Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
SH V Media

Jak Ci się podoba Silent Hill 5 na tym etapie produkcji?
Świetna robota, na to czekałem!
2%
 2%  [ 1 ]
Zapowiada się naprawdę dobra gra.
28%
 28%  [ 11 ]
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
2%
 2%  [ 1 ]
Jest lepiej niż się spodziewałem, ale to jeszcze nie to...
30%
 30%  [ 12 ]
Jakieś nieporozumienie, ale liczę na to, że do premiery wszystko będzie poprawione.
7%
 7%  [ 3 ]
Jest źle i nic nie wróży poprawy.
25%
 25%  [ 10 ]
To już ostateczny koniec serii Silent Hill...
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowań: 39
Wszystkich Głosów: 39

Autor Wiadomość
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-10-05, 15:02   

Mr_Zombie napisał/a:
okazuje się, że żołnierze w taki właśnie sposób mają naszytą flagę na kurtkach.


no chyba, że tak :)

Mr_Zombie napisał/a:
cieszcie się, że tej gry nie robili ludzie odpowiedzialni za konwersję Bioshocka na PS3, bo dostalibyśmy coś jeszcze gorszego


O Jezus!!! Jakbym kupił gre na PS3, wydał na mią mase pieniędzy i dostałbym w zamian takie coś to bym sie chyba pochlastał na miejscu. Era pegazusa powraca :)
Ostatnio zmieniony przez wawmaster 2008-10-05, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 17:49   


Do każdego przedpremierowego zamówienia SH:H w sklepie Circuit City dołączano taki oto brelok.
Link do większego zdjęcia owego gadżetu:
http://img379.imageshack....idkeychavc2.jpg
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-10-05, 23:50   

Nie podoba mi się i zrobię sobie lepszy ;)
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-10-06, 20:17   

To zrób i mi bo mi sie BARDZO nie podoba...naprawde kiepskawe to...te muły na łapie...już słysze to szuranie nozem o podłogę z niemieckim akcentem a la arnie
_________________
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-10-06, 22:20   

Fuckt, wygląda jak chińska podróba ;/
Co to się porobiło, że muszą wspierać markę takim tandeciarstwem.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
FHOMGHT 
Mumbler
FHOMGHT



Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 142
Skąd: Złoty Wymiar
Wysłany: 2008-10-07, 01:28   

PH w pozie Supermana? Szkoda, że nie zrobili Supermana w pozie PH! :grin:
Mogli też dołączyć saszetkę z szamponem, albo paczkę chipsów.
PiK napisał/a:
Co to się porobiło, że muszą wspierać markę takim tandeciarstwem.

Coś, co jest wyjątkowe i najlepsze w swoim rodzaju, nie wymaga żadnego wsparcia, niestety... :?

Z innej beczki:
Ja, jako wielbiciel wszelkiej makabrycznej flory i fauny nie mogę się wręcz doczekać, aż ujrzę w akcji wszystkich bossów ( lesbian train rulz! w skrócie: LTR! ), a przede wszystkim bossa finałowego.
_________________
FHOMGHT - NARODZINY, ISTNIENIE I śMIERć.
 
 
 
Navar 
Cockroach
alfomega



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 34
Wysłany: 2008-10-07, 08:33   

Głosowałem na przed ostatnie bo jak dla mnie to już nie jest SH. Brak statycznych kamer, dzięki którym czuliśmy się jakby ktoś obserwował nas z ukrycia. Potwory zrobione bez finezji i polotu na poziomie mentalnym 9latka, który boi się tego typu stworzeń (duże kły i pazurki) czających się nań w szafie. Fabuła... szkoda słów. To nawet fani, tacy jak my, mają mnóstwo lepszych, odjechanych pomysłów na fabułę w swoich głowach a ludzie ze studia double helix, kompletnie pozbawieni inwencji twórczej i inteligencji, których szczytem możliwości było by zrobienie jakiegoś klona gta z oklepaną fabułą, dostają prawa autorskie do tworzenia TAKIEJ gry... Kosa się w kieszeni otwiera. SH wymaga od autorów doskonałej znajomości ludzkiej psychiki, a sam twórca powinien być odrobinę zeschizowany który nie jedno przezył, a nie wychowanym na gwiezdnych wojanch i serialu taxi bubkiem!

PS. Podpisuje się pod słowami Devlocka w jego zapowiedzi, wszystkimi swoimi członkami.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-10-07, 09:17   

Cytat:
PS. Podpisuje się pod słowami Devlocka w jego zapowiedzi, wszystkimi swoimi członkami.

Ohoho ,Fajnie ,że potwierdzasz ,że RE5 jest lepsze niż SH5 oraz SH5 to drugi RE4 ,bo Dev co chwila gada ,że ,że postacie robią to samo co te ,więc bla bla...
Jestem ciekawy czy rzeczywiście dobrze to przeczytałeś.Bo jak dla mnie Dev miejscami narzekał na siłę.

Jak dla mnie przydało by się napisać inną zapowiedz jak nie recenzje z innej perspektywy bo świat nie ogranicza się do jedno punktu widzenia.

Fan który zżyty jest z serią bardziej niż z własną matką powie:
-Boogie man WTF....Boogie man ending even much bigger WTF
Powielanie błędu z Orgins,czyli ukazanie PH jako idiotę.
-Walka z członkami te Order ,jeden będzie miał piłę tarczową ,widać to na traileru.
-Potwór niszczy samochód w który jedzie Ellen.Takiej akcji nie powinno być.
- Scena śmierć z wiertarką.Wykonaniu przez członka Order.
-Fabuła nawiązuje za bardzo do filmu .Motyw z poświęcaniem dzieci.
-Josha i am the key.W praktyce jest to bez sensu po przeczytaniu całej fabuły stwierdzam ,że Josh nie jest jej centrum.
-Mało detaliczne włosy postaci.
-Drzewka dialogowe ,bo psuje klimat. :lol: ( w tym miejscu już nawet wy przesadzacie)

Nowy dzieciak powie.
-Fajne stwory.
-O co tu chodzi.Zostanie wciągnięta nowa chmara fanów SH.
-Piramid Head yeah cool
-Fabuła=Film=OK
-Mroczna historia bohatera
-Ciężkie decyzje fabularne.
-4 zakończenia w zależności od nich.
-Gra straszna (większość dzieciaków zachwyca się grą FEAR więc zapewne SH dam im w kość nawet jako 5)

Elastyczny fan
-Gra jest nadal straszna.
-Dużo postaci.
-Elastyczność prowadzenia rozmów.
-Widowiskowe animacje.
-PH i wątek fabularny filmowy ujdzie.
-Fabuła jako coś nowego i w stosunku do SH3 (GOD bla bla) jest dobra.
-Więcej akcji i dynamiki nikomu nie zaszkodziło.

Napisał bym więcej ,ale wady to każdy głupi umie wymieniać ,a zalety trudno stwierdzić jak się jeszcze nie grało.
Cytat:
SH wymaga od autorów doskonałej znajomości ludzkiej psychiki, a sam twórca powinien być odrobinę zeschizowany który nie jedno przezył, a nie wychowanym na gwiezdnych wojanch i serialu taxi bubkiem!
jeśli mówisz o potworach to tak jeśli o fabule to NIE.

Cytat:
To nawet fani, tacy jak my, mają mnóstwo lepszych, odjechanych pomysłów na fabułę w swoich głowach
Nie podoba mi się tylko ,że mówisz MY co za te-m idzie tak jakby wszyscy myśleli tak samo jak ty.TA jasne.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-10-07, 13:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-10-07, 10:02   

Cez napisał/a:
Nie podoba mi się tylko ,że mówisz MY co za te-m idzie tak jakby wszyscy myśleli tak samo jak ty.TA jasne.


Na identycznej zasadzie Ty mówisz "elastyczny fan powie", "nowy dzieciak powie...".

Śmieszy mnie narzekanie na tandeciarstwo brelokowego PH, w sytuacji kiedy identyczna sytuacja ma miejsce w wypadku całej gry. Odstawiam w tym wypadku na bok kwestie fabularne, których nie znam. Odnosząc się do wypowiedzi - potwory TEŻ powinny mieć spory aspekt psychologiczny, powinny straszyć nie poprzez wyskakiwanie zza zakrętów, mebli i drzwi (na gameplayach takie akcję widzę non stop), ale samą swoją obecnością, gracz powinien być przerażony samą świadomością, że coś czai się w cieniu.
Taką nieciekawą tendencję, o czym zresztą pisałem, odnotowałem już w SHO - upychanie potworów do każdej wolnej przestrzeni, gdzie się człowiek nie ruszył to coś wyskakiwało na plecy, a tak być nie powinno.
Nie chcę się znowu tu rozwodzić nad oklepanymi kwestiami, poczekam do premiery.

Chodzi tylko o to, że nie możesz zarzucać, że ktoś czepia się czegoś na siłę, albo, że nie ma racji tylko dlatego, że Ty tak uważasz. SH jest dla każdego czymś innym. Jeśli Dev twierdzi, że przemodelowanie SH na wzór RE to idiotyczny pomysł, to ma do tego święte prawo. Navar ma również prawo narzekać na brak jakiegokolwiek polotu w projektach potworów.

Z kolei jeśli dla kogoś SH to tylko mgła, rdza i nic ponadto, to już jego sprawa.

Btw.
W sumie tłumacząc dlaczego potwory powinny być takie, a nie inne też popadam w pułapkę przemądrzalstwa, ale god dammit, to źle, że oczekuję gry tak samo dobrej jak poprzednie odsłony?
Ostatnio zmieniony przez Mee 2008-10-07, 10:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-10-07, 10:17   

Cytat:
Na identycznej zasadzie Ty mówisz "elastyczny fan powie", "nowy dzieciak powie...".

To co mam napisać... xD Przecież to co napisałem nie odnosi się do nas ,więc o co ten cały bajzer.To tak ty napisałeś BE no ja ci też napisze BE ,jednak ja się nie odnoszę do nikogo konkretnego ,przeciwieństwie do Navara.Po za tym dobra I am idiot i koniec głupiego gadania xD
Mee napisał/a:
Jeśli Dev twierdzi, że przemodelowanie SH na wzór RE to idiotyczny

Chodzi dokładnie o ten fragment.
Cytat:
Gra będzie trochę bardziej realistyczna od poprzedników - rany na ciałach potworów będą widoczne, a zraniony bohater nie będzie mógł biec, niczym bohaterowie serii gier Resident Evil.

....Co do reszty to OK ,ale sam Dev nie robi tego do słownie ,ale SH nawet 5 nie powinna być porównywany z RE.To moje zdanie.Mam do niego prawo.
Cytat:
Chodzi tylko o to, że nie możesz zarzucać, że ktoś czepia się czegoś na siłę,

Hola hola , jak w zapowiedz można napisać tylko jedno pozytywne sformowanie"mogło być gorzej" ,jak SH5 to kompletne DNO ,nic tam nie ma pozytywnego NIC NIC ,wszystko idzie w ciemno otchłań.

Cytat:
Navar ma również prawo narzekać na brak jakiegokolwiek polotu w projektach potworów.

A gdzie ja napisałem ,że potwory są dobrze zrobione.Sam trochę naskakujesz w tym momencie na mnie ,więc masz od mnie BE.

Po za tym luz ,jak coś do mnie walcie śmiało i nie duście w sobie ,napewno znowu głupoty gadam. XD
Jak z tym internetem w polskiej skali co KP mnie przydusił.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-10-07, 13:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-10-07, 10:24   

Już wyjaśniłem w edycji, że cała ta dyskusja ma tyle sensu ile obecność PH w Homecoming :P
Palcami można się wytykać w nieskończoność, a na to nie mam ochoty. Wolę już podyskutować PO premierze gry, wtedy przynajmniej będzie można skonfrontować swoje obawy ze stanem faktycznym:)
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-10-07, 10:28   

Mee napisał/a:
O premierze gry, wtedy przynajmniej będzie można skonfrontować swoje obawy ze stanem faktycznym:)

Tak po zobaczeniu pewnego zakończenia już widze jak FHOMGHT, ,Navar, MZet wyskoczą jak z procy ,powiem ,że to coś jeszcze gorszego niż ten brelok.
Nie trzeba czytać opisu tego zakończenia sama nazwa zabija.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Navar 
Cockroach
alfomega



Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 34
Wysłany: 2008-10-07, 10:38   

Mee ma racje, szkoda energii na bezsensowne spory. Co innego po premierze :devil: Ale jak kolega nie kupi to w to nie zagram nawet, bo i przez torrenta nie zassam gdyż najzwyczajniej w świecie szkoda transferu będzie.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-10-07, 11:15   

Navar napisał/a:
o i przez torrenta nie zassam gdyż najzwyczajniej w świecie szkoda transferu będzie.

Już czytam coś takiego 5 razy i każdy z was mówi ,że gra to takie dno ,że nie warto jej kupić czy pobrać ,a potem piszecie ,że w świetle serii muście to zrobić.(cholerny związek zgody w j.polskim muszę się pilnować)
Rozumiem was ,ale nie warto pisać ,że gra nie jest warta kupna ,a potem i tak ją kupicie czy inaczej się wyposażycie.
Cytat:
Co innego po premierze

Tak swoją drogą.

Wysłany: 2007-11-20, 12:11
"Pod koniec okaże się ,że nie szukał dziecka tylko sam siebie.
Jak mam racje dajcie mi piwo za rok."
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-10-07, 11:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-10-07, 12:59   

Mee napisał/a:
Śmieszy mnie narzekanie na tandeciarstwo brelokowego PH, w sytuacji kiedy identyczna sytuacja ma miejsce w wypadku całej gry.

Jakieś konkrety?

Cez absolutnie podpisuję się pod Twoim postem z Dzisiaj 10:17 :]

Cez napisał/a:

Tak po zobaczeniu pewnego zakończenia już widze jak FHOMGHT, ,Navar, MZet wyskoczą jak z procy ,powiem ,że to coś jeszcze gorszego niż ten brelok.
Nie trzeba czytać opisu tego zakończenia sama nazwa zabija.


Aż się boje zapytać..
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-10-07, 13:12   

Właściwie to wklejanie takich rzeczy jak niżej ma coraz mniejszy sens, skoro każdy, kto nie może wytrzymać, albo wie, że i tak nie zagra z różnych przyczyn, może sobie obejrzeć całą grę na jutubie, ale może kogoś to zainteresuje. Przy czym nie należy tego oczywiście traktować jako prawdę objawioną, choć osoba, z którą gadałem, skończyła już Homecoming. Z loga wybrałem fragmenty dotyczące tego, co ciężko wyczytać ze screenów i trailerów - fabuły i klimatu. Jest trochę spoilerów, ale nic konkretnego. Nicka rozmówcy wyciąłem, bo to nieistotna informacja i przy wklejaniu prywatnych logów mam taki zwyczaj. Oczywiście to nie jest moja opinia, więc jeśli ktoś się z nią nie zgadza, to mnie to nie obchodzi, natomiast mnie wydała się interesująca.

Kod:
[01:03] <> yes the game pretty much sucks
[01:03] <rohypnolover> and why is that?
[01:04] <> because it's not silent hill at all
[01:05] <> its a mix of several horror-action games but not silent hill
[01:05] <> although theres radio and a flashlight
[01:05] <rohypnolover> that's enough for some people I guess :]
[01:06] <> and some things are taken straight out from the movie
[01:06] <> but that's it
[01:07] <> there rest is like
[01:07] <> the first half of the game is like re4 + nightmare creatures 2
[01:08] <> theres a lot of action in the game, only not as fast-paced as in re4
[01:09] <> and you fight less number of weird enemies using melee weapons and combos and fatalities like in nc2
[01:09] <> and the second half is like re4 + manhunt
[01:10] <> cuz when you get to silent hill, some weird guys in biohazard suits appear and they want to capture you several times
[01:10] <rohypnolover> what?
[01:10] <> and you can slit their throats or bash their heads in
[01:10] <> yeah
[01:10] <> look up gameplay vids from the silent hill part of the game
[01:11] <rohypnolover> I don't want spoilers
[01:11] <> lol you can't spoil the game any worse than actually buying it and playing
[01:11] <rohypnolover> haha
[01:11] <> anyway
[01:11] <> the reason why it's not silent hill is that
[01:12] <> during the first half there's no atmosphere like in previous games
[01:12] <> no ambiguity, no mindfuck
[01:12] <> the only time you might actually feel something other than plain boredom is when a monster appears all of sudden
[01:12] <> it's the only scare tatic in the first half of the game
[01:13] <> theres this zobmie flick atmosphere
[01:13] <> monsters are attacking the city and everyone who's still alive is scared shitless
[01:13] <> and in the second half they want to scare you through exposure to violence, like being tortured with an electric drill or witnessing a man being cut in half right before your eyes
[01:14] <> there are no situations like in previous games
[01:14] <> theres no mystery
[01:14] <> when you feel like something interesting is finally going to happen
[01:14] <> it's always interrupted by something dumb happening
[01:14] <> usually one of the following two:
[01:15] <> some weird monster appears
[01:15] <> or someone dies a gruesome death
[01:15] <> or sometimes both
[01:15] <> all cheap shock, no atmosphere
[01:15] <> i'm dead serious, it's not like i'm p;ointing out only the bad things 

....
[01:33] <rohypnolover> and how about the plot?
[01:33] <rohypnolover> does it reference previous games a lot?
[01:33] <> not really
[01:33] <> it feels like it's a separate universe from the game, somehow connected to the movie plot
[01:34] <> there are small references but nothing really essential to the plot itself
[01:34] <rohypnolover> I heard the order plays significant role in this game
[01:34] <> yeah, you can say that
[01:34] <> but it doesn'r feel like the order from the rest of the series
[01:35] <> its different
[01:35] <> and there's not much relevant stuff about it in the game
[01:35] <rohypnolover> I see
[01:35] <> the shepherd's glen sect is pretty much covered in this game though
[01:35] <> anyway
[01:36] <> it's pretty much a standalone story
[01:36] <> even more than sh2
[01:36] <rohypnolover> is the plot any good then?
[01:36] <> well the main storyline is kinda cool and there are some interesting twists
[01:36] <> but as a whole it just doesn't add up

....
[01:24] <> the red pyramid thing appears like two times total
[01:24] <> and doesn't seem to be an improtant part of the plot
[01:24] <> and actually its red no more lol

....
[00:46] <rohypnolover> I kept hearing that the game was going to be pretty non-linear
[00:46] <> no, it's very linear
[00:46] <> you usually go from point a to point b and that's about it
[00:46] <> sh1 was more non-linear than this
[00:47] <> i know there's some sidequest in hc
[00:47] <> you need to collect several gems and place them in a statue in silent hill
[00:47] <> so you can obtain the rifle
[00:47] <> or something like that
[00:47] <rohypnolover> is there much exploration of the town itself?
[00:47] <> which town you mean?
[00:48] <rohypnolover> silent hill
[00:48] <> oh
[00:48] <> theres not much
[00:48] <> i feel like there's actually less exploration of the town than in sh3
[00:48] <> but there's more running around shpeherds glen i guess
_________________
so tell me the truth
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-10-07, 13:24   

Z całego tekstu tylko na to bym dał sprzeciw.
Cytat:
[01:24] <> the red pyramid thing appears like two times total
[01:24] <> and doesn't seem to be an improtant part of the plot

Nawet nie grając wiem ,że coś tu nie pasi ,albo znowu zrobili to co w Orgins tylko jeszcze gorzej.
Co do tego ,że cała seria teraz będzie nie spójna jak być jeszcze nie mogła , nie jest wielkim odkryciem ,bo gra właściwe to film tylko trochę lepszy...Niestety.
Cytat:
Oczywiście to nie jest moja opinia, więc jeśli ktoś się z nią nie zgadza, to mnie to nie obchodz

Takiś sprytny xD
Cytat:
Aż się boje zapytać..

Nie warto czytać spoilerów ,ale małe co nieco jest w moim post-cie z Dzisiaj 10:17 na czarno.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-10-07, 13:41   

Nie nastraja to optymistycznie, żeby nie użyć tutaj niecenzuralnych słów :/

Karolpiotr napisał/a:
cuz when you get to silent hill, some weird guys in biohazard suits appear and they want to capture you several times


To jest jakiś ponury dowcip, prawda? Powiedzcie, że tak....czemu nikt nic nie mówi?
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-10-07, 13:45   

Bersek napisał/a:
To jest jakiś ponury dowcip, prawda? Powiedzcie, że tak....czemu nikt nic nie mówi?
Niestety nie .
Wiedzieć ,że ubiór sekty ORDER z filmu bazuje na kolesiach z kanałów z SH1.
A za to SH5 bazuje na filmie.
Bersek napisał/a:
nie użyć tutaj niecenzuralnych słów

Wyluzuj.
To jeszcze nie koniec.
JEST TEGO WIĘCEJ. :shock:
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-10-07, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-10-07, 13:46   

Karolpiotr napisał/a:
it feels like it's a separate universe from the game, somehow connected to the movie plot

Karolpiotr napisał/a:
cuz when you get to silent hill, some weird guys in biohazard suits appear and they want to capture you several times


Czyli wygląda na to, że gra faktycznie opiera się o uniwersum filmowe. Nie zdziwię się, jeśli ten the Order z SH:H, okaże się sektą z filmu.
Wszystko od dawna to zapowiadało, ale DH mogli nie owijać w bawełnę i of początku oficjalnie powiedzieć, że gra to sequel/prequel filmidła Gansa
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-10-07, 13:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-10-07, 14:39   

Cez napisał/a:
Dev miejscami narzekał na siłę.

Poza pokazem niedoinformowania (strach w RE5 np. - przyznaję), opinia o obejrzanych materiałach z gry jest zupełnie szczera, ale nazywaj to jak chcesz.
Cytat:
Chodzi dokładnie o ten fragment.
Cytat:
Gra będzie trochę bardziej realistyczna od poprzedników - rany na ciałach potworów będą widoczne, a zraniony bohater nie będzie mógł biec, niczym bohaterowie serii gier Resident Evil.

Cytat:
Ohoho ,Fajnie ,że potwierdzasz ,że RE5 jest lepsze niż SH5 oraz SH5 to drugi RE4 ,bo Dev co chwila gada ,że ,że postacie robią to samo co te ,więc bla bla...

Nie rozumiem. Porównywanie gameplay'u Resident Evil i Silent Hill, to zbrodnia? Przecież pisząc o postaci, która będąc ranną ledwo idzie, to pierwsza gra, która mi się z tym kojarzy to Resident Evil, ale to nie znaczy, że w tym momencie objeżdżam Homecoming, bo staje się podobny do RE.

Poza tym do jakiej innej serii gier można porównać SH, jak nie do RE? Obie serie są na tyle inne, że można spokojnie określać co bardziej pasuje do jednej, a co do drugiej. Dlatego w zapowiedzi można też znaleźć coś takiego:
Cytat:
Czy takie mutacje nie powinny raczej występować tylko w takich produkcjach jak Resident Evil?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-10-07, 14:39   

Może jako GRA, to nowy SH będzie do łyknięcia. Ot, takiego beznamiętnego "zaliczenia" i celnego rzucenia gry na półkę, żeby się kurzyła po wsze czasy. Jednak patrząc okiem fana, przechodzenie tej gry będzie największą torturą, przy której te oferowane przez Cenobitów z Hellraisera były sielanką :lol: To tyle ode mnie, nie chcę już słyszeć o tej grze dopóki nie kupię PS3 i sam nie będę miał okazji jej zaliczyć. A teraz idę heblować trumienkę dla Silent Hill :lol:

Możecie sobie gadać, że dramatyzuję i przesadzam, ale dla mnie Silent Hill to pierwsza gra, która tak na prawdę pokazała, że gra video może być formą sztuki. I taki właśnie jest Silent Hill - dziełem sztuki. Dla mnie szarganie imienia serii takim tworem jak SH:H, to cios równie mocny, jak dla kustosza muzeum, któremu ktoś ukradł/zniszczył obraz Mony Lisy :lol:
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-10-07, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-07, 16:46   

Nie wiedziałem że to kiedyś powiem ale...zgadzam się w 100 % z Cezem. :)
Dobrze opisał te trzy rodzaje fanów Silenta.
Ja się zaliczam do tych "elastycznych" fanów. :)
Jestem otwarty na nowe rozwiązania i nie przeszkadza mi to że SH5 nawiązuje do filmu.

A co do tej rozmowy zacytowanej przez KP to przeczytałem tylko jej początek żeby sobie nie spoilerować ale widziałem że facet naprawdę mocno narzeka na SH5.
Jest ortodoksyjnym fanem,gdybym ja nim był też bym pewnie narzekał ale nim nie jestem. :)

Cytat:
Nie nastraja to optymistycznie, żeby nie użyć tutaj niecenzuralnych słów :/


Cytat:
To jest jakiś ponury dowcip, prawda? Powiedzcie, że tak....czemu nikt nic nie mówi?


Bersek,wyluzuj.Już wcześniej było wiadomo że SH5 w dużym stopniu nawiązuje do filmu więc nie ma co się denerwować. :)
_________________

 
 
 
Zombi 
Cockroach
Muzgi...



Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-10-07, 17:12   

Edit: Ok Puty, napisze co gdzie trzeba, tu tylko to że zakończenia nawet ciekawe sa, ale niektóre beznadziejne.
_________________
Welcome in Silent Hill
Ostatnio zmieniony przez Zombi 2008-10-07, 17:29, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-07, 17:19   

Ja proponuję Ci "znaleść" właściwy temat i znakować spoilery. Wiem, że to psucie sobie przyjemności, więc zarzucam Ci link.
http://www.psxzone.opalne...topic.php?t=700
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-10-07, 17:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group