Forum Silent Hill Page

Silent Hill 3 - Vincent

Alice - 2013-10-01, 18:27
Temat postu: Vincent
Wszyscy byliśmy świadkami tego, jak na oczach Heather, Claudia dźgnęła Vincenta w plecy jakimś sztyletem. Vincent padając na ziemię, obraca się w stronę Claudii i leżąc na ziemi (po wymianie zdań Heather i Claudii) zaczyna niemal błagać Heather o interwencję. Dodam, że przez cały czas nie widzimy rany. Claudia, po skomentowaniu pieczęci metatrona, wbija Vincentowi owy sztylet w serce (lub jego okolice). Następnie jest scena "porodowa" i mamy wybór czy zastrzelić Claudię czy powspominać Harrego. Po wyborze tego drugiego Heather puszcza boskiego pawia, a Claudia bawi się w inkubator. I aż do zakończenia cutscenki ciało jest nietknięte. Po zakończeniu cutscenki, gdy gracz odzyskuje kontrolę nad Heather, ciało znika. Po prostu. Heather wcale nawet tego nie zauważa.

Odnośnie stanu Vincetna mam dwie teorie:
1). Heather widząc, co zrobiła Claudia, była w takim szoku, że kompletnie zapomniała o Vincencie, co spowodowało jego usunięcie z kościoła.
2). Vincent żyje, ale przeniosło go do jego własnego czyśćca/piekła.

Żelazko - 2013-10-03, 04:32

3) Wpadka twórców. ;D

Nie ma co nadinterpretować wydarzeń. Przy programowaniu czegokolwiek bardzo łatwo jest pominąć istotny element. Sam dokładnie nie pamiętam jak było z Vitkiem. Trudno o wskazówki, które by wskazały na opcję 1 i 2. W Silent Hill 3 nie nadtrawiłem na owe poszlaki które by mnie doprowadziły do konkluzji 1 lub 2.

Alice - 2013-10-04, 11:05

Może w samej Trójce nie ma wskazówek, ale w Jedynce i Downpourze mamy przynajmniej po przykładzie, że w Silent Hill nie można umrzeć (nie w tedy, kiedy miasto z tobą nie skończyło):
1). Harry "ginie" na początku zasztyletowany przez dwójkę Szarych Dzieciaków, po czym budzi się w kawiarni.
2). Murphy otrzymuje strzał w głowę, jednak zamiast paść trupem na łodzi, budzi się w celi więziennej.

Te dwa przypadki wystarczą mi, aby uznać, że Vincenta przeniosło gdzie indziej. Gdzie i w jakim stanie, to już zagadka nierozwiązalna, która prosi się o fanficka.

vilku666 - 2013-10-06, 23:16

http://zapodaj.net/69e84905b344b.jpg.html

Trolololo :grin2:

lolek00 - 2013-10-07, 04:36

"zabili go i uciekł"

Btw; oglądając cutscene 56 w której znika Vince - obejrzałem też 55 w której Heather dostaje jakiejś czerwonki przed Claudią po śmierci Vincenta - kiedy to się odpala : O bo nie było mi dane tego zobaczyć in game. Da się umrzeć w cutscene przed walką z bosem : / ? w SH3?

Co do Vincenta raczej usunęli go specjalnie. Może na planie filmowym takie pomyłki są możliwe - ale nie jak robią scenę 3d i obiekt jest tam wsadzony.

Cytat:
I aż do zakończenia cutscenki ciało jest nietknięte. Po zakończeniu cutscenki, gdy gracz odzyskuje kontrolę nad Heather, ciało znika. Po prostu. Heather wcale nawet tego nie zauważa.
Nie-e tuż przed walką z bosem jest ta scenka 56 - w której ciało najpierw leży a w kolejnych scenach (jak Claudia idzie do dziury i się pochyla tam) już go nie ma. Więc znika podczas scenki imo.

http://www.youtube.com/watch?v=o9FJy6hq0Ro

0:44 widać go 1:20 i 3:00 już nie.

Alice - 2013-10-07, 10:04

Czyli znika jednak na filmie? Nie przypatrywałam się jednak zbyt uważnie.

Cytat:
Da się umrzeć w cutscene przed walką z bosem : / ? w SH3?

Tak, Heather
:

musi strzelić w Claudie i w tedy mamy alternatywny ending.




Vilku, nie widzę tego co tam wrzuciłeś.


EDIT: Gdzieś słyszałam, że twórcy wyjaśnili zniknięcie klechy Orderowców tym, że jego rola w "boskich narodzinach" się zakończyła i nie był już potrzebny. Poza tym chciał manipulować Heather (którą uważał za Goda) i nie zdziwiłabym się, gdyby Miasto postanowiło "wyjaśnić" mu, że nie powinien tego robić.


EDIT 2: Raz odniosłam wrażenie, że Vince był zakochany kiedyś w Claudii, ale później mu przeszło. To naszło mnie chyba w tedy, kiedy była cut-scena, w której owa parka kłóciła się z powodu śmierci Leona.

Alice - 2018-05-16, 14:33

https://www.youtube.com/w...QfUnj8mHpA&t=0s The Gaming Muse stworzyła analizę postaci Vincenta.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group