Forum Silent Hill Page

Our Special Place - Jakie miasto kojarzy Wam się z Silent hill?

tumi1 - 2015-07-31, 22:57
Temat postu: Jakie miasto kojarzy Wam się z Silent hill?
Siemka :D

Słuchajcie, ogarniam powoli powieść w klimatach silent hill i mam do Was pytanie: Jakie miasto najbardziej kojarzy Wam się z Silent hill? Nie chcę wymyślać na nowo całego miasta, wolałbym je raczej oprzeć na faktycznie istniejącej miejscowości i wzbogacić/zubożyć o parę miejscówek. Na chwilę obecną myslę o mieście Gołdap, ale może macie inne propozycje?

Żelazko - 2015-07-31, 23:25

Cześć tumi1. :D

Łódź. Tam zawsze jakieś maskary odprawiają, ciała sprzedają, karetki zbijają, tylko jeszcze brakuje krat na ulicach...

tumi1 - 2015-08-01, 14:17

Za duża jak dla mnie xd Najlepiej, żeby to było miasteczko turystyczne :) Powiedzmy,że szykuję krzyżówkę Silent hill z The Long dark :P
Amy Blue Rose - 2015-08-01, 14:19

Moje miasto, szczególnie jesienią gdy ulice wieczorami są puste, jest mgła,pada deszcz i te stare budynki z lat wojennych oraz ruiny na niektórych ulicach są żywcem wyjęte z SH.

PS.Nie wspominając już o przestępczości czyli handel dragami, kradzieże oraz wypadki w regionie jak i samej Pile.

I'veSeenItAll - 2015-08-02, 23:45

powiedziałbym, że moje rodzinne, ale opowieść w okolicach byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau to chyba harde przegięcie :P

choć lokalizacja i klimat jak się patrzy - przez cały rok mgły, mnóstwo zbiorników wodnych i małe "lasy" plus wszędzie pozostałości i reszty fundamentów po budynkach mieszkalnych <3

tumi1 - 2015-08-04, 16:46

Chodzi Ci o Kraków?
lolek00 - 2015-08-04, 17:22

Moim zdaniem dziwne pytanie bo SH prezentuje w zasadzie dość typowe rozwiązania i elementy małych-średnich miast z zabudową w większości na oko lata 60-90. Osiedla domów jednorodzinnych + bloki + kościół + szkoła + szpital + dalej gospodarstwa.

Taki zestaw jest w wielu miejscowościach w Polsce po 5-25 tys mieszkańców (w większych miastach jest już bardziej rozbudowana organizacja ruchu np.)

Do tego wiele wsi przekształconych w takie miasteczka w czasach PRL skupiała się wokół zakładów przemysłowych, stąd od razu budowano bloki i szpitale mimo relatywnie małej liczby ludności.

Ja mieszkam w miasteczku które było takie przemysłowo-turystyczne kiedyś (teraz nie jest ani jedno ani drugie :lol: ) z uwagi na zbiornik retencyjny.

http://s9.postimg.org/rboxzfl6n/Blaszka.jpg

I'veSeenItAll - 2015-08-04, 23:15

chodzi mi o brzezinkę, z której pochodzę (z balkonu widzę obóz, więc czill)
tumi1 - 2015-08-13, 10:38

Póki co zostanę na Gołdapi :)
STRusz - 2016-11-18, 02:52

https://www.youtube.com/watch?v=uw7TKrmi5og


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group