Forum Silent Hill Page

Cafe 5to2 - Halo of the Sun

Rooster - 2009-04-18, 21:59
Temat postu: Halo of the Sun
Przeglądając sieć natrafiłem "przypadkiem" na taki obrazek:

Halo of the Sun interesował mnie od dawna a jako że znam english całkiem całkiem - postanowiłem zabrać się za tłumaczenie :grin:
Enjoy!

W kilku miejscach odszedłem od dosłownego tłumaczenia na korzyść lepszego zrozumienia opisu dla niewtajemniczonych. W razie gdyby ktoś miał jakieś zastrzeżenie - trzymam pliczek źródłowy (xcf) coby szybko i łatwo wprowadzić jakieś modyfikacje :grin2:

Bersek - 2009-04-18, 22:07

Noo niezła robota Rooster. Szczerze mówiąc widziałem już gdzieś na necie ten opis, ale dobrze jest sobie to odświeżyć i w ogóle mieć to "u siebie". Anyway..kim jest Alizer?
Rooster - 2009-04-18, 22:11

Dobre pytanie :\
Tak jak i ten symbol Bliźniąt i Byka którego znaleźć nie moge. Ale ja tu tylko tłumacze 8-)

Wendigo - 2009-04-19, 00:45

Rzeczywiście świetna robota Rooster!!! :D Znalazłem taką stronkę http://varpho.net/uralia/rovas.html jest na niej alfabet węgierskich runów, które znajdują się w Halo of the Sun. Jak ktoś chce, to może sobie odszyfrować i rzeczywiście wszytko się zgadza. Mała ciekawostka tekst, który znajduje się w okręgu jest napisany tzw. bustrofedonem, co linijkę zmienia się kierunek pisania, czyli są to lustrzane odbicia znaków.
Moryc - 2010-01-27, 00:14

ale bije po oczach blad ortograficzny ;)

Powinno byc wegierska runa

lolek00 - 2012-02-11, 11:31

Przypadkiem napotkałem symbol który znajduje się na dole koła.



Najprawdopodobniej to wymysł XIX wieczny który niema nic wspólnego z ewolucją symboliki.

Alice - 2013-04-27, 17:11

brakuje opisu "pi" i skarabeusza.

EDIT: Myślę, że liczba pi (czy też symbol ją przypominający) to oznaka pełnego kręgu, może kręgu życia. Skarabeusz natomiast uosabiał boga lub władzę, lub królewską krew.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group