Forum Silent Hill Page

Silent Hill 3 - Pytania, rozkminy, teorie

Doxepine - 2008-12-16, 11:32

Proszę, proszę! Na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=prb1zz7FiGg widać, co Valtiel robi w wolnych chwilach... Myślę, że zarodek w Heather mało go obchodzi, bo przecież ma ważniejsze rzeczy na głowie... :) Ciekaw jestem, po co on to robi i po co Fukuro Lady ma linkę?
A tak na serio, znalazłem jeszcze jeden filmik, który traktuje o Valtierze. Zwróćcie uwagę na dźwięk, jaki słychać, gdy Heather zbliży się do tej dziwnej ściany...
http://www.youtube.com/watch?v=NyFkVOmaXlk

Mi - 2009-01-19, 22:47

Mnie zaś od zarania dziejów interesuje i zastanawia fakt, że ciało Vincenta znika, kiedy przejmujemy kontrolę nad Heather po cutscence. Glitch? Lenistwo twórców?
Zaratul - 2009-01-20, 00:09

Miho napisał/a:
Mnie zaś od zarania dziejów interesuje i zastanawia fakt, że ciało Vincenta znika, kiedy przejmujemy kontrolę nad Heather po cutscence. Glitch? Lenistwo twórców?


Chodzi o końcówkę gry jak Claudia Vincenta zabija?
U mnie zawsze ciało Vincenta było i jak naciskało się klawisz akcji to Heather nad jego ciałem coś mówiła.

Mi - 2009-01-20, 00:16

A grasz na PC? Bo w mojej wersji na PS2 ciała nie ma na bank. Sprawdzałam wiele razy. Wychodzi więc na to, że to jednak glitch.

Na potwierdzenie:
Cytat:
After the cutscene, Vincent's corpse is no where to be found. Whether this is simply a glitch or indicative of some alternative fate for Vincent is uncertain.

Moryc - 2009-01-20, 00:32

U mnie na PC cialo znikalo
Zaratul - 2009-01-20, 00:39

Ja grałem na PC i u mnie ciało zawsze było...ale ja zawsze gram w zwykłą grę,nie extra game.
Więc może to dlatego ja zawsze miałem jego ciało.

StuntmanMikeL - 2009-01-20, 15:35

Ja też do tej pory grałem tylko na PC i ciało było, nawet w trybie extra (tego jestem pewien w 100% bo grę przechodziłem co najmniej 15 razy, więc trudno raczej żebym zapomniał xD ). Dziwne. Szkoda, że na PS2 nie mam to by się sprawdziło... Anyone?
HoochMaster - 2009-01-20, 17:00

U mnie (na PC) ciało Vincenta znika zawsze. Ale nie wiem, czy to akurat glitch. Może to taka sytuacja jak np. w:
SH1: Harry "ginie" na początku SH1 i zostaje "przeteleportowany" do kafejki. Potem podczas gry kilka razy mdleje i przenosi się w przestrzeni pomiędzy różnymi miejscami,
SH2: Maria, kilka razy (podczas walki z 2 PH widzimy to na własne oczy),
SH3: Teoretycznie Heather. Kiedy ginie, wczytujemy grę i przenosi się do ostatniego punktu zapisu (pamiętajcie też o Valtielu),
SH4: Henry w zakończeniu '21 Sakramentów' oraz niektóre pozostałe ofiary Sullivana (Richard np.) + Eileen,
SH0: Travis na początku, po uratowaniu Alessy,
SH5: Alex np. cmentarz->hotel->posterunek policji (lub jego okolice)

Z tym, że niektóre postacie, które wygląda, że zginęły, nie giną naprawdę (Harry na początku, Maria, Heather). Nie zdziwiłoby mnie, gdyby Vincenta znaleźli po jakimś czasie martwego w swoim biurze w Hilltop Center (bo np. tam zostało przeniesione jego ciało).

Jo-Jo - 2009-01-20, 17:21

ciało Vincenta zawsze znika po scence kiedy Heather wypluwa God'a ... i na PS2 i na PC
StuntmanMikeL - 2009-01-20, 17:52

Znowu się mylisz i tym razem Ci to udowodnię (wieczorem, teraz w pracy jestem xD ) :P Na szczęście to scenka z samego końca gry, z którego mam save'a.
Jo-Jo - 2009-01-20, 19:10

ktoś kto przeszedł co najmniej kilkanaście razy SH3 na PC i kilka razy na PS2 nie może się mylić ... szkoda, że wykasowałem save z memorki PS2 ( save'y SH3 i SH4 w szczególności zajmują BARDZO dużo miejsca )
Zaratul - 2009-01-20, 19:14

Amaterasu napisał/a:
ktoś kto przeszedł co najmniej kilkanaście razy SH3 na PC i kilka razy na PS2 nie może się mylić ... szkoda, że wykasowałem save z memorki PS2 ( save'y SH3 i SH4 w szczególności zajmują BARDZO dużo miejsca )


Możesz się mylić.
Mike-L ma rację Vincent nie znika,po cutscence zawsze jego ciało leży na ziemi.

Bersek - 2009-01-20, 19:17

Sprawdziłem przed chwilą u siebie na PS2 i ciało Vincenta nie znikało.
Mi - 2009-01-20, 19:31

Zaratul napisał/a:
Amaterasu napisał/a:
ktoś kto przeszedł co najmniej kilkanaście razy SH3 na PC i kilka razy na PS2 nie może się mylić ... szkoda, że wykasowałem save z memorki PS2 ( save'y SH3 i SH4 w szczególności zajmują BARDZO dużo miejsca )


Możesz się mylić.
Mike-L ma rację Vincent nie znika,po cutscence zawsze jego ciało leży na ziemi.


No właśnie niekoniecznie, ponieważ widocznie zależy to od wersji.
U mnie znika i dam sobie odciąć za to rękę, bo nieraz specjalnie go szukałam. U Hooch'a znika, u Amaterasu i Moryc'a też. Cytat, który wstawiłam również to potwierdza, tak więc wychodzi na to, że prawda leży po środku.

Zaratul - 2009-01-20, 19:41

Miho napisał/a:
No właśnie niekoniecznie, ponieważ widocznie zależy to od wersji.
U mnie znika i dam sobie odciąć za to rękę, bo nieraz specjalnie go szukałam. U Hooch'a znika, u Amaterasu i Moryc'a też. Cytat, który wstawiłam również to potwierdza, tak więc wychodzi na to, że prawda leży po środku.


No to rzeczywiście dziwna rzecz.
Tylko że była tylko jedna wersja SH3.
Nic mi o żadnych patchach do wersji PC nie wiadomo więc znikanie Vincenta nie jest zależne od wersji SH3.
Może jakąś czynność trzeba podczas gry zrobić i od tego to zależy?

Jo-Jo - 2009-01-20, 20:11

Zaratul napisał/a:

Może jakąś czynność trzeba podczas gry zrobić i od tego to zależy?


Całkiem prawdopodobne ... może to, jakie memosy się podniesie i, czy odsłuchało się kasetę w kościele ma na to wpływ ? ( zawsze ją odsłuchiwałem )

HoochMaster - 2009-01-20, 21:05

Zaratul napisał/a:
Może jakąś czynność trzeba podczas gry zrobić i od tego to zależy?

A czy przypadkiem końcowa scenka z Claudią nie była inna, kiedy zmierzaliśmy do "Possessed" Ending? Albo jeśli przebaczyliśmy jej w konfesjonale? Bo nie pamiętam dokładnie, ale chyba dialog różnił się wtedy nieco od tego w "Normal" Ending.

Chociaż tak naprawdę nie wiem, dlaczego miałoby to wpłynąć na zniknięcie ciała Vincenta :\

Zaratul - 2009-01-20, 21:10

HoochMaster napisał/a:
Zaratul napisał/a:
Może jakąś czynność trzeba podczas gry zrobić i od tego to zależy?

A czy przypadkiem końcowa scenka z Claudią nie była inna, kiedy zmierzaliśmy do "Possessed" Ending? Albo jeśli przebaczyliśmy jej w konfesjonale? Bo nie pamiętam dokładnie, ale chyba dialog różnił się wtedy nieco od tego w "Normal" Ending.

Chociaż tak naprawdę nie wiem, dlaczego miałoby to wpłynąć na zniknięcie ciała Vincenta :\


Good point.Może to zależy od zakończenia.
Ja zawsze miałem normal,nigdy nie miałem possesed więc może dlatego zawsze Vincent u mnie zostaje.

Jo-Jo - 2009-01-20, 21:12

raczej nie ... ja właśnie zawsze miałem normal i właśnie zawsze u mnie Vincent znikał :P
Moryc - 2009-01-20, 22:06

normal na pewno. W SH3 jest o tyle latwiej ze za pierwszym razem mozna zlapac tylko wlasciwie normala.

Hoochmaster czy to Claudia byla w konfesjonale to chodza glosy ze to nie do konca ona. O ile sie nie myle to nawet w Creditsach jest wymieniona specjalna aktorka jako "confessional voice"

Bersek - 2009-01-20, 22:18

Moryc napisał/a:
Hoochmaster czy to Claudia byla w konfesjonale to chodza glosy ze to nie do konca ona. O ile sie nie myle to nawet w Creditsach jest wymieniona specjalna aktorka jako "confessional voice"


Bodajże KP kiedyś pisał, że kobieta w konfesjonale to sama Heather/Alessa.

Moryc - 2009-01-20, 22:34

To tak doprecyzuje,

Nie ma podzialu dokladnie na role. Ale sprobojmy systemtyke

motion/voice actors
Heather - Heather Morris (a to zbieg imon :) )
Douglas - Richard Grosse
Claudia - Donna Burke
Vincent - Clifford Rippel

i mamy 3 glosy nie oznaczone
voice actors

Matt Lagan
Lenne Hardt
Mike Mathenson

Pytanie... Gdzie w czasie gry slyszymy dodatkowe glosy nie nalezace do 4 glownych bohaterow?
Konfesjonal raz
a pozostale 2?

Anonymous - 2009-01-20, 22:35

A James nie rozmawiał z jakimś lekarzem?
Bersek - 2009-01-20, 22:36

Lisa ( mam na myśli tego haluna w tym szpitalnym labiryncie), Leonard i głos kolesia od telefonu.
Puty napisał/a:
A James nie rozmawiał z jakimś lekarzem?

xD

Zaratul - 2009-01-20, 22:40

Moryc napisał/a:
Matt Lagan
Lenne Hardt
Mike Mathenson


Jeden z głosów to ten głos kobiety która rozmawia z Vincentem.Zapis rozmowy jest na tej kasecie magnetofonowej.
Drugi to chyba Leonard Wolf a co do trzeciej osoby to nie mam pojęcia.

Puty napisał/a:
A James nie rozmawiał z jakimś lekarzem?


Ale my mówimy o trzeciej części a nie drugiej. :)

Edit:
"głos kolesia od telefonu"

O właśnie! Kompletnie o tym głosie w telefonie zapomniałem. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group