Forum Silent Hill Page

Wish House - Koniec serii?

AlaV - 2015-09-18, 20:30
Temat postu: Koniec serii?
Krąży nieoficjalna informacja wypuszczona przez francuski gameblog.fr, że Konami wycofuje się z konsolowych gier AAA. Info potwierdził Eurogamerowi jeden z pracowników. Wpisuje się w to wypowiedź CEO o przesunięciu akcentu na mobilki i odejście szefa prac nad silnikiem Fox Engine. Konami zostawi sobie tylko PESa.

Co by to oznaczało? Koniec Silent Hilla, ale też MGSa, czy Castlevanii.

Oficjalnej info cały czas brak.

Daffodil - 2015-09-19, 01:20

Nie porzucałbym kompletnie nadziei przy Silent Hills. Cała ta farsa z anulowaniem itd. mogła służyć rozgłosowi. Natomiast jeśli już mają podjąć taką decyzję, to chyba ogólnie dobrze dla serii. Lepsze to niż robienie Silent Hilla 2 na automaty, w którym Mary była jump screamerem.
AlaV - 2015-09-19, 13:35

Jeszcze w marcu bym też powiedziała, że Konami uprawia nekrofilię, natomiast w kwietniu zagrałam w PT i pod tym kątem żal. Ale bez Kojimy i del Toro też to nie byłoby to samo.
Alice - 2015-09-19, 15:03

Kojima i Del Toro sami zrobią grę, ale pod innym tytułem.
AlaV - 2015-09-19, 23:58

del Toro zapowiedział przecież, że za żadną grę już się nie zabiera. Za co się wziął, to produkcja nie wypaliła: THQ zbankrutowało, a Kojima pożarł się z Konami. Mówił to wprawdzie trochę żartobliwie, ale możliwe, że rzeczywiście się zniechęcił.
Żelazko - 2015-09-20, 05:02

Alice napisał/a:
Kojima i Del Toro sami zrobią grę, ale pod innym tytułem.


del Toro napisał the Strain, trylogię o wampirach, które wypuszczają macki zamiast gryźć. Serial już powstał i drugi sezon jest w trakcie emisji.

vilku666 - 2015-09-20, 14:59

Żelazko, znam ten serial, taka alternatywa dla TWD. Nawet nieźle się to ogląda.
A co do serii Silent Hill to mam nadzieje, że powstanie jeszcze jakiś. Gry się sprzedają czyli hajs przynoszą więc raczej jestem dobrej myśli.

AlaV - 2015-09-21, 10:30

Premiera Downpoura się większym echem nie odbiła, SM premierą roku też nie było. W ciągu ostatnich lat z gier Konami dużo więcej szumu generował MGS, PES, czy Castlevania Lords of Shadow (jedynkę często widzę w zestawieniach najlepszych slasherów, przed premierą dwójki metro w Paryżu było obwieszone jej bilboardami). Silenty na tym tle wypadają dość słabo, nowych graczy nie przyciągają (co widać chociażby po aktywności tego forum). Także nie zdziwi mnie zupełnie zakończenie serii. Kiedyś bym tego oczekiwałam wręcz, ale, po poczuciu smaku PT troszkę żal.
vilku666 - 2015-09-26, 00:12

To jednak plotka była, bo pojawił się news że Konami jednak będzie nadal robiła gry AAA
http://www.benchmark.pl/a...z-gier-aaa.html

Alice - 2015-09-26, 10:48

Pewnie robi to samo co Capcom, który też się zdecydował, że swoje serie główne będzie robił sam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group