Forum Silent Hill Page

Silent Hill: Story Telling - Silent Hill: Ghost Town

Daffodil - 2015-04-15, 17:10

Neil Flynn - Las, nad jeziorem

:

Niezwłocznie sprawdzam, czy owa skrzynka ma jakiś zamek, dziurkę na klucz. Bez sensu byłoby ją brać, gdyby okazała się zakluczona.


Alice - 2015-04-15, 21:08

Neil Flynn - Las, nad jeziorem

:

Skrzynka ma zwykłe zamknięcie na metalowe zaczepy. Jest także nieco przerdzewiała i nieco ciężka.


Daffodil - 2015-04-15, 21:28

Neil Flynn - Las, nad jeziorem

:

Z ciekawością biorę ową skrzynkę z łódki i schodzę z pomostu, po czym otwieram przedmiot.
~ Nie powinienem tracić czasu na takie błahostki - poszukiwania mordercy są ważniejsze. Aczkolwiek nigdy nie wiadomo, co w tym siedzi. Ostatecznie zawartość może okazać się przydatna.


Alice - 2015-04-15, 21:30

Neil Flynn - Las, nad jeziorem

:

W środku znajduje się mnóstwo żywych dżdżownic, które wijącymi ruchami starają się wyjść z metalowego więzienia.


Daffodil - 2015-04-16, 00:01

Neil Flynn - Las, nad jeziorem

:

~ Ha, czego ja się spodziewałem? - śmiałem się z samego siebie w myślach, przez co uśmiech mimowolnie zaistniał na mej twarzy. - Żyjcie sobie.
Opróżniłem skrzynkę, odwracając ją dnem do dołu, tym samym wypuszczając wszystkie dżdżownice. Rzuciłem gdzieś w dal skrzynkę.
~ Nie będziesz mi więcej potrzebna.
Ruszyłem dalej wzdłuż brzegu.
~ Wkrótce będę musiał zejść z tej ścieżki. Czuję, że to otaczanie jeziora jest bezcelowe.


Alice - 2015-04-16, 12:40

Neil Flynn - Las, ścieżka

:

Ścieżka oddala się od jeziora, w oddali majaczy także coś, co na pierwszy rzut oka wygląda jak lampa uliczna.


Daffodil - 2015-04-16, 22:11

Neil Flynn - Las, ścieżka

:

Powolnym krokiem ruszyłem w jej kierunku.
~ Niewątpliwie znajdę tu normalny chodnik. A tam może kogoś, kto mi to wszystko wytłumaczy...


Alice - 2015-04-17, 12:58

Neil Flynn - Las, ścieżka

:

Nie był to znak drogowy, tylko tablica informacyjna jak w parkach leśnych. Za szybą widać kilka ogłoszeń, a obok tablicy jest uliczny kosz na śmieci.


Daffodil - 2015-04-17, 20:30

Neil Flynn - Las, ścieżka

:

Niezwłocznie czytam tablicę informacyjną, mając nadzieję, że dzięki temu choć trochę odnajdę się w tym miejscu.


Alice - 2015-04-18, 10:53

Neil Flynn - Las, ścieżka

:

Wszystkie ogłoszenia dotyczą miasta Silent Hill lub zdarzeń niedaleko jego terenu:

Sprzedam/Wynajmę: Bud...nek lokalny na ulicy Chrich... w dobrym stanie. Numer telefonu: 2... 34 990.

Zaginął: Suka rasy shiba inu. Wabi się ...i...a. Na znalazcę czeka nagroda. Telefon kontaktowy: 24 33 411.

Uwaga: Burmistrz miasta przestrzega przed wędrowaniem po mieście po zmroku.

Wielkie Otwarcie: Po kilku... remontach Grand Hotel znowu przyjmuje turystów.

Zaginął: Czteroletni chłopiec rasy białej. Czarne włosy, niebieskie oczy, znamie w kształcie krzyża pod lewym łokciem. Ma na imie ... Osoby mające jakiekolwiek informacje na temat pobytu chłopca proszone o kontakt z policją bądź z numerem: ... ... 879

Zaginął: Dziewczynka rasy żółtej o imieniu Yukino. ...

Poszukiwany: Czterdziestokilkuletni mężczyzna rasy białej. Krótkie blond włosy, zielona kurtka wojskowa. Osobnik niebezpieczny i niezrównoważony psychicznie. Pod żadnym pozorem nie nawiązywać kontaktu z nim.

Uwaga: Letni karnawał w South Park będzie trwał nieprzerwanie przez tydzień od ... do ... Gwarantujemy dużo rozrywki. Wstęp wolny.

Tragedia: Pożar strawił trzy domy...

Uwaga: Na terenie miasta grasuje seryjny morderca. Prosi się o szczególną ostrożność rodziny posiadające dzieci.

Sprzedam: Serce, nerki, lewe płuco oraz protezę lewej nogi.

Cudem ocalony: Mężczyzna pracujący jako strażnik nocny w lokalnej restauracji szybko-obsługowej podczas dziennej zmiany doznał ogromnego uszczerbku na zdrowiu. Utracił on większość płatu czołowego, jednak przeżył. Czeka go długa rehabilitacja.

Zaginął: Chłopiec w wieku siedmiu lat, rasy białej. Szatynowe włosy, zielone oczy...

Do czytającego: Byłem tutaj.

Sprzedam/Wynajmę: Mieszkanie na ulicy Neely... Tele... : ... 98 ...


Daffodil - 2015-04-18, 12:30

Neil Flynn - Las, ścieżka

:

Błądziłem wzrokiem po ogłoszeniach. Próbowałem pozyskać z nich jakieś informacje.
- Co... znamię w kształcie krzyża, niezrównoważony psychicznie koleś, seryjny morderca... - mówiłem sam do siebie. - Nic dziwnego, że to tutaj zbiegł morderca Nathana. To idealne miejsce dla takich ludzi. - podsumowałem wywód, czytając z wielkim zdziwieniem co rusz ogłoszenia. - Co? "Byłem tutaj."? Ludzie zamieszczają tu ogłoszenia, a takie osoby tylko zajmują potrzebne im miejsce...
Postanowiłem ująć wszystkie ogłoszenia na zdjęciach za pomocą komórki. Wyjąłem ją i począłem je robić.
~ Może natrafię na jakąś sprawę z tych świstków.
Po dokonaniu akcji, począłem się rozglądać za drogą.
~ Skoro jest tu tablica z ogłoszeniami, na pewno istnieje tuż obok jakaś droga. Nikt przecież nie stawia takich rzeczy, jak ta, na odludziu, gdzie nikt tego by nie przeczytał.


Alice - 2015-04-18, 12:56

Neil Flynn - Las, ścieżka

:

Kiedy zacząłeś się rozglądać, mgła się przerzedziła i odsłoniła kawałek chodnika oraz zarysy budynków oraz wieży ciśnień.


Daffodil - 2015-04-18, 14:06

Neil Flynn - Las, ścieżka

:

Podążyłem w stronę chodnika. Zawsze to jakiś pewniejszy grunt. W trakcie wędrówki sprawdziłem w telefonie aktualną godzinę.


Alice - 2015-04-18, 17:06

Neil Flynn - miasto, chodnik

:

Według zegarka, dochodzi szósta rano. Wieża ciśnień wyłoniła się zza mgły i okazała się niepokojąco mocno zardzewiała.


Daffodil - 2015-04-18, 18:18

Neil Flynn - miasto, chodnik

:

Gdy mgła częściowo ustąpiła, poczułem się spokojniej. Trochę wyluzowałem, mając jednak wciąż w pamięci doświadczenia z ciałem nad jeziorem. Ucieszyłem się z perspektywy bycia oddalonym od jakiegokolwiek błota czy innych zdradzieckich podłoży. Z drugiej strony, ogłoszenia niedawno napotkane sprawiły, że poczucie bezpieczeństwa gwałtownie się zmniejszyło.
~ Oby były tylko żartem... oby... - rzuciłem w myślach pełen obaw przed tym, co może nadejść. - Nie mogę się już jednak cofnąć. Mój samochód jest rozbity, dodatkowo nie przybyłem tu bez powodu... muszę wypełnić misję. Dopiero wtedy będę mógł żyć w spokoju.
Uświadomiwszy sobie, która była godzina, spojrzałem na wschodzące słońce. Miało w sobie "to coś". Było urokliwe i magiczne.
~ I pomyśleć, że takie piękne rzeczy mają miejsce właśnie tutaj! - oddałem się komplementowaniu i podziwianiu naturalnych zjawisk. Refleksja ponownie wzięła nade mną górę.
Wkrótce ruszyłem chodnikiem w kierunku zabudowy miejskiej, napotykając widok wieży ciśnień.
~ Przecież taka budowla powinna być dość często odświeżana... cała w rdzy! To może w każdej chwili spaść.
Przeszedłem na drugą stronę chodnika, popadłszy w jakąś dziwną obawę, chcąc jednocześnie oddalić się na bezpieczną odległość od owej wieży. Ale cóż, jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony.


Alice - 2015-04-18, 18:22

Neil Flynn - Ulice miasta.

:

Po drugiej stronie znajduje się szereg domków jednorodzinnych, jednak z chodnika nie widać ich dokładnie.


Daffodil - 2015-04-18, 19:16

Neil Flynn - Ulice miasta

:

~ O, w końcu jakaś cywilizacja!
Gdyby było trochę później, poszedłbym do któregoś z tych domków, by zaczerpnąć wskazówek na temat tego miejsca. Nie chcę budzić ludzi, dlatego mijam domki i idę przed siebie.


Alice - 2015-04-18, 19:19

Neil Flynn - Ulice miasta

:

Doszedłeś do skrzyżowania ulic Midwich i Bloch.


Daffodil - 2015-04-18, 19:30

Neil Flynn - Ulice miasta

:

Skręcam w ulicę Bloch. Próbuję ogarnąć wzrokiem obie strony owej ulicy, chcąc zobaczyć, obok czego przechodzę.


Alice - 2015-04-18, 19:36

Neil Flynn - Ulice miasta

:

Jesteś w stanie zobaczyć tylko jedną stronę ulicy, tę po twojej prawej. Pierwszy budynek, który mijasz to Lighthing Co. Nie wiadomo, co dokładnie sprzedawało się w tym sklepie, ponieważ drzwi oraz okna są zabite deskami. Na jednej z desek jest napisane "ŚMIERĆ".


Daffodil - 2015-04-18, 19:51

Neil Flynn - Ulice miasta

:

~ A to niby co? Znak ostrzegawczy dla nowo przybyłych? - zaśmiałem się szyderczo w duchu. - Idę dalej. Nie ma sensu roztrząsać sensu powstania tego napisu. Niewątpliwie trzeba być jednak ostrożnym... dziwnie rzeczy się tu dzieją.
Minąłem budynek, idąc prawą stroną chodnika.


Alice - 2015-04-18, 19:54

Neil Flynn - Ulice miasta

:

Następny budynek to Ciastkarnia Rogera. Zamknięty, ale w normalny sposób.


Daffodil - 2015-04-18, 20:04

Neil Flynn - Ulice miasta

:

~ W końcu jakiś normalny budynek. Ciekawe, w jakich godzinach tu pracują... Przydałoby się popytać o kilka rzeczy tutejszych ludzi i przy okazji zjeść śniadanie.
Niezwłocznie zacząłem szukać jakiejś informacji o godzinach otwarcia lokalu.


Alice - 2015-04-19, 11:59

Neil Flynn - Ulice miasta

:

Na drzwiach przyklejona kartka, na której napisane jest:

Pn - Pt: od 6 do 21
So: od 10 do 19
Nie: Nie czynne.


Są też zakazy wstępu dla: z lodami, psów, kosmitów oraz śmiejących się ludzi z krwawymi łzami.


Daffodil - 2015-04-19, 12:30

Neil Flynn - Ulice miasta

:

~ Dla kosmitów? - lekki uśmiech pojawił się na mojej twarzy. - Zobaczymy, czy mieszkańcy tej miejscowości to rzeczywiście tacy ksenofobowie.
Sprawdzam aktualną datę za pomocą komórki.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group