Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2011-04-27, 18:05
Ekranizowanie gier

Co sądzisz o ekranizowaniu gier?
Powinno powstawać jak najwięcej ekranizacji.
33%
 33%  [ 9 ]
Jest mi to obojętne.
25%
 25%  [ 7 ]
Powinni tego zabronić...
40%
 40%  [ 11 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-11, 14:46   

Co to za leszczyk wogóle? Nie poznaje go. I on ma niby grac steve'a. Hmm...
 
 
Kilroy 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: dolina trolli
Wysłany: 2008-02-11, 16:17   

Cytat:
Kane & Lynch
http://www.stopklatka.pl/...ie.asp?wi=37991


Gdzieś czytałem, że w główne role będą grać Bruce Willis i Billy Bob Thornton. Może to tylko plotki, ale byłoby fajnie :->
 
 
 
Don_Vito 
Cockroach


Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 8
Wysłany: 2008-02-16, 09:07   

O ekranizacji Splintera wiedziano już od dawna (teaser był w extrasach Chaos Theory)
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-16, 16:25   

Kilroy napisał/a:
Gdzieś czytałem, że w główne role będą grać Bruce Willis i Billy Bob Thornton.


Shit. Główną rolę powinien grać ten sam co podkładał głos w grze czyli Michael Ironside. Fak że może już trochę za stary ale jego teksty z gier na długo zapadły mi w pamięć :grin2: . Nie wyobrażam sobie żeby wypowiadał je np. Bruce Willis :grin:
 
 
Kilroy 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: dolina trolli
Wysłany: 2008-02-16, 19:14   

Jakoś Willis bardziej mi pasuje do roli najemnika, czy faceta od brudnej roboty. Wystarczy dodać mu parę włosów, i zrobić bliznę, a będzie wyglądać całkiem jak ten z gry :grin2: Może postać grana będzie przez Willisa, a głos Ironside'a :grin:
Za to Billy Bob itd. zawsze mi przypominał maniaka i psychola :razz:
 
 
 
raiden 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: rokovoj bereg
Wysłany: 2008-02-16, 23:45   

A ja chciłbym w końcu zobaczyć Mgs'a w wersji kinowej,a kto węża by zagrał....Russel Crowe,Collin Farrel, tylko szkoda byłoby głosu Haytera..
_________________
Of course i'm sure that's how i got here -by Raiden
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-02-17, 10:38   

Kilroy napisał/a:
Gdzieś czytałem, że w główne role będą grać Bruce Willis i Billy Bob Thornton.


Mike-L napisał/a:
Shit. Główną rolę powinien grać ten sam co podkładał głos w grze czyli Michael Ironside.


Toście się dogadali ;] Killroy mówił o ekranizacji Kane & Lynch, a Mike-L o Splinter Cellu. No chyba, że Ironside podkładał też głos w K&L, ale wątpię.
Osobiście jakoś wcale nie pragnę przeniesienia Splintera na kinowy ekran. Grałem tylko w pierwsze dwie, ale co tu dużo mówić, fabuła nie jest mocną stroną tej gry. Poza tym ile to już mieliśmy filmów o superszpiegach :roll:

Co do, Kane & Lynch, to nawet nie grałem, ale otoczka jest ciekawa, Para nauczyciel-schizofrenik i płatny zabójca. Mógłby być ciekawy film.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-02-17, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-02-17, 10:45   

Trailer Far Cry'a (patrzcie i płaczcie).

A co do Splinter Cell'a to sam wolę fabułę w takim MGS, a obie gry są skradankami. Fabuła w Splinter Cell była dla mnie dość niezrozumiała i niezbyt ciekawa, ale może to ze względu na to, że mój poziom z angielskiego nie prezentuje poziomu odpowiedniego do wyłapania wszystkich informacji z tych szybkich cutscenek. A co do samej ekranizacji to tak jak napisał PiK:
PiK napisał/a:
ile to już mieliśmy filmów o superszpiegach :roll:

Splinter Cell, ma świetny gameplay i to w nim jest dla mnie najważniejsze, a przeniesienie go na ekrany kin to kolejny idiotyczny pomysł celujący w wyciśnięcie kasy z naszych portfeli...
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-17, 10:48   

Cytat:
Co do, Kane & Lynch, to nawet nie grałem, ale otoczka jest ciekawa, Para nauczyciel-schizofrenik i płatny zabójca. Mógłby być ciekawy film.
Widziałem podobny film... Fear and Loathing in Las Vegas :D Polecam :P
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-02-17, 11:20   

Devlock napisał/a:
Trailer Far Cry'a (patrzcie i płaczcie).

Skąd on bierze kasę na te filmy?? :?
Chociaż Far Cry też IMO nie nadaje się na film, nawet gdyby odwzorować fabułę gry. Przecież to nic odkrywczego tak naprawdę.
Mało jest gier, które po przeniesieniu na złoty ekran okazały się interesującą rozrywką.
Wiem, że temat był już poruszany, ale nie przypominam sobie porządnej ekranizacj.i (pierwszy Mortal Kombat podobał mi się jak byłem dzieciakem, ale teraz..hmmm został tylko sentyment)
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Kilroy 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: dolina trolli
Wysłany: 2008-02-17, 11:45   

Cytat:
Skąd on bierze kasę na te filmy?? :?


Niemiecki rząd płaci za rodzime produkcje, więc Boll może partaczyć ile chce, pieniądze będzie mieć. Mam nadzieję, że istnieje jakieś prawo, które pozwala skazywać takich jak on na banicję i przymusowe oglądanie jego własnych "dzieł".
Co do Far Cry, chyba każdy portal mówił, że ta gra ma scenariusz jak film klasy D, więc po kiego się brać za takie coś? Zamiast na tropikalnej wyspie facet nakręcił film w Kanadzie, :x to już w ogóle szczyt debilizmu, no ale cóż... ten typ tak ma.
Ostatnio zmieniony przez Kilroy 2008-02-17, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-17, 11:54   

...
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-02-17, 13:37   

PiK napisał/a:
Chociaż Far Cry też IMO nie nadaje się na film, nawet gdyby odwzorować fabułę gry. Przecież to nic odkrywczego tak naprawdę.


A po co komu fabuła w grze do zekranizowania tej gry? Jedyną ekranizacją, która jako tako odwzorowała fabułę gry był Mortal Kombat. Cała reszta ekranizacji to tylko luźne (czasami bardzo luźne) adaptacje, nierzadko biorące z gry tylko nazwy własne. Czy w Doom mieliśmy kiedykolwiek jakieś badania genetyczne? Czy w Silent Hill mieliśmy chrześcijańską sektę palącą czarownice? Czy w Resident Evil mieliśmy Alice biegającą po ścianach i mającą właściwości telekinetyczne/telepatyczne? Czy w Hitman mieliśmy sierociniec wychowujący swych wychowanków na morderców?
Mógłbym tak ciągnąć w nieskończoność. House of the Death, Dead or Alive i wiele innych ekranizacji udowadniają, że w grze wcale nie jest potrzebna fabuła, by zrobić na jej podstawie film; a jeżeli jest, to i tak zostanie zmieniona nie do poznania.

A robienie ekranizacji Far Cry, gry, w której wizytówką była piękna tropikalna wyspa, bez tropikalnej wyspy, to już świadczy o poziomie tego filmu.
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-17, 14:08   

PiK napisał/a:
Toście się dogadali ;] Killroy mówił o ekranizacji Kane & Lynch, a Mike-L o Splinter Cellu. No chyba, że Ironside podkładał też głos w K&L, ale wątpię.


OOPS! My bad ^^" . Ale w istocie jest tak jak napisałem, a ten pomysł żeby dać Willisa i podłożyć głos Ironside'a jest całkiem w dechę! :grin2: .

Devlock napisał/a:
A co do Splinter Cell'a to sam wolę fabułę w takim MGS, a obie gry są skradankami.


Widać że nie lubisz political thrillerów :grin2: . Ale co prawda to prawda - fabuły w Splinterach są średniawe.

Mr_Zombie napisał/a:
A po co komu fabuła w grze do zekranizowania tej gry? Jedyną ekranizacją, która jako tako odwzorowała fabułę gry był Mortal Kombat.


No tu masz rację. Ja już wcześniej pisałem że takie filmy nie mają sensu istnienia. Gra to gra, film to film i basta! Jedyną grą nadającą się na ekranizację to MGS ale to i tak wolałbym żeby go zrobili tak jak Advent Children. Wtedy byłoby grubo.

Mr_Zombie napisał/a:
wiele innych ekranizacji udowadniają, że w grze wcale nie jest potrzebna fabuła


No a Uwe Boll ma wybitny talent do przekręcania tego co było w grze (vide "House Of The Dead" w którym nie było tego "House" :grin2: )
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-17, 14:30   

Co do Far Cry'a- gra słynąca głównie z dżungli właśnie, bez tej dżungli w filmie, to zabieg który mógł popełnic tylko Bowl.
Swoja drogą- nie grałem w gierkę, ale zgaduję że wiem jak zostanie poprowadzona fabuła, podejrzewam że znam także i zakończenie, więc czuję się jakbym oglądnął właściwy film.
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-18, 15:43   

Ogólnie fabuła Far Cry'a przypomina mi trochę "Wyspę Doktora Moreau" Johna Frankenheimera. Jako że film był kiepski (choć mroczny) a Far Cry wcale go pod względem fabularnym nie przegonił to przewiduję że film Far Cry będzie kapą do potęgi entej. No chyba że partacz Uwe Boll nagnie znowu prawa fizyki i zmieni historię przedstawioną w grze nie do poznania. W sumie jakby nie było - będzie porażka :grin: . Jedyny film Bolla na który można powiedzieć że czekam to "Postal" bo - jak sam Boll stwierdził - film będzie celowo kiczowaty. Czyli trzoda, jatka, bezsensowna rozróba. Nawet Uwe nie jest w stanie tego spartolić :grin: .
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 00:08   

Zdjęcie z planu filmowego Max Payne:
http://darkzero.co.uk/img...spayne_news.jpg
A tu news: film stara się o klasyfikację 13+, czy mamy więc powód, by liczyć na coś ambitnego?
http://darkzero.co.uk/v4/...rg-as-max-payne
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-03-09, 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-03-09, 01:56   

Nie. Pewnie wyjdzie to samo, co z Hitmana - jakiś średniawy film sensacyjny, którym nikt by sobie nawet głowy nie zaprzątał, gdyby nie tytuł.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-03-09, 11:33   

Puty napisał/a:
Zdjęcie z planu filmowego Max Payne:
http://darkzero.co.uk/img...spayne_news.jpg

Że niby ten koleś na zdjęciu to Max? :roll:
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 13:37   

Tak, to ten aktor. Nie wiedziałeś?
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-03-10, 12:27   

Nie będę oceniał filmu po jednym kadrze, ale ta fotka jest beznadziejna ;/
Gra ma potencjał, żeby zrobić z tego dobre kino neo-noir, jednak obawiam się, że nie z tą ekipą.

EDIT:
Filmweb napisał/a:

Mila Kunis ("Różowe lata 70-te") zagra główną żeńską role w filmie "Max Payne" szykowanym przez 20th Century Fox. Gwiazdą produkcji jest Mark Wahlberg.

Wahlberg gra policjanta, który nie potrafi pogodzić się ze stratą swojej rodziny. Tymczasem nowe śledztwo naprowadza go na spisek grożący jemu i innym śmiercią. Kunis wcieli się w postać kobiety, która poszukuje zemsty na zabójcach swojej siostry. Oboje będą musieli połączyć siły, jeśli chcą mieć choć cień nadziei na przetrwanie.


Czyli wiemy już, kto wcieli się w rolę Mony.


Tylko 'połączenie sił' jakoś mi nie pasuje jeśli to ma być ekranizacja jedynki. No, ale przyzwyczaiłem się.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-03-10, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-10, 17:53   

Więc zabieg jak z filmem SH - wymieszajmy co najlepsze(a Mona w MP niewątpliwie łapała się do tej kategorii ^_^ ) a masy to łykną. Oby nie z takim samym efektem jak Ciche Wzgórze. Sama aktorka bardzo ładna( a jej dorobek filmowy?), ale panna Sax nie była czasami starsza?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-03-10, 17:59   

Puty napisał/a:
ale panna Sax nie była czasami starsza?


I DOJRZALSZA?! Raany. Z różowych lat 70-tych wprost do mrocznej opowieści neo-noir? Give me a fuckin' break! Jezu kolejną moją ukochaną gierkę skrzywdzą. Najlepiej jakby scenariusz do filmu napisał Sam Lake - scenarzysta obu gier i model Maxa w komiksach w pierwszej części gry.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-03-10, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-03-14, 12:36   

filmweb napisał/a:
Podczas premiery filmu "21" producent Michael De Luca powiedział, że skoro skończył się strajk scenarzystów, może w końcu przystąpić do angażowania scenarzysty do "Metal Gear Solid". Dodał również, iż w najbliższych tygodniach zamierza spotkać się w tej sprawie z Kurtem Wimmerem, autorem "Equilibrium". Na razie nie jest pewne, czy Wimmer będzie jedynie scenarzystą, czy też może również reżyserem projektu.


Dobrze, że nie Uwe ;] A Equlibrium zacnym filmem było IMO, więc może tragedii nie bedzię jeśli Wimmer się podejmie.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-19, 19:20   

No ostatnio podobno znowu się spotkali. Inna beczka - nowe szczegóły odnośnie Street Fightera mamy tutaj:
http://www.kombo.com/article.php?artid=10878
Z ciekawszych rzeczy: Aktorka mająca wcielić się w Chun Li:

Kristen Kreuk.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-03-19, 19:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group