Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Devinitum
2014-10-24, 14:26
Gry - Temat ogólny
Autor Wiadomość
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-09-16, 18:25   

Czary są słabe i cholernie drogie, choć faktycznie jest kilka bardzo dobrych czarów, ale w Heroes też tak jest np. Oślepienie, Spowolnienie, Przyśpieszenie w Disciples to na pewno Rdza i tym podobne, ale czary nie są zbyt mocne i żeby wynaleźć jakiś mocny czar trzeba gromadzić manę przez kilkanaście kolejek (no i najmocniejsze czary rzucać może tylko wódz magów, którego wybierać nie polecam, bo jest słaby ,,pójście w magie" w tej grze jest nie zbyt opłacalne), Bloo z tymi czarami to możliwe że pomyliło Ci się z Etherlords albo Age of Wonders gdzie walczy sie tylko czarami praktycznie, dobra ,,ale nawarzyłem bigosu" konczymy temat Disciples vs. Heroes of Might & Magic, obie gry są tak samo dobre i niech tak zostanie.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2008-09-16, 18:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-16, 18:35   

Cytat:
Grał ktoś już może w wielce wyczekiwanego The Force Unleashed?


Nie zamierzam, bo za wiele złego o tym słyszałem. Chodź początkowo robiło ogromne wrażenie.

Aktualnie czekam na Personę3fes- x360 w odstawkę.
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-09-16, 18:42   

Właśnie skończyłem Force Unleashed na PSP. O ile z początku byłem nawet pod wrażeniem, to im dalej tym nudniej prawdę mówiąc. Właściwie mając ukończone pierwsze dwa poziomy można stwierdzić, iż widzieliśmy już wszystko. Jedyne co się dalej zmienia to wygląd lokacji i przeciwnicy. Gra sprowadza się jedynie do wybijania wszystkiego co się rusza podczas drogi z punktu A do punktu B. Na końcu tradycyjnie czeka nas długa, monotonna walka z bossem, podczas której nie mamy zielonego pojęcia czy zadajemy przeciwnikowi jakiekolwiek obrażenia, gdyż prawdę mówiąc to czy zadamy cios jest przypadkowe najwyraźniej. Potem już standardowo krótki QTE, cut scenka z przedstawieniem kolejnego celu, i cały proces powtarzamy raz jeszcze, tyle, że w innej lokacji. W recenzjach wersji X360/PS3 czytałem, że dość pozytywnym aspektem gry jest fabuła. Niestety, najwyraźniej PSP/PS2/Wii otrzymały jedynie małą cząstkę całości, gdyż prawdę mówiąc przez większość czasu nie wiedziałem o co tak naprawdę chodzi.
Rozgrywka niestety też często frustruje, głównie przez kamerę, słabą siłę miecza, oraz chwilami przytłaczającą ilość przeciwników, którzy uparcie nie chcą zginąć niezależnie od stosowanej na nich metody (przez niemal całość gry nie zginąłem ani razu, ale w trakcie ostatniego poziomu zabili mnie chyba z 10 razy).

Oprawie audiowizualnej nie mam nic do zarzucenia, szczególnie jak na możliwości PSP. Niestety gra sama w sobie bawi tylko na początku, później już przynudza. Ostatnie poziomy przechodziłem na siłę, aby mieć to już wszystko z głowy. I prawdę mówiąc nie sądzę abym na PSP jeszcze do tego tytułu wrócił. Na innych platformach może prędzej, z ciekawości.
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-09-16, 18:42   

 
Ostatnio zmieniony przez bloo 2008-09-20, 17:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-09-16, 18:57   

Od kiedy można atakować czarami strażnika miasta? Od kiedy on pada po paru ciosach? O czarach nie wspominając, najsilniejszy zadaje 125 obrażeń. Strażnika nie zabijesz nawet 20 czarami. Ma tyle hp i tak szybką regeneracje, że nie dasz rady. Nawet nie przypominam sobie, żeby można było atakować wrogi zamek. Chyba, że chodzi Ci o zwykłe miasto, a nawet jeśli to trzeba się umieć bronić. Od tego są czary ochronne :)

bloo napisał/a:
dobijasz go najsilniejszym przywołańcem, którego też możesz wezwać dwa razy


Tylko, że taki przywołaniec leci na hita, max 2.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-09-16, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-09-16, 19:00   

Nie można rzucać czarów na miasto w ogóle, i najmocniejszy czar zadaje 125 hp, miasta można bombardować czarami w Age of Wonders. No i najlepszy przywołaniec zada strażnikowi stolicy tylko 10% obrażeń więc szkoda many
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-09-17, 17:01   

Ja aktualnie pocinam w MG:PO... i słyszałem różne negatywne opinie i prawde mowiac jedyna wada gry jest - dlugie zaciaganie żołnierzów do Party Vana... jeśli są jacyś na początku mapy to jest w porzo... z dalszych zakątków nie chce mi sie ich targać... reszta jest bardzo dobra... :D
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-09-17, 18:00   

Pograsz parę godzin i Ci się znudzi.

Nie będę się rozpisywał, ale polecam następujący opis gry - http://www.thesnakesoup.o...ent=portableops

Gość opisał tu niemal wszystkie główne negatywne aspekty gry. Z większością kwestii zgadzam się w 100%. Gra jest wyraźnie przereklamowana.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-09-17, 20:49   

Suavek napisał/a:
Pograsz parę godzin i Ci się znudzi.
Mam juz 9h na liczniku i jeszcze mi sie nie znudzila.... z tego co patrzylem na GameFAQu to nie wiele mi zostało :D Misje są średnio interesujące ale walki są całkiem przyjemne no i cutscenki....

EDIT: Ukonczyłem własnie gre, na licznku 11:00h :P I wcale nie uwazam tej gry za nie udaną ...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2008-09-18, 17:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-09, 02:34   

http://store.steampowered.com/news/1857/

Kilka dni temu było ważne wydarzenie dla Steama.
Została uruchomiona usługa Steamworks czyli 6 najważniejszych modów do Half Life`a 2 zostało udostępnione przez Steama.
Skorzystają na tym i moderzy i gracze ponieważ dla modera będzie łatwiej grę updateować i będzie mógł robić częściej drobne update`y i hotfixy a gracz wystarczy że ściągnie moda z listy gier które się pojawiły na liście jego nie zainstalowanych gier i nie musi już szukaj installerów i patchy.

Z tych modów polecam Age of Chivalry: http://store.steampowered.com/app/17510/
To mod multiplayerowy w którym gramy drużynowo,wybiera się stronę konfliktu(dobrzy lub źli)a potem klasę.
I tu właśnie AoC różni się od innych modów,tutaj nie ma żołnierzy ani komandosów którzy strzelają do siebie nawzajem.
Są tutaj rycerze a głównym featurem jest walka na broń białą,gra posiada złożony system walki z blokami i kilkoma rodzajami ciosów.
Dekapitujesz przeciwnika za pomocą bastard sworda:bezcenne. :)

http://store.steampowered.com/app/17500/
A ten mod powinien zainteresować fanów Residenta. :)
_________________

 
 
 
Piccolo 
Cockroach
Gamer



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 14
Skąd: Azeroth
Wysłany: 2008-10-09, 10:19   

Hmm dobre, ostatnio myślałem o powrocie do HL2 i teraz mam do tego motywację :D .
_________________
Why so serious?
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-12, 00:51   

W piątek 10 października rozpoczął się Blizzcon 2008!
Blizzard podzielił się z fanami naprawdę dużą ilością informacji o swoich grach.
Na Blizzconie można było zagrać w nadchodzące gry Blizza czyli Wrath of the Lich King,Diablo 3 i Starcraft 2.

W pierwszy dzień Blizzard pokazał nową klasę w D3 czyli Wizarda: http://www.blizzard.com/d...ters/wizard.xml

Oprócz tego jest duża ilość nowych gameplay`ów:

Gameplay Wizarda:
http://www.fileshack.com/...Con+08+Movie+#1
http://www.fileshack.com/...Con+08+Movie+#2

Trailer Wizarda:
http://www.fileshack.com/...+Wizard+Trailer

Pokaz czarów Wizarda:
http://www.fileshack.com/...d+Effects+Movie

Pokaz skill runów:
http://www.fileshack.com/...ill+Runes+Movie

Oprócz tego ukazały się nowe gameplaye Starcrafta 2:
http://www.fileshack.com/...Con+08+Movie+#1
http://www.fileshack.com/...Con+08+Movie+#2


http://starfeeder.gamerio...toss-Campaigns/
http://kotaku.com/5062018...player-campaign

Uwaga,Starcraft 2 będzie podzielony na 3 części które zostaną wydane w odstępie kilka miesięcy każda.
Każda część będzie zawierać jedną kampanię dla jednej rasy.
Długość tej kampani ma liczyć 25-30 misji i będzie trwać ponad 30 godzin plus około 7,8 renderowanych filmów.
Kampania ma także być nieliniowa.
Co do multi to w każdej części będzie taki sam więc jeśli ktoś chce grać tylko po sieci to po prostu kupuje jedną część,więcej nie musi.

Jeśli Blizz wywiąże się z obietnic a na 99 % tak będzie bo to w końcu Blizzard to taki episodic content będzie mi odpowiadał. :)
_________________

 
 
 
Dewotka 
Bann'd

Dołączyła: 20 Wrz 2008
Posty: 27
Skąd: Sanok
Wysłany: 2008-10-12, 07:48   

Hmm. 3 kampanie oddzielnie? Mam nadzieje ze powodem tego jest głownie to żeby taniej wydać także multiplayer - tzn oczekuje że gra będzie 3 razy tańsza niż normalnie. Powiedzmy 49zł u nas. :D Ale to chyba tylko marzenia.
Ostatnio zmieniony przez Dewotka 2008-10-12, 07:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-10-12, 12:37   

R4Zi3L napisał/a:
tzn oczekuje że gra będzie 3 razy tańsza niż normalnie. Powiedzmy 49zł u nas. :D Ale to chyba tylko marzenia.
Marzenia w rzeczy samej. Nie sądzę aby cena na dzień dobry była niższa niż 79zł za kampanię. Co prawda osoby zainteresowane wyłącznie multiplayerem nie muszą kupować pozostałych części aby grać, ale mimo wszystko mam nadzieję, że jedna taka kampania będzie naprawdę długa i rozbudowana, skoro Blizzard zdecydował się na taki krok.

Teraz gdyby jeszcze podali wymagania sprzętowe ;>.
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-10-13, 12:22   

Diablo 3 to jest pierwszy erpeg, w którego oficjalnie zamierzam pograć online, jak tylko w tej nieokreślonej przyszłości będę miał na to czas. Nigdy mnie nie ciągnęło do tego typu rozrywki, a popularne tytuły jak WoW odrzucały niepasującym mi designem i światem, ale Diablo to co innego. Trochę głupio zaczynać jako noob w tym wieku, ale kiedyś trzeba:P
_________________
so tell me the truth
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-13, 12:42   

Karolpiotr napisał/a:
Diablo 3 to jest pierwszy erpeg


Omg,weź nie nazywaj Diablo RPG pls bo to troche uwłaszcza prawdziwym grom RPG. :)
Diablo to hack n slash. :)

Karolpiotr napisał/a:
Trochę głupio zaczynać jako noob w tym wieku, ale kiedyś trzeba:P


Przesadzasz,nieważne kiedy się zaczyna grać.W mojej gildii 40 latek zaczął grać w Wowa więc nie sugeruj się wiekiem. :)
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-10-13, 16:42   

Jakby nie patrzeć hack'n slash to też RPG, i niektóre są bardzo dobre np. wspomniane Diablo i Dungeon Siege.
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-13, 17:24   

Wendigo napisał/a:
Jakby nie patrzeć hack'n slash to też RPG, i niektóre są bardzo dobre np. wspomniane Diablo i Dungeon Siege.


Ty chyba nie wiesz co to RPG...
cRPG to np Baldurs Gate ,Planescape Torment,ponieważ ma...RPG czyli odgrywanie roli,dialogi z postaciami,rozbudowaną fabułę.
Mówisz że Diablo to RPG,Diablo nie ma nawet dialogów tylko monologi NPCów.
Pewnie w żadną sesje RPG ze znajomymi nie grałeś.
_________________

 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-10-13, 17:46   

Nawet sama nazwa wskazuje - "Role Playing Game". Czyli odgrywamy stworzoną przez siebie postac (lub częściowo stworzoną przez nas :lol: ), którą rozwijamy w miarę postępów w grze. cRPG cechuje też swoboda działania (nie musimy tylko i wyłącznie popychac fabuły do przodu, możemy właściwie iśc gdzie nas nogi poniosą olewając fabułę totalnie) i rozległe światy (tereny działań), zarówno jak i rozbudowane drzewka dialogowe i interakcja z NPCami.

Diablo to hack'n'slash, czyli gra akcji z interfejsem "point-and-click" i ELEMENTAMI RPG, czyli rozwój postaci, zbieranie artefaktów, questy i takie tam pierdoły :lol: , co nie czyni z niej zaraz gry RPG ;)
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-10-13, 18:03   

No, zapędziłem się z nazywaniem Diablo erpegiem, bo w porównaniu do molochów typu WoW to... w sumie nie ma co porównywać. Diablo 3 to będzie takie Gauntlet obecnej ery.
Ale prostota systemu to też dla mnie jeden z głównych powodów, dla których nastawiam się na Diablo 3. Drugi to po prostu sama fajność tytułu, a Witch Doctor rządzi i o ile dwie nieznane jeszcze klasy postaci nie rozwalą mnie bardziej, to raczej wiem, kim będę grał (swoją drogą: co obstawiacie? Na pewno coś na kształt łucznika i nie wiem, co jeszcze). Trochę nie podoba mi się, że nie będzie można dowolnie rozdzielać zdobytych punktów do wybranych parametrów, ale pewnie obleci jakoś.
_________________
so tell me the truth
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-10-13, 18:59   

Zaratul napisał/a:
Ty chyba nie wiesz co to RPG...
cRPG to np Baldurs Gate ,Planescape Torment,ponieważ ma...RPG czyli odgrywanie roli,dialogi z postaciami,rozbudowaną fabułę.


W sumie masz racje

Zaratul napisał/a:
Pewnie w żadną sesje RPG ze znajomymi nie grałeś.


Fakt nie grałem

Ale np. Icewind Dale nazywają hack'n slashem, a ma
Cytat:
odgrywanie roli,dialogi z postaciami,rozbudowaną fabułę.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2008-10-13, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-13, 19:16   

Wendigo napisał/a:
Ale np. Icewind Dale nazywają hack'n slashem


Nazywają ją tak z czystej złośliwości ponieważ Icewind Dale mimo iż był świetny nie był tym czego gracze oczekiwali.
A oczekiwali gry na poziomie Baldura i Tormenta.
Mimo iż w Icewind Dale dużo jest walki to jednak RPG a nie hack n slash.

Karolpiotr napisał/a:
swoją drogą: co obstawiacie? Na pewno coś na kształt łucznika i nie wiem, co jeszcze


Już jest Pure meele DPS,jest też pure caster,Witch doctor jest hybrydą.
Obstawiam że Blizzard pokaże jakiegoś Łucznika,a piątą klasą będzie jakiś meele hybryda.

Karolpiotr napisał/a:
Trochę nie podoba mi się, że nie będzie można dowolnie rozdzielać zdobytych punktów do wybranych parametrów, ale pewnie obleci jakoś.


Sczerze to mi to obojętne,te parametry i tak niewiele dawały oprócz tego że mogłeś lepsze itemy zakładać.
Za to umiejętności bardzo rozbudowali,już nie ma tak że maxuje się 4 skille przez całą grę i używałeś dwóch a reszta była bierna..
Teraz dzięki temu że skille nie bierne będą jednopunktowe będziesz mógł ich więcej naraz używać.
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-10-13, 20:51   

Przeszedłem Icewind Dale 3 razy, gra jest bardzo dobra i nie żałuje czasu poświęconego jej
Zaratul napisał/a:
A oczekiwali gry na poziomie Baldura i Tormenta.

Icewind Dale prezentuje równie wysoki poziom, mnie akurat właśnie to że jest bardziej nastawiona na walkę bardziej przypadło do gustu, ale każdy ma swój gust :)
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2008-10-13, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-10-14, 17:34   

Można powiedziec, że Torment to jeden biegun, Icewind Dale drugi, a saga Baldura jest tak pośrodku, mając najbardziej wyważone elementy rozmów i walki.
Nie ukrywam, że Baldur to jedne z moich ulubionych gier ever.
Icewind Dale2 skończyłem dopiero za 5 podejściem chyba, strasznie mnie męczyła ilośc walk, ale system rozwoju postaci był najbardziej na czasie jeśli chodzi o reguły AD&D.

I tak teraz wiedźmin rządzi- kupiłem z tydzień temu, jestem w drugim akcie, gierka na razie jest bardzo dobra, czy jeszcze bardziej się rozkręci zobaczymy.
 
 
 
Suavek 
Insane Cancer


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1245
Wysłany: 2008-10-31, 21:54   

http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/14608 dla posiadaczy PS2. Myślę, że niezła okazja.

Ech, a ja za to dałem parę miesięcy temu 80zł, i to za używaną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group