Forum Silent Hill Page

Silent Hill 3 - Mgła

OldSnake - 2011-01-11, 20:44
Temat postu: Mgła
Czy nie odniósł ktoś wrażenia, że w Silent Hill 3 mgła jest trochę za gęsta, a widoczność jest ograniczona do kilu metrów?
Według mnie mgła w SH3 jest najgęstsza w porównaniu do pozostałych odsłon SH.
Może jest jakiś fabularny powód, który tłumaczy dlaczego jest ona aż tak gęsta?

Zaratul - 2011-01-11, 23:47

Bo ja wiem.IMO jest taka sama jak w SH1 i 2.Zresztą nawet jeśli ci przeszkadza mgła to zbyt dużo biegania po mieście w SH3 nie ma więc nie jest chyba tak źle co? :)
OldSnake - 2011-01-13, 19:02

Właśnie mnie się wydaje, że jest sporo gęstsza niż np. w takim Silent Hill 2. Co prawda w SH3 faktycznie mniej jest biegania po mieście, ale jak śmigałem w SH2 to całe miasteczko było dla mnie, że tak to ujmę, bardzo wyraźne i przejrzyste, że za często mapy nie musiałem używać. Natomiast w SH3 pamiętam, że jak Heather stanęło się gdzieś na środku ulicy to nic nie było widać dookoła i miałem takie dużo większe poczucie zagubienia niż w SH2.
Na 100% nie jestem pewny czy tak faktycznie jest z tą mgłą, ale myślę że nie przypadkowo odniosłem takie odczucie podczas grania w SH3.

Zaratul - 2011-01-13, 19:29

Możliwe że masz rację.Nie mogę potwierdzić bo dawno grałem w SH3 ale coś mi świta że jednak minimalnie jest mniejsza widoczność.No ale to wiesz,dwie ulice przechodzisz i to tyle z biegania po mieście. :)
Nazar - 2011-01-14, 18:54

Może po raz kolejny (jak to było w przypadku SH1) po prostu konsola nie wyrabiała, więc silnik obcina wszystko "za" mgłą. Im gęstsza mgła, tym więcej obcina - mniejszy spadek wydajności przy bardziej złożonej grafice/animacji.
R4Zi3L - 2011-01-15, 00:58

SH3 ma dość dużo plygonów wrzucone w postacie (i pewnie też obiekty inne), ogolnie jak zobaczylem poczatek pierwszy raz to nie wiedzialem czy to render czy realtime. Wiec napewno duzy draw distance nie moglby byc.
Linmarin - 2012-08-07, 14:12

Szczerze mówiąc, kiedy grałam w SH drzewiej nie zauważyłam tego- teraz zagrałam sobie kolejno we wszystkie części i mgła z trójki doprowadzała mnie do skrętu jajników. W dwójce była wściekle klimatyczna, wyłaniały się z niej potwory, domy i insze zabudowania. Cudny efekt. W trójce miałam cały czas wrażenie, ze Heather zaraz pierdyknie twarzą w ścianę. Biegłam wzdłuż żółtych linii na środku jezdni, bo inaczej, ze swoim rozeznaniem, biegałabym w kółko :X
R4Zi3L - 2012-08-08, 21:30

Zresztą na ulicach nie jesteśmy długo więc nie widzę problemu....
Homik - 2012-08-08, 23:43

...Ale jak ktoś chce poeksplorować każdy zakamarek?...
R4Zi3L - 2012-08-10, 11:24

Nie ma co explorować. SH2 jest od tego.
rifi77 - 2012-08-10, 12:44

Chyba że ktoś nie grał w SH2 - wtedy eksploruje w tej części :lol:
A w sumie jest po co, apteczki czy coś zawsze się nawinie w którymś kącie.

Alice - 2013-10-01, 17:18

Mgła jest gęściejsza, ponieważ Heather ma większy mętlik w głowie (i prawdopodobnie świra) niż James z Dwójki.
Amy Blue Rose - 2014-04-18, 22:08

I dotarłam wreszcie na ulice SH, też mnie ta mgła zirytowała tak samo jak Linmarin. Trzeba wytężać wzrok aby wiedzieć gdzie się idzie/biegnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group