Forum Silent Hill Page

Literatura - Stephen King

LaMuertePL - 2012-04-01, 00:26

Odgrzebuję.
Dzisiaj skończyłem "Cmętarz zwieżąt" Kinga. King jak to King, świetna powieść, powiewa grozą i jest wciągająca. Opowiada o historii Louis'a Creed'a i jego rodziny. Wraz z familią przeprowadza się z Chicago do Ludlow. Poznaje tam starszego sąsiada Jud'a Crandall'a, który opowiada mu dość mroczną historię cmentarzu na którym to miejscowe dzieciaki chowają swoich ulubieńców. Z czasem wyjawia mu kolejny sekret dotyczący tytułowego miejsca...
Obejrzałem również film zrobiony na podstawie książki. Nie przedstawia on jednak nawet w 30% książki. Za krótki, zbyt dużo faktów zostało pominiętych i gdybym nie przeczytał książki, to w życiu bym nie zrozumiał o co tam chodziło. Także jeśli ktoś ma zamiar oglądać owy film, to radzę dopiero po przeczytaniu dzieła Stephen'a. Robiąc na odwrót tylko się dowiecie zakończenia, a z książki nie wyciągniecie tyle frajdy.

Wendigo - 2012-04-01, 21:48

http://www.biedronka.pl/ksiazki/ W Bierdronce "Wielki Marsz" za 11 zł. Raczej warto, a jeszcze kilka innych ciekawych książek w ofercie jest. ;3
Bersek - 2012-04-01, 22:04

Myślę, że za takie śmieszne pieniądze to grzech nie pobierać. Ja właśnie jestem w trakcie czytania Bastionu. Wciąga jak bagno, oczy wysiadają mi od czytania, a przede mną jeszcze lekko ponad 200stron. To bydle ma ponad 1000 :D
Wendigo - 2012-04-01, 22:21

Się chyba skuszę na Wielki Marsz, bo King to raczej kobyły pisze, a ta książka jest stosunkowo normalnych rozmiarów. Jakbym miał czytać 1000 stron i zakładając, że co 15 stron muszę pobiegać, to zajełoby mi to wieki.

Warte uwagi z tego zestawu są moim zdaniem również książki Tolkiena i Clancy'ego.

Zaratul - 2012-04-01, 22:55

Wendigo napisał/a:
Się chyba skuszę na Wielki Marsz,


Kup bo warto.No i jak na Kinga to książka jest krótka i bardzo szybko się rozkręca,jak najbardziej polecam.

Kwiatek1993 - 2012-04-02, 22:38

Właśnie mam pytanie : Moja dziewczyna jest wieeeelką fanką Kinga, i chcę jej kupić około 17 kwietnia "Rękę mistrza". Czytał ktoś? poleca? Bo jak ostatnio z nią byłem w księgarni to dość długo trzymała ją w rękach i mówiła, że tej jeszcze nie przeczytała.
AlaV - 2012-04-03, 10:14

Czytałam, bardzo dobra pozycja moim zdaniem. Śmiało mogę polecić.
Robak - 2012-04-04, 02:34

Jedna z najlepszych książek Kinga jak dla mnie.
Kwiatek1993 - 2012-04-06, 16:10

Dziękuje za rekomendację. Na pewno jej kupię w takim razie :)
AlaV - 2012-06-08, 23:39

News:

http://www.filmweb.pl/new...my+kinowe-86005

Krótko mówiąc, będzie kręcone "To" i będzie podzielone na 2 części.

LaMuertePL - 2012-06-10, 10:27

Może dadzą sobie spokój z ekranizowaniem jego książek? Każdy film, który oglądałem był bardzo kiepski(może poza Zieloną Milą, ale ona i tak jej daleko do książki).
Zaratul - 2012-06-10, 11:37

Akurat Lśnienie Kubricka było bardzo dobre.I nie przeszkadzało mi to że było inaczej niż w książce,film ma być dobry.
R4Zi3L - 2012-06-11, 00:07

Telewizyjne "To" nie było złe.... tylko że brakowało bardzo backgroundu postaci z uwagi na czas, wyszłoby lepiej jakby zrobili dłuższy serial. Ale to też koszta.....
Mi - 2012-06-15, 14:19

LaMuertePL napisał/a:
Może dadzą sobie spokój z ekranizowaniem jego książek? Każdy film, który oglądałem był bardzo kiepski(może poza Zieloną Milą, ale ona i tak jej daleko do książki).

Mnie (poza w.w. i Shawshank Redemption) się np. podobała ekranizacja Mgły Darabonta i serialowa wersja Lśnienia, tak więc mogłabym polemizować, ale o gustach się ponoć nie dyskutuje. Chętnię zobaczę kolejną próbę ekranizacji IT, jeśli bierze się za to dobry reżyser.

Tak na marginesie, w fazie "produkcji w toku" jest również Carrie z Julianne Moore w obsadzie, premiera wyznaczona na marzec 2013. Główną rolę dostała dziewczynka z "Kick Ass'a" (nie pamiętam nazwiska), więc jak dla mnie, przynajmniej po obsadzie zapowiada się ciekawie. Na pewno obejrzę.

LaMuertePL - 2012-06-15, 14:33

Mi napisał/a:
ekranizacja Mgły

Film był średni, zakończenie jedynie fajne zrobili.

Mi - 2012-06-15, 16:00

LaMuertePL napisał/a:
Film był średni, zakończenie jedynie fajne zrobili.

Disagreed :) . Wg mnie reżyser dobrze przedstawił to, co się dzieje z ludzkim umysłem w sytuacjach tak ekstremalnie skrajnych; gdy człowiek zupełnie znienacka zmuszony jest stanąć przed ogromnym niebezpieczeństwem, cały świat przekręca się nagle o 190stopni a wszystko, na czym do tej pory polegaliśmy, a nawet od czego byliśmy w ogromnym stopniu zależni znika jak kamfora. Umysł pęka, na jego miejscu pojawiają się pierwotne instynkty (zwierzęca walka o własne przetrwanie), uwalniając przy tym najgorsze cechy, którym daleko nawet od zwierzęcia, bliżej do bestii. Nawet religia, stworzona w ogólnym zamyśle przecież do niesienia dobra staje się śmiercionośnym narzędziem. Film ma swoje wady; efekty specjalne są słabe, gra głównego aktora nie powala, ale dla mnie nie ma to większego znaczenia. Wymowa filmu w tym przypadku zdecydowanie wchodzi na pierwszy plan. Może i potwory nie są straszne, za to straszne jest to, co się dzieje z człowiekiem. Jak dla mnie Darabont w swojej ekranizacji przedstawił to na pięć a film ma po prostu klimat.

R4Zi3L - 2012-06-15, 16:49

Zgadzam sie... Film oglądałem w kinie o 2 w nocy i naprawde wgniótł mnie w fotel.
LaMuertePL - 2012-06-16, 13:17

Mi napisał/a:
Jak dla mnie Darabont w swojej ekranizacji przedstawił to na pięć

U mnie podobnie, tyle, że w skali do 10. : >

Mi - 2012-06-16, 16:22

LaMuertePL napisał/a:
U mnie podobnie, tyle, że w skali do 10. : >

Miło, że zechciałeś uzasadnić swoją opinię :) .

LaMuertePL - 2012-06-17, 10:37

Oglądałem go dość dawno i musiałbym go sobie odświeżyć, żeby dokładnie uzasadnić, a obecnie nie mam czasu na takie duperele. ;) Po prostu pamiętam, że dla mnie nie był zbyt dobry i już. Jak kiedyś sobie go przypomnę to powiem o co mi dokładniej chodziło. :P
StuntmanMikeL - 2012-07-07, 12:04

Jakkolwiek dobre książki by nie były, ja uważam, że ekranizacje Franka Darabonta są bardzo dobrymi filmami. Trzeba pamiętać, że książka i film to dwa zupełnie odmienne środki przekazu i narracja w obydwu musi być poprowadzona nieco inaczej. Wiadomo, w książce można zamieścić więcej informacji, a sam fakt, że podczas jej czytania używasz własnej wyobraźni tylko dodaje atrakcyjności, jednak film musi obcinać rogi w pewnych miejscach i zwyczajnie starać się wiernie oddać przesłanie książki.

Mi się wydaje, że taki Shawshank Redemption czy Zielona Mila same w sobie są filmami świetnymi, ale do książek ich nie przyrównam, bo nie czytałem. Tak czy siak warto spojrzeć na to świeżym okiem, niźli przez pryzmat książki.

Raq - 2012-07-18, 19:47

Pójdę o krok dalej. Shawshank i The mist wypadają lepiej jako filmy niż jako słowa na papierze. Choćby nie wiem co to te 2 mogę oglądać bez końca a nowelek raczej po kilka razy nie poczytam.
R4Zi3L - 2012-07-20, 10:24

Kilka razy.... teraz zabrałem się za "Rękę Mistrza" Dzięki bogu jest audiobook, bo chyba bym nie dał rady czytać takiego tomiska..... trochę przesadził z "odchodzeniem od tematu"....
AlaV - 2012-07-20, 18:51

Mi się "Ręka Mistrza" podobała, trzymała klimat no i nie aż tak skopane zakończenie, jak to się u Kinga czasem zdarza.
Mi - 2012-07-22, 05:29

AlaV napisał/a:
Mi się "Ręka Mistrza" podobała,

Również; jedna z moich ulubionych jego książek notabene. Bardzo intrygująca historia, a odchodzenie od tematu wcale nie przeszkadza, przynajmniej mnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group