens http://www.youtube.com/wa...feature=related
Wicked and Weak: http://www.youtube.com/wa...feature=related
Lost Love: http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-02-15, 01:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arnoldzik1991 
Cockroach


Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-02-16, 15:21   

w szkole znalazłem plakat z kilkoma dziewczynami z numerami na ich brzuchach... co te liczby oznaczają ?
czy idzie wejść do damskiej ubikacji w klubie Balkan :D ? (gram już 4 raz i jeszcze nie udało mi się tam wejść)
 
 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2010-03-01, 08:11   

od czego zależy, ze Dalia raz jest blondynką, a innym punkiem?
Michelle jest prom queen, a innym razem ma na sobie tą piękną sukienkę?
Sh:SM przechodziłam 3 razy i za każdym razem Daliah i Michelle wyglądały podobnie. Dodam, że grałam na PS2
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
SuiKaede 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-03-16, 18:02   

Od twojego profilu seksualnego ,tzn na ile twoje odpowiedzi będą nastawione na erotyczną sferę życia :P
Ja miałam raz Dahlię punkową, a innym razem sexy.
A i tak znowu dostalam zakończnie Love Lost ;s
_________________
Farewell the ashtray girl
Angelic fruitcake
Beware this troubled world
Control your intake
Goodbye to open sores
Goodbye and furthermore
We know we miss her
We miss her picture ...
 
 
InFeRnO 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-07-30, 21:14   Dr. Kaufmann (wygląd)

Gram właśnie w SH:SM i zwróciłem uwagę na doktorka. Mam nie odparte wrażenie, że jego wygląd jest wzorowany na... Jose Mourinho (?), aktualnym trenerze Realu Madryt.
Podobne rysy twarzy, brwi, "wory pod oczami", fryzura i charakterystyczny, zakręcony loczek...
Kaufmann:

Mourinho:

Co Wy na to?
_________________
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-07-30, 22:05   

Ja jestem zdania, że to tylko zbieg okoliczności ;)
I dla mnie osobiście, jakoś ten trener średnio przypomina Kaufmanna.

EDIT: Zamiast zakładać nowy temat, mogłeś napisać tę informację tutaj ;)

Mike: Zamiast bawić się w moderatora mogłeś zgłosić post. ;) Nie pierwszy raz kogoś pouczasz, daruj sobie proszę skoro to nie Twoja działka.

W tym momencie zastanowiłbym się, kto tu kogo tak na prawdę poucza, a kto zwraca drobną uwagę. No ale to Ty jesteś adminem.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
InFeRnO 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 32
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-07-30, 22:46   

Racja, pisałem na szybko. Jeśli komus by sie chciało, to prosze o przeniesienie posta we właściwe miejsce ;]
_________________
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-31, 12:33   

Dla mnie wygląda jak Dawson z Jeziora Marzeń. To spojrzenie typu "mogę mieć każdą".
Ostatnio zmieniony przez Puty 2010-07-31, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2010-10-11, 04:18   

Pamiętacie jak Kaufmann, w oryginalnym Silent Hill'u, rzuca w Alessę algaophotis, pod koniec gry?

Otóż gdy Kaufmann, w Shattered Memories, rzuca lampką czerwonego wina (ten sam kolor co algaophotis) o ścianę, przy czym rozpryskuje się ona, jak algaophotis w pierwowzorze na Alessie. Również pod koniec gry, gdy dowiadujemy się "kim jest Ona" Ot takie małe nawiązanie, łączące te obie gry.

Takich pierdółek w Shattered Memories jest znacznie więcej. Sporo mam gdzieś pozapisywanych na dysku, jak znajdę to się podzielę.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-10-11, 16:30   

Plazior napisał/a:
Otóż gdy Kaufmann, w Shattered Memories, rzuca lampką czerwonego wina (ten sam kolor co algaophotis) o ścianę, przy czym rozpryskuje się ona, jak algaophotis w pierwowzorze na Alessie.
Te, w sumie o tym nie pomyslalem. Good thinking, boy :)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group