Forum Silent Hill Page

Our Special Place - UFO i inne tajemnice świata

Nazar - 2009-08-21, 01:26

Macie kolejną teorię spiskową:
http://wiadomosci.onet.pl...50,forumeu.html

SiedzacyWKiblu - 2009-08-22, 18:21

Self,collective unconscious,synchroniczność itp.
Osobiście to jest coś co mnie kręci.
To jest film z cyklu czym naprawdę jesteśmy.
Film nie ma polski napisów.
Transplanting memories part 1/4
Film opowiada o tym jak ludzi po przeszczepie zaczynają zachowywać się jak ich dawcy.
Ba nawet posiadają ich wspomnienie.

Nazar - 2009-08-22, 20:22

To ja się z wiarygodnego źródła dowiem, na ile jest to prawdziwe :)
SiedzacyWKiblu - 2009-08-30, 19:02

Na temat trafiłem przypadkowo parę mięch temu.
Moty z bohaterem który ma "Transplantacje wspomnień" i odkrywa siebie na nowo .To byłby dobry film.
Biorąc pod uwagę ,że motywów z amnezją było już zbyt dużo.

Po za tym nie sądzicie.
Jak gdy odczuwam jakieś konkretne emocje to czuje jak mnie specyficznie serce ściska.
Serce jest dość fajnie powiązanie z ludzkimi emocjami.
W tym filmie też to jest.
Nazar napisał/a:
To ja się z wiarygodnego źródła dowiem, na ile jest to prawdziwe

Oglądałeś "Secret" albo "What we blee know" .Ha ha to są dobre filmy . :lol:
"Prawo przyciągania" a fizyka kwantowa.

Kwiatek1993 - 2009-08-30, 19:14

jeśli chodzi o te powiązanie emocji z sercem , ostatnie moje zakochanie skonczyło się na tym że miałem bóle klatki piersiowej i pare wizyt w szpitalu , potem mi to wyjaśnił doktor żebym wszystkiego tak nie przeżywał , a żeby offtopu nie wyczarować tutaj powiem że mnie ostatnio zainteresowaly sprawy "śmierci klinicznej" i rzeczy które się podczas niej dzieją , a także reinkarnacji do której jestem coraz bardziej przechylnie nastawiony , i hipnozy regresywnej podczas której podobno można dowiedzieć się o swoich poprzednich wcieleniach :grin2: (sic!) xD
Nazar - 2009-08-30, 19:39

Cez napisał/a:
Na temat trafiłem przypadkowo parę mięch temu.
Moty z bohaterem który ma "Transplantacje wspomnień" i odkrywa siebie na nowo .To byłby dobry film.
Biorąc pod uwagę ,że motywów z amnezją było już zbyt dużo.

Był thriller/horror jakiś czas temu w kinach na podstawie tego motywu.

Cez napisał/a:

Po za tym nie sądzicie.
Jak gdy odczuwam jakieś konkretne emocje to czuje jak mnie specyficznie serce ściska.
Serce jest dość fajnie powiązanie z ludzkimi emocjami.
W tym filmie też to jest.

Trudno, żeby w przypadku silnych emocji ściskała Cię wątroba :P

Cez napisał/a:

Nazar napisał/a:
To ja się z wiarygodnego źródła dowiem, na ile jest to prawdziwe

Oglądałeś "Secret" albo "What we blee know" .Ha ha to są dobre filmy . :lol:
"Prawo przyciągania" a fizyka kwantowa.

Nie wiem, nie pamiętam tytułów filmów, które oglądałem :D A zapytam transplantologa, filmy mi do tego niepotrzebne ;)

Kwiatek1993 - 2009-08-31, 21:17

A co myślicie o śmierci klinicznej ? macie kogoś w rodzinie kto to przeżył ? opowiadajcie :) :grin2:
Nazar - 2009-09-04, 22:36

Z pierwszego źródła otrzymałem odpowiedź, że przejęcie przez biorcę cech lub wspomnień dawcy jest niemożliwe. W przyszłym tygodniu zapytam jeszcze jedną osobę, może nawet kilka się uda :)
Plazior - 2009-09-04, 23:09

A to ciekawe. Jeśli to potwierdzisz. To można by było wyczarować jakąś teorie...

Nazar napisał/a:
Trudno, żeby w przypadku silnych emocji ściskała Cię wątroba :P
:lol: Tekst tygodnia.

Kwiatek1993 napisał/a:
że miałem bóle klatki piersiowej i pare wizyt w szpitalu , potem mi to wyjaśnił doktor żebym wszystkiego tak nie przeżywał
No coś w tym jest.
Nazar - 2009-09-04, 23:20

Plazior napisał/a:
A to ciekawe. Jeśli to potwierdzisz. To można by było wyczarować jakąś

Chcesz stworzyć teorię, która jest znana powszechnie od wielu lat? :) Taka np. wątroba czy nerka nie przechowuje informacji związanych z naszą pamięcią lub zachowaniami - są one "magazynowane" w mózgu, którego w innych narządach nie ma (wbrew temu, co uważają kobiety ;) ).

Plazior - 2009-09-04, 23:33

Oł dżizas. Nie to miałem na myśli. Po prostu załóżmy, że, jak ruscy, przeszczepiamy swój mózg to innego ciała. Ale wspomnień brak. Tak czy siak... [mafioso mode on] Jus' forget about it! [mafioso mode off] :lol:
Nazar - 2009-09-05, 00:09

Przeszczep bez wspomnień? :>
Raq - 2009-09-05, 08:36

O ile się orientuję to przeszczep mózgu jest niemożliwy :P natomiast często można sie spotkać np z reinkarnacją dosłowną kiedy dzieci pamiętają'wcześniejsze życie'
wawmaster - 2009-09-05, 12:31

Raq napisał/a:
natomiast często można sie spotkać np z reinkarnacją dosłowną kiedy dzieci pamiętają'wcześniejsze życie'


Widziałem jakiś czas temu program włąsnie o tym. Nie pamiętam dokłądnie jak to leciało ale było coś takiego, że dziecko jak tylko nauczyło sie mówić, zaczeło opowiadać o malborku. Mówił ze był tam rycerzem bla bla bla itp. Niby niemożliwe, bo kilkuletnie dziecko nie wymyśliło by takiego czegoś, tym bardziej, że nigdy w malborku jeszcze nie był. W końcu przyjechał z rodzicami do malborka i odrazu zaczął opowiadac gdzie co stało, gdzie spali, gdzie ćwiczyli itp. Niewiarygodne :)

Raq - 2009-09-05, 12:52

no ja na YT np lookałem taki znany o dzieciaku który 'był' pilotem podczas WW2 i znał szczegóły dotyczące budowy samolotów, typy itp...no i historie ludzi którzy z nim latali
Nazar - 2009-09-05, 13:13

I żadnego z tych doniesień nie można udowodnić, bo co za problem od małego wmawiać różne rzeczy? Wbrew pozorom, człowiek uczy się i zapamiętuje nawet wtedy, gdy jeszcze nie potrafi mówić. Ktoś udowodnił, że te historie o Malborku nie były powtarzane maluchowi od urodzenia, a on po prostu powtórzył je, gdy nauczył się mówić? Jedyna możliwość udowodnienia czegoś takiego, to trzymanie wszystkich dzieci na świecie pod stałą obserwacją kamer i mikrofonów, by wykluczyć możliwość udziału osób trzecich. Gdyby udało się komukolwiek coś takiego racjonalnie udowodnić - byłaby rewolucja.

A przeszczep mózgu jest możliwy, obecnie tylko częściowo. Nie udało się jeszcze w pełni połączyć przeciętego rdzenia kręgowego i może to być bardzo trudne, bo jego schemat nie zawsze się powtarza, więc w tym samym miejscu mogą znajdować się połączenia odpowiedzialne za inną funkcję, niż u innego człowieka.

STRusz - 2009-09-05, 13:50

Trochę się kiedyś interesowalem teoriami spiskowymi ale to się zbyt rozrazta, temat nie ma końca, mi wystarcza świadomość że na świecie źle się dziej. Od małego się zastanawiam. Coraz więcej ludzi się budzi z tego, coraz więcej UFO, 2012, bombardowanie informacji.
Pamiętajcie wiedza chroni ale ważniejszy jest rozwój duchowy. Nie dajcie się zmanipulować.
Kierujcie się sercem.

Co do życia po życiu to mamy wiele dowodów, choćby relacje typu Out off Body Experience czy przekazy channelingowe. Jestem wręcz pewny reinkarnacji ponieważ co nie co doświadczylem oraz ideologie buddyzmu są mi najbardziej bliskie. Owszem uwielbiam łączyć nauke z duchowościa i można się tu pochwialić wieloma teoriami/dowodami na polu fizyki kwantowej która wyjaśnia wiele zjawisk para.

http://www.the-awakening-time.pl
pozdrawiam

wawmaster - 2010-05-02, 21:52
Temat postu: Czy udało mi się sfotografować ducha????
Mike: Temat scalony.

No własnie... nie wiem co o tym myśleć... Wczoraj poszliśmy z kolegami do opuszczonego domu niedaleko mojego miasta (w odpowiednim temacie umieszczę zdjęcia z tego wypadu) i zrzucając w domu zdjęcia zauważyłem coś... hmmmm. dziwnego...ciekawego... niepokojącego... Nie wiem jak to określić. Są dwa zdjęcia. Pierwsze gdy chciałem zrobić zdjęcie domu z zewnątrz, ale kolega mi sie wbił w kadr, więc postanowiłem zrobić zdjęcie jeszcze raz. A z resztą co ja bede gadał. Sami zobaczcie.



*napewno nie jest to para z ust, bo było ciepło, a pozatym to ma jakiś taki zielonkawy kolor a para była by biała
*nie jest do tym z komina/ogniska itp, bo nic takiego w okolicy nie miało miejsca, a po zatym na drugim zdjęciu już tego nie ma.
*specjalnie nie ocenzurowałem facjaty kolegi, żeby mnie przypadkiem ktoś nie posądził, że "sfotoszopiłem" to zdjęcie.
*w tym "dymie" można dostrzec postać idącą w lewą strone z wyciągniętą ręką i nogą.....(albo poprostu widze to co chę widzieć)

Co o tym sądzicie???

Wendigo - 2010-05-02, 22:07

http://img696.imageshack....dsdfgfdgfgh.jpg O ten kształt chodzi?

Wydaję mi się, że jest to http://pl.wikipedia.org/wiki/Pareidolia . Choć można pogadać o wszelakich schizach i tym podobnych, na pewno każdy kiedyś miał coś podobnego :) .

wawmaster - 2010-05-02, 22:10

tak, o ten. Możliwe ze jest to własnie pareidolia, ale itak pozostaje pytanie skąd ta chmura sie wzieła, bo na następnym zdjęciu nie ma już nic.
Wendigo - 2010-05-02, 22:17

http://www.eioba.pl/a70824/fotografowanie_duchow za bardzo bym się tym nie kierował, ale zobacz na pkt nr. 5.

Dodatkowo napisz coś o miejscu i czy ta mgła była, gdy robiłeś zdjęcie?

wawmaster - 2010-05-02, 22:28

Ciężko powiedzieć czy mgła była czy nie, bo było kompletnie ciemno i tylko w czasie błysku fleszu na chwile wszystko sie rozjaśniało. Ale skoro drugie zdjęcie jest robione z tego samego miejsca, kilka sekund po poprzednim i na nim nie ma zadnej mgły, to znaczy, że jej tam nie było. Co do pkt 5 to w sumie odpada, bo robione w tym samym miejscu w tym samym czasie więc raczej nie ma mowy o oblaskach od powierzchni, a z resztą to wychodzi poza zakres budynku na drzewa i ponad dach.
StuntmanMikeL - 2010-05-02, 23:24

http://www.psxzone.opalne...wtopic.php?t=83
A na takie rzeczy to jest odpowiedni temat, nie wiem czy wiedziałeś. Rozumiem, że się podjarałeś całą sprawą, ale teraz to trzeba wszystko przenosić i tak, więc po co?

Ja myślę, że to prędzej jakiś trik optyczny. Może w tym momencie akurat jakiś niewidoczny gołym okiem obłok gazu, lub kurzu przelatywał i flesz aparatu go zwyczajnie odbił. Nawet widać na tym obłoku lekkie drganie/falowanie jak od gorącego powietrza albo gazu właśnie. Jesteś pewien, że żaden z Twoich kolegów akurat szluga nie jarał czy czegoś? Warto by było się też dowiedzieć co nieco nt. historii tego domu, może kogoś tam siekierą za**bali i teraz nawiedza to miejsce. ;P

wawmaster - 2010-05-03, 08:39

No właśnie nikt nic nie jarał, z kominów tez nic nie leciało. Co do historii domu to nic konkretnego nie wiem. Są niby takie miejscowe legendy, że po nocach tam słychać jakieś dźwięki czy krzyki, ale dlaczego tak sie dzieje, jaka jest geneza tych zjawisk to juz nie wiadomo.

ps. sorka Mike za złe umieszczenie tematu.

Trivane - 2010-05-03, 09:11

Ja tam widzę tylko jakąś plamę. Poza tym wie ktoś jak duchy wyglądają? jedni pokazują jakąś lecącą kulkę, tutaj pół zdjęcia pokryte tajemniczą smugą. Podsumujmy fakty: było ciemno, aparat komórkowy, zdjęcie jakoś dziwne rozmazane w porównaniu z drugim. Nie jestem ani ekspertem od zjawisk paranormalnych ani wielkim znawcą biedronkowych aparatów, ale nie widzę podstaw by twierdzić, że sfotografowałeś akurat ducha. Może spróbuj powtórzyć wypad z kolegą w to miejsce i porobić kilka nowych zdjęć? ponoć duchy lubią wracać.. i nawiedzać ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group