Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka - Temat ogólny
Autor Wiadomość
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-02-13, 11:05   

Teraz już jest spoko, pierwszy szok za mną ;] Po prostu życie stawia mnie w zupełnie nowej sytuacji. Ale daje rade, co to dla mnie :-]
Dzięki w każdym razie :D
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-13, 11:09   

To co? Teraz będziesz pracował w hucie na 3 zmianie?

Raq EDIT: Albo dawał ost'y za głupie posty joł :P

EDIT
Specialnie dla ciebie Raq, motyw który teraz mam jako dzwonek...
http://pl.youtube.com/watch?v=RthZgszykLs
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-02-13, 11:14   

nie róbmy offtopa, ale tymczasowo pracuję w ochronie na 2 zmianie :-]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-16, 11:24   

Wczoraj wieczorem oglądałem ciekawy film na DVD: Demon Hunter :P dzisiaj otwieram foobara i widzę na liście tytuły, których ostatnio brat słuchał:
Demon Hunter: The Triptych
Konami Kukeiha Club - Akumajo Dracula X Chronicles :: Bloody Tears (Castlevanie rlz! XD)
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2008-02-16, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
raiden 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: rokovoj bereg
Wysłany: 2008-02-16, 13:29   

Mój ukochany zespół the Rolling Stones...
Nirvana,Radiohead,Soundgarden, Rage Against the Maschine....szkoda że już nie istnieją bo Audioslave to już nie to... :grin:
_________________
Of course i'm sure that's how i got here -by Raiden
 
 
Robak 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 103
Skąd: Białystok
Wysłany: 2008-02-18, 14:44   

Ostatnio niesamowicie mi się wkręciło Aesop Rock - None Shall Pass. Kawałek jednocześnie wychillowany, ale z w miarę żywym i bujanym bitem. Po prostu świetnie wpada w ucho :D

http://www.youtube.com/watch?v=l1u43KDiWD0
_________________
Moja jest tylko Racja i to Święta Racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza! I właśnie to moja Racja jest Racja najmojsza. ;) ;) ;)

Polej kolejkę za te martwe marzenia, za wszystko co miało tu być, czego nie ma. Zalejmy pałę do reszty jak świnie, w głupiej nadziei, że ból przeminie.
 
 
 
Bakara_ 
Cockroach



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 13
Wysłany: 2008-02-21, 09:32   

http://youtube.com/watch?v=3EoCGwHz3T0
Lilium
_________________
Żołnierzu mój pozostaw dom i serce swe, ona już wie, że nie spotkacie sie.
Lecz dusza jej i serce zawsze będą twe, radości brak gdy on daleko tak.
Kiedy nadzieji mój żołnierzu miły brak, ona już wie że nie powrócisz już.
Lecz dusza jej i serce zawsze będą twe, bo żołnierz twój na wojne ruszył w dal.
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-25, 15:41   

"Faith No More" , "Tomahawk", "Mr.Bungle", "Fantomas" ogólnie Mike Patton Rulez, a i "Moloko" też może być, bardzo lubię Roisin Murphy :oops:
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-02-25, 15:54   

Od wczoraj słucham nowego krążka O.S.T.Rego - 'Ja tu tylko sprzątam.' Jeśli chodzi o polski rap, to tylko jego płyty zawsze kupuje w ciemno i wiem, że się nie zawiodę.
Flow Adama jest niezmiennie świetny, bity też mistrzostwo, zresztą wyszła edycja specjalna zawierająca instrumentalne wersje wszystkich kawałków na 2 cd.
Po dwukrotnym przesłuchaniu stwierdzam jednak, że lirycznie jest gorsza od Hollyłódź, ale może się jeszcze wkręcę ;]
Jak ktoś lubi OSTRego to polecam, nie tylko dla fanów rapu.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2008-02-25, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-25, 19:06   

raiden napisał/a:
Mój ukochany zespół the Rolling Stones...
Nirvana,Radiohead,Soundgarden, Rage Against the Maschine....szkoda że już nie istnieją bo Audioslave to już nie to... :grin:


Tak to czytając nabrałem ochotę ponownie posłuchac RATM'a :]

Ostatnio przesłuchałem "My Winter Storm" Tarji Turunen- jako solo jest równie swietna jak z Nightwishem.
Szczerze mówiąc, bardziej podoba mi się jej płyta niż właściwe "Dark passion play".
Jest liryczna, spokojna i zaskakuje. Bardzo podobał mi się cover "Poision"- gutte idea. Polecam.
 
 
 
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2008-02-25, 20:16   

Wracając niedaleko do nu metalu to krótko mówiąc: nie lubię, oj nawet bardzo nie lubię. Nie żeby mi to coś przeszkadzało w nim ale moja wątroba go też nie lubi. Szczególnie Linkin Park, arghhh...

Ale ja taki ja jestem, że moja muzyka zakończyła się w roku 1994. No, wiem, wiem nu metal był troszkę wcześniej ale...

BTW, ostatnio odświeżyłem sobie Motorhead, Judas Priest i ano Black Sabbath, rock on!
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-25, 20:19   

GordonCommodore napisał/a:
Szczególnie Linkin Park

Ja nic do nich nie mam. Widziałem filmik z SH z podkładem "Crawling" Linkin Parku i jakoś mi się spodobała ta muzyka :razz:
 
 
 
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2008-02-25, 20:21   

Ja też nic do nich nie mam ale ich nie lubię xD
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
 
 
 
pyramid.pusher 
Wall Man
76-calowy ostrosłup



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Labyrinth
Wysłany: 2008-02-27, 23:55   

Ostatnio doszedłem do jednego wniosku.

Znam wiele zespołów bądź wykonawców zapewniających mi uszorgazmy, podczas słuchania których przymiotniki pokroju "zajebiste", "klimatyczne", "świetne" etc etc są uczuciami jakie żywię do tej muzyki.

Ale jest jeden zespół mogący, że tak to wyrażę, zapewnić mi coś więcej niż żywienie uczuć zajebistości.
.
A nazwa jego... Pink Floyd. Zwłaszcza wczesna, pre-darksajdowa epoka.
Krążki takie jak The Piper At The Gates Of Dawn, Ummagumma (1-sza płyta), Atom Heart Mother, Relics (żeby czepiaństwa nie było - wiem, że to składak) Dark Side Of The Moon zawsze będą TYMI strunami zawieszonymi między uszami a duszą. I 3,14erdolić to, że zdanie to brzmi grafomańsko, ten post jest w 100% spontaniczny.

Po Floydów sięgam nieczęsto, bez zabaw w maratony dyskograficzne; ich psychodelę trzeba odpowiednio dawkować.

Uff, a po ochłonięciu...

Zamierzam wrzucić dalszą część podsumowania 2007. Moja długa absencja spowodowana była walącą się maszyną. I co z tego, że nieuchronnie zbliża się 3-ci miesiąc roku 2008? Lepiej późno niż wcale ; ]
Ostatnio zmieniony przez pyramid.pusher 2008-02-28, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-28, 13:59   

Pyramid Head napisał/a:
A nazwa jego... Pink Floyd.


Mój ukochany zespół ever :) Ostatnimi czasy zasłuchuje się w cudowną płytkę "Broken China" Richarda Wrighta (klawiszowca Floyd-ów). Posiada ona 16 pięknych, przepełnionych niezwykle lamentacyjnym, melancholijnym klimatem kompozycji, które fanów muzyki anielskiej bez wątpienia chwycą za serce. Odbiór płyty nie jest zbyt łatwy i szczerze powiedziawszy nie jest to krążek dla ludzi, którzy słuchają muzyki w sposób bardzo powierzchowny, bez zagłębiania się w pojedyncze akordy poszczególnych instrumentów, nie wsłuchują się i nie starają się interpretować tekstów takich piosenek. Ten album wymaga cierpliwości, a także delikatnego,zmysłowego, czasem nawet i wielokrotnego podejścia. Jeżeli otworzysz coś więcej niż uszy na prezentowaną przez Ricka muzykę, dostaniesz w zamian prawie godzinę kołysania w innej sferze szarej rzeczywistości. Zaprawdę polecam!
_________________

 
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 15:51   

Lol .... to dziwne .... w zasadzie chyba oprócz mnie nie ma tu żadnego metala >_>

No cóż .... ja słucham ->

Trash Metal: Slayer, Testament ( luv it <3 ), Metallica ( tylko do Black Album bo dalej to już shit jest )

Power Metal: Rhapsody, Blind Guardian ( najlepszy powah metal ever <3 ), Primal Fear ( mieszanka speed metalu z powahem :] ), Iron Savior, Sabaton, Demons & Wizards

Heavy Metal: Iced Earh

Epic Metal: Manowar

Viking Metal: Amon Amarth ( a dokładniej to Viking Death Metal :P ), Moonsorrow ( genialnie grają :) )

Doom Metal: Moonspell ( niech będzie, że to połączenie Gothic, Doom i Black Metalu ..... Wolfheart > świat :3 )

Gothic Metal: Within Temptation

Brutal Death Metal: Cannibal Corpse

Grind Core: Nasum

Gore Grind: Last Days Of Humanity

Progressive Death Metal: Opeth

Black Metal: Bathory, Satyricon, Burzum

Dark Ambient: głównie Nox Arcana

Muzyczki z gier: ... oj dużo ale głównie słucham Tetsuya Shibata, Yuki Kajiura, Junichi Nakatsuru, Yoshihito Yano, Akira Yamaoka, Tommy Tallarico

Muzyczki z anime oraz doujinów: za dużo by wymieniać :D ....
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-28, 15:58   

Jo-Jo napisał/a:
Black Metal: Bathory, Satyricon, Burzum


Jeszcze dopisz "Mayhem" to już totalnie mnie wgnieciesz w fotelik xD

Jo-Jo napisał/a:
Brutal Death Metal: Cannibal Corpse

Ahh te okładki :D

Ja nigdy nie deklarowałem w sposób otwarty zamiłowania do ostrego muzycznego przypieprzenia, ale osobiście wiele zespołów, które zaprezentowałeś bardzo lubię i cenię sobie ich obecność wśród moich zbiorów muzycznych. Poza tym bankowo na tym forum jest wiele osób słuchających podobnej muzyki :D
_________________

Ostatnio zmieniony przez Carmash 2008-02-28, 15:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 16:26   

Byli ... Night ... ale już go ni ma x]
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-28, 16:56   

Cytat:
Lol .... to dziwne .... w zasadzie chyba oprócz mnie nie ma tu żadnego metala >_>


Hm?
Tu prawie każdy jest metalem przecież.

Popatrz na wcześniejsze posty.
 
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 17:10   

Jeśli dla ciebie Radiohead, Placebo i Pink Floyd ( przykłady ) jest metalem to ja dziękuję ^^" ....

Bullets For My Vallentine - emo gówno
SOAD - już coś mówiłem o NuMetalu ^_^ to nie jest true metal tlyko komercyjna papka dla dzieciarni ;]

...... i samo słuchanie RATM ( które jest IMO badziewne ) nie wystarcza :hihi: ....

EDIT : aha ... Nine Inch Nails też jest badziewne .... :hihi: ... reszta to jakieś pseudo-metalowe pozerskie zespoły ... albo jakieś emo punk rockowe :hihi: ( tzn. jednym wyjątkiem jest Sephiroth ale i oni grają zbyt " chaotycznie " w moim odczuciu )

EDIT 2: RAMMSTEIN !? no comment ^^" ...
Ostatnio zmieniony przez Jo-Jo 2008-02-28, 17:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-28, 17:20   

Jo-Jo napisał/a:
To nie jest true metal


Zupełnie jakbym słuchał Euronymusa i przebywał w Norwegii xD Z twojego rankingu mocno nie lubię zespołu "Opeth". Takie tam tarcie jabłek na gitarach i nigdy mnie nie porywali. Swego czasu uwielbiałem zespół "Death". Do dzisiaj mam do niego spory sentyment.
_________________

 
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 17:28   

Carmash - hmm... jak kto woli, ale musisz przyznać, że ich płyta Blackwater Park ( i szczególnie ich utwór o tym samym tytule ) jest konkretna :)

Ja np. nie lubie takich zespołów jak Lux Occulta lub Cradle of Filth :)

" Remember boys and girls, Dani Filth needs to be crucified ^_^ "

BTW muszę sobie Temnozora ściągnąć >_<

EDIT:

BTW2 -> KoRn'a też nigdy nie lubiłem ^_^
Ostatnio zmieniony przez Jo-Jo 2008-02-28, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-02-28, 17:30   

Jo-Jo napisał/a:
Ja np. nie lubie takich zespołów jak Lux Occulta lub Cradle of Filth :)

Dlaczego nie lubisz CoF? Mi osobiście podoba się kilka ich utwórów :grin2:
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-02-28, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 17:34   

Bo Dani Filth ma pedalski głos i śpiewa jak wykastrowana wiewiórka ^_^

.. Perunie, widzisz a młotem nie na*******asz XD .....
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-28, 17:40   

Jo-Jo napisał/a:
Cradle of Filth


Swego czasu interesowałem się ich twórczością i twierdziłem, że są spoko. Dzisiaj mam sentyment tylko dla kawałka "Nymphetamine", który bardzo mi się podoba.

Jo-Jo napisał/a:
Blackwater Park


Jak dla mnie nic nie ma w tym albumie dobrego. Niestety nie potrafię się doszukać w ich muzyce szczególnych składników, które podpasywałyby moim gustom. Ogólnie słucham ogromnej ilości gatunków i moje gusta są niebywale szerokie, ale Opeth jakoś nigdy nie może do mnie przemówić. Może się nie znam? Nie wiem ;) Jeżeli idzie o Skandynawię to dla mnie liczy się tylko Finlandia :D
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group