Forum Silent Hill Page

Pomoc - [R] Rozdziałka Głos i co jeszcze ?

katSu - 2009-01-27, 23:12
Temat postu: [R] Rozdziałka Głos i co jeszcze ?
Siemanko, od dawna przymierzałem się do kupna nowego kompa a potem to gry silent hill 5. Radośc z kompa trwa ale co do gry to już nie za bardzo mma taki o to problem.

Na XP nie mogę dać rozdziałki 1280 x 1024
Dodatkowo nie mam dzwieku na XP a na Viscie był spotkał się ktoś z tym ?

Config;
ATI HD4870
C2D E8400
2 x 2 Gb

HoochMaster - 2009-01-27, 23:20

Czy dźwięku nie ma w menu i samej grze (a w scence wprowadzającej jest)? Jeśli tak, to musisz ściągnąć aktualizację DirectX - co najmniej tą z listopada 2008 (ew. można to zrobić stąd). Możliwe, że update rozwiąże też problem z rozdziałką.
Wendigo - 2009-01-27, 23:36

Z dźwiękiem zrób tak: Właściwości Systemu->Sprzęt->Menadżer urządzeń i wyłącz Urządzenie półdupleksowe audio usługi Unimodem

Może coś pomoże, a co do rozdziałki poszukaj jakiegoś pliku .txt w folderze gry (najprawdopodobniej bedzie się config nazywał) tam odszukaj odpowiedni parametr i zmień na 1280 x 1024. (chociaż to totalna improwizacja nie zaszkodzi sprawdzić)

Napisz później czy coś ruszyło.

katSu - 2009-01-27, 23:41

Okej to tak dzwiek działa dzieki za pomoc z rodziałką pokombinuje.
HoochMaster - 2009-01-27, 23:44

Wendigo napisał/a:
tam odszukaj odpowiedzi parametr i zmień na 1280 x 1024. (chociaż to totalna improwizacja nie zaszkodzi sprawdzić)

Wcale nie taka improwizacja :) Mniej więcej w połowie przypadków taki manewr działa - wiem, bo jako posiadacz laptopa często spotykam się z problemem zmiany rozdzielczości na jakąś sensowną.

Radziłem update DirectX, bo sam miałem taki problem z dźwiękiem (brak in-game sound, w filmikach był, bo to oddzielne pliki odtwarzane w inny sposób).

katSu - 2009-01-27, 23:45

Tak jak powiedziałem instalka DX pomogła, nie pomyslałem z tym a mogłem. Tylko za cholercie nie umiem znaleźć takiego pliku do zmiany rozdziałki..
HoochMaster - 2009-01-27, 23:58

Masz go w folderze [Engine] - nazwa to vars_pc.cfg
Są tam dwie linie:
ScreenResHeight=***
ScreenResWidth=***
Nie wiem, czy w przypadku Homecoming to zadziała, bo nie próbowałem (mogłem normalną rozdzielczość ustawić z poziomu menu opcji).

katSu - 2009-01-28, 00:03

Okej pobawie sie tym, a moze mi ktos powiedzieć gdzie są savy do tej gry ? bo tego to jeszcze nie znalazłem. A chciałem z kumplem zaczac gre od równego momentu.
Wendigo - 2009-01-28, 00:05

W większości gier działa (przynajmniej tak mi się wydaje, próbowałem kiedyś się bawić w to bodajże na Morrowindzie i Thiefie)

Więc jeśli kłopoty zażegnane to liczymy na ,,pomógł" ;)

EDIT: Chodzi Ci o to skąd pobrać czy w jakim folderze są trzymane?

HoochMaster - 2009-01-28, 00:11

katSu napisał/a:
gdzie są savy do tej gry

Poszukaj tutaj. Z savem z jakiegoś określonego momentu mogą być problemy, bo:
a) to nowa gra, a takie rzeczy pojawiają się z czasem,
b) Homecoming ma spieprzony system zapisów - ograniczenie liczby save slotów do pięciu.

I tak np. ja mam tylko save'y z dwóch ostatnich lokacji w grze.
---
Na przyszłość: zapisy pod Vistą (ale w XP jest zapewne podobnie) są umiejscowione w
C:\Users\Public\Documents\Silent Hill Homecoming\
Jest to jeden plik BIN (shv_save.bin), bez podziału na poszczególne save sloty.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group