Forum Silent Hill Page

Silent Hill 3 - Symbolika potworów

Bersek - 2008-10-31, 23:09
Temat postu: Symbolika potworów
To dziwne, że jeszcze nie ma takiego tematu. Co prawda LM opisuję tylko ich wygląd, sposób poruszania się i dlaczego nazywają się tak, a nie inaczej. Natomiast zastanawiająca jest ich symbolika.
Double headów, pielęgniarek i Missionary nie trzeba tłumaczyć, ale co z całą resztą? Szczerze nie mam pojęcia jak wytłumaczyć Closera, Insane Cancera czy slurpera. Chyba przyznacie mi rację jeśli powiem, że "od tak" nie zostały stworzone i na pewno mają jakąś symbolikę.
Czekam na wasze pomysły, uruchomcie wyobraźnie i nie bójcie się pisać, choćby nie wiem jakie byłyby to głupoty (byle zgodne z tematem :) ).

Yorra - 2008-11-01, 12:18

Hmmm może to i głupie ale możliwe że Heather w bała się w młodości zapaśników Sumo :lol-sweat: no i możliwe że miasteczko ufundowało jej Insane Cancera
Mi - 2008-11-01, 12:59

Nazwa i wygląd Insane Cancera kojarzy się z wyjątkowo 'złośliwą' chorobą, może ma to coś związek z tym, że protagonistka nosi w sobie płód God?
Inne wytłumaczenie to takie, że przeszłość, całe miasto i wydarzenia są dla Heather pewnego rodzaju nawracającą i uciążliwą 'chorobą', której nie potrafi się pozbyć.

P.S. Wiem, bardzo naciągane, ale jedyne, co mi przychodzi do głowy.
P.S.2 Bardzo podoba mi się nazwa IC ;].
P.S.3 Tak generalnie to naprawdę wątpię, że potwory z SH3 (te, które wymieniłeś jako niewyjaśnione) mają jakąkolwiek symbolikę, bo jeśli miały by takową, z pewnością zostało by to ujęte w LM, ale pobawić się zawsze można ^^".

Jo-Jo - 2008-11-01, 16:12

A może Insane Cancer ma jakieś nawiązanie do nałogu Heather którego się pozbyła ? ( wiem, to strasznie głupie, ale zawsze się zastanawiałem czemu akurat nazywa się " Cancer " )
Shiroi Ookami - 2008-11-01, 16:17

Przy pierwszym spotkaniu z Claudią i w późniejszych fragmentach gry również przy przemianach z normalnego do "skrzywionego" świata (oraz w katedrze) Heather za każdym razem ma "migreny" związane z obecnością GOD-a w środku. Łapie się wtedy za głowę i wije w bólu. Może to jest ten Insane Cancer?
Bersek - 2008-11-01, 16:19

Hmm to jest dobre... Jest nawet taki motyw, że przy "badaniu" popielniczki, Heather mówi, że już to rzuciła i nie chce do tego wracać. Zobaczcie jak wygląda IC, jakieś guzy, wyciekająca z różnych otworów ropa (?), czarne plamy. Jakoś mi się to jednoznacznie kojarzy z chorobami wywoływanymi przez palenie :D
Zaratul - 2008-11-01, 16:24

Amaterasu napisał/a:
A może Insane Cancer ma jakieś nawiązanie do nałogu Heather którego się pozbyła ? ( wiem, to strasznie głupie, ale zawsze się zastanawiałem czemu akurat nazywa się " Cancer " )


Wiem o co ci chodzi.Heather kiedyś paliła papierosy ale rzuciła co można wywnioskować po obejrzeniu popielniczki z palącym się papierosem w Office Building.
Cancer to rak po angielsku a jak wiadomo palenie papierosów powoduje raka.

Jo-Jo - 2008-11-01, 16:52

A zwróćcie również uwagę na to, co się dzieje ze zwłokami Insane Cancera. Kurczą się ... jakby troszkę pomyśleć to może to oznaczać powrót organizmu ludzkiego do " normalnego " stanu ( jak zapewne wiemy, po rzuceniu papierosów organizm palacza stopniowo powraca do " zdrowia " ).

Czyli - Heather zabijająca Insane Cancera = Heather " zabijająca " w sobie chęć sięgnięcia po papierosa

Bersek - 2008-11-01, 16:57

Amaterasu napisał/a:
A zwróćcie również uwagę na to, co się dzieje ze zwłokami Insane Cancera. Kurczą się ...

Dosłownie wygląda to tak jakby uciekało z niego powietrze.

Amaterasu napisał/a:
Czyli - Heather zabijająca Insane Cancera = Heather " zabijająca " w sobie chęć sięgnięcia po papierosa

To wcale nie jest takie głupie, zobaczcie sobie co symbolizuje Carrion w Origins .. xD

Shiroi Ookami - 2008-11-01, 16:57

Amaterasu napisał/a:
A zwróćcie również uwagę na to, co się dzieje ze zwłokami Insane Cancera. Kurczą się ...

Dla mnie to wyglądało tak, jakby z materaca uchodziło powietrze. Takie miałem skojarzenie.

MZet - 2008-11-02, 18:24

No a Pendulum? Wahadło. Co ten symbolizuje to jużchyba nikt nie wymyśli.
Glutton jak sama nazwa wskazuje to nawiązanie do jednego z grzechów głównych: Obżarstwa.
Slurper- nie wiem. Dziecko z osteoporozą? :)

Doxepine - 2008-11-04, 11:01

Po pierwsze, czy zauważyliście, że Closer wygląda trochę kobieco? Moim zdaniem, porusza się trochę jak kobieta, no i ta "spódniczka". Kojarzy mi się to z Heather, sam nie wiem, dlaczego, ale wspomnianą spódniczkę nosi również protagonistka SH3. Po drugie, czy zwróciliście uwagę, że u Closera jego usta przypominają waginę? Zresztą, zwróćcie uwagę na to, jak wyglądają otwory na rękach, z których wysuwają się te ostrza. Trzeba też zwrócić uwagę na ich wielkość, która budzi respekt. Wydaje mi się, że Closer symbolizuje matkę Alessy, czyli Dahlię... Ta sama potęga, w przypadku Closera wyrażona cieleśnie, powiązana z kobiecym wyglądem tegoż potwora, jakoś kojarzy mi się z Dahlią...
Zaratul - 2008-11-10, 01:00

Doxepine napisał/a:
Po pierwsze, czy zauważyliście, że Closer wygląda trochę kobieco?


Mi Closery zawsze przypominały pielęgniarki do których ktoś poprzyczepiał różne części.
Wskazuje na to właśnie ta spódnica.
Btw W wewnętrznej części górnych kończyn ma metalowe rury,teoria o doczepianiu kończyn nie jest taka nierealna.

Devinitum - 2008-11-10, 09:29

Mnie również Closer kojarzył się z kobietami, w dodatku takimi na zakupach. Poważnie! Gdzieś miałem nawet screena, na którym było widać dwa Closery kręcące się przed wejściem do księgarni. ;D Możliwe, że pomysł na potwora wziął się właśnie z przyglądania się kobietom tachającym ogromne torby z zakupami (skoro Lying Creature w SH2 powstał od przyglądania się gościowi mającemu na sobie bluzę z kapturem i ręce w kieszniach, to czemu nie). ;)
Yorra - 2008-11-13, 21:53

Miałem identyczne skojarzenie z pielęgniarkami ... jakby ktoś troszke zmodyfikował pielęgniarke dodając lub modyfikując im różne kończyny
Amy Blue Rose - 2014-02-13, 23:08

Jeśli o Slupery chodzi to mam jednoznaczne skojarzenia :lol: A tak serio to jakoś nie mam pomysłu co one mogą symbolizować? Ma ktoś jakiś sensowny pomysł?
Alice - 2014-02-14, 15:23

Moze coś jest ze mną nie tak, ale Numb Body kojarzy mi się z kurczakiem, którego jeszcze nie wstawiło się do piekarnika. Takim trochę nadpsutym kurczakiem. No i mam wrażenie, że to coś ma psie łapy.

Znalazłam to przed chwilą: http://silent-hill-heaven.../22/potworysh3/

I'veSeenItAll - 2014-02-14, 23:24

Alice napisał/a:
Znalazłam to przed chwilą: http://silent-hill-heaven.../22/potworysh3/


tak bardzo translator :shock:

Alice - 2014-02-15, 08:39

tak bardzo niestety.
Devinitum - 2014-02-15, 20:48

Amy Blue Rose napisał/a:
Jeśli o Slupery chodzi to mam jednoznaczne skojarzenia :lol:

Chcesz o tym pogadać :> ?

Cytat:
A tak serio to jakoś nie mam pomysłu co one mogą symbolizować? Ma ktoś jakiś sensowny pomysł?

Slurpera spotykamy po raz pierwszy w biurowcu, którego zwiedzamy w godzinach, kiedy powinno w nim być sprzątane, więc może te potwory symbolizują ekipę sprzątającą, skoro tak uporczywie próbują zadbać o stan podłóg, zaś atakują Heather, bo robi ślady tym, co przyniosła z kanałów ;) .

Swoją drogą, nie wiedziałem, że te usta ze zdjęć tak naprawdę należą do Slurperów:


Amy Blue Rose - 2014-02-15, 21:02

Devinitum napisał/a:
Chcesz o tym pogadać :> ?


Raczej nie gdyż wolę nie siać demoralizacji. Ahaha ten obrazek jest boski, bardzo sexy ten Slurper.

Alice - 2014-02-16, 12:12

Jesteś pewna, że nie chcesz siać demoralizacji? Poza tym koleś ma usta jak kobieta.
Salvin - 2014-02-16, 12:40

To Japonia, nietypowy kraj. Skoro mogą umieścić pterodaktyle w środku miasta i chodzące łóżka ssające głowę to obecność obojnaczych stworzeń można chyba uznać za "normę" :grin: .
Amy Blue Rose - 2014-02-16, 12:50

Alice wierz mi na słowo,że wolę tego uniknąć a tu nie jest na to miejsce bo to nie tego typu forum ;) Cóż,jako rzecze stare przysłowie "Nigdy nie próbuj zrozumieć Japończyków".
AlaV - 2014-02-17, 00:29

Devinitum napisał/a:

Slurpera spotykamy po raz pierwszy w biurowcu, którego zwiedzamy w godzinach, kiedy powinno w nim być sprzątane, więc może te potwory symbolizują ekipę sprzątającą, skoro tak uporczywie próbują zadbać o stan podłóg, zaś atakują Heather, bo robi ślady tym, co przyniosła z kanałów ;) .


Dev, you made my day XD


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group