Forum Silent Hill Page

Silent Hill: Homecoming - SH V Media

Zombi - 2008-10-01, 18:26

Mr_Zombie napisał/a:
Niestety nie, recka z IGN wszystko zepsuła:
http://xbox360.ign.com/articles/915/915002p1.html


IGN już nie raz owystawiało niskie oceny dobrym grą. ;|
Jak dla mnie to najnowszy Silent może nawet mieć średnią ocen 2.0, grając w niego będe sie kierował tylko i wyłącznie moim zdaniem :grin:

Mr_Zombie - 2008-10-01, 18:29

Bersek napisał/a:
Czyli akcja częściowo rozgrywa się w Shepherd's Glen? Dobrze zrozumiałem?


Tak, gra rozpoczyna się w Shepherd's Glen (które jednak leży niedaleko SH), dopiero potem Alex i (chyba) Elle jadą do Silent Hill.

Bersek - 2008-10-01, 18:33

Cytat:
Tak, gra rozpoczyna się w Shepherd's Glen


Wiadomo coś więcej o Shepherd's Glen? Mam nadzieje, że twórcy nie zrobili z tego drugiego Silent Hill. To jest raczej na takiej zasadzie jak w SH3?

Zaratul - 2008-10-01, 18:41

Bersek napisał/a:
Wiadomo coś więcej o Shepherd's Glen? Mam nadzieje, że twórcy nie zrobili z tego drugiego Silent Hill. To jest raczej na takiej zasadzie jak w SH3?


Pewnie chodzi o ten drugi kult który konkuruje z The Order.
W Shepherd`s Glen jest pewnie ich siedziba.

Bersek - 2008-10-01, 18:43

http://ps3.ign.com/dor/ob...iew_093008.html

Nie nastraja to optymistycznie. W większości recenzji i reviewów mówi się, że strachu nie ma w ogóle :/

Anyway w grze uświadczymy etapu gdzie pobiegamy z Elle.

StuntmanMikeL - 2008-10-01, 19:05

Straciłem wszelką nadzieję. Jestem załamany, idę po jakiś bimber do monopolowego... xD Po obejrzeniu tego reviewa straciłem wszelkie nadzieje, jakoby gra miała choć ksztynę klimatu SH. Bah! Gra powinna się nazywać "Resident Evil 4.5" a nie Silent Hill.

A ten czarny policjant wygląda jak Forrest Withaker :lol:
Zwróćcie w ogóle uwagę na to, ze gdyby zamiast potworów dać jakichś pendejos z karabinami, a ciemne korytarze zamienić na dżunglę to mielibyśmy klona Uncharted: Drake's Fortune (nawet główny bohater coś dziwnie podobny do Drake'a)! :lmao:

Plazior - 2008-10-01, 22:51

5 świetnych rzeczy w SH:H
http://www.gamersplatform...ill-homecoming/

Cytat:
1. Scarier than any of the Silent Hill games
In Silent Hill: Homecoming, all of the sounds you’re scared of will be in this game. Nurses running around crazy, babies crying, awesome atmosphere w/ nice music background, and things popping out of nowhere will be in this game. I just suggest you play the game at night with your 5.1 Surround sound all the way up and see if it won’t scare you.
Screw what IGN said on the review. They played the game in their office and not at their house and at night; how can you be scared when you play it on a bright day!?
2.Characters are deeper
Alex Shepard and the rest of the cast of Silent Hill: Homecoming are more deep than any of the characters in Silent Hill games. More of the past of Alex Shepard will be revealed in the game and that makes it interesting.
3. It’s in HD!
Is this game really next-generation? Hells yea it is! With 720p native resolution of the game, the game will look much better than any of the Silent Hill games you’ve ever played. The fog looks realistic and the nurse looks as awesome as ever. I believe the upgrade to HD graphics greatly improved the overall atmosphere of the game.
4. Decent Gameplay
It might take you up to 10 hours to finish the game. Compared to past Silent Hill games, Silent Hill: Homecoming has a decent length in gameplay. It all depends on how you play it and how noob you are in the series. Bunch of endings and don’t forget that there’s a secret weapon unlockable
Oh, the combat system is a huge improvement!
5. Story is better than Origins but not as great as Silent Hill 2
I found the story of Silent Hill: Homecoming better than the rest of the games in the series but of course, for me, Silent Hill 2 is far better. From start to finish, you’ll be scratching your head from time to time saying to yourself, WHAAAT?

Mi - 2008-10-01, 23:34

plazi napisał/a:
1. Scarier than any of the Silent Hill games

Ten artykuł to jakiś żart, czy co, bo chyba mam dziś problemy z rozumieniem tekstu? A może jest po prostu zbyt późna godzina?

Mr_Zombie - 2008-10-01, 23:46

Oto właśnie chodzi, że w niektórych reckach piszą, że SH:H jest straszniejsze (w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;) ) niż pozostałe części, w innych, że w ogóle tu nie ma strachu. Jak widać, różni ludzie inaczej odbierają strach.
Devinitum - 2008-10-01, 23:59

Cytat:
how can you be scared when you play it on a bright day!?
Dobry horror straszy nawet w dzień. Ja grałem w pierwszego Silent Hilla za dnia, a i tak bałem się jak cholera i modliłem się, aby skończyć tą grę przed zapadnięciem zmroku.

Ciekawi mnie jedna rzecz. Alex na jednym z filmików trafia do szpitala, prawda? Prawda. I pyta o to gdzie jest jego oddział, i czy wszyscy są cali, tak? Tak. Czyli jest po jakiejś akcji? Z pewnością jest. To z jakiego powodu trafia do szpitala Alchemilla, który od teraz jest ponoć psychiatrykiem?

_Music - 2008-10-02, 00:10

By nie powiedzieć- wykrakaliśmy.

Drzewka dialogowe- super pomysł, początkowo jak o tym sie dowiedziałem byłem zwolennikiem takiego rozwiązania.
Gdy jednak zobaczyłem to w akcji, zwątpiłem- niektóre teksty są po prostu durne, a wypowiadane z takim zaangażowaniem jak w polskich telenowelach. Kolejny zepsuty element.

Recenzja IGN potwierdza tylko wszelkie obawy.

MZet - 2008-10-02, 00:42

Devlock napisał/a:
Dobry horror straszy nawet w dzień. Ja grałem w pierwszego Silent Hilla za dnia, a i tak bałem się jak cholera i modliłem się, aby skończyć tą grę przed zapadnięciem zmroku.

No co prawda to prawda ale nie ma co się łudzić że te czasy powrócą.
Drzewka dialogowe- widziałem w jednej z rozmów (z gościem któremu nasz heros oferuje rewolwer do naprawy), obojętnie od której opcji nie zaczniemy to i tak kończymy na wyczerpaniu wszystkich możliwości więc jest to iluzja nieliniowości.
Recenzja tego koleżki ,którego cytował plazi brzmi jak recenzja zaślepionego fanboy'a. Używa w niej wielu ryzykownych stwierdzeń ,które ładnie obrazują z kim mamy do czynienia. Gościu podpiera się jakimiś dziecinnymi argumentami bez pokrycia i jest strasznie subiektywny. No ale nie mnie oceniać. On grał. Ja już po Origins spodziewałem się czegoś zjadliwego a dostałem wielka parującą kupę (przy najmniej jak na razie ale nie zanosi się na poprawę). Od SH5 nie spodziewam się już niczego dobrego więc przynajmniej się nie zawiodę. Dla mnie seria skonczyła się na 3ce a właściwie na 2ce.

Anonymous - 2008-10-02, 15:02

Plazi napisał/a:
link

Cytat:
1. Scarier than any of the Silent Hill games

Nawet 1ka? Wow, więc szykuje się jedna z lepszych gier w jakie grałem :) .
Cytat:
Alex Shepard and the rest of the cast of Silent Hill: Homecoming are more deep than any of the characters in Silent Hill games.

Bardziej niż James, Lisa, Angela,Alessa i Walter? Wspaniale! Nic tylko przyklasnąć.
Cytat:
the game will look much better than any of the Silent Hill games you’ve ever played.
Ja tam nie wiem, na filmikach(nawet na tym oficjalnym trailerze) cały czas było widać kwadratowe uszy bohaterów :roll: .
Cytat:
there’s a secret weapon unlockable

Tylko jedna? Szkoda, No, ale liczy się jakość...
Cytat:
5. Story is better than Origins but not as great as Silent Hill 2
Ale co to za osiągnięcie?
Bersek - 2008-10-02, 15:04

Hehe aż się człowiekowi humor poprawia :lmao: Ciekawe, z którego cyrku wypuścili tego typa xD
Mr_Zombie - 2008-10-02, 15:04

Biorąc pod uwagę, że fabuła z Origins była średnia (gdyby na siłę nie próbowano robić z tego prequela SH1, tylko skupić się na Travisie, na pewno wyszłoby to grze na dobre), to przewyższenie jej nie jest trudne.
Anonymous - 2008-10-02, 15:13

Cytat:
From start to finish, you’ll be scratching your head from time to time saying to yourself, WHAAAT?
O, to fajnie 2ka uraczyła mnie zaledwie 2ma takimi momentami. Ale super będzie ta gra :madman:.
MZet - 2008-10-02, 15:55

Jakiś pajac z netu napisał/a:
From start to finish, you’ll be scratching your head from time to time saying to yourself, WHAAAT?

Ja tak robię za każdym razem jak jakieś nowe info się pojawia o tej grze :lmao:

SbobekH - 2008-10-02, 17:31

Nie wiem czy ktoś zapodawał tym filmikiem ;>

http://www.youtube.com/watch?v=aE8-1UHs0ZQ

Początek gry i kawałek z rozgrywki.
Powtórzę to co na TC napisałem bo na razie nic innego mi do głowy nie przychodzi..

Broniłem tego SH, byłem ''za nim''.
Po obejrzeniu tego filmiku mam cholernie mieszane uczucia. Jedyne co teraz mogę powiedzieć to, że się nie bałem. Po prostu. Na pewno ciekawiła mnie ta opowieść i miałem szeroko otwarte oczy co by łapać każdy kawałek z rozgrywki, ale ogół.. No nie wiem, nie chce krakać, poczekam na opinie innych.

Tylko raz dreszcz mi przeszedł po ciele - Akira nigdy nie zawodzi. ;)

wawmaster - 2008-10-02, 18:01

Mi tam sie bardzo podoba. Nie wiem co Wy chcecie od tego Silent Hilla.
Plazior - 2008-10-02, 18:03

Z opinii osób które już grały SH5 jest Najlepszym z najgorszych (sh3,sh4,sh0) Btw. Wiadomo kiedy premiera w Europie? Na konsole.
Bersek - 2008-10-02, 18:11

plazi napisał/a:
Najlepszym z najgorszych (sh3

Tjaaa to ja już teraz mogę powiedzieć, że SH:H może co najwyżej possać SH3 :)

_Music - 2008-10-02, 18:44

Oglądnąłem ten filmik- nie mogłem oprzec się wrażeniu, że to wersja na psp.
Zombi - 2008-10-02, 19:20

Mnie sie gierka widzi :razz:, trudno coś jednak powiedzieć, gdyż ponad 8 minut pochodzi z normalnej wersji szpitala. Komentować strach i klimat bedzie można po obejrzeniu dluższego gameplaya z alternatywnej wersji budynku ( albo obszaru )
Ps: Sh3 jednym z najgorszych silentów?! Toć stoi na równi z dwójką czy jedynką!!

Światłocień - 2008-10-02, 20:05

No no nie sądziłem że ten topic taki ciekawy :razz:

Brak strachu a najlepszy Silent... no cóż... ja zakładam opesymistyczną wersję że chwalący SH V recenzenci przerażeni żałosnym poziomem nowej części chcą sprawdzić czy choćby trochę podniosą jego jakosć ,poprzez swoje oceny i tzw. siłę sugestii. Znaczy że jeśli napiszą że gra jest dobra to i nam wyda się lepsza a w rezultacie nie zakończy serii SH. :razz:

Karolpiotr - 2008-10-02, 20:33

Ja muszę powiedzieć, że coraz bardziej niecierpliwie czekam. Widać, że dusza fana nie do końca umarła, a poza tym im więcej widzę i czytam, tym bardziej jestem ciekaw, jak mi to przypadnie do gustu. Ekran tytułowy jest rewelacyjny, tylko głupio, że po pewnym czasie włącza się nierewelacyjne attract mode (gra ma za to na starcie -1!).

Szkoda że poczekam jeszcze przynajmniej z miesiąc, a realnie to pewnie gdzieś do świąt.

Opinie, na które trafiam, jak na razie są megapozytywne, ale to są opinie gości, którzy zdążyli póki co zaliczyć kilka pierwszych lokacji, więc wyglądają mniej więcej tak: "omg nurses awsome music & graphics the best silent hill evar". Za to gość, który miał najpewniej jakąś wersję review i ukończył grę trochę wcześniej (raczej nie ściemnia, bo podał dużo szczegółów z samej gry), napisał mniej więcej tak: gra jako taka bardzo dobra, ale to nie jest psychologiczny horror w stylu poprzednich części.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group