Forum Silent Hill Page

Silent Hill 3 - Najlepszy utwór muzyczny.

StuntmanMikeL - 2009-12-04, 12:49

Z IMDb:
Cytat:
Silent Hill 3 (2003) (VG) (sound programmer)

http://www.imdb.com/name/nm0442766/

Czyli nie komponował nic, ale dłubał przy aranżacji dźwięku (or something...).

AlaV - 2009-12-07, 23:05

Jest ich kilka:
You're not here
Please love me... Once more
A stray Child
Maternal Heart
Walk on the vanity ruins

Ogólnie OSTy nie są złe, ale na tej płycie jest jedyny utwór Yamaoki, który mi się nie podoba: Hometown. Poza tym jakoś mniej mi przypasiły utwory, gdzie E. McGlynn czyta wypowiedzi postaci lub notatki, z wyjątkiem oczywiście Walk On The Vanity Ruins, gdzie to genialnie wręcz brzmi.

morda_kapciu - 2009-12-08, 01:26

Ten co leci na początku gry (po gadce z detektywem) - End of Small Sanctuary.
Alice27 - 2010-07-08, 12:02

Silent Hill 3 to chyba jedyna część w której wszystkie utwory mi się podobają (bez wyjątków, spodobał mi się nawet cały Unreleased OST). Trudno mi jest wię wybrać najlepszy spośród najlepszych :grin:
1. I Want Love (studio mix) - remix I Want Love
2. You`re not Here, End of Small Sanctuary, A Stray Child, Innocent Moon, Walk On vanity Ruins - trudno wybrać :razz:
3. Breeze- in Monochrome Night, Please Love Me...Once More - reszta na czwartym miejscu

Apfers - 2010-07-23, 02:08

Och, muzyka. Nie ma to jak poruszyć temat, w ktorym panuje najwieksza zgodność - Akira Yamaoka jest po prostu świetny.

Maternal Heart: idealnie pasuje do scenki w bibliotece i Vincenta. Stopniowo muzyka jest glośniejsza, dodaje się nowe brzmienia... ale początek jest najlepszy. Melodia wprowadza niepokój.
Please love me ... once more: trafiłam na to niedawno. Gitarowe brzmienie, lekko niespokojne, ale nawet pogodne.
Innocent Moon: nie ma co się sprzeczać. Genialne. Mam nuty do tego... Na razie ćwiczę Promise i Room of Angel. Ale piosenka jest piękna. Widze księżyc, gdy ją słyszę.
Sickness unto foolish death: nie umiem zbyt określić klimatu... Takie lekko-ciężkie brzmienie. Podoba mi się.
Clockwork little hapiness: znana jest graczom na pewno. Przygotowuje do strachu. Ma odrobinę psychodeliczne brzmienie. I dobrze.
Walk on vanity ruins: też piękne brzmienie. Napięcie jest dobrze słyszalne.
You're not here: nastraja mnie bojowo. Świetna. Już nie melodia, więc nauczyłam sie tekstu i ćwiczę śpiew.
End of small sanctuary: piosenka przy pierwsze scenie H.M. vs D.C. Taka jakby gitarowa... Nie wiem, nie znam się na strunach. Ale ta melodia też była fajna. Jedna z radośniejszych.

Kwiatek1993 - 2010-07-23, 11:14

Moim faworytem w Silent Hill 3 jest :
na pierwszym miejscu - Dance with night wind.
Muzyka jest tak przesiąknięta klimatem, że aż ten klimat się wylewa z głośników i tworzy niesamowitą melancholijną atmosferę w której się znajdujesz.
Ta muzyka idealnie odwzorowuje klimat i emocje jakie mają się znaleźć w tej grze

drugim faworytem będzie : Lost Carol :O:O:O szok bo to nie muzyka a tylko nucenie Elizabeth. Ale ten śpiew jest taki tajemniczy , enigmatyczny , spokojny , smutny, że szybko stał się moim faworytem. Dotąd nie mogę znaleźć tej dłuższej wersji którą się słyszy SPOILER ( podczas rozmowy Douglasa z Claudią w parku rozrywki ) KONIEC SPOILERA

potem są jeszcze :
I Want Love
You're Not Here
Another point of View
Innocent Moon
Never forgive me , never forget me

Alice27 - 2010-07-26, 10:20

Apfers napisał/a:
Mam nuty do tego... Na razie ćwiczę Promise i Room of Angel.

Jak ja Ci zazdroszczę! Tak bardzo chciałabym grać na pianinie. Najchętniej zagrałabym Innocent Moon i Room of Angel :cry: Ale niestety, brak pianina i talentu... :?
Koniec offtopa.

Douglas - 2010-10-21, 18:44

Mi najbardziej z całego soundtracku jak na razie podobają sie dwie piosenki:
-End Of Small Sanctuary (sotkanie Douglasa przez Heather po przebudzeniu)
-You're Not Here (intro/trailer??)
innych nie słuchałem bo nie zwracałem na nie uwagi podczas gry.
Tak mnie rozgrywka wciągneła??
P.S Nawet teraz ich słucham :grin:

Turysta - 2010-11-13, 01:50

Powiem krótko- najlepsza część Silent Hill (the movie) to końcowe napisy z you re not here;)
OldSnake - 2011-01-10, 17:41

Dla mnie najlepsze są Never Forgive Me i You are not here.

Słyszał ktoś z was utwór "Silent Hill no Uta"? Jeśli nie, to polecam!

Homik - 2011-01-10, 17:55

No chyba każdy słyszał, wszak przygrywa on podczas UFO Ending.
OldSnake - 2011-01-10, 18:03

To chyba nie każdy, ponieważ nie każdy uzyskał te zakończenie w grze. Ja tego zakończenia jeszcze nie miałem(póki co tylko raz przechodziłem grę), a na ten utwór natknąłem się przypadkowo.
ClawFinger - 2012-02-29, 21:34

I want love(studio mix)-mocny wokal pani McGlynn i dobre brzmienie rockowe,poza tym magiczne A stray child i oczywiscie...You're not here :)
lolek00 - 2012-02-29, 22:21

Ten ostatni kawałek z OSTa mógłby wbić na szczyty list jakby go promowali poza marketingiem gry.
2mastersh2 - 2012-03-01, 10:08

End of small sanctuary,kawałek gra w momencie gdy chowamy sie przed douglasem w łazience na początku gry.
Koralina98 - 2012-03-01, 17:33

I want love (obie wersje) i You're not here
Amy Blue Rose - 2014-07-02, 20:44

[quote="siwy008"]Letter for the lost days[/quote]
Uwielbiam tą piosenkę, ma taki chillowy klimat i idalnie pasuje na deszczowe dni. I ogólnie ten ambientowy muzyczny klimat w całej grze jest boski.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group