Forum Silent Hill Page

Silent Hill 4: The Room - Jimmy Stone

Mi - 2009-01-08, 12:07
Temat postu: Jimmy Stone
Red Devil, to była ksywka Jimmyego Stone'a, kapłana sekty czczącej Valtiela, (a także pierwszej ofiary "Ten Hearts" Sullivana) nadana przez the Order- Walter zastrzelił Jimmiego, następnie wyciął serce. Przezwisko Stone'a powstało od czerwonego, trójkątnego kaptura, który mężczyzna zakładał podczas wykonywania rytuałów. Prawdopodobnie duch Stone'a nawiedzał Waltera w więzieniu i przerażony Sullivan postanowił opuścić ten łez padół xD.

EDIT by Doxepine: Mam nadzieję, że się z tego offtop dotyczący Czwórki nie zrobi... :)
M: No worries =D.

Devlock: Temat został podzielony.

Doxepine - 2009-01-08, 12:33

Miho napisał/a:
Red Devil, to była ksywka Jimmyego Stone'a, kapłana sekty czczącej Valtiela, (a także pierwszej ofiary "Ten Hearts" Sullivana) nadana przez the Order- Walter zastrzelił Jimmiego, następnie wyciął serce. Przezwisko Stone'a powstało od czerwonego, trójkątnego kaptura, który mężczyzna zakładał podczas wykonywania rytuałów. Prawdopodobnie duch Stone'a nawiedzał Waltera w więzieniu i przerażony Sullivan postanowił opuścić ten łez padół xD .

A niby po co miałby się objawiać duch Stone'a? To byłoby trochę bezsensowne. Popatrz, w Wish House małemu Walterowi zrobili pranie mózgu + krzywdzono go tam (np. Andrew De Salvo). Wmówiono mu, że mamusia do niego wróci, jak zabije 21 ludzi. De facto, zrobili z niego seryjnego mordercę. Równie dobrze mógłby mu się objawić ktoś inny... Chociaż mogę się mylić... PS O tym, że Stone'a nazywali czerwonym diabłem dowiadujemy się dopiero z 4. części. Notatka zaś pojawia się w części drugiej. Można więc przypuszczać, że autorom gry chodziło właśnie o Piramidogłowego... Jakoś nie mogę zrozumieć, po jakiego grzyba miałby mu się ukazywać duch Stone'a...
Przy okazji, jak popatrzymy na wizerunek Stone'a jako ducha, żadnej czerwonej poświaty nie widać... A chyba jego wygląd z tego oficjalnego "przewodnika" po victimach (zapomniałem nazwy) jest "najprawdziwszy"...

Mi - 2009-01-08, 13:06

Doxepine napisał/a:
Równie dobrze mógłby mu się objawić ktoś inny.

Stone nie dość że był pierwszą ofiarą Sullivana, był dodatkowo bardzo ważnym członkiem sekty i osobą, która poniekąd miała na Waltera duży wpływ i namawiał go do wykonania 21 sacraments.
Poza tym, o ile się nie mylę, w kiedy powstała 2ka, twórcy (jeszcze) upierali się, że PH jest reprezentacją tylko i wyłącznie dla Jamesa.

StuntmanMikeL - 2009-01-08, 13:09

Można by też założyć, że całą historię (albo przynajmniej jej zarys i/lub niektóre elmenty) autorzy mieli już gotową w trakcie robienia SH2. Albo inaczej - stworzyli jakąś tam małą ciekawostkę do rozkminiania dla fanów i wstawili ją jako notatkę do znalezienia w SH2, a potem jak zaczęli robić czwórkę stwierdzili, że tą "ciekawostkę" można by rozwinąć w całkiem intrygujący materiał na nową grę. Może faktycznie w SH2 autorzy mieli na myśli PH wymyślając tą notkę, ale mogli zmienić zdanie przy tworzeniu SH4. Mozliwości jest sporo.
Mi - 2009-01-08, 13:24

http://www.translatedmemo...s/Pg110-111.jpg
Ha, mam :) .
Oczywiście, to nie dowód na to, że był to Stone, ale przynajmniej na to, że nie był to stricte PH xD.

Mi - 2009-02-03, 20:33

Co by temat odświeżyć:
http://www.youtube.com/watch?v=aUyugk_Qb3c
Widzieliście to? Co Stone robi w mieszkaniu Henry'ego (podejrzewam, że jest to mieszkanie Henryka, ponieważ nie ma maszyny do pisania)?
I czemu wypisuje sobie na rękach jakieś dziwne znaki?

HoochMaster - 2009-02-03, 23:01

Cóż, to trailer, więc sporo tam scen nieobecnych w grze (np. z kilkoma 01121 wychodzącymi z sufitu). Nawet w intrze jest sporo takich ujęć, więc tym bardziej mogą się one pojawić w trailerze.

Może wcześniej twórcy zamierzali rozszerzyć wachlarz działań Jimmiego Stone'a - i miast jedynie wystawać ze ściany, mógł przemieszczać się swobodnie po apartamencie 302.

Tomasz - 2009-02-04, 00:02

Dla mnie ten gość piszący sobie po ręce bardziej pasuje do Josepha S.
Doxepine - 2009-02-04, 04:04

Tomasz napisał/a:
Dla mnie ten gość piszący sobie po ręce bardziej pasuje do Josepha S.

Widać wyraźnie ranę postrzałową głowy, chociażby na trailerach. A, o ile się nie mylę, Stone zginął właśnie od strzału w tył głowy...

Mi - 2009-02-04, 11:13

Doxepine napisał/a:
Widać wyraźnie ranę postrzałową głowy, chociażby na trailerach. A, o ile się nie mylę, Stone zginął właśnie od strzału w tył głowy...

Exactly, poza tym, "ozdabia" swoją rękę pismem kultu :->.

Tomasz - 2009-02-04, 21:50

Pisząc o tym, że bardziej by pasował JS15/21, miałem na myśli bardziej zachowanie tej postaci i miejsce w którym się znajduje, niż jej wygląd, bo faktycznie ten bardziej nasuwa na myśl JS1/21 (zabawna w tym kontekście jest zbieżność inicjałów ;) ).
Nie wiem jak wygląda rana postrzałowa w potylicę, a trailer jest dość niewyraźny. Na pewno ma tam coś co wygląda jak dziura. Jeśli to co sobie pisze jest w alfabecie Kultu, to faktycznie najprawdopodobniej to Jim.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group