Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja
Znalezionych wyników: 441
Forum Silent Hill Page Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 413
Wyświetleń: 168982

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2011-01-24, 18:40   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Screeny z Downpour:









Więcej fotek (w full rozdziałce): http://www.vg247.com/2011...ls/#more-140511

Pod względem technicznym wygląda wg mnie bardzo dobrze (pomijając gdzieniegdzie płaskie, rozmyte tekstury). Postacie są dobrze zrobione (chociaż nie są bez wad). Atmosferę czuć (szczególnie las i jego okolice wyglądają, jakby były żywcem wyjęte z Alan Wake'a), tylko że lokacje miejskie wyglądają raczej jak coś z wielkiego miasta, a nie małego turystycznego miasteczka. Jestem zainteresowany.
  Temat: Silent Hill: Downpour Newsy
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 33256

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2011-01-24, 18:14   Temat: Silent Hill: Downpour Newsy
Screeny: http://www.vg247.com/2011...ls/#more-140511

(prawdopodobnie) logo:


próbka soundtracku:
http://www.fileshack.com/...ur+Music+Sample
  Temat: Silent Hill: Downpour Newsy
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 33256

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2011-01-08, 01:29   Temat: Silent Hill: Downpour Newsy
Skany z bodajże Game Informera odnośnie SH: Downpour:
http://i51.tinypic.com/53kc9h.jpg
http://i55.tinypic.com/2dwdze8.jpg
http://i51.tinypic.com/1sxh12.jpg
http://i56.tinypic.com/142r18y.jpg
http://i55.tinypic.com/200fw3r.jpg
http://i55.tinypic.com/ml1jsh.jpg

(skany " pożyczyłem" od użytkownika Wojtq'a, który wrzucił je na forum GameOnly ;) )
  Temat: Silent Hill: Revelation 3D (2011)
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 351
Wyświetleń: 171385

PostForum: Produkcje filmowe   Wysłany: 2010-11-03, 22:04   Temat: Silent Hill: Revelation 3D (2011)
Trochę nowych informacji: http://www.movieweb.com/news/NEp9BB6GQbK4su

Wg tego newsu film oficjalnie nazywa się Silent Hill: Revelation 3D, zaś reżyserem i (wg newsa) scenarzystą jest Michael J. Bassett. Ciekawe, co się więc stało ze scenariuszem Avary'ego, który ponoć został już zdany.

Wygląda też na to, że będzie to adaptacja Silent Hill 3:
Cytat:
The sequel follows Heather Mason, along with her father, who have been on the run - always one step ahead of dangerous forces that she doesn't full understand. Now on the eve of her 18th birthday, plagued by horrific nightmares and the disappearance of her father, Heather discovers she's not who she thinks she is. The revelation leads her deeper into a demonic world that threatens to trap her in Silent Hill forever.
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 413
Wyświetleń: 168982

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2010-06-17, 03:44   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Puty napisał/a:
No właśnie szkoda, że te spin offy nie są jakoś bardziej oznaczone. Niby nie ma numerka, ale Origins(tak, tak, pamiętam, o Zero w Japonii) zalicza się do kanonu, więc można się zamotać.


Ale co w serii Silent Hill, gdzie jedynymi właściwymi sequelami mającymi wspólną fabułę jest 0rigins, SH1 i SH3, nazwiesz spin-off'em? Rozumiem, że Shattered Memories można pod to podpiąć, bo to kompletnie inne uniwersum; jednak zarówno Homecoming jak i ten nowy Silent Hill (nie wiem, jak tam Arcade czy ten SH z GB) nie odbiegają od kanonu Silent Hill bardziej, niż robił to SH2 czy The Room. Co do zmian w mitologii - najlepiej, by twórcy tematu Alessy, religii The Order jak i samego kultu w ogóle nie ruszali. Niech idą śladem Silent Hill 2 (oraz po części SH4), czyli niech to będzie kompletnie odrębna historia, wykorzystująca uniwersum SH, ale która nie próbuje na siłę dodawać nic do historii dawnych Silent Hill.

Co do samego trailera - podoba mi się soundtrack i podoba mi się klimat (chociaż mam nadzieję, że nie pójdą tak bardzo w akcję, jak Homecoming); przemiana świata, chociaż bazująca na tym z filmu (jest jednak trochę różnic) też wypada ok. Jedyne poważne zastrzeżenia mam do wyglądu postaci oraz ich animacji - nie są złe, jednak to wciąż nie poziom, jakiego spodziewałbym się po "next-genowym" (już current-gen'owym) Silent Hillu.
  Temat: Silent Hill Mobile 3
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8371

PostForum: Rosewater Park   Wysłany: 2010-06-02, 20:38   Temat: Silent Hill Mobile 3
Jakby ktoś był zainteresowany wrażeniami z gry:
- gra jest chyba krótsza niż 2 wcześniejsze gry, a przynajmniej przeszedłem ją dużo szybciej (chociaż to może być też wynik tego, że w SHM3 grałem na lepszym telefonie niż w poprzednie części, przez co poruszanie się trwało dużo szybciej :lol: );
- gra ma kilka ciekawych zagadek i znacznie mniej tzw. fetch questów (czyli weź przedmiot i użyj go gdzieś indziej), niż pozostałe części; mniej jest też polowania na piksele;
- odpowiadając sobie na pytanie z wcześniejszego posta (na które nikt mi nie odpowiedział :( ), fabuła faktycznie jest kontynuacją tej z SHM1 i SHM2 (a przynajmniej tak mi się wydaje - kojarzyłem niektóre imiona, które padały w dialogach) i gdzieś zmierza, ale jeszcze tam nie dotarła;
- przy tworzeniu gry ludzi odpowiedzialnych za grafikę dopadł chyba leń, przez co sporo sprite'ów przedmiotów powtarza się w różnych pokojach (kilka pokoi to wręcz kopiuj-wklej z innego pokoju tylko z dodanym jednym czy dwoma szczegółami) zaś Otherworld to najczęściej normalne pomieszczenie + plamy krwi (których rozmieszczenie powtarza się w wielu lokacjach) + jeden czy dwa zmienione przedmioty; brak jest pomieszczeń, które w Otherworldzie całkowicie zmieniają swój wygląd, jak to było w SHM1 i SHM2; no i ogólnie design pokoi (i Otherworldu) jest taki sobie;
- walka jest jak zwykle mało ekscytująca :P

Ogólnie fajna i klimatyczna przygodówka, tylko bardzo krótka i z cholernie wolno rozwijającą się fabułą.
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 413
Wyświetleń: 168982

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2010-04-14, 18:09   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Zaratul napisał/a:

Chodzi ci o to że SH6 może być na engine UE3?Według mnie fajne by tobyło,engine jest dobry tylko pytanie jak Vatra go wykorzysta.

Chodzi o to, że UE3 ma pewne swoiste cechy, które (w większości przypadków, bo są wyjątki) bardzo rzucają się w oczy. Zazwyczaj gdy jakaś gra jest robiona na tym silniku, można z łatwością to stwierdzić patrząc na jeden czy dwa screeny.
Nie mówiąc już o tym, że nie widziałem jak na razie żadnej gry na UE3, która miałoby dobrą obsługę dynamicznego światła i cieni. :/

StuntmanMikeL napisał/a:
Nie kumam, czemu Konami uparcie przekazuje developing kolejnych części SH jakimś looserom.

Bo Konami tak naprawdę w tej chwili nie ma kompletnie żadnego pomysłu na siebie, staje się drugą Segą. Jakie wielkie gry wyszły w ostatnim czasie spod skrzydeł Konami? Prócz MGS4 (który również miał swoje problemy... wielkie i długie problemy) nic mi obecnie nie przychodzi do głowy; do tego zauważ, że na ostatnich E3 niemalże do każdego większego tytułu od Konami został przyklejony na siłę Kojima, gdyż tak naprawdę jest on teraz jedynym znakiem rozpoznawczym tej firmy :/ .

Devlock napisał/a:
Akira Yamaoka nie jest dla mnie człowiekiem niezastąpionym, odkąd zacząłem się zagłębiać w ten gatunek muzyczny.


Szczerze, to nawet nie tyle będzie mi brakowało Akiry (chociaż lubiłem jego połęczenie dakr ambientu z trip-hop'em), ile Mary Elizabeth McGlynn. Babka ma świetny głos i od czasu wyjścia SH3 (albo raczej, od czasu odsłuchania przeze mnie OST'a z SH3) przy każdej grze czekam m.in. właśnie na piosenki w jej wykonaniu.
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 413
Wyświetleń: 168982

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2010-04-13, 18:49   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Uh oh



Artowrkami nie należy się przejmować, bowiem mogą one pochodzić z Rush N Attack. Jednak nie podoba mi się to "FPS and action", oraz "Technology: Unreal Experts"... :(
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 413
Wyświetleń: 168982

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2010-04-11, 18:36   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Akurat tekst o Yamaoce to jest przypuszczenie 1up, a nie fakt. Jasne, Yamoka odszedł z Konami, jednak nie zmienia to faktu, że w razie czego Konami czy Vatra Games mogą go zatrudnić.
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 413
Wyświetleń: 168982

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2010-04-11, 16:44   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Devlock napisał/a:
Właśnie się zorientowałem, że Vatra Games nie ma na koncie żadnych produkcji, bo to firma powstała w 2009 roku. W przypadku Homecoming mieliśmy fuzję dwóch firm, które nie mogły się poszczycić godnymi uwagi tytułami, zaś teraz mamy kompletną niewiadomą. Dobrze myślę?


Ponoć w Vatra Games są ludzie pochodzący z dawnego Illusion Softworks/2K Czech (czyli, którzy pracowali nad Mafią oraz serią Hidden & Dangerous), więc nie są to takie kompletne niewiadome. Obecnie zaś firma pracuje też nad grą Rush 'N Attack Ex-Patriot.

Fajnie by było, gdyby Konami wypuściło chociaż ten teaser, byśmy chociaż mogli ocenić grafikę/styl grafiki.
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 413
Wyświetleń: 168982

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2010-04-11, 14:31   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Origins to było Silent Hill Zero (a przynajmniej w Japonii tak się gra nazywała), zaś Shattered Memories było spin-off'em, dziejącym się w "alternatywnej rzeczywistości", więc się do numeracji nie wlicza. Więc skoro The Room to było SH4, Homecoming jest wówczas 5, zaś nowy Silent Hill, o ile nie będzie to kolejny spin-off, to będzie 6 ;) .

Oczywiście fakt, przy Homecomingu Konami porzuciło już numerację Silent Hill'ów (pewnie dlatego, że u nas Origins nie miało numeru, tak jak w Japonii, więc automatycznie byłby SH5), ale że nie ma na razie żadnego podtytułu, więc najbezpieczniej było mi nazwać temat po prostu SH6 ;P.
  Temat: Silent Hill: Downpour Newsy
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 33256

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2010-04-10, 22:06   Temat: Silent Hill: Downpour Newsy
Info na temat nowego Silent Hill na PS3/X0/(PC):

Cytat:
Konami's Gamers Night 2010 presentation concluded with a nice surprise: A teaser trailer for what could only be a new Silent Hill game. Well, maybe not entirely new.

In the footage, which appeared to be an in-engine recording of gameplay from one or both of the current HD consoles, a male character resembling James Sunderland from Silent Hill 2 awoke from a public bench and began wandering the foggy, deserted streets of a suburban neighborhood. While the game's title was not revealed, given the recent revisiting of the original Silent Hill in Silent Hill: Shattered Memories, a remake of the second game in the series doesn't seem too far-fetched.

The teaser ended with the tagline: "End the Silence" and "E3." We suspect the weather report for Los Angeles in the third week of June will call for sunny with a chance of terrifying fog.


http://www.joystiq.com/20...lent-hill-game/

Cytat:
At Konami's press event last night in San Francisco, the company closed the show with a brief glimpse at the next Silent Hill game. The short trailer was light on specifics: a blonde man sits on the edge of a bed holding his head in his hands. The world around him morphs into a dark, deserted road in front of a dilapidated gate. The man hears a sound, turns, sees nothing, then gets attacked by something from the darkness when he turns back.

(...)

However, we do know the game is being developed by Vatra Games, the same company behind the upcoming Rush 'N Attack. While the trailer itself was devoid of any concrete details beyond "more to come at E3," the developer's website details the company's focus on "high-end action titles for the Xbox 360, PlayStation 3, and PC," so it's safe to assume that the next Silent Hill will probably not be for Wii or one of the handheld platforms. And, well, there definitely won't be any music from long time series composer, Akira Yamaoka, but you already knew that.


http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3178735

Nowa gra, nowe studio (tym razem czeskie Vatra Games). Prace nad grą ponoć rozpoczęły się jeszcze przed premierą Shattered Memories, w 2009 roku, dlatego Climax UK nie pracuję nad grą.
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 413
Wyświetleń: 168982

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2010-04-09, 22:36   Temat: Komentarze odnośnie newsów
kraken11 napisał/a:
Przykładem niech będzie choćby świetne ukraińskie Metro 2033.


...czy też rosyjskie Tension (The Void) lub Pathologic. Czyli może być ciekawie.
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 413
Wyświetleń: 168982

PostForum: Silent Hill: Downpour   Wysłany: 2010-04-09, 21:15   Temat: Silent Hill by Vatra Games
Zapewne słyszeliście już, że szykuje się nowy Silent Hill na PS3/X0/(PC). Info o tym pojawiło się dzisiaj.

Cytat:
Konami's Gamers Night 2010 presentation concluded with a nice surprise: A teaser trailer for what could only be a new Silent Hill game. Well, maybe not entirely new.

In the footage, which appeared to be an in-engine recording of gameplay from one or both of the current HD consoles, a male character resembling James Sunderland from Silent Hill 2 awoke from a public bench and began wandering the foggy, deserted streets of a suburban neighborhood. While the game's title was not revealed, given the recent revisiting of the original Silent Hill in Silent Hill: Shattered Memories, a remake of the second game in the series doesn't seem too far-fetched.

The teaser ended with the tagline: "End the Silence" and "E3." We suspect the weather report for Los Angeles in the third week of June will call for sunny with a chance of terrifying fog.


http://www.joystiq.com/20...lent-hill-game/

Cytat:
At Konami's press event last night in San Francisco, the company closed the show with a brief glimpse at the next Silent Hill game. The short trailer was light on specifics: a blonde man sits on the edge of a bed holding his head in his hands. The world around him morphs into a dark, deserted road in front of a dilapidated gate. The man hears a sound, turns, sees nothing, then gets attacked by something from the darkness when he turns back.

Will it be another retelling a la the divisive Shattered Memories? An entirely new entry in the series? At this point we don't even have an official title, so it's all conjecture.

However, we do know the game is being developed by Vatra Games, the same company behind the upcoming Rush 'N Attack. While the trailer itself was devoid of any concrete details beyond "more to come at E3," the developer's website details the company's focus on "high-end action titles for the Xbox 360, PlayStation 3, and PC," so it's safe to assume that the next Silent Hill will probably not be for Wii or one of the handheld platforms. And, well, there definitely won't be any music from long time series composer, Akira Yamaoka, but you already knew that.


http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3178735

Nowa gra, nowe studio (tym razem czeskie Vatra Games). Prace nad grą ponoć rozpoczęły się jeszcze przed premierą Shattered Memories, w 2009 roku, dlatego Climax UK nie pracuję nad grą.

Ciekawe co z tego wyjdzie.
  Temat: Silent Hill Mobile 3
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8371

PostForum: Rosewater Park   Wysłany: 2010-04-09, 17:33   Temat: Silent Hill Mobile 3
Czy w tej grze fabuła w końcu dokądś prowadzi?
Zarówno SHM1 i SHM2 miały intrygujący klimat i fabułę, która gdzieś zmierzała, i już coś się miało wyjaśnić, już miał nastąpić zwrot *ciach* koniec gry. Może coś mnie ominęło, ale fabuła z 1 chyba nie była kontynuowana w drugiej części, co mnie osobiście bardzo wkurzyło :/ .
  Temat: Ciekawostki i odkrycia
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 20185

PostForum: Silent Hill: Shattered Memories   Wysłany: 2010-01-27, 21:36   Temat: Ciekawostki i odkrycia
Alex napisał/a:
Harry będąc w toalecie i przeglądając się w lustrze, ociera je z pary ręką. Podobny gest wykonał James Sunderland w ''Silent Hill 2''.


O ile mnie pamięć nie myli, to James machnął sobie tylko dłonią przed twarzą, a nie ocierał lustro z pary. Tak jak napisał Doxepine, niektóre te "nawiązania" są po prostu naciągane.

Tak czy inaczej w Shattered Memories faktycznie jest pełno smaczków, delikatnych i nienachalnych, odwołujących się do starych gier.
  Temat: Nasze recenzje
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22945

PostForum: Silent Hill: Shattered Memories   Wysłany: 2010-01-24, 21:41   Temat: Nasze recenzje
PiK napisał/a:
Nie wiem co prawda, czy oprócz zakończeń różne odpowiedzi w testach wpływają wydarzenia/dialogi, bo skończyłem tylko raz.


Widziałem co najmniej 3 różne reakcje Lisy na to, że Harry ją podglądał, gdy ta się przebierałą, więc tak, jest więcej tego typu szczegółów w grze, które zależą od profilu psychologicznego gracza ;) .

Cytat:
(Chociaż w wielu przypadkach nie dostrzegam powiązania z głównym wątkiem, ale pewnie trzeba bardziej wysilić szare komórki to się znajdą.)



Spoilery dot. fabuły
Większość rzeczy, które dostaje się na komórkę, większość duchów i wiadomości dotyczy życia Cheryl - tego, jak bardzo tęskni za ojcem, tego, że miała problemy z normalną miłością, że była trudną dziewczyną, że miała kompleks Elektry - np. nauczyciel, z którym miała romans w szkole średniej, był podobny w wyglądzie do Harry'ego, itp itd. Za pierwszym przechodzeniem gry nie zwraca się na to uwagi, bo dopiero po poznaniu zakończenia można spojrzeć na to wszystko z odpowiedniego punktu widzenia.

Odnośnie Otherworld'u - tu również lodowy świat służy fabule; świat zamrażał się zawsze w chwili, gdy Harry mógł dotrzeć do prawdy = gdy Cheryl uświadamiała sobie prawdę. Tak samo czytałem sporo teorii o tym, że Raw Shock, które mają przecież rozmiary dziecka, również symbolizują Cheryl, która próbuje powstrzymać "Harry'ego".

Dlatego krwawo-rdzawy świat kompletnie by tu nie pasował. Zresztą dokładnie to samo było w SH2 - tam również Otherworld był kompletnie inny niż ten z SH1/SH3, gdyż był właśnie podyktowany fabułą.
  Temat: Nasze recenzje
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22945

PostForum: Silent Hill: Shattered Memories   Wysłany: 2010-01-24, 13:40   Temat: Nasze recenzje
SuiKaede napisał/a:
Zaczęłam grać wczoraj(PS2), doszłam do momentu, w którym trzeba skierować się do sali gimnastycznej szkoły i...
(...)
O fabule narazie nic nie powiem, bo mało się jeszcze wydarzyło.


Cała fabuła zacznie się rozkręcać już wkrótce, a jak już zacznie, to nie będziesz się mogła oderwać od gry ;) .

Cytat:
Nie mam pojęcia, jaki wpływ ma kolorowanie obrazka na gameplay, ale to jest super XD

Zauważ, że zarówno domek jak i ciuchy małżeństwa, które mieszkało w rzekomym domu Harry'ego miały te same kolory, które wybrałaś na rysunku, a który miał przedstawiać "twój idealny dom".
  Temat: Nasze recenzje
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 22945

PostForum: Silent Hill: Shattered Memories   Wysłany: 2010-01-23, 01:42   Temat: Nasze recenzje
Alex napisał/a:
Skoro mowa o telefonie, to głupio nie byłoby wspomnieć o takich smaczkach, jak możliwość zadzwonienia do min. Lakeview Hotel, Riverside Motel czy Brookheaven Hospital. Super ;)


A dzwoniłeś do pomocy technicznej Konami? :P
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 540
Wyświetleń: 189346

PostForum: Silent Hill: Shattered Memories   Wysłany: 2010-01-22, 00:45   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Sorki, nie spojrzałem na godzinę :P

I fakt, o ile Homecoming jeszcze jako tako mi się podobał, gdy w niego grałem, tak po "przejściu" Shattered Memories (dawno nie odświeżałem sobie starszych części - planowałem na święta, ale nie wyszło :( ) zdałem sobie sprawę, jak bardzo był on płytki i w pewnych momentach wręcz karykaturalny. W SM zaś, pomimo iż zabrano stąd niemalże wszystkie cechy "typowego" Silent Hill, kompletnie zmieniono gameplay, kompletnie zmieniono koncepcję fabuły, wciąż czuć było ten powiew Silent Hill.
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 540
Wyświetleń: 189346

PostForum: Silent Hill: Shattered Memories   Wysłany: 2010-01-21, 22:47   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Alex napisał/a:
nie mam zielonego pojęcia co tam wpisać :cry:


System (w komputerze) powinien zadać Ci kilka pytań, zaś odpowiedzi znajdują się w gabinecie. Rozejrzyj się po pomieszczeniu, obiektach tam się znajdujących, kalendarzu itp itd. ;)
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 540
Wyświetleń: 189346

PostForum: Silent Hill: Shattered Memories   Wysłany: 2010-01-20, 21:51   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Jo-Jo napisał/a:
aby to zauważyć należy bardzo dokładnie porównać wersję RE4 na Wii i GC


RE4 Wii - scenariusz główny - to żywa kopia GC. Z tego co czytałem jedynie w Assignment Ada, które zostało przeportowane z PS2 (w wersji na GC tego nie było) wykorzystano niektóre modele i tekstury z PS2 (gdzieś chyba ktoś nawet pisał o tym, że wykorzystano tam roślinki z wersji na PS2, które były biedniejsze niż te z GC). Tak czy inaczej, wciąż nie zmienia to faktu, że Wii > PS2.
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 540
Wyświetleń: 189346

PostForum: Silent Hill: Shattered Memories   Wysłany: 2010-01-20, 19:55   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Zaratul napisał/a:
Jeśli się nie mylę to PS2 jest trochę mocniejszym sprzętem od Wii.No ale cóż,mówi się trudno.


Mylisz się, i to grubo.
Już GameCube oferował więcej pod względem grafiki i mocy, niż PS2 (patrz: RE4 GC vs RE4 PS2); Wii z kolei jest jeszcze mocniejsze niż Gacław, więc implikacja jest prosta. Poza tym i tak ponoć wersja z PS2 to port z PSP.
  Temat: Komentarze odnośnie newsów
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 540
Wyświetleń: 189346

PostForum: Silent Hill: Shattered Memories   Wysłany: 2010-01-20, 09:29   Temat: Komentarze odnośnie newsów
Odnośnie porównania grafiki w wersji na PS2 i Wii (link do "newsa"), rzeczy, które widać na pierwszy rzut oka:
- dużo mniejszy draw distance w wersji na PS2;
- gorsze efekty lodu (np. w scence poprzedzającej pierwszy pościg w wersji na PS2 nawet nie widać Raw Shock'a zza lodu, podczas gdy w wersji na Wii widać całą postać)
- gorsza woda na PS2
- brak niektórych efektów, np. brak odbić w lustrze w scenie z Michelle
- biedniejsze obiekty (a nawet czasami brak niektórych mniejszych obiektów) i tekstury
- gorzej wyglądająca przemiana miasta w wersji na PS2 (w scenie z mostem, tak jak w wersji na Wii widać topniejący lód oraz odginający się most, tak w wersji na PS2 jest to tylko i wyłącznie zmiana tekstur)
- możliwe, że to akurat kwestia ustawień, ale wersja na Wii ma bardziej nasycone kolory i (w niektórych scenach) ogólnie inną kolorystykę, niż wersja na PS2. Widać to przede wszystkim w scenie z Michelle w barze, gdzie w wersji na Wii mamy czerwone światło, zaś na PS2 zwykłe, białe.

Ogólnie mimo wszystko wersja na PS2 i tak wygląda dobrze. Szczególnie, że tak samo jak w wersji na Wii, cały świat jest streamowany, bez żadnych loadingów.
  Temat: Shattered Memories - newsy
Mr_Zombie

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 29191

PostForum: Silent Hill: Shattered Memories   Wysłany: 2010-01-20, 09:28   Temat: Shattered Memories - newsy
Wersje na PSP i PS2 już wyszły, przynajmniej w Ameryce; my wciąż czekamy na wersję europejską na Wii.
Tak czy inaczej, porównanie graficzne wersji z Wii i PS2:
http://www.youtube.com/watch?v=b-o1kFrixDk
 
Strona 1 z 18
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group