Forum Silent Hill Page

Silent Hill 3 - Ciekawostki

Apfers - 2010-07-27, 18:52

Kwiatek1993 napisał/a:
Było też, że Heather podchodzi do toalety ma zamiar do niej sięgnąć i nagle odwraca się w stronę kamery i mówi z niesmakiem coś w stylu " kto mógłby zrobić coś tak obrzydliwego?"


Wiem, o co chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=aFG6kPMeo4M

Bonusowa cutscenka. Oczywiste nawiązanie do Jamesa, który niczym się przejmując grzebał w toalecie, jakby robił to codziennie. Może był niewykształcony i tak zarabiał? Dziadek klozetowy? Nie czytałam o nim za wiele. W każdym razie to jest ciekawostka, więc raczej nie offtopuję. Heather ewidentnie mówi o Jamesie. Szkoda, że jeszcze nie pojawia się wtedy James i nie wyjmuje dla niej z sedesu niewydarzonych rzeczy. Skoro można po którymś (może nawet drugim) przejściu gry chodzić w stroju słodkiej i nowoczesnej księżniczki rodem z Japonii i mieć jakąś broń, przy której nam się pojawia krótki filmik wyjęty z mangi z transformacją godną "Power Rangers", to można i dodać do SH3 Jamesa w stroju supermana z pieskiem z Dog Ending na ramieniu, który ratując Heather z opresji wkłada łape do kibla.
Mam wielką nadzieję, że nie offtopuję, bo sama nie wiem, co to jest to co właśnie piszę. A, piszę o ciekawostce jaką jest bonusowa scenka i tego się trzymajmy.

Alice27 - 2010-08-02, 20:30

Podczas pierwszej rozmowy z Vincentem, w pewnym momencie na ścianie można zauważyć niewyraźny napis FRIEND z przekrelonym D, co po Polsku oznacza przyjaciel.
Oto screen w którym to zaznaczyłam:


Co o tym sądzicie?

R4Zi3L - 2010-08-02, 23:01

Damn, nigga.... niezle oko... jak widac SH jeszcze mozna cos wylapac :D Moze to nie jest przekroslone D a pytajnik?
Michael221 - 2010-08-03, 00:19

O kurcze , też to widziałem ale po po prostu nie przykuło to mojej większej uwagi, hej a może to mały smaczek który ma nam uświadomić że Vincent jest na prawdę , jak to sam mówi ''Po naszej stronie''a nie jest z tą całą Claudią :?:
Alwexis - 2011-09-14, 15:35

Hej, przechodząc trójke po raz kolejny natknąłem się na parę smaczków: Np gdy głos w słuchawce informuje nas, że S. Coleman (ten od lalek) jest juz tylko "numerem 7" i gdy na B3 podejdziemy do łóżka z tym numerem da się słyszeć jęki spod prześcieradła :D

Poza tym w womens locker room, w alternatywnym szpitalu znajduje sie szafka, która otwiera się gdy wchodzimy i widzimy szamoczącego się potwora.... Czy ma on jakiś związek z którąś z postaci z 1? Pytam bo na ścianie obok wiszą zdjęcia osób podobnych do Harrego i Cheryl :)

pacha z zebami - 2011-11-02, 20:52

Dziś przechodząc po raz kolejny SH udało mi się wychwycić mały błąd w kodzie.
Po pierwszym przejściu gry w extra opcjach możemy ustawić mnożnik naboi .istnieje łatwiejsze rozwiązanie niż kolejne przechodzenie gry.Wystarczy posiadać sejwa przed ostatnią walką i po każdym przejściu gry mamy możliwość podniesienie (Bullet Adjust) o jeden co czynimy za każdym razem ładując sejwa. :grin2:

OldSnake - 2011-11-05, 13:22

To w sumie tak działa, jak np. przechodzi się grę z różnych save'ów(poziomów trudności) to licznik mnoży się wspólnie dla wszystkich ponownych rozpoczęć.
Undertaker - 2012-01-03, 20:18

Alice27 napisał/a:
Podczas pierwszej rozmowy z Vincentem, w pewnym momencie na ścianie można zauważyć niewyraźny napis FRIEND z przekrelonym D, co po Polsku oznacza przyjaciel :lol:
Oto screen w którym to zaznaczyłam:

[url=http://img15.imagesh...kcw.jpg]Obrazek[/URL]
Co o tym sądzicie? :grin2:


Tutaj mamy bardzo nie rozwinięty temat dotyczący tego właśnie zjawiska:
http://www.silenthillcomm...p?f=22&t=432582

Wciąż tak naprawdę sprawa nie wydaje się jasna i nie wiadomo czy ma to jakieś znaczenie. Nie mniej jednak znalezisko warte przemyśleń. Niesamowite jak bardzo SH działa na umysł.

lolek00 - 2012-02-15, 07:47

Cytat:
As punishment, she was burned at the stake by the Puritanical citizens of the town in 1692. Considered a Saint by the cult she helped establish, her tombstone stands as a monument in Rosewater Park, engraved with the words "What happened here shall never be forgotten".


Jennifer spalono w 1692 roku. Tyle że w tamtym okresie imię Jennifer mimo iż było znane folklorowi i językoznawcom nie występowało. Tym bardziej nie było go w USA. To dawne tłumaczenie imienia Ginewra - podobnie jak ono zamarło w średniowieczu.

Dopiero w XX wieku imię Jennifer zostało reaktywowane za sprawą literatury i stało się bardzo popularne w USA.

OldSnake - 2012-04-15, 10:54

Wracam do tematu odgłosów przy łóżku nr 7 w szpitalu. Jedni mówili o jękach inni że wypowiadane było imię Heather(jak zawsze przechodziłem gre to właśnie słyszełem coś co przypominało tę imie)... a niektórzy nic tam niesłyszeli.
Przy normalnej grze usłyszenie tam czego kolwiek poza bardzo cichym i niewyraźnym szmerem jest niemal niemożliwe. Dzisiaj nad ranem ukończyłem SH3 hd, a podczas gry znalazłem sposób na wyraźne usłyszenie tych głosów:

-Po pierwsze trzeba chodzić tak żeby Heather nie stukała trepami o kraty ponieważ ten dźwięk jest kilkakrotnie głośniejszy od dźwięków z łóżka, czyli trzeba chodzić takim półkrokiem(po chwili treningu nie powinno to stanowić problemu).
-Po drugie jak wyjdziecie z windy ustawcie głośność TV na MAXA.
-Teraz wystarczy przejść sie półkrokiem dookoła łóżka nr 7.

(Mimo maksymalnie podgłośnionego TV głosy z łóżka nadal będą dość ciche, ale już wyraźnie wszysztko można usłyszeć i zrozumieć)

Tylko ostrożnie bo jeden nie rozważny krok i można dostać zawału...
...ale jak to mówią jest ryzyko jest zabawa...

StuntmanMikeL - 2012-04-17, 21:26

Chodzi o ten odgłos w krematorium, gdzie trzeba rozwiązać tą zagadkę ze zwłokami na łóżkach szpitalnych? Ja tam go za każdym razem słyszałem, nie musząc przy tym podkręcać dźwięku. Wprawdzie wtedy grałem na PC, a teraz grając w wersje HD jeszcze do tego miejsca nie dotarłem, ale mimo wszystko, odgłos był wyraźny.
Alice - 2014-09-15, 23:32

http://silenthillcommunit...f=3318&t=431564 Nie wiem czy ktoś już to kiedyś tam widział, ale znalazłam takie O w linku.
Amy Blue Rose - 2014-09-16, 11:30

I już mamy jasność czemu Closer w sklepie z ciuchami wyssał z modelu Angeli szpik z kości przez nos :D Swoją drogą ona się tam znalazła w nieodpowiednim czasie oraz miejscu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group