Forum Silent Hill Page

The Graveyard - Cz³owiek cz³owiekowi nierówny?

Shi'nayne - 2008-01-31, 14:59

Cytat:
Nie chodzi³o mi o laboratoryjne metody zap³adniania. Bo co to za sztuka? Je¶li wytworzy³aby siê u naszego gatunku zdolno¶æ do partenogenezy, to mo¿e faktycznie by³y by na ¶wiecie same baby

A czy ja kiedykolwiek tak± chêæ wyrazi³am? Chodzi mi o to, ¿e fajnie by by³o mieæ genetyczne dziecko swoje i ¿onki. Jako¶ nie s±dzê, by dzieci powsta³e drog± naturaln± mia³yby siê przez to przestaæ rodziæ. No a jak niektórzy naukowcy wró¿± zag³adê mê¿czyzn za 25000 lat z powodu tych wszystkich zanieczyszczeñ maj±cych zgubny wp³yw na chromosom Y, to mamy sposób, by ludzko¶æ nie wyginê³a.
Cytat:
I tak, chodzi³o o to, ¿e zostaly by same pary homoseksualne, które by siê brzydzi³y p³ci± przeciwn± i wtedy nie by³oby dzieci.

Wyt³umacz mi, w jaki sposób fakt, ¿e rodz± siê ludzie homoseksualni ma wp³ywaæ na spadek liczby heteroseksualistów (ju¿ pomijam to „brzydzenie siê p³ci± przeciwn±” – no w ³ó¿ku na pewno). Chyba ¿e chodzi o to, ¿e jak dot±d homoseksuali¶ci byli chc±c nie chc±c zmuszani do zawierania zwi±zków heteroseksualnych. Ale dziwnym trafem do krajów o najwiêkszym w Europie przyro¶cie naturalnym nale¿± pañstwa serio traktuj±ce zagadnienie równouprawnienia kobiet i mê¿czyzn oraz homoseksualistów (a wbrew pozorom, te dwie rzeczy siê ze sob± ³±cz±).
Cytat:
Bo to co chc± sob± reprezentowaæ takie pary (z tego wynika) to jest nic jak tylko cofanie siê do czasów naszych najdawniejszych przodków - pierwotniaków (protistów).

No to dziwne, ¿e homoseksualizm wystêpuje w¶ród bardziej zaawansowanych ewolucyjnie stworzeñ, jak ssaki i ptaki.
Cytat:
Wybacz ,ale w tym momencie pad³em.Twoje ego trochê zaburza widzenia rzeczywisto¶ci.

Mam wra¿enie, ¿e ty za¶ w ogóle w innych wymiarze egzystencji przebywasz.
Cytat:
A gdzie mi emotê ¿ar³o w cytacie.

Jak siê kopiuje do Worda (bo tak mi wygodniej), to niestety nie przenosi emotek.
Cytat:
Jednak nie mówiê ,¿e bêdzie z nim ¼le tylko gadanie o tym jakby ju¿ pary homo s± lepsze od normalnego typu rodziny to ju¿ czuæ jako¶ koloryzacje czyli co¶ chrzani±.

Nie rozumiesz czego¶. Raczej nikt nie twierdzi, ¿e pary homo maj± byæ lepsze od hetero z racji swej orientacji. Pary homo o wiele czê¶ciej siê opieraj± na partnerstwie, hetero za¶ wci±¿ bardzo czêsto na modelu patriarchalnym, czyli jak rozumiem wg ciebie „normalnym typie rodziny”, gdzie jedna strona rz±dzi i obowi±zuje ¶cis³y rozdzia³ na to, co dozwolone konkretnej p³ci. Sorry, ale jak dla mnie to oczywiste, ¿e zwi±zek partnerski jest lepszy i to bez wzglêdu na to, czy tworzy go facet i kobieta, czy te¿ facet i facet b±d¼ kobieta i kobieta.

Ma³y apel. Postaraj siê w sposób trochê bardziej staranny pisaæ swe notki.
Cytat:
o ile pamiêtam to to by³o pisane w ¿artobliwym tonie.

Nie by³o emotek, tylko powa¿nie potraktowane wywody Freuda, co oczywi¶cie mo¿na uznaæ samo w sobie jako ¿art.
Cytat:
U mnie by³y te u¶ciski a do dziewczyn: Reka w górê i - "Cze¶æ dziewczyny!". Raz poda³em rêkê dziewczynie a ona mi na to: ¿e dziewczynom siê nie podaje.... Drugiej siê sp[odoba³o i pó¼niej sama wyci±ga³a.

I fajnie. To oczywiste, ¿e nie wszystkie kobiety s± takie same, w koñcu sk±d¶ siê bior± te „pinkowate”.
Cytat:
Nie no, gdybym Ciê przepu¶ci³ w drzwiach (a skoro jeste¶ kobiet±, przynajmniej w teorii, to na bank bym to zrobi³) a Ty by¶ mi walnê³a moralizatorsk± gadkê, ¿e tym czynem pokazujê swoj± dominacjê nad Tob± to parskna³bym Ci ¶miechem w twarz (chamsko bo chamsko, ale có¿, chcesz równouprawnienia to proszê bardzo ) i z politowaniem przeszed³bym przez te drzwi pierwszy.

Có¿, wystawi³by¶ ¶wiadectwo sobie i nie przejê³abym siê specjalnie reakcj± takiego typka. Jak pisa³am o mojej gadce umoralniaj±cej, zaznaczy³am, ¿e skierowana jest do facetów, którzy po prostu nie rozumiej± podstaw pewnych zachowañ, ale s± w porz±dku.
Cytat:
Ehhh... w naszej polskiej kulturze (pewnie w sporej czê¶ci europejskich kultur równie¿) ceni siê mocny u¶cisk d³oni. U¶cisk d³oni poza gestem przywitania jest przede wszystkim ma³ym wspó³czesnym pokazem si³y i respektu. Jak facet podaje Ci "flaka" zamiast rêki, to znaczy, ¿e jest s³aby. Dlatego jest ogólnie dla wiêkszo¶ci przyjêta niepisana zasada, ¿e u¶cisk musi byæ mocny. A chcia³aby¶ mieæ r±czkê zmia¿d¿on±? Nawet je¶li Tobie to obojêtne, no bo przecie¿ jeste¶ równa facetom wiêc i równie silna co facet (ironia), to innym dziewczynom i kobietom niekoniecznie.

Nie¼le komiczny pokaz samczego wspó³zawodnictwa :D Pewnie tego nie widzisz, ale potwierdzi³e¶ moje tezy.
Cytat:
Jak na razie to najbardziej tutaj Ty starasz siê kijem rzekê odwróciæ. Nie dziw siê, ¿e p³ynaæ niejako pod pr±d spotykasz siê ze sprzeciwem.

Ma³o mnie to obchodzi. Pewne sprawy w krajach cywilizowanych s± oczywisto¶ci±, do Polski te¿ to kiedy¶ dotrze.
Cytat:
Dobrze rozumiesz. Przyk³ad z ¿ycia wziêty: jeden z moich s±siadów to ch³opak wychowywany przez matkê i babciê. Nie chodzi tu o orientacjê seksualn±, tylko o dwie osoby tej samej p³ci. Ch³opak obcuj±c ca³y czas z kobietami przejmuje ich cechy. Ubiera siê ekhm, powiedzmy, ¿e na granicy "mêskiego ubioru", fryzurê ma jak baba. Na dok³±dkê przez parê lat mówi³ o sobie w formie ¿eñskiej: "zrobi³am", "kupi³am" itd.

Wiêc byæ mo¿e jest transseksualist± (czyli urodzi³ siê z j±drem BST w mózgu, odpowiadaj±cym za to¿samo¶æ p³ciow±, takim jak u kobiety). Sorry, ale prowadzone na ¶wiecie statystyki odno¶nie dzieci par homoseksualnych nie wykaza³y ¿adnych anomalii (poza wiêksz± tolerancj±, je¶li to mo¿na uznaæ za anomaliê).
Nie mo¿na wmówiæ dziecku, ¿e jest innej p³ci ni¿ ta, z któr± siê uto¿samia (jednak inn± spraw± s± zachowania przypisywane danej p³ci), i nie mo¿na wmówiæ innej orientacji. Takie s± fakty, przebadane i stwierdzone.
A gdyby twoja teoria mia³aby byæ prawdziwa, nie by³oby na tym ¶wiecie ani transseksualistów, ani homoseksualistów, bo w ogromnej wiêkszo¶ci s± wychowywani w „tradycyjnych” rodzinach.
Cytat:
Najwiêkszy paradoks widzê w tym, ¿e mówisz tu ca³y czas o dyskryminacji przypisuj±c jakby ogó³owi spo³eczeñstwa mêski szowinistyczny pierwiastek. Zdajesz sobie sprawê z tego, ¿e wiêkszo¶æ populacji Polski to kobiety?

Wiêkszo¶æ ludno¶ci w Iranie te¿ prawdopodobnie stanowi± kobiety, które w wiêkszo¶ci popieraj± ten okrutny wobec nich re¿im. Tak s± wychowywane od dziecka.
Cytat:
Mówi±c o dyskryminacji od razu stawiasz siebie w biernej pozycji stwierdzaj±c, ¿e JESTE¦ TRAKTOWANA tak a nie inaczej. A nie pomy¶la³a¶, ¿e chc±c czego¶, musisz do tego sama doj¶æ, ¿e powinna¶ stawiaæ siê po stronie aktywnej? Czemu sama nie za³o¿ysz firmy i nie zatrudnisz w niej po równo powiedzmy 596 kobiet i 596 mê¿czyzn; 596 niepe³nosprawnych i 596 pe³nosprawnych; 596 osób z ciemnymi w³osami i 596 z jasnymi? Jak postawisz siê w pozycji aktywnej, zaczniesz dzia³aæ na szerok± skalê (w senie kontaktów z wieloma lud¼mi) i uda Ci siê NIE ZDYSKRYMINOWAÆ NIKOGO, to wtedy, jak Boga kocham, przyjdê do Ciebie, klêknê przed Tob± i przyznam Ci racjê.

Tylko ¿e kobieta w tym kraju musi pokonaæ o wiele wiêcej przeszkód, ni¿ mê¿czyzna. Poczytaj sobie ten raport, który trochê wcze¶niej poda³am. Jednym s³owem, przeciêtna kobieta ma mniejsze szanse, ni¿ przeciêtny mê¿czyzna. O to tu siê rozchodzi. Co zmieni w skali kraju to, ¿e jaka¶ babka zatrudni po równo wg p³ci? Wielu zagranicznych biznesmenów o zaciêciu egalitarnym do pewnego stopnia tak robi (czyta³am artyku³ w "Polityce" o takim jednym, facecie sk±din±d), niewiele to zmienia.
Cytat:
(wogóle przypomnia³ mi siê film Testosteron. Kurna, kocham ten film Kube³ zimej wody dla takich kobiet jak Shin )

Sorry, nie ogl±da³am. Jednak moja siostra nied³ugo ma i¶æ na wersjê teatraln±, stre¶ci mi fabu³ê.
Cytat:
Nie wiem po cholerê to wszystko napisa³em, bo i tak patrz±c po dotychczasowych postach bêdziesz dalej pisaæ to co pisa³a¶ i my¶leæ to co my¶la³a¶.

A ty dalej bêdziesz równie zamkniêty na argumenty, jak by³e¶. Sorry, ale nie obchodzi mnie to zbytnio i nie piszê tego wszystkiego dla ciebie, tylko dla innych.
Cytat:
Ah, przepraszam, ¿e piszê do Ciebie w formie ¿eñskiej, nie chcia³em Ciê zdyskryminowaæ, napiszê jeszcze raz:
"bêdziesz dalej pisaæ to co pisa³o¶ i my¶leæ to co my¶la³o¶"

Heh, je¶li my¶la³e¶, ¿e mnie mo¿na obraziæ w ten sposób, to chyba zapomnia³e¶, ¿e przez d³u¿szy czas pisa³am tu jako facet :razz: .
Cytat:
Dla niej jest "Ladies"

Polskie filmy niby dla kobiet uwa¿am za ¿a³osne, bo w wiêkszo¶ci powtarzaj± durne stereotypy.
Cytat:
Shi zapomnia³a, dodaæ, ¿e tyle rodzin ¿yje w tak sposób przez rozwody.

Albo te¿ z powodu ¶mierci mê¿a, dosyæ to powszechne, b±d¼ mieszkaj± u babci. Nie wiem jednak, co to zmienia. Fakt pozostaje faktem, wiêkszo¶æ dzieci nie wychowuje siê ju¿ w tradycyjnych rodzinach. Z tym ¿e takie nag³e rozbicie rodziny prowadzi to traumatycznych prze¿yæ, za¶ sta³y zwi±zek homoseksualny stanowi podobn± opokê, co heteroseksualny.
Cytat:
A¿ sie powstrzymac nie umia³em
odno¶nie tematu a nie tylko dyskusji ostatnich choæ po czê¶ci te¿

Oj cz³owieku, takie rzeczy w klasztorach choæby to od chwili ich powstania by³a norma, wiêc nazywanie tego „znakiem naszych czasów” jest trochê ¶mieszne. Homoseksuali¶ci od heteroseksualistów nie ró¿ni± siê ani na plus, ani na minus, bo to, jaki cz³owiek jest, to odrêbna sprawa od tego, kto go poci±ga. Swoj± drog± ju¿ od dawna w Stanach zdarzaj± siê przypadki molestowania przez nauczycielki swoich uczniów, tylko ¿e to dotyczy³o g³ównie ch³opców. O ile siê nie mylê, procent kobiet w¶ród pedofilów wynosi jakie¶ 10% ? Tylko ¿e pedofilia w¶ród kobiet stanowi w Polsce temat tabu.

Link:
http://www.gazetaprawna.p...080129142382196
[/i]

bloo - 2008-01-31, 15:21

Shin, mam pytanie... w ilu krajach, z tych na które siê powo³ujesz, jako na "cywilizowane", by³a¶ osobi¶cie?
Bersek - 2008-01-31, 15:26

Shi'nayne napisa³/a:
Nie¼le komiczny pokaz samczego wspó³zawodnictwa :D

No pewnie lepiej by³oby gdyby siê ca³owali w polik na powitanie...
Samczego wspó³zawodnictwa..., a widok idiotek szarpi±cych siê za kud³y o ch³opaka- bezcenny :]

SiedzacyWKiblu - 2008-01-31, 15:29

Shi'nayne napisa³/a:
Mam wra¿enie, ¿e ty za¶ w ogóle w innych wymiarze egzystencji przebywasz.
Co....z tym witaniem rêki ,to ¿e siê nie witam to nie znaczy ,¿e mówiê szmato nie godna.Wiêc nawzajem :/ .Po za tym jak ostatni siê wita³em krzywo na mnie dziewczyny patrzy³y.
Jakby to ja nie by³ godny siê witaæ z królewnami.
Po za tym je¶li ty nie mo¿esz ogarn±æ mojego toku rozumowania oraz postawiæ siê na czyje¶ miejsce i zobaczyæ jak on to widzi to tak jak pisa³em jeste¶ ograniczona.Homo uber alless dla ciebie ,a wszyscy mê¿czy¼ni nie wygin± bêdzie lepiej.

Z reszt± czy to nie my musimy zawsze przegrywaæ w s±dzie w walce o dziecko.Buuu ;(
Tak samo jak kobieta bêdzie mnie bi³a to jak ja to udowodnia przed s±dem. ;(

Shi'nayne napisa³/a:
(czyli urodzi³ siê z j±drem BST w mózgu, odpowiadaj±cym za to¿samo¶æ p³ciow±, takim jak u kobiety).
Rozwiñ to akurat interesuj±ce nigdzie o tym nie s³ysza³em. :->
Shi'nayne napisa³/a:
Albo te¿ z powodu ¶mierci mê¿a

Nie wiedzia³em ,¿e inna orientacja daje ci wy¿szy rzut przeciw ¶mierci.
Jednak ufaj±c ,¿e pary homo s± raz na ca³e ¿ycie.Dobra i co dalej... 8-)

Anonymous - 2008-01-31, 15:34

Cytat:
.Po za tym jak ostatni siê wita³em krzywo na mnie dziewczyny patrzy³y.
Otó¿, to - z drugiej strony masz zazdroszcz±c± powitania(nie samego uscisku, jak s±dzê)Shi, która mówi, ze u niej jest cisza. Ale jak powitanie ma byæ równe, skoro "kobietom pierwszym siê rêki nie podaje" a same siê do tego nie kwapi±?
Cytat:
Nie wiedzia³em ,¿e inna orientacja daje ci wy¿szy rzut przeciw ¶mierci.
Dobre, Cez :P
Raq - 2008-01-31, 16:02

NIe mam zamiaru na wiêkszo¶æ nawet odpisywac bo poziom kofeiny nie pozwala mi na zebranie w pe³ni kultiralnych zdañ a i w wysokim stopniu uniemo¿liwia dok³adne przeczytanie c±³ego posta Shi...ale odno¶nie witania siê, to ja nie bardzo nawet wiem co i jak...u mnei jest tak ze powiedzmy jestem z dziewczyn± i wpadaj± znajomi etc to ka¿dy kole¶ podaje jej rêkê a nie czeka a¿ ona to zrobi...z tym ze poprostu dizewczynie podaje siê pierwszej....sam innym nie podajê bo wiem ze przyjê³o sie ze to dziewczyna ma podaæ...w kazdym razie idiotyczne dla mnie jest to cale czepianie siê o sprawy tego typu....ale skoro równouprawnienie to panie rezugnuj± z wszystkich przywilejów...WSZYSTKICH :D
Shi'nayne - 2008-01-31, 16:31

Cytat:
Shin, mam pytanie... w ilu krajach, z tych na które siê powo³ujesz, jako na "cywilizowane", by³a¶ osobi¶cie?

Bywa³am tu i ówdzie, jednak krótkotrwa³y pobyt raczej nie zapewni pe³nej wizji sytuacji w danym pañstwie. Dlatego opieram siê na statystykach, które mówi± na przyk³ad, ¿e trzy kraje, w których kobiety maj± najlepsz± na ¶wiecie sytuacjê, to w kolejno¶ci Islandia, Norwegia i Szwecja. Zainteresowa³am siê zatem, jak siê sprawy maj± w pañstwach skandynawskich.
Cytat:
Samczego wspó³zawodnictwa..., a widok idiotek szarpi±cych siê za kud³y o ch³opaka- bezcenny :]

Mnie to nie dotyczy :) Zreszt±, równie zabawny jest widok idiotów lej±cych siê po mordzie.
Cytat:
Po za tym je¶li ty nie mo¿esz ogarn±æ mojego toku rozumowania oraz postawiæ siê na czyje¶ miejsce i zobaczyæ jak on to widzi to tak jak pisa³em jeste¶ ograniczona.

Ale¿ nietrudno ogarn±æ twój tok rozumowania, chodzi o to, ¿e bardzo chaotycznie piszesz.
Cytat:
Z reszt± czy to nie my musimy zawsze przegrywaæ w s±dzie w walce o dziecko.Buuu
Tak samo jak kobieta bêdzie mnie bi³a to jak ja to udowodnia przed s±dem.

Te dwie sprawy równie¿ s± wynikiem stereotypowego traktowania kobiet jako osób przypisanych dziecku, które to niby zawsze bêd± w kwestii opieki lepsze od faceta, i jako niezdolnych do agresji, mog±cych wystêpowaæ tylko w roli ofiary. A swoj± drog± jak ju¿ rola sprawcza kobiety jest oczywista, to dostaje zwykle wiêksz± karê, ni¿ mê¿czyzna za podobne przewinienie, bo o¶mieli³a siê z³amaæ obowi±zuj±cy stereotyp. Chodzi tu zw³aszcza o takie zbrodnie, jak zabicie dziecka b±d¼ ma³¿onka.
To wszystko by³o w podanym przez mnie raporcie. Pewnie nawet tam nie zajrza³e¶, bo po co, jeszcze by zagrozi³o to twojej wizji ¶wiata.
Cytat:
Rozwiñ to akurat interesuj±ce nigdzie o tym nie s³ysza³em.

Wpisz sobie w google s³owo „transseksualizm” (jako¶ trudno uwierzyæ, ¿e nigdy o tym nie s³ysza³e¶).
Cytat:
Nie wiedzia³em ,¿e inna orientacja daje ci wy¿szy rzut przeciw ¶mierci.
Jednak ufaj±c ,¿e pary homo s± raz na ca³e ¿ycie.Dobra i co dalej...

Chodzi³o mi o to, ¿e dwie najczêstsze przyczyny wystêpowania „nienormalnej” rodziny w Polsce to rozwód albo ¶mieræ faceta.
Cytat:
Ale jak powitanie ma byæ równe, skoro "kobietom pierwszym siê rêki nie podaje" a same siê do tego nie kwapi±?

Ale wypada³oby, aby osoba przychodz±ca powiedzia³a „cze¶æ” do osób przebywaj±cych w pomieszczeniu. Tego u mnie dziwnym trafem brak i w³a¶nie o tym pisa³am, ¿e kolesie przychodz±, podaj± sobie rêkê a kobiety traktuj± jak powietrze. Swoj± drog±, nie lubiê dotykaæ czyich¶ d³oni, nigdy nie wiadomo, gdzie je wcze¶niej trzyma³. Ale na szczeblu biznesowym to chyba ju¿ normalne jest, ¿e siê podaje rêkê wszystkim.
Cytat:
ale skoro równouprawnienie to panie rezugnuj± z wszystkich przywilejów...WSZYSTKICH

Oczywi¶cie i jestem jak najbardziej za. Ciekawe tylko, co uznajesz za te „przywileje”. Kto¶ tu pisa³, ¿e przywilejem jest to, ¿e siê kobietê nie bije, jakby w ogóle kogokolwiek mo¿na by³o. Poza tym to w krajach bardzo patriarchalnych i tradycyjnych, a nie egalitarnych, przemoc wobec kobiet ma najwiêksze nasilenie.

Teufel.86 - 2008-01-31, 17:14

Ha ha ha ha! Szwecja :lol-above: Gdzie ja osobi¶cie pracowa³am i zarabia³am mniej jak mê¿czyzna. I nie tylko ja. Sorry, mój brat mieszka w Szwecji, tam wcale nie jest tak kolorowo, jak te Twoje "statystyki" mówi±. Nie twierdze, ¿e nie jest lepiej ni¿ tu, bo jest. Ale ka¿de pañstwo ma swoje wady.
W ogóle ja Ci proponuje otworzyæ nowy ko¶ció³, wyznanie - "statystyki". Bo Ty naprawdê w nic innego chyba nie wierzysz. Jak by¶ by³a taka m±dra, za jak± siê uwa¿asz, to wiedzia³aby¶ jak ³atwo mo¿na sfa³szowaæ wyniki takich statystyk.
I nie mów o naszym kraju, ¿e jest nieucywilizowany, bo tylko sama siebie pogr±¿asz.

Shi'nayne - 2008-01-31, 17:24

Nigdy nie twierdzi³am, ¿e tam jest tak ¶wietnie, ¿e nic siê ju¿ nie da lepiej zrobiæ. Nadal s± na przyk³ad do¶æ znaczne ró¿nice w p³acach kobiet i mê¿czyzn, my¶lisz ¿e o tym nie wiem? Ale jest lepiej ni¿ w Polsce i sama zreszt± to stwierdzi³a¶. I d±¿y siê tam do tego, by by³o lepiej.
Cytat:
W ogóle ja Ci proponuje otworzyæ nowy ko¶ció³, wyznanie - "statystyki". Bo Ty naprawdê w nic innego chyba nie wierzysz.

Có¿, ja siê przynajmniej staram jako¶ uargumentowaæ swoje zdanie.
Cytat:
Jak by¶ by³a taka m±dra, za jak± siê uwa¿asz, to wiedzia³aby¶ jak ³atwo mo¿na sfa³szowaæ wyniki takich statystyk.

Dlatego trzeba analizowaæ dane z ró¿nych ¼róde³.
Cytat:
I nie mów o naszym kraju, ¿e jest nieucywilizowany, bo tylko sama siebie pogr±¿asz.

Jest w du¿ej mierze opanowany przez prawicê i Ko¶ció³, oznaka zacofania.

SiedzacyWKiblu - 2008-01-31, 17:44

Shi'nayne napisa³/a:
¿e bardzo chaotycznie piszesz.

A to OK. :grin2: Nie pierwszy u¿ytkownik to pisze.Jestem dyslektykiem ,abstynentem i ogólnie kosmit± mam zawsze inne pogl±dy i tzw.wiêkszo¶æ.
Shi'nayne napisa³/a:
Polsce to rozwód albo ¶mieræ faceta.
We¼ to w edytuj bo co kobieta te¿ nie mo¿e umrzeæ.Tak samo rozwód to nie zawsze wina mê¿czyzny.Zaraz mi poka¿esz statystykê ,¿e facet ma wiêkszy rzut na ¶mieræ.
Shi'nayne napisa³/a:
ako¶ trudno uwierzyæ, ¿e nigdy o tym nie s³ysza³e¶
Mo¿e siê tym nie interesuje. :lol:
Shi'nayne napisa³/a:
jeszcze by zagrozi³o to twojej wizji ¶wiata.
No có¿ czyta³em...ale nie widzê zwi±zku.W twoim przekonaniu facet to z³o , a kobieta jest ok.Po prostu trochê nie rozumiem....Albo ju¿ jestem confused. :?

Jednak jak kolwiek by nie by³o rób swojej ,nadszed³ czas by kobiety co¶ zrobi³y z kultur± masow± ,dla przyk³adu pierwsze lepsza piosenka "Rihanna - Shut and drive" gdzie wyra¼nie kobieta jest jak samochód który facet jedzie i steruje do orgazmu.

Po za tym zanim forum zosta³o z skasowane napisa³em ,¿e mówienie o kobiecie "fajna d#pa" jest tak wku***aj±ce i pokazuje jak ta osoba przynajmniej w moim przekonaniu cofniêta w rozwoju.
Teraz jedna pytanie dlaczego kobietom siê te okre¶lenie podoba.
Zapewne znowu co¶ napiszesz ,¿e jest to mêski kolejny wynalazek z³a.
Mimo dlaczego kobiety siê na to godz±.
Powinno im siê mówiæ na zajêciach wychowania w rodzinie itp. ,¿e kobiety zawsze mog± skopaæ nam ty³ek.

Devlock: Licz s³owa.

Shi'nayne - 2008-01-31, 21:11

Cytat:
Nie pierwszy u¿ytkownik to pisze.Jestem dyslektykiem ,abstynentem i ogólnie kosmit± mam zawsze inne pogl±dy i tzw.wiêkszo¶æ.

No to pomijaj±c dysleksjê co¶ nas ³±czy.
Cytat:
We¼ to w edytuj bo co kobieta te¿ nie mo¿e umrzeæ.Tak samo rozwód to nie zawsze wina mê¿czyzny.Zaraz mi poka¿esz statystykê ,¿e facet ma wiêkszy rzut na ¶mieræ.

My¶lê, ¿e jednak wiêkszo¶æ rozumie, o co chodzi, a jak nie, dojdzie do tego czytaj±c kolejne posty. I czy pisa³am, ¿e przy rozwodzie winê ponosi mê¿czyzna?
Cytat:
No có¿ czyta³em...ale nie widzê zwi±zku.W twoim przekonaniu facet to z³o , a kobieta jest ok.Po prostu trochê nie rozumiem....Albo ju¿ jestem confused.

Eee tam. Pe³no kobiet nie jest ok., znam te¿ wielu facetów, którzy s± (np. mój brat). Po prostu nie chcê byæ inaczej traktowana ze wzglêdu na swoj± p³eæ, uwa¿am, ¿e liczy siê to, jak± siê jest osob±.
Cytat:
Teraz jedna pytanie dlaczego kobietom siê te okre¶lenie podoba.

Odpowied¼ znajdziesz we wcze¶niejszej notce a propos Iranu. Ma³a uwaga. Ja jestem kobiet± i mi siê takie okre¶lenie nie podoba. ¯adnej mojej znajomej te¿ by siê nie spodoba³o (a nie s± to same lesbijki). Mo¿e ty po prostu siê akurat z takimi kobietami zadajesz?

_Music - 2008-02-01, 02:15

Cytat:
Ale jak powitanie ma byæ równe, skoro "kobietom pierwszym siê rêki nie podaje" a same siê do tego nie kwapi±?


W³a¶nie u¶wiadomi³em sobiê, ¿e zawsze pierwszy podajê rêkê, tak¿e i dziewczynom (chyba ¿e te mnie wyprzedz±)- czy to znaczy, ¿e jestem nieczu³ym draniem?

Raq - 2008-02-01, 10:40

Ja znajomym te¿ ;(Boze...jeste¶my potworami ;( nieeee.......
Shi'nayne - 2008-02-05, 13:50

Wys³any: 2008-02-01, 13:05
Wymóg podawania rêki przez kobietê jako pierwsz± bierze siê zapewne ze zwyczaju ca³owania w d³oñ, tak wiêc dzisiaj mo¿na to uznaæ za przesz³o¶æ, tym bardziej ¿e na zachodzie wita siê jako pierwsza osoba przychodz±ca:
http://praca.gazeta.pl/ga...31,2690421.html
Artyku³ o kobiecej kulturystyce:
http://facet.wp.pl/kat,69...l?P%5Bpage%5D=1

Ponownie zamieszczam usuniêty przez Raqa post:

Diagnoza spo³eczna 2007 – warunki i jako¶æ ¿ycia Polaków
http://www.diagnoza.com/f..._11.11.2007.pdf

Komentarz prof. Magdaleny ¦rody odno¶nie zagadnienia dyskryminacji kobiet:
Jak podaje „Diagnoza spo³eczna” – sytuacja kobiet obiektywnie pogarsza siê, choæ subiektywnie – niekoniecznie. Kobiety, bêd±c coraz lepiej wykszta³conymi, zarabiaj± coraz mniej (ju¿ o 28%!), pracuj±c na tych samych stanowiskach, a mimo to s± relatywnie zadowolone ze swojego statusu (syndrom tzw. „zadowolonego niewolnika” opisa³ wiele lat temu Henryk Domañski). Wynika st±d, ¿e kobiety nie do¶æ, ¿e s± ¼le traktowane, to jeszcze maj± niski poziom ¶wiadomo¶ci tego faktu i wyzysk oraz dyskryminacjê (jak i przemoc) traktuj± jako przejaw normalno¶ci, wzglêdnie – praw naturalnych. Wiêcej – to one s± podpor± konserwatywnego spo³eczeñstwa, one chodz± po Ko¶cio³ach, s± rozmodlone i niezadowolone (bo z „Diagnozy” wynika, ¿e w Polsce modl± siê zadowoleni mê¿czy¼ni i niezadowolone z ¿ycia kobiety).

kul - 2008-02-05, 17:05

Pozycja kobiety jako osoby zajmuj±cej siê gospodarstwem domowym (szeroko pojêtym) a mê¿czyzny chadzaj±cego na polowania w miêdzyczasie, ugruntowywa³a siê przez tysi±ce lat ewolucji. Nawet je¶li uda siê zmieniæ mentalno¶æ szerszego spo³eczeñstwa to transformacja ta bêdzie primo: przez d³ugi czas jedynie powierzchowna, secundo: bardzo trudna, ze wzglêdu na zmianê 'pierwotnej tkanki'. Ludziska maj± wypalone gdzie¶ na poziomie rdzenia, dawne status quo. Popieram równouprawnienie. W ¶wiecie zdominowanym przez wszêdobylskich samców by³aby\jest to bardzo mi³a odmiana. Kobiety s³usznie walcz± o swoje herstory.
PS No a poza tym, zawsze mo¿na tak± sekretareczkê... ^_^

Shi'nayne - 2008-02-05, 20:21

Cytat:
Pozycja kobiety jako osoby zajmuj±cej siê gospodarstwem domowym (szeroko pojêtym) a mê¿czyzny chadzaj±cego na polowania w miêdzyczasie, ugruntowywa³a siê przez tysi±ce lat ewolucji

Z tego co wiem, pogl±d ten by³ uznawany przez d³u¿szy czas za pewnik, ale niestety nie mia³ ¿adnych podstaw. Dzisiejsi archeolodzy s± jednak zdania, opar³wszy siê na badaniach ludzkich ko¶ci z epoki kamiennej, ¿e w tym okresie zarówno kobiety, jak i mê¿czy¼ni uczestniczyli w polowaniach (choæ trudno na tej podstawie stwierdziæ, jak to siê mia³o do ich pozycji). Rzeczy zaczê³y siê zmieniaæ wraz z przej¶ciem na rolnictwo, czyli pojawieniem siê w³asno¶ci.
Tak wiêc osobi¶cie nie s±dzê, by bra³a w tym udzia³ ewolucja, raczej uwarunkowania spo³eczne. W tym przekonaniu umacnia mnie przyk³ad szympansów zwyczajnych i ich kar³owatych krewniaków - bonobo (które s± zarazem najbli¿szymi ludziom istotami). U tych pierwszych dominuj± samce, u tych drugich - samice, mimo ¿e s± mniejsze i s³absze, a to wszystko dziêki strukturze spo³ecznej, któr± uda³o im siê stworzyæ.

Carmash - 2008-02-05, 20:41

Shi'nayne napisa³/a:
Tak wiêc osobi¶cie nie s±dzê, by bra³a w tym udzia³ ewolucja, raczej uwarunkowania spo³eczne. W tym przekonaniu umacnia mnie przyk³ad szympansów zwyczajnych i ich kar³owatych krewniaków - bonobo (które s± zarazem najbli¿szymi ludziom istotami). U tych pierwszych dominuj± samce, u tych drugich - samice, mimo ¿e s± mniejsze i s³absze, a to wszystko dziêki strukturze spo³ecznej, któr± uda³o im siê stworzyæ.


Zaiste...porazi³o mnie to do ko¶ci :) Widzê, ¿e wszyscy s± grzeczni w temacie :) Chwali to siê...oj chwali xD

_Music - 2008-02-05, 21:26

Cytat:
Czy umiê¶niona kobieta jest kobieca?


Nie

Czemu mia³ s³u¿yæ ten artyku³ tak w³a¶ciwie?

Teufel.86 - 2008-02-05, 21:39

Shi'nayne napisa³/a:
Dzisiejsi archeolodzy s± jednak zdania


Mo¿esz mi podaæ ¼ród³o, w którym (i jacy) archeolodzy s± tego zdania?
Ogólnie panuje dosyæ d³ugo stwierdzenie, ¿e w paleolicie panowa³ matriarchat. Trudno powiedzieæ czy by³ wtedy matrilinea¿ czy patrylinea¿. Jednak je¿eli chodzi o nowsze rozwa¿anie tego, wg francuskiej szko³y archeologii, nie by³o spo³eczeñstwa egalitarnego, a malunki naskalne i tzw. pos±¿ki "Wenus" by³y ideologiczn± mask±, ukrywaj±c± ten fakt.
A je¶li chodzi o mezolit i neolit (zw³aszcza tzw. neolit przedceramiczny), czy s³ysza³a¶ o spo³eczeñstwie Çatal Höyük? Tu ewolucja dzia³a³a chyba ciut inaczej.
A je¶li chodzi o nastêpne epoki (np. neolit, eneolit, ¿elazo) to dobrym przyk³adem s± spo³eczeñstwa staro¿ytnych Greków i Etrurii.
W kulturze wielbarskiej w fazie cecelskiej (C1/C2 - D1) dobrym przyk³adem na brak równouprawnienia s± tzw. cmentarzyska amazonek. Albo cmentarzyska gr. Mas³omêckiej kultury wielbarskiej z Kotliny Hrubieszowskiej .

Shi'nayne - 2008-02-05, 22:33

Cytat:
Cytat:
Czy umiê¶niona kobieta jest kobieca?

Nie

S±dz±c po opiniach w tym artykule, facet go pisz±cy uwa¿a inaczej.
Osobi¶cie, podobaj± mi siê umiê¶nione babki, ale raczej w stylu fitness. Kulturystyka to dla mnie przesada i pewnie wiêkszo¶æ kobiet hetero odno¶nie facetów ma podobne zdanie. Jednak zdajê sobie sprawê, ¿e kulturystki i kultury¶ci robi± to dla sportu, a nie po to, by podrywaæ facetów/babki.
Cytat:
Czemu mia³ s³u¿yæ ten artyku³ tak w³a¶ciwie?

Jest o silnych kobietach ;)
Cytat:
Mo¿esz mi podaæ ¼ród³o, w którym (i jacy) archeolodzy s± tego zdania?

Niestety, na to nie mam ¼ród³a, bo czyta³am to w czasopi¶mie, mo¿e Focusie. Wiem, niezbyt wiarygodne.
Odno¶nie tego, co piszesz dalej, zauwa¿, ¿e nie dotykam kwestii egalitaryzmu czy matriarchatu, a jedynie zadomowionego prze¶wiadczenia, i¿ ju¿ w epoce my¶listwa pojawi³ siê ¶cis³y podzia³ na zajêcia kobiece i mêskie, maj±cy rzekomo swe korzenie w naturze, a tak naprawdê w dzisiejszym pojmowaniu ról p³ciowych, ugruntowanych przez stulecia patriarchatu.

Teufel.86 - 2008-02-05, 22:56

Shi'nayne napisa³/a:
zadomowionego prze¶wiadczenia, i¿ ju¿ w epoce my¶listwa pojawi³ siê ¶cis³y podzia³ na zajêcia kobiece i mêskie,

A trzy etnikony Baringo?
A co do "zadomowionego prze¶wiadczenia", to równie dobrze, mo¿na walczyæ z przekonaniem, które panuje na osobach mieszkaj±cych na wsiach, ze muszki owocówki (Drosophila melanogaster) "rodz± siê" w fermentuj±cych czy te¿ gnij±cych owocach... I uwaga, ¿e demokratycznym stylem piszemy tu o pewnej wiêkszo¶ci przekonañ, NIE RÓWNA siê temu, ¿e 100%ma takie samo zdanie, to nie marksizm! Tak samo jak próbujesz wmówiæ, ¿e 100% spo³eczeñstwa jest za podzia³em na kury domowe i zarabiaj±cych mê¿usiów. Podejrzewam, ¿e 50% mo¿e ewentualnie tak my¶leæ, zreszt±, wg KMP to i tak wszystko jet nasz± spo³eczno- psychologiczn± z elementami poprawnie politycznie socjalnej konstrukcji rzeczywisto¶ci. A na koñcu i tak ka¿dy zrobi co chce.
Shi'nayne napisa³/a:
Niestety, na to nie mam ¼ród³a, bo czyta³am to w czasopi¶mie, mo¿e Focusie. Wiem, niezbyt wiarygodne.

Wiesz, my¶la³am, ¿e to powa¿na rozmowa, dlaczego wiêc kpisz sobie z Nas i dajesz takie co¶? Równie dobrze, ja mogê napisaæ, ze UFO zmodyfikowa³o nasze umys³y do takiego podzia³u spo³eczeñstwa i podeprzeæ to artyku³em "chyba" z "Faktu"...

Shi'nayne - 2008-02-05, 23:06

Cytat:
A trzy etnikony Baringo?
A co do "zadomowionego prze¶wiadczenia", to równie dobrze, mo¿na walczyæ z przekonaniem, które panuje na osobach mieszkaj±cych na wsiach, ze muszki owocówki (Drosophila melanogaster) "rodz± siê" w fermentuj±cych czy te¿ gnij±cych owocach... I uwaga, ¿e demokratycznym stylem piszemy tu o pewnej wiêkszo¶ci przekonañ, NIE RÓWNA siê temu, ¿e 100%ma takie samo zdanie, to nie marksizm! Tak samo jak próbujesz wmówiæ, ¿e 100% spo³eczeñstwa jest za podzia³em na kury domowe i zarabiaj±cych mê¿usiów. Podejrzewam, ¿e 50% mo¿e ewentualnie tak my¶leæ, zreszt±, wg KMP to i tak wszystko jet nasz± spo³eczno- psychologiczn± z elementami poprawnie politycznie socjalnej konstrukcji rzeczywisto¶ci. A na koñcu i tak ka¿dy zrobi co chce.

Jestem pe³na podziwu, ja sama nie potrafi³abym na poczekaniu wygenerowaæ takiego s³owotoku.
Cytat:
Shi'nayne napisa³/a:
Niestety, na to nie mam ¼ród³a, bo czyta³am to w czasopi¶mie, mo¿e Focusie. Wiem, niezbyt wiarygodne.

Wiesz, my¶la³am, ¿e to powa¿na rozmowa, dlaczego wiêc kpisz sobie z Nas i dajesz takie co¶? Równie dobrze, ja mogê napisaæ, ze UFO zmodyfikowa³o nasze umys³y do takiego podzia³u spo³eczeñstwa i podeprzeæ to artyku³em "chyba" z "Faktu"...

Oj, Teufel, czy¿by w tej kwestii kompleksy z ciebie wychodzi³y :grin:

Teufel.86 - 2008-02-05, 23:15

Jakie kompleksy? Pisze wiarygodne rzeczy i szanuje swoich rozmówców. Najlepiej odpowiedz na pytanie zamiast zmieniaæ temat na wymy¶lone kompleksy.
Shi'nayne - 2008-02-05, 23:21

Cytat:
Pisze wiarygodne rzeczy i szanuje swoich rozmówców

Skoro szanujesz rozmówcê, to czemu wymagasz czego¶, czego sama nie jeste¶ sk³onna uczyniæ?
Cytat:
Najlepiej odpowiedz na pytanie

Jakie?

Teufel.86 - 2008-02-05, 23:28

Shi'nayne napisa³/a:
Cytat:
Pisze wiarygodne rzeczy i szanuje swoich rozmówców

Skoro szanujesz rozmówcê, to czemu wymagasz czego¶, czego sama nie jeste¶ sk³onna uczyniæ?


Czego uczyniæ? Bo Ty na razie popisujesz siê umiejêtno¶ci± obracania kota ogonem.

Shi'nayne napisa³/a:
Cytat:
Najlepiej odpowiedz na pytanie

Jakie?


Na wszystkie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group