Forum Silent Hill Page

Cafe 5to2 - Gra tekstowa w uniwersum Silent Hill

MichcioPL - 2012-04-07, 23:52
Temat postu: Gra tekstowa w uniwersum Silent Hill
Witam!

Mówiąc krótko:

Razem z kolegą postanowiliśmy napisać gre tekstową i on zaproponował uniwersum Silent Hill, powierzając fabułę mnie jako ze jestem fanem serii i znam ją lepiej od niego (jak wiadomo fabuła w grze tekstowej jest bardzo ważna) Coś jak Play Novel w bardziej klasycznej formie (jak gry tekstowe w latach 70)

Myślę że gra w takim formacie gry tekstowej to duży plus bowiem byłaby ona jak interaktywna książka dając duże pole do popisu naszej wyobraźni.

I tu pojawiają się pytania:

- co o takim pomyśle sądzicie?
- i czy zagralibyście w taką prrzygodówkę?

Przy okazji, Wesołego Jajka dla wszystkich forumowiczów! :D

lolek00 - 2012-04-08, 00:08

Jest sens. I to spory.

W zasadzie w zakresie projektów tekstowych, to to ma najlepszy potencjał.

Ale fajnie by było, jakby czasami ilustracja była jakaś.

R4Zi3L - 2012-04-08, 08:29

http://www.adventuremaker.com/ - kiedyś zrobiłem grę w takim programie.... nie wiem jakie sa wasze skille jesli chodzi o programowanie i interfejs, ale to by bylo najprzyjemniejsze GUI (chyba ze chcecie jakies zaawansowane dialogi dawac)
MichcioPL - 2012-04-08, 13:48

R4Zi3L napisał/a:
http://www.adventuremaker.com/ - kiedyś zrobiłem grę w takim programie.... nie wiem jakie sa wasze skille jesli chodzi o programowanie i interfejs, ale to by bylo najprzyjemniejsze GUI (chyba ze chcecie jakies zaawansowane dialogi dawac)


Dzięki R4Zi3L. Zawsze się przyda. :)

lolek00 - 2012-04-08, 18:59

Znam Adventure makera również ale z nim można się kusić o pixel hunta. Oczywiście gierkę tekstową też dało by się świetnie w nim zrobić.

Jest też w sieci freewarowy kreator paragrafówek w stylu dosa z każdego ekranu max 4 ścieżki.

Ale w AM - można fajnie wystylizować tekst. Np. użyć czcionki podobnej do tej którą pisane są wiadomości w starych SH.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group