Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2009-04-07, 19:48
Komentarze odnośnie newsów
Autor Wiadomość
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-08-17, 19:12   

Cytat:
To jeszcze ktoś gry w pudełkach kupuje?! :shock:

Tak, ja. Przynajmniej za x lat będę mógł pochwalić się swoją kolekcją gier, a nie płytami podpisanymi markerem ;) Uszanuj, że na świecie istnieją ludzie zwani kolekcjonerami.
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-08-17, 22:04   

Bersek napisał/a:
Tak, ja. Przynajmniej za x lat będę mógł pochwalić się swoją kolekcją gier

Replay stara gadka Homecoming.
A tak na poważnie zgadzam się z Bersek-iek po koniec świata.
Cytat:
Jest ona kompletnie bezpłciowa i niepociągająca

Myślę jaka okładka miała by być by taka nie była :?:
<Traslator Cez-a>
Co trzeba zrobić by okłada nie była jak opisałeś.

Dla przykładu okładka "Fahrenheita" to jakiś koleś z nożem na białym tle.
Pudełko "Resident Evil 4" to jakieś cienie drzew na czerwonym tle.
<odkłada parę pudeł na półkę>

Jak dla mnie okładka jest okej.Jednak wciąż przeraża mnie ten screen jak Harry robi zdjęcia komórko podobnym urządzeniem.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-08-17, 23:32   

Cytat:
To jeszcze ktoś gry w pudełkach kupuje?!


Ironia?

Dystrybucja cyfrowa to jedna wielka pomyłka jak dla mnie, mam nadzieję że nie wdroży się na całego, zastępując tą którą mamy dzisiaj.

Sama okładka imo nie jest zła- artyzmu w niej za grosz, ale może sobie być.
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-08-17, 23:56   

Cez napisał/a:
Dla przykładu okładka "Fahrenheita" to jakiś koleś z nożem na białym tle.
Pudełko "Resident Evil 4" to jakieś cienie drzew na czerwonym tle.


To może inaczej - nie jest interesująca (dla mnie) ani pod względem artystycznym, ani wykonania, ani pomysłu. Nie jest to coś, co by zwróciło moją uwagę w sklepie, gdybym nie miał kompletnie pojęcia o czym gra jest (a kilka razy zdarzyło mi się przynajmniej sięgnąć po gry, o których w życiu nie słyszałem, by zobaczyć co to w ogóle jest). Wygląda to po prostu jak zwykła rzemieślnicza robota - artwork, photoshop, jakieś tło, tytuł i sru. Nawet kompozycja jest nudna.

Wspomniałeś o okładce Fahrenheit'a - jasne, można powiedzieć "gościu z nożem na białym tle". Ale jest to gościu, który patrzy na swoje zakrwawione ręce i trzyma ten nóż bardzo niechlujnie (wręcz go nie trzyma) - poza w stylu "o fuck, co ja zrobiłem!". I wierz lub nie, ale baner z tym artem (+ napisem, że każde zdarzenie ma swoje skutki, czy coś w tym stylu) przyciągnął swego czasu moją uwagę i zachęcił do ściągnięcia dema.

To samo okładka RE4 - prosta, silnie kontrastowa (użycie zaledwie dwóch kolorów: czerni i czerweni), przemyślana (pośrodku lasu sylwetka gościa z piłą mechaniczną) i tym właśnie zwraca na siebie uwagę.
Tak samo podobają mi się w większości okładki Final Fantasy, które składają się z samego napisu "Final Fantasy _numer_" i małego artworka wkomponowanego w logo. Prostota, czytelność, subtelność.

Okładki poprzednich Silent Hill'i (tych od Team Silent, bo zarówno Origins jak i Homecoming też miały takie sobie okładki) również nie krzyczały wprawdzie "kup mnie! jestem zarąbistą grą!", ale były z innych względów.

Sam pomysł z zamrożoną dziewczynką jest nawet intrygujący (tak, wiem, że to poczęście jest w sprzeczności z tym, co napisałem wcześniej: "ani pomysłu"), zawiodło jednak cholernie nudne wykonanie, któremu brakuje właśnie tego "czegoś". Chociażby jakiś odważniejszy kadr (zbliżenie na zamrożoną twarz na przykład) dużo by tu pomógł.

Zaratul napisał/a:
<Odchodzi na chwilę od Steama,Direct2Drive,Impules`a i G2Play>

To jeszcze ktoś gry w pudełkach kupuje?! :shock:

Na konsolach e-dystrybucja dopiero raczkuje; a patrząc na to, jakie ceny Microsoft ustawił przy swojej usłudze Games on Demand (nierzadko sporo droższe niż ceny sklepowe), to raczej nie wróżę jej sukcesów.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2009-08-17, 23:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-08-18, 07:13   

_Music napisał/a:
Ironia?


Eeeee tak? Ja tutaj pisałem pół żartem pół serio a wy tutaj nerwówki macie już.Chill. :D

Mr_Zombie napisał/a:
Na konsolach e-dystrybucja dopiero raczkuje


No o Playstation Network bym tego nie powiedział.Tam fajne gry można kupić.

Co do okładki to nie zwróciłem na nią uwagi,jest bo jest.Ale wy macie tutaj nerd rage na nią.
_________________

 
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2009-08-18, 08:47   

Słuchajcie, na jednym ze screenów widziałem telefon z pełną baterią (Czterema kreskami), a na którymś z trzema kreskami...To znaczy, że trzeba będzie oszczędzać baterię? xd
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-08-18, 10:50   

Mnie jakoś specjalnie nie odrzuca ta okładka- ani to ziębi, ani grzeje. Niemniej jednak trzeba przyznać, że dzisiejsze nowości stawiają na ilość, nie jakość- "nawalmy na opakowanie tyle, ile się da, żeby było od razu widać, że ta gra to true horror!1one". Podobnie było z Homecoming, a nawet po części Origins. Okładka do gry takiej, jaką jest Silent Hill powinna być stonowana, nie bijąca po oczach. Powinno znajdować się na niej coś niepozornego, ale zarazem niepokojącego i zachęcającego gracza (fana SH) do sięgnięcia po nią. Sam art z lodowym dzieciakiem nawet mi się podoba, ale o wiele chętniej widziałabym na "warstwie wierzchniej" jakiś fragment miasta przyprószony akcentami lodu, na przykład.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
December Man 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 22
Wysłany: 2009-08-18, 23:13   

Moim zdaniem im więcej zmienią podstaw którymi kieruje się Silent Hill, tym lepiej; tylko żeby zostało to zrobione w porządny sposób.

Co do okładki, nie spodziewałem się cudów na kiju :P
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-08-19, 00:20   

December Man napisał/a:
Moim zdaniem im więcej zmienią podstaw którymi kieruje się Silent Hill, tym lepiej; tylko żeby zostało to zrobione w porządny sposób.


Nooo...tak,ja mam dylemat,z jednej strony fajne SH 1-3 ze starym gameplay`em a z drugiej zmiany.Jednak po namyśle dobrze że SH:SM jest kompletnie inną grą,bliższą Penumbrze(chodzi mi o unikanie potworów).
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-08-19, 20:03   

Odnośnie trailera, co to go Bersiu zapodał: Moim zdaniem ciekawy efekt przejścia, monstra nie są brzydkie (znaczy są, ale pasują do gry xD ), trailer jak najbardziej zachęcający :)
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-19, 23:53   

Z jednej strony nie mogę się doczekać, bo może być ciekawie, ale z drugiej strony wolałbym, żeby nigdy to nie wyszło :P

Szkoda, że grafika taka marna, jak na obecne możliwości. Okadka - hmm, bardzo wpisuje się w dzisiejsze standardy marketingowe, ale w sklepie wywołałaby u mnie grymas :D

BTW: czym ten trailer różni się od poprzednich? Bo ja już taki sam (lub bardzo podobny)voglądałem dłuższy czas temu.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2009-08-20, 00:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-08-20, 00:11   

Nazar napisał/a:
BTW: czym ten trailer różni się od poprzednich? Bo ja już taki sam (lub bardzo podobny)voglądałem dłuższy czas temu.


Właśnie - bardzo podobny to najlepsze stwierdzenie.
Zapewne celowo - ten trailer jest niemal odzwierciedleniem poprzedniego trailera, jednakże tym razem kilka scen (tych samych scen) wygląda inaczej. W poprzednim trailerze, jeżeli dobrze pamiętam, brązowo-włosa policjantka (Cybil?) sprawdzała dokumenty Harry'ego i powiedziała mu, że przecież mieszka zaledwie kawałek drogi stąd. Tutaj poinformowała go o tym jakaś kobieta na ulicy.
"Dalhia" w poprzednim trailerze była cholernie podobna do Heather, tutaj miała inną fryzurę i kolor włosów oraz inne ubranie.
Zmienione zostały sceny ucieczki przed potworami.
Ostatnia scena z telefonem pokazuje inne wydarzenie.

No i muzyka jest inna - albo inny fragment dali tym razem, albo kompletnie zmieniono utwór.

Patrząc na screeny i na trailer aż dziw mnie bierze, że w 2009 roku, na konsoli Wii (która jest mocniejsza niż Gacław => dużo mocniejsza niż PS2), Silent Hill wygląda brzydziej, niż Silent Hill 2 z 2001 o SH3 z 2003 roku już nawet nie wspominając :/ .
O ile otoczenie jeszcze ładnie wygląda, tak postacie są po prostu brzydkie; taki sobie design, brzydkie wykonanie twarzy, słabej jakości tekstury.

No i jestem ciekaw, czy pokażą kiedyś jakieś nowe potwory; te różowawe człekokształtne potworki już mi się trochę przejadły.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2009-08-20, 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-20, 00:20   

Muzyka jest ta sama (przynajmniej ja oglądałem z tą samą) :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-08-20, 06:55   

Trailer,bardzo dobry.Fajnie wygląda to lodowe SH.Tak samo ta ucieczka przed potworami będzie ciekawa. :)
_________________

 
 
 
dicker25 
Cockroach


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-08-20, 11:09   

Nie jestem fanem ostatnich części Silent Hilla, ale tu widzę powiew świeżości myślę że może to być świetna gra wprowadzającą trochę nowości w świecie Silenta. Czekam z niecierpliwością może faktycznie ta seria powinna być kontynuowana na tych konsolach jak Wii czy PSP.
 
 
Pavi 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Tczew
Wysłany: 2009-08-31, 18:54   

Scena z Cybil:
http://www.youtube.com/watch?v=hF9-FlBCzZU

Scena kobiety za baru:
http://www.youtube.com/watch?v=55WVEqHuEcg

Co sądzicie o poziomie tych dialogów?
Według mnie za bardzo przesączone są amerykańskimi serialiami ^^" :roll: :idea:
Nie wiem jakoś nie czuć tej tajemniczości z starszych SH.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-08-31, 18:56   

Powiem tak - miałem składać preorder co by tutaj jak najszybciej podzielić się opiniami i wrażeniami z gry i ewentualnie przestrzec przed kupnem, ale chyba sobie daruję.

Cytat:
(Transmission over Cybil's Police Radio)

Man's voice:
All units, please respond.
Unconfirmed reports of
a potential looting on Finney Street.


Cool, aż chciałbym zobaczyć te radiowozy przejeżdżające przez ulice Silent Hill i bandę policjantów goniącą rabusia...
 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2009-08-31, 19:55   

Cytat:
Cool, aż chciałbym zobaczyć te radiowozy przejeżdżające przez ulice Silent Hill i bandę policjantów goniącą rabusia...

Bez przesady :p To, że Cybil odbiera taki komunikat nie oznacza, że zaraz będziemy świadkami policyjnej obławy. Chyba gorzej niż w SH5 nie będzie.
Ostatnio zmieniony przez Mee 2009-08-31, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-08-31, 19:59   

Nie o to mi chodziło, nie wiem czy znasz moje podejście do SH, ale to zupełnie mija się z moją wizją jak powinna wyglądać gra spod szyldu SH (polecam temat "czym jest Silent Hill") i takie coś sprawia, że na moich ustach pojawia się uśmiech zażenowania :)
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-08-31, 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-08-31, 22:43   

Bersek napisał/a:
Cool, aż chciałbym zobaczyć te radiowozy przejeżdżające przez ulice Silent Hill i bandę policjantów goniącą rabusia...


Główna zasada jeżeli chodzi o Shattered Memories - zapomnij o tradycyjnym Silent Hill, tu go nie znajdziesz.
Nie wiem, czy to dobrze (Origins i Homecoming pokazały, że bierne naśladownictwo klimatu serii nie wychodzi za dobrze zachodnim developerom) czy źle (czy to nadal SH), ale na pewno gra wymaga świeżego podejścia.

Jeżeli chodzi o dialogi... ugh, czułem się trochę, jakby ktoś mi młotkiem wbijał "tak Harry, mieszkasz tu niedaleko, na tej i na tej ulicy; pamiętasz? na tej i na tej ulicy"; poziom dialogów na poziomie tych z SH1 :/ . Może potem to się jakoś poprawi, szczególnie że tutaj Harry sprawia wrażenie, jakby był jeszcze jako tako oszołomiony.

I mam nadzieję, że w grze będzie możliwość zmiany dzwonka w telefonie (nie wierzę, że mówię to odnośnie gry z serii SH :lol: ), ten obecny jest straszliwie irytujący.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-08-31, 22:48   

Mr_Zombie napisał/a:
Główna zasada jeżeli chodzi o Shattered Memories - zapomnij o tradycyjnym Silent Hill, tu go nie znajdziesz.


Ale niech chociaż zostawią jakieś resztki :lol:
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-09-26, 12:56   

Co jak co, ale świat za dnia prezentuje się ładnie, kojarzy się ze starym dobrym Silent Hill. :)
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2009-09-28, 16:25   

Początkowo myślałem, że SH:SM będzie się działo tylko w nocy xD Ale jak zobaczyłem screeny z dnia, to wróciła ochota na kupienie pierwszej gry na Wii. :D
Jeden fakt mnie martwi - kontrolery wii były strasznie powolne w Alone in the dark, co uniemożliwiało praktycznie grę...Sądzicie, że ucieczki przed potworami w SH:SM będą również niemożliwe przez coś takiego?
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Statek 
Cockroach


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 63
Wysłany: 2009-09-30, 09:24   

Hej.Widzę,że nowy Silent Hill Shattered Memories wzbudza nie małe zainteresowanie,mnie również jako fana tej gry.martwi mnie tylko 1 ,że nic nie przeczytałem o tym aby Silent Hill: Shattered Memories ukazał się na PC:( mam jednak nadzieje,że się ukarze ,bo poza 1 wszystkie pozostałe części był na PC, a nie zamierzam mimo,że jestem fanem serii Silent Hill kupować konsoli za 900zł dla 1 gry :-/.A jakie wrażenia po obejrzeniu zdjęć i trailerów?

hmmm podobno liczy się 1 wrażenie a te są pozytywne.Ze Zdjęć nie można nic wywnioskować,bo screeny to screeny a to co zobaczymy na własne oczy może być czymś zupełnie innym.Fajnie,że jest ciemno i ponuro to jest moim zdaniem podstawa dobrego Horroru.latarka też się zmieniła teraz trzymamy ją w ręce a nie jak do tej pory w kieszonce.Co do otoczenia to kolejną rzucającą się od razu w oczy nowością jest zimowa sceneria i mróz.Z mojej strony nie wiem jak do tego podejść jak zagram to ocenie.Podobno nie ma być tej walki ok,ale mam nadzieje,że nie będę musiał uciekać za 1 potworem 30 minut i nie ważne gdzie się schowam to on mnie znajdzie,bo na dłuższą metę będzie to mega męczące,ale sam pomysł myślę dobry,bo siekanie potworów w Homecoming to była lekka przesada to my mamy być ofiarą a nie myśliwym.O muzykę nie ma się co martwić poprzednie Silent Hill nieważne lepsze gorsze zawsze za oprawę dźwiękową otrzymywały najwyższą ocenie tak więc o to się wogóle nie martwię aby jednak nie było za różowo to oglądając trailer muzyka podczas przechodzenia miasta wogóle nie przypadła mi do gustu.Fajnym pomysłem wydaję się też być chowanie się np do szafy,pod łóżko przed potworami dlaczego? bo będzie budowało to napięcie.Z trailerów widać też telefon ,ale nie wiem do końca co o nim myśleć.Mam tylko wielką nadzieje,że twórcy gry wymyślą jakąś ciekawą i spójną fabułe,bo gra zapowiada się ciekawi.Moim zdaniem jeżeli gra będzie zachowywała wszystko to co najlepsze Silent Hill czyli 1,2,3 chodzi mi o klimat,atmosferę strachu,fabułę plus dodając do tego dosyć sporo nowości jakie twórcy szykują przed nami to naszym oczą może ukazać się jedna z najlepszych gier tej zimy ja już nie mogę doczekać się pierwszych recenzji,oczywiście jak zawsze życie zweryfikuje ,bo zapowiedzi to zapowiedzi.Mam też nadzieje,że mój PC doczeka się wersji i na komputery osobiste nawet jeśli by to miało potrwać troszkę więcej czasu niż na inne platformy.Sporo zmian kilka nowości zobaczymy co z tej mieszanki wyjdzie ciekawego,pamiętajmy jednak,że Homecoming też zapowiadał się bardzo dobrze a jak wyszło?,dlatego wszystko przyjmuje ze sporym przymrużeniem oka;),aczkolwiek i ze sporą nadzieją na dobrego Silent Hilla:)
Ostatnio zmieniony przez Statek 2009-09-30, 09:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-10-07, 08:28   

Co do najnowszego gameplay'u.
Lokacja pokazywana na samym początku bardzo przypadła mi do gustu i dobrze byłoby gdyby pozostałe nie były gorsze. Problem w tym, że lodowy otherworld spieprzył to wszystko. Wygląda nijako, monotonnie i zupełnie bez polotu...tak jakby stary otherworld w czymś im przeszkadzał. W każdym razie, druga rzecz, która również niemiłosiernie może popsuć atmosferę to telefon, który moim zdaniem jest totalnym nieporozumieniem. Poza tym nie jest źle, nawet grafika wydawała mi się lepsza niż w Homecumingu xD

Acha, nie ma "turu" ;(
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-10-07, 11:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group